Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli linearna polutka  (Posjeta: 7041 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #20 : 02 Ožujak, 2012, 19:26:02 »
igore kažeš da noviji piaggio nema skroz linearne polutke a isto radu svoj posao dobro..dali bi bilo pametno staviti tu polutku i na piaggio..??..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #21 : 02 Ožujak, 2012, 22:15:28 »
igore kažeš da noviji piaggio nema skroz linearne polutke a isto radu svoj posao dobro..dali bi bilo pametno staviti tu polutku i na piaggio..??..

ako nije HE u pitanju onda ne
alfa je testirao malossi torq na pia sa mhr multivarom i rekao da je mala razlika tj skoro i neprimjetna i da se ne razlikuje puno od obicnog multivara i stock polutke (bar ako nije neki jaci setup)  :icon_thumright:

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #22 : 03 Ožujak, 2012, 01:43:48 »
ja imam trophyja to mi onda nije potrebno....

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #23 : 01 Prosinac, 2012, 00:25:03 »
sry sta dizem temu iz mrtvih al da neotvaram novu...zanima me na kraju jel valja ova polutka ili ne koji je zakljucak?

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #24 : 01 Prosinac, 2012, 09:26:28 »
a kaj fali TGB polutkama. ili SF polutkama, obe su linearne i ne kostaju 400kn a odraduju poso i vise nego dobro..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #25 : 01 Prosinac, 2012, 11:18:49 »
sry sta dizem temu iz mrtvih al da neotvaram novu...zanima me na kraju jel valja ova polutka ili ne koji je zakljucak?

sigurno je bolja nego stock minarelli polutka, a i sigurno vrijedi te novce

a kaj fali TGB polutkama. ili SF polutkama, obe su linearne i ne kostaju 400kn a odraduju poso i vise nego dobro..

ne fali nista, samo se jos nije do kraja uspjelo provjerit koji remen stavit na minarelli kad se upare te tgb ili pezo polutke na mina blok, jer nije isti razmak izmedu osovine varia i osovine primara
tako ako nije pogodena duzina remena i ako ne stoji na vrhu polutki i na bolcni varia u pocetnom polozaju, u punom gasu nece dolazit do vrha varia i skroz u dno polutki, tj nece imat puni prijenosni omjer, sto bi na kraju znacilo da mozda nece sve to skupa bit 100% iskoristeno
jer ako je remen duzi nego sta treba bit skuter ce TEORETSKI imat bolji start jer ce stajat na vrhu polutki ali u punom gasu nece upast skroz u dno polutki i nece imat pun prijenosni omjer
ako je remen kraci, malo ce sporije krenut ali ce se pri punom gasu popet na varia a u polutkama spustit u dno, sta rezultia boljom krajnjom, ali ako je previse kratak upadne u dno polutki ali se nemoze na variu popet do vrha sto opet znaci da nije puni prijenosni omjer

clan rox-rab je probavao razne remene s tim polutkama, pitaj njega dal je dosao do nekog zakljucka  :icon_thumright:

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #26 : 01 Prosinac, 2012, 11:51:53 »
hmmm imam ja doma i jednu morini, jednu SF i jednu od baotiana.. pa cu probat s time se igrat na mirelliu..od baotiana isto ide gore i vise se otvara stobznaci da bi mogla krajnja bit veca, samo neznam dal kut odgovara.. valjda nije neka velika razlika..

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #27 : 01 Prosinac, 2012, 13:43:32 »
hmmm imam ja doma i jednu morini, jednu SF i jednu od baotiana.. pa cu probat s time se igrat na mirelliu..od baotiana isto ide gore i vise se otvara stobznaci da bi mogla krajnja bit veca, samo neznam dal kut odgovara.. valjda nije neka velika razlika..

ta od batine mislim da nije u igri zbog kuta, pogotovo ako je 4T, a to sta se otvara vise igra sirina remena, ali opet tu igra ulogu koliko ce se prnjst ns vsriu i koliko sajbica se mora postavit da remen stoji na bolcni
ne kazem da se to ne moze izvest samo se treba dosta zezat i probat nekoliko remena pa vidit  :dontknow:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Minarelli linearna polutka
« Odgovori #28 : 01 Prosinac, 2012, 18:04:27 »
sta se tice tgb polutki:

ja sam morao izvadit mehanizam paljenja jer sam trebao siru sajbicu stavit između bolcne i ventilatora, iako nije nuzno tu se radi o 0.3mm ali sam ipak izvadio mehanizam jer ona krunica nije ulazila na radilicu cijela  nego je virila malo van pa se nisam htio zezat s tim nego stavit kako treba

najbolji remen mi je bio polini za peugeot masine kojeg i sad imam ( 764x17 )

ovi svi serijski za minareli su prekratki i stoje  preko 1cm u polutkama, obaj je na vrhu kako treba bit, probao sam i sa polini kevlar za OR prijenos ali je on malo predug, mozda bi dobar bio u kombinaciji sa OR variomatom


a sta se tice stavljanja polutki od batine mislim da to ne bi sljakalo ako se otvaraju vise nego minarelijeve jer bi polutka lupala u zvono, a da se ispred zvona stavi neka distanca onda zvono ne bi hvatalo kvacilo kako treba
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka