Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Help oko tuninga SF2  (Posjeta: 3201 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Help oko tuninga SF2
« : 10 Travanj, 2008, 12:39:41 »
frend iz sarajeva mi je dosadan i hoce si srediti SF2 50 LC

skuter mu ide 80, i on bi htel da ide 100, a nebi htel staviti 70ccm kit gore

pa sam mu ja reko nek stavi ZX, malossi variomat, kevlar belt, fergazer 17.5 ili 19.

kaj bi mu vi preporucili?

i jos veli da tam nema nikvih ducana koji prodaju te djelove, nego da sve mora naruciti iz peugeot servisa. ima ko kakvih prijedloga od kud da nabavi?

i još ga zanima kakvo ulje ide u getribu? točno proizvođac i ''model'', nema knjižicu da bi pročital


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #1 : 10 Travanj, 2008, 18:16:49 »
ulje 75-80W, ko u getribu od auta..
100 na sat mu sa spuhom nebu išo..
realno spuh, multivar, veća dizna, oko 80 realne brzine s tim da mu sad ide realno 75..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #2 : 10 Travanj, 2008, 18:38:18 »
najjaci su mi likovi koji bi htjeli da s min ulaganjem skut im ide 100 :laughing7: :laughing7: :laughing7: :angry7: :angry7: :angry7:

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #3 : 10 Travanj, 2008, 20:58:19 »
Bez kita ništa!

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #4 : 10 Travanj, 2008, 22:06:34 »
pa to sam i ja njemu rekel da bez kita ništa, al on meni veli da je sad upravo kupil novoga cilindra i klipa za orginal mašinu i da nebi mjenjal..

ja znam kolko je toga trebalo meni da moj ide do 115kmh: kit, variomat, auspuh, primarni, veca dizna, teze rolice, remen, elektronika.. ma niti sam se ne sjecam kaj je sve u mojemu nutra.

usput ako neko ovo cita: ima ko MHR REplica auspuh za gileru runner 2000godiste?

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #5 : 10 Travanj, 2008, 22:07:54 »
istina je bez kita nema teorije da ce ici vise od 80 osim ako das hacu da ga sredi   :icon_biggrin: ja imam mhr replicu,zx-a,multivar,kevlar,dellorto 17,5 i skuter neide preko 100 ma neide ni 100 ali to me nebrine vise volim dobar start i da motorcke lijepo radi to mi je vaznije nevolim nenastelovano djubre jer me to sekira.reci ti njemu lijepo nek on skupi nesto maraaka i kupi neki kit i par djelova ludih  :icon_thumright:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #6 : 10 Travanj, 2008, 22:09:58 »
sto se tice tog auspuha koji trazis prolistaj malo po forumu raspitaj se pa ces naci sto ti srec zazeli  :hello:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #7 : 10 Travanj, 2008, 22:52:01 »
Bez kita ništa!

Fali mu samo 7mm  :laughing7:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #8 : 10 Travanj, 2008, 23:09:07 »
i toliko isto na karbu hehehe :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #9 : 11 Travanj, 2008, 07:37:56 »
ja sam se namučio dok sam konačno složio cijeli setup na pežo bloku i nebi to nikome preporučio, samo najvećim entuzijastima..
u najmanju ruku bi trebalo proširiti postojeći usis na max. i nabaviti 19 mm karb, a kit preporučam TP Trophy ili Polini sport..
btw, slaganje piaggia i pežoa je nebo i zemlja..
na piaggio samo pošarafiš dijelove i uštelaš, dok na pežou ak to napraviš sa istim set upom imaš 25% manje snage neg na piaggiu..
tek sa silnim preradama može se približiti na -10% možda..

