Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Cijene goriva u nebesima  (Posjeta: 25150 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lb23211

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: sp :p
  • Moja Kaciga: 661 FF
Odg: Re: Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #40 : 23 Veljača, 2012, 18:48:14 »
:happy8: frend ti je iz FBI-a ? kakav dopis? iako postoje nekakvi dokumenti onda su sigurno stroga tajna jel da se to procuje ovak kak ti trkeljas onda bi doslo do socialnih nemira a to vladi netreba

Ok, sjeti me se u lipnju pa cemo vidit, ja bi najvise volija da san u krivu...

Btw, on radi na pumpi

Sent from my U8650 using Tapatalk

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #41 : 23 Veljača, 2012, 18:49:01 »
Ni ja ne vidim problem.. Ako nisu digli cijene sa povećanjem troškova prijevoza, znači da su dugo poslovali u plusu,
pa si imaju para u zaleđu za pokriti novonastali trošak. Ako su bili na knap (osim što je to glup način poslovanja),
neka dignu cijene... I neka educiraju vozače o štedljivoj vožnji.

Zamislite se malo, jeste li kada vidjeli službeno vozilo kojem se ne vadi duša (posebno kombiji)?
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #42 : 23 Veljača, 2012, 18:59:52 »


Zamislite se malo, jeste li kada vidjeli službeno vozilo kojem se ne vadi duša (posebno kombiji)?
Pa svi voze normalno!!!
 :dontknow: :dontknow:

Ja ne vidim u cemu je problem...    ;D ;D



I jos ima gasa!!!  :icon_thumright:
Najbolji auto je firmin auto!!!!
 :toothy10: :toothy10:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #43 : 23 Veljača, 2012, 20:13:09 »
Koje vozilo ide najbrže po makadamu ?
pa službeno :)

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #44 : 23 Veljača, 2012, 20:54:12 »
treba počet skupljat zalihe dok je još ovakva cijena  :icon_biggrin:

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #45 : 23 Veljača, 2012, 22:15:13 »
kak tek kukaju ljudi što drže prijevozničke firme kad ste se uzjebali zbog 5-10 litara tjedno što usipate i što ćete razliku osjetiti u par deci goriva možda.  :toothy12:
šta kad on sipa u jedan kamion/autobus po 1000 l goriva, i tako svaki tjedan, a ima 5-10-15-20 i više vozila?

ajd zamisli da jedan tenk američke vojske troši 4l goriva na 1km? jesi?! ko sam ja? :D
uglavnom, nebitni smo u ovoj cijeloj priči i to je to.

al on vrti miljone i njega tek ne je*e 100e po tanku gore dole.....on će dić prijevoznu kartu za kn i opet mu se je*e....a kaj da ja dignem?kiosk?banku?benzinsku?  :dontknow:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #46 : 23 Veljača, 2012, 22:32:21 »
al on vrti miljone i njega tek ne je*e 100e po tanku gore dole.....on će dić prijevoznu kartu za kn i opet mu se je*e....a kaj da ja dignem?kiosk?banku?benzinsku?  :dontknow:

Ne pričaj gluposti, nejebe se nikome za 100e, pa ni takvima. Nije samo tako dići cijenu prijevozničkih usluga, odma ljudi traže drugog itd... netko će uvijek vozit jeftinije samo da radi. To je zajeban posao, a u zadnje vrijeme je najgora stvar naplata pa ljudi voze svašta i za nerealno male novce.

Nego zaboravljate da idući tjedan, tj točnije u četvrtak 1.3 opet cijena goriva ide gore za 2% zbog povećanja PDV-a. Tako da od prvog utorka trećeg mjeseca i eurosuper 95 je preko 11kn kad budu opet mogli dići cijenu.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #47 : 23 Veljača, 2012, 22:38:42 »
Nego zaboravljate da idući tjedan, tj točnije u četvrtak 1.3 opet cijena goriva ide gore za 2% zbog povećanja PDV-a. Tako da od prvog utorka trećeg mjeseca i eurosuper 95 je preko 11kn kad budu opet mogli dići cijenu.
Mislim da je samo pitanje vremena kad bu stvarno neko počeo dizat pumpe u zrak

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #48 : 23 Veljača, 2012, 22:42:52 »
Ne pričaj gluposti, nejebe se nikome za 100e, pa ni takvima. Nije samo tako dići cijenu prijevozničkih usluga, odma ljudi traže drugog itd... netko će uvijek vozit jeftinije samo da radi. To je zajeban posao, a u zadnje vrijeme je najgora stvar naplata pa ljudi voze svašta i za nerealno male novce.

