Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Hoćete li podržati bojkot i taj jedan dan ne otići na benzinsku?

Da
Ne

Autor Tema: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj  (Posjeta: 1308 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline konig

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: od SP-a
22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« : 20 Veljača, 2012, 13:58:06 »
Evo kao što svi znate,benzin opet poskupljuje,tako da će eurosuper 45 biti čak 20 lipa skuplji,znam da to nije toliko puno za nas koji stavljamo par litara samo,ali eto,vidim da se ljudi pomalo organiziraju pa bi bilo u redu taj jedan dan da se odlazimo na benzinsku i probamo nešto napraviti,već da oni kojima je to potrebno stave gorivo dan prije.Evo i jedan link,budući da to sve danas ide preko FB-a  :toothy12:

http://www.facebook.com/events/261077007294804/

U lipnju 2008. god. prosječna cijena barela sirove nafte na mjesečnoj bazi iznosila je rekordnih $ 130.28. 2008. godina je bila rekordna po visokim cijenama sirove nafte, ali i realnijoj cijeni iste u maloprodaji. Cijena barela na američkom tržištu trenutno je oko $ 99, a londonskoj burzi $117.

Cijene na benz. crpkama u RH 2008.g.: Cijene na benz. crpkama u RH 2012.g.

Eurosuper 95 = 6.62 kn Eurosuper BS 95 = 10.46 kn

Super plus 98 = 6.66 kn Eurosuper BS 98 = 10.79 kn

Eurosuper 100 = 6.90 Eurosuper 100 = 11.02

Eurodizel = 6.89 kn Eurodizel BS = 9.63 kn

Plavi dizel = 3.75 kn Plavi dizel = 6.36 kn

Loživo ulje = 4.11 kn Loživo ulje = 6.95 kn

Autoplin = cca 4 kn Autoplin = 5.49 kn



Ne vozi brže nego što tvoji anđeli čuvari mogu letjeti !

Offline sikirica

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 536
  • Spol: Muški
  • what?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novalja
  • Moj Skuter: Aprilia SR 150
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: serijska zrakača
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #1 : 20 Veljača, 2012, 14:02:57 »
"Nisu Hrvati pošteno zaštrajkali još od Gupčeve bune :) Ali još malo, dok nas glad ujedini... Imamo i mi zube ali skrivamo ih iza osmjeha.."

eto neki lik napiso na fbu, nista od toga  :dontknow:

Offline konig

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: od SP-a
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #2 : 20 Veljača, 2012, 14:04:41 »
"Nisu Hrvati pošteno zaštrajkali još od Gupčeve bune :) Ali još malo, dok nas glad ujedini... Imamo i mi zube ali skrivamo ih iza osmjeha.."

eto neki lik napiso na fbu, nista od toga  :dontknow:


to je istina nažalost,ljudi se žale kako nemaju para,nema posla,a niko ne izlazi na ulicu,onaj put prije par mjeseci ih je izašlo par tisuća i za 2-3 dana odustali,jbg....samo krojimo svoju sudbinu,treba napravit kako i grci  ;D
Ne vozi brže nego što tvoji anđeli čuvari mogu letjeti !

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #3 : 20 Veljača, 2012, 14:14:49 »
mogli bi jedan dan skupit se nas čim više skuteraša i skuterima blokirat benziske.. LoL..i naravno da se pridruže i ostali sa autima i biciklima i pješaki i sve...

ILI

doč jednom tu u dubravu na INU tam ima ja mislim 12 ovih mjesta di moš punit i svi redom natočit skutere i pobječ.. hahaha :D

Offline konig

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: od SP-a
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #4 : 20 Veljača, 2012, 14:18:22 »
mogli bi jedan dan skupit se nas čim više skuteraša i skuterima blokirat benziske.. LoL..i naravno da se pridruže i ostali sa autima i biciklima i pješaki i sve...