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #10 : 11 Travanj, 2008, 10:39:55 »
pa ja sam mu odma rekel kaj ako misli ici sređivati skuter da odma proda pežo i kupi yamahu, pijađija ili đileru i da zaboravi na toga petrožola kojemu su prvo djelovi 40% skuplji a onda još snaga 20% slabija.

sad mu je neko ponudil malossi 19 karba i sad je sretan i opet me pita dal je moguce da bude dosel do 100kmh sa ZX, multivar 2000, 19 karb, kevlar, K&N gljivica, i teže rolice oko 7-8g, .. on bi ocito samo da skuter ide brzo manje ga zanima ubrzanje.

dal je opce moguce stavit 19karb na serisku mašinu i da to radi? ne dobiva onda previše mješavine koju nebre potrošiti?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #11 : 13 Travanj, 2008, 08:31:58 »
ma nisu dijelovi toliko skupi, nego su nedostupni, i kad ih nabaviš, moraš još pripasavati..
mislim za pravog tunera nije to ništa al za ove klince kaj oće plug&drive, malo je teže, jednostavnije je složit piaggio, i još na kraju bolje ide..
ja sam na zipa samo zašarafio gus kit, spuh, diznu 72 na karb, rolice i federe podesio i već je išo super..

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #12 : 13 Travanj, 2008, 12:07:12 »
kakvoga opce ima SF2 karb-a i diznu seriski?  :dontknow:

kolko bi se trebalo staviti da dobi nešto na snazi? naravno uz veču količinu zraka.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #13 : 13 Travanj, 2008, 13:34:40 »
SF2 ima serijski karb Gurtner 12,a velicina dizne ovisi o godistu skuta,na starijima je 54 a na novima 50,pa trebao bi staviti neki sportski variomat,spuh rezonantni i vecu diznu,a ako ima para moze i veci karb

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #14 : 13 Travanj, 2008, 22:26:46 »
evo ovak sam ga uspel nagovoriti, ZX, multivar 2000, kevlar remen, dellorto 17,5 (je to okej veličina za serisku mašinu ili previše?).

i sad me lik pita dal mu je bolje uzeti yamahu aerox 2002 godiste 49 ccm vodeno hladjenza 650€, i pita me dal to ima minarellievu mašinu i po čemu je ta mašina bolja od neke druge.

kak se more znati čiju mašinu ima yamaha? to ide po godištima ili kak?

& da.. josh jedno pitanje postavil mi je pitanje on ovakvo:"i jos jedna stvar za sta sluzi ona velika opruga u kvacilu?????" ja sad tocno neznam na koje on misli, valja ono koje se dobi sa variomatom

ajd tenx svima na brzim odgovorima

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #15 : 13 Travanj, 2008, 22:34:54 »
aerox- minarelli masina a za nju delova u svakoj piljari :icon_tongue:
a ta opruga drzi polutke spojene da remen ne bi odmah kad das gas propao izmedju tj. da ne bi iz 1.brzine
odma prebacio u 5-u :icon_thumright: 

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #16 : 14 Travanj, 2008, 22:46:38 »
aerox- minarelli masina a za nju delova u svakoj piljari :icon_tongue:
a ta opruga drzi polutke spojene da remen ne bi odmah kad das gas propao izmedju tj. da ne bi iz 1.brzine
odma prebacio u 5-u :icon_thumright: 
Daj ponovi ponovo, nisam rauzmil!!! :toothy12: :toothy12: :toothy9: :toothy9: IZ PRVE BRZINE U 5  ::) ::) ::) ::) jao
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #17 : 14 Travanj, 2008, 22:53:01 »
pa dobro mu je covjek objasnio da si on zna predocit!

Offline ..::Alf::..

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • Flegma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: NRG Power
  • Moja Kaciga: Arai
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #18 : 14 Travanj, 2008, 23:04:03 »
pa dobro mu je covjek objasnio da si on zna predocit!
Kaj skuter ima 5 brzina LOL onda imaš i sekvenciju uz nadoplatu :dontknow: :dontknow: :dontknow:
...svojim dahom zamaglila je vizir moje kacige...

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Help oko tuninga SF2
« Odgovori #19 : 14 Travanj, 2008, 23:28:08 »
sad si se ti jedini pametan tu nasao, joooj boze moj sta bi ja sad radio da mi ti nisi reko da neam brzine na skuteru!
isuse boze, zar stvarno! jaooo ja stalno mislio da mi salta sam! reko brz mali jbt!

on mu je rekao KAO kad bi prebacio iz 1 u 5! uzmi auto za primjer!

al stvarno hvala ovaj dio nisam znao, eo kupujem sajbu jos cu vidit sa koliko zubaca da ubacim 6 brzinu u skuter ima tko?