Nego zaboravljate da idući tjedan, tj točnije u četvrtak 1.3 opet cijena goriva ide gore za 2% zbog povećanja PDV-a. Tako da od prvog utorka trećeg mjeseca i eurosuper 95 je preko 11kn kad budu opet mogli dići cijenu.



nemožeš bit je*en i pošten....taj s više kamiona ili buseva bi trebo imat manju cjenu prijevoza od nekog ko ima jedan kamion...i opet bi ovaj prvi trebo bolje proć....na kraju krajeva taj koji ima 5-10-15 takvih vozila nije sirotinja i on ima za sebe uvjek,a radnici mu rade najčešče za 3 soma kn....i teže taj radnik preživljava sa litrom goriva od 11kn nego gazda!
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #49 : 23 Veljača, 2012, 22:47:57 »
Nego zaboravljate da idući tjedan, tj točnije u četvrtak 1.3 opet cijena goriva ide gore za 2%

Ako nesto kosta 100kn, a sa sadasnjim PDVom 123, onda ce ubuduce kostat 125. A 125 nije 2% vise od 123 nego 1,6%
 ;D

S tim da nisam siguran da je PDV zadnji u cijeloj racunici. Mozda se trosarine ne porezuju nego samo cijena benzina? U tom slucaju bi poskupljenje bilo jos manje od 1,6%.

A mozda je stvarno PDV na kraju pa ce u tom slucaju stvarno poskupit 1,6% zbog PDVa.



Na kraju, tih 1,6% u najgorem slucaju je piskin dim. Ionako ce svaki (drugi?) utorak poskupljivat po 3% pa cemo PDV zaboravit u roku odma

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #50 : 23 Veljača, 2012, 22:51:14 »
Ako nesto kosta 100kn, a sa sadasnjim PDVom 123, onda ce ubuduce kostat 125. A 125 nije 2% vise od 123 nego 1,6%
 ;D

S tim da nisam siguran da je PDV zadnji u cijeloj racunici. Mozda se trosarine ne porezuju nego samo cijena benzina? U tom slucaju bi poskupljenje bilo jos manje od 1,6%.

A mozda je stvarno PDV na kraju pa ce u tom slucaju stvarno poskupit 1,6% zbog PDVa.



Na kraju, tih 1,6% u najgorem slucaju je piskin dim. Ionako ce svaki (drugi?) utorak poskupljivat po 3% pa cemo PDV zaboravit u roku odma

Ok, ali u četvrtak 1,6% i onda 3% sljedeći utorak iza toga i eto, 11kn eurosuper 95  :icon_biggrin:. Ipak kako kaže naš dragi ministar 12kn je realna cijena, a kad dođe do toga vjerojatno će biti i 13,pa možda i 15kn.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #51 : 23 Veljača, 2012, 22:59:21 »
pa šta kreće dalje sa poskupljenjem goriva? poskupljenje svega od kruha pa nadalje.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #52 : 23 Veljača, 2012, 23:03:13 »
Ok, ali u četvrtak 1,6% i onda 3% sljedeći utorak iza toga i eto, 11kn eurosuper 95  :icon_biggrin:. Ipak kako kaže naš dragi ministar 12kn je realna cijena, a kad dođe do toga vjerojatno će biti i 13,pa možda i 15kn.

Najcrnje prognoze kazu poskupljenje (ne samo kod nas, nego globalno) od 200-300%. To znaci da bi litra mogla kostat i 30tak kuna  ;D

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #53 : 23 Veljača, 2012, 23:08:08 »
kod nas će bit barem 50 :D
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #54 : 23 Veljača, 2012, 23:12:21 »
Najcrnje prognoze kazu poskupljenje (ne samo kod nas, nego globalno) od 200-300%. To znaci da bi litra mogla kostat i 30tak kuna  ;D

To se neće dogoditi... ali da bi moglo doć do 15kn uskoro, vjerujem da bi.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #55 : 23 Veljača, 2012, 23:15:45 »
To se neće dogoditi... ali da bi moglo doć do 15kn uskoro, vjerujem da bi.