ILI

doč jednom tu u dubravu na INU tam ima ja mislim 12 ovih mjesta di moš punit i svi redom natočit skutere i pobječ.. hahaha :D


mi sa skuterima blokiramo,i dođe neki debil sa šleperom i svi se maknemo odmah  :toothy12:
Ne vozi brže nego što tvoji anđeli čuvari mogu letjeti !

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #5 : 20 Veljača, 2012, 14:21:10 »

mi sa skuterima blokiramo,i dođe neki debil sa šleperom i svi se maknemo odmah  :toothy12:
onda ovo : 

doč jednom tu u dubravu na INU tam ima ja mislim 12 ovih mjesta di moš punit i svi redom natočit skutere i pobječ.. hahaha {$default_cheesy_smiley}

Offline konig

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: od SP-a
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #6 : 20 Veljača, 2012, 14:25:11 »
imamo mi u puli par njih za blokirat :D
Ne vozi brže nego što tvoji anđeli čuvari mogu letjeti !

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #7 : 20 Veljača, 2012, 14:33:27 »
al mislim da im to neče naškodit puno.. taj 1 dan ne točenja je k**ra*.. to treba najmanje na tj ili 2 pa da vidiš onda kolko bi imali mjesečnu zaradu..a to je mi hrvati nismo složni...da se skupimo i kaj zacrtamo to treba i napravit..da vidiš 2tj kad niko nebi išo na benzisku da bi dali oni benzin i po 7kn.. a ne 11..

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #8 : 20 Veljača, 2012, 15:03:28 »
al mislim da im to neče naškodit puno.. taj 1 dan ne točenja je k**ra*.. to treba najmanje na tj ili 2 pa da vidiš onda kolko bi imali mjesečnu zaradu..a to je mi hrvati nismo složni...da se skupimo i kaj zacrtamo to treba i napravit..da vidiš 2tj kad niko nebi išo na benzisku da bi dali oni benzin i po 7kn.. a ne 11..

a 2 tjedna da svi prestanemo živit i radit ili? meni treba minimalno 3 tanka mjesečno, s tim da mi auto troši ispod 6l i ne radim neznam koju kilometražu, a što je s onim poslovnjacima koji dnevno rade 500-600km?

i opet pišem, kao što sam već negdje napisao, cijena benzina nam je većinom manja nego u ostalim europskim zemljama, osim nekolicine gdje je ista ili malo manja
to što nam plaće nisu na europskim razinama je drugi par rukava, i to sad nema smisla uopće raspravljat.
treća stvar je što u litri benzina sama litra košta oko 4kn, ostalo su izdvajanja za ceste, autoceste, okoliš, trošarine i pdv, tj državni nameti

kod nas jedino država može utjecat na smanjenje cijena naftnih prerađevina ukidanjem nekog od tih nameta, ili njihovim smanjenjem
ina tu nemože ništa, jer ona naftu mora kupit, uvest, preradit i dovest do krajnjeg potrošača, a uz to ima vosjku radnika na solidnim plaćama, svu mehanizaciju i tako dalje i tako dalje, a da ne pričamo da mora ostvarivat i neki profit
rab

Offline konig

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SR 172
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: od SP-a
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #9 : 20 Veljača, 2012, 15:09:42 »
a 2 tjedna da svi prestanemo živit i radit ili? meni treba minimalno 3 tanka mjesečno, s tim da mi auto troši ispod 6l i ne radim neznam koju kilometražu, a što je s onim poslovnjacima koji dnevno rade 500-600km?

i opet pišem, kao što sam već negdje napisao, cijena benzina nam je većinom manja nego u ostalim europskim zemljama, osim nekolicine gdje je ista ili malo manja
to što nam plaće nisu na europskim razinama je drugi par rukava, i to sad nema smisla uopće raspravljat.
treća stvar je što u litri benzina sama litra košta oko 4kn, ostalo su izdvajanja za ceste, autoceste, okoliš, trošarine i pdv, tj državni nameti

kod nas jedino država može utjecat na smanjenje cijena naftnih prerađevina ukidanjem nekog od tih nameta, ili njihovim smanjenjem
ina tu nemože ništa, jer ona naftu mora kupit, uvest, preradit i dovest do krajnjeg potrošača, a uz to ima vosjku radnika na solidnim plaćama, svu mehanizaciju i tako dalje i tako dalje, a da ne pričamo da mora ostvarivat i neki profit





slažem se da,zato bi bilo ok samo jedan dan,čisto da vide kako je to kad nema prometa  :icon_biggrin: ,a i taj jedan dan njima znači dosta - to je oko 100 000kn gubitka samo na jednoj benzinskoj pumpi 24 sata,npr OMV,a u svakom gradu ima barem 2-3 pumpe
Ne vozi brže nego što tvoji anđeli čuvari mogu letjeti !

Offline sikirica

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 536
  • Spol: Muški
  • what?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novalja
  • Moj Skuter: Aprilia SR 150
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: serijska zrakača
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #10 : 20 Veljača, 2012, 17:47:34 »
mogli bi jedan dan skupit se nas čim više skuteraša i skuterima blokirat benziske.. LoL..i naravno da se pridruže i ostali sa autima i biciklima i pješaki i sve...

ILI

doč jednom tu u dubravu na INU tam ima ja mislim 12 ovih mjesta di moš punit i svi redom natočit skutere i pobječ.. hahaha :D

da i dode rija, onako iz zeze pita vozacke (mada nas nemoze potjerati jer smo demokratska drzava) niko nema vozacke, ja prvi lol

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #11 : 20 Veljača, 2012, 17:51:50 »
onda ovo : 

doč jednom tu u dubravu na INU tam ima ja mislim 12 ovih mjesta di moš punit i svi redom natočit skutere i pobječ.. hahaha {$default_cheesy_smiley}
da,nek neko iz splita dođe u dubravu da ukrade pet litara benzina  :icon_biggrin:
22.je srijeda,onda nemoram točit,ali u četvrtak idem doma,jel onda smijem??jel će onda cijene bit jeftinije?
ajde molim vas,kakav bojkot?to koda bojkotiramo hranu,boli nekoga k za nas očemo mi jest ili ne,u ovome slučaju vozit se ili ne...
benzinske imaju svoje mušterije,tak da par buntovnika njim niš ne znači...nek dođe jedan šleper natočit sa službenom karticom,to je koda je došlo najmanje 10-20 sirotinja natočit za 50-100 kn..
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #12 : 20 Veljača, 2012, 17:58:29 »
doč jednom tu u dubravu na INU tam ima ja mislim 12 ovih mjesta di moš punit i svi redom natočit skutere i pobječ.. hahaha :D
Haha jesi spaljen,već imaš sto scenarija za okrast ovu našu kvartovsku bengu  ;D

Offline Zucho

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Trenutno ga nemam
  • Moja Kaciga: Glavu cuva
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #13 : 20 Veljača, 2012, 18:08:20 »
A zasto voditi ovu raspravu uopce, tu ima ljudi koje boli k... za sve sto se dogadja oko nas. "Mi ionako ne mozemo nista promijenit" ,takve izjave su kukavicke i sebicne. Takvi ljudi misle samo na sebe i briga njih za cijenu nafte, ACTA-u i ostala sranja koja se dogadjaju. Ovim bojkotima se samo zeli dokazati da mali ljudi, potrosaci, vide sto se dogadja i da se neke stvari moraju promijeniti. Nitko u danasnje doba ne moze zivjeti bez energenata, ali to ne znaci da nas koorporacije mogu ucjenjivati i naplacivati prirodne resurse kako zele, to je poanta bojkota!!!
"Glupost je nesalomljiva: sve što naleti na nju mora se razbiti."