Ne znam jesam li tu napisao ili negdje drugdje, al ove cijene su i sada umjetno prevelike i takve su zbog spekulacija. Ako se smiri stanje oko Irana, cijene bi trebale padat i doc na razinu kakve su bile zadnjih godina. Nije to moj zakljucak nego rijeci vodeceg covjeka INE koji zna kaj prica (Davor Stern - velika njuska naftnog biznisa ne samo u HR)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #56 : 23 Veljača, 2012, 23:55:41 »
Ako nesto kosta 100kn, a sa sadasnjim PDVom 123, onda ce ubuduce kostat 125. A 125 nije 2% vise od 123 nego 1,6%
 ;D

ja mislim da nešto šta sad košta 100 kn(osnovica),znači 123 kn,dok se digne porez,osnovica će postat 123,a taj proizvod će koštat 153,75 kn,ak sam dobro izračunal...živi bili pa vidjeli  :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #57 : 24 Veljača, 2012, 06:46:47 »
Ekipa, nema nam druge nego popakirati stvari i pravac Irak/Iran/UAE i svima im porazbijati pikice... Vratimo se nazad i tankamo po litri ispod 10 kn. Sta mislite, hoce li nas 20ak forumasa biti dovoljno?

Ako ne uspije, uvijek mozemo ostati dolje, mazat se makom, duvat nargile i vozit za kikiriki... Win-win situacija!
Tko ide samnom?!
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #58 : 24 Veljača, 2012, 09:58:35 »
Ne znam jesam li tu napisao ili negdje drugdje, al ove cijene su i sada umjetno prevelike i takve su zbog spekulacija. Ako se smiri stanje oko Irana, cijene bi trebale padat i doc na razinu kakve su bile zadnjih godina. Nije to moj zakljucak nego rijeci vodeceg covjeka INE koji zna kaj prica (Davor Stern - velika njuska naftnog biznisa ne samo u HR)

Ma znam ja to, kužim ja da su to umjetne cijene, a i ostali koji se malo u tu cijelu situaciju razumiju. Problem je šta vladajući misle da su svi ljudi ovce.
Samo jedna stvar mi nije jasna, 2008.g barel je bio skoro 150$, a sada ja 125$. Gorivo je već sada (eurosuper 95) skuplje za kunu nego šta je bilo 2008g.  U čemu je razlika ? Dolaru je tečaj uvijek bio tu negdje...a nekužim šta formira osim toga cijenu jedne litre eurosupera 95 u Hrvatskoj. Očito INI-na i državna nesposobnost da namaknu novce koje su pokrali i rasipali na drugi način. To mi dolazi kao jedini razumni odgovor.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Cijene goriva u nebesima
« Odgovori #59 : 24 Veljača, 2012, 10:50:42 »
Ma znam ja to, kužim ja da su to umjetne cijene, a i ostali koji se malo u tu cijelu situaciju razumiju. Problem je šta vladajući misle da su svi ljudi ovce.
Samo jedna stvar mi nije jasna, 2008.g barel je bio skoro 150$, a sada ja 125$. Gorivo je već sada (eurosuper 95) skuplje za kunu nego šta je bilo 2008g.  U čemu je razlika ? Dolaru je tečaj uvijek bio tu negdje...a nekužim šta formira osim toga cijenu jedne litre eurosupera 95 u Hrvatskoj. Očito INI-na i državna nesposobnost da namaknu novce koje su pokrali i rasipali na drugi način. To mi dolazi kao jedini razumni odgovor.

dolar je bio 4,5 a sad je 5,5 pa se tu osjeti dosta razlike
a ostalo ovisi o količini zaliha koje ina ima, i o cijeni po kojoj su kupljene
nedavno je negdje pisalo da sad plaćamo grešku ine iz 2008 kad se nakupovalo zaliha dok je barel bio oko 140 dolara, i radi toga cijena nije puno padala
rab