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #14 : 20 Veljača, 2012, 18:12:31 »
A zasto voditi ovu raspravu uopce, tu ima ljudi koje boli k... za sve sto se dogadja oko nas. "Mi ionako ne mozemo nista promijenit" ,takve izjave su kukavicke i sebicne. Takvi ljudi misle samo na sebe i briga njih za cijenu nafte, ACTA-u i ostala sranja koja se dogadjaju. Ovim bojkotima se samo zeli dokazati da mali ljudi, potrosaci, vide sto se dogadja i da se neke stvari moraju promijeniti. Nitko u danasnje doba ne moze zivjeti bez energenata, ali to ne znaci da nas koorporacije mogu ucjenjivati i naplacivati prirodne resurse kako zele, to je poanta bojkota!!!

pa ti idi prosvjeduj,boli mene ona stvar za prosvjede,ja imam pametnijeg posla neg da cijeli dan stojim na zimi zak**ra*...
ovo boldano i ja mislim,pa kaj?i sad sam ja kukavica i sebičan?? aj mi molim te objasni zbog čega,zbog toga jer neću ić gubit vrijeme i prosvjedovat...a promjenilo se nebude niš,tak da vam je đabe ti prosvjedi...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Zucho

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Trenutno ga nemam
  • Moja Kaciga: Glavu cuva
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #15 : 20 Veljača, 2012, 18:20:08 »
Ne vidis razliku izmedju bojkota i prosvjeda, samo nemoj otic na pumpu i to je to, kakvo stajanje i smrzavanje!!! I da, mislim da ljudi koje boli ku... za druge i okolinu da su sebicni, jer gledaju samo svoju guzicu!!!
"Glupost je nesalomljiva: sve što naleti na nju mora se razbiti."

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #16 : 20 Veljača, 2012, 18:36:11 »
pa šta mene boli k za nekog šta radi nešto...njegov je život,on vodi svoj život ja vodim svoj... :dontknow:
ti idi ili bojkotuj ili prosvjeduj,radi šta hoćeš,ja ako ću trebat natočit goriva,ja ću otić i natočit...jer mi bome auto neće ić na zrak,to je sigurno...niti imam na vrtu neku bušotinu pa da prerađujem naftu...znam razliku između bojkota i prosvjeda,al sam ja naveo oboje,jer je neko već prije reko za prosvjed nešto...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Zucho

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Trenutno ga nemam
  • Moja Kaciga: Glavu cuva
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #17 : 20 Veljača, 2012, 18:37:42 »
To je tvoje ustavno i gradjansko pravo!!!
"Glupost je nesalomljiva: sve što naleti na nju mora se razbiti."

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #18 : 20 Veljača, 2012, 18:45:50 »
To je tvoje ustavno i gradjansko pravo!!!

i zato sam ja onda sebičan i kukavica?sam ja reko šta za tebe,koji ćeš bojkotirat ili prosvjedovat?nisam...jer me nije briga šta radiš sa svojim životom,jer ja imam dosta briga i u svojem,a ne da vodim još računa i o tuđem  :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Zucho

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Trenutno ga nemam
  • Moja Kaciga: Glavu cuva
Odg: 22.02.2012. dan bojkotiranja svih benzinskih u Hrvatskoj
« Odgovori #19 : 20 Veljača, 2012, 19:21:36 »
Shvatit ces za kojih deset godina, kad malo odrastes i pocnes zivjet sa vlastitom obitelji, a ne sa roditeljima. I dalje mislim da svi oni koji misle samo o sebi i o osobnoj koristi su sebicni. Ne vidim kako bi se to moglo drugacije nazvati. Ponekad pozalim kaj se uopce upustim u rasprave sa narcisoidnim i egoisticnim ljudima koji misle da se svijet vrti oko njih i samo za njih.  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:
"Glupost je nesalomljiva: sve što naleti na nju mora se razbiti."