Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ključ  (Posjeta: 12792 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ključ
« Odgovori #20 : 31 Siječanj, 2012, 13:37:43 »
pa jeftinija je solucija ugradit jedan prekidač na kabel od mase na bobini i ili anlaseru. sakriješ prekidač i mirna bosna :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ključ
« Odgovori #21 : 31 Siječanj, 2012, 16:41:11 »
Imam pravi onaj debeli ključ. Mislio sam po njemu da naprave drugi ali bitno je da se izgubljeni poništi, ako je moguće.

Ocito te strah kradje. Uvjeren sam da onaj ko nadje tvoj kljuc nece imat namjeru odvest ti skuter. A onaj ko ga zeli ukrast, to sto ga ne moze upalit na licu mjesta mu je najmanji problem.

Dakle, imas master kljuc, odi napravi jos jedan da master cuvas na sigurnom (za upravo ovakve situacije) i to je to. Vozi i uzivaj.

Offline Jaspar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Everyday I'm shuffling...
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: Ključ
« Odgovori #22 : 31 Siječanj, 2012, 22:11:22 »
Evo bio sam danas u Piaggiu, kupio slijepi ključ kod njih, odnio ga na urezivanje i nazad kod njih na kodiranje a izgubljeni ključ više ne vrijedi jer mogu postojati samo dva u kompletu. Case closed  ;D
I know nothing, I'm from Barcelona...

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Ključ
« Odgovori #23 : 31 Siječanj, 2012, 22:14:34 »
kako nemože postojat više od 2 ključa?
na čemu i kako se onda vozi moj susjed?
tri osobe iz njegove kuće voze vxr i svaki ima svoj ključ :dontknow:

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Ključ
« Odgovori #24 : 01 Veljača, 2012, 00:29:34 »
koje ste gluposti sve pisali  :toothy12:

svaki kljuc u sebi ima KOD .. a CDI pamti te kodove , i sad ako imas master kljuc mozes odredit koliko ce ti kljuceva pamtit , a to odredis tako sta stavis master kljuc i okrenes par puta kontakt .. i poslije toga sa svaki kljucem posebno okrenes kontakt .. i na kraju opet s master kljucem

i npr. ti si sada izgubia kljuc ,  a kad si napravia novi i njega kodira , CDI ti je zapamtia samo njega , a sve ostale zaboravia i da sad nades taj svoj kljuc , treba bi ponovit kodiranje ,ali opet s masterom na pocetku , pa taj sta si izgubia i opet ovaj sta si napravia i na kraju opet master kljuc ..
i u tom slucaju ces imat  3 kljuca , 2 obicna i jedan master .

mislim da do 4 kljuca moze pamtit ..  i da se na 2 sekunde drzi kontakt pa prekine kad se kodira .. ima caka s lampicom od koda .. pise u manualu kako se kodira

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Ključ
« Odgovori #25 : 01 Veljača, 2012, 22:38:51 »
koje ste gluposti sve pisali  :toothy12:

svaki kljuc u sebi ima KOD .. a CDI pamti te kodove , i sad ako imas master kljuc mozes odredit koliko ce ti kljuceva pamtit , a to odredis tako sta stavis master kljuc i okrenes par puta kontakt .. i poslije toga sa svaki kljucem posebno okrenes kontakt .. i na kraju opet s master kljucem

i npr. ti si sada izgubia kljuc ,  a kad si napravia novi i njega kodira , CDI ti je zapamtia samo njega , a sve ostale zaboravia i da sad nades taj svoj kljuc , treba bi ponovit kodiranje ,ali opet s masterom na pocetku , pa taj sta si izgubia i opet ovaj sta si napravia i na kraju opet master kljuc ..
i u tom slucaju ces imat  3 kljuca , 2 obicna i jedan master .

mislim da do 4 kljuca moze pamtit ..  i da se na 2 sekunde drzi kontakt pa prekine kad se kodira .. ima caka s lampicom od koda .. pise u manualu kako se kodira

kolko sam shvatio on pomoću master ključa može promjenit kod,znači recimo uzme kod iz ključa od drugog beverlija zagura ga u svoj ključ i može ga preko mastera kodirat da upali.... ???
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Ključ
« Odgovori #26 : 01 Veljača, 2012, 22:47:49 »
kolko sam shvatio on pomoću master ključa može promjenit kod,znači recimo uzme kod iz ključa od drugog beverlija zagura ga u svoj ključ i može ga preko mastera kodirat da upali.... ???
ne radi to tako
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Ključ
« Odgovori #27 : 01 Veljača, 2012, 23:08:40 »
ne radi to tako

ok...sad sam siguran da mi nije niš jasno.... :icon_biggrin:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline Jaspar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Everyday I'm shuffling...
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: Ključ
« Odgovori #28 : 02 Veljača, 2012, 20:34:24 »
n0n4m3 je dobro rekao. Tako je i bilo. Samo što maximalno pamti do 5 ključeva. Znači donio sam novi nazubljeni ključ, frajer je stavio master u motor čekao par sekundi nakon tog novi ključ pa opet master i za manje od minute sam imao novi ključ a onaj izgubljeni je sad staro željezo.
I know nothing, I'm from Barcelona...

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Ključ
« Odgovori #29 : 02 Veljača, 2012, 21:17:42 »
kolko sam shvatio on pomoću master ključa može promjenit kod,znači recimo uzme kod iz ključa od drugog beverlija zagura ga u svoj ključ i može ga preko mastera kodirat da upali.... ???

MOŽE , ali nemoze taj kljuc stavit u bravu jer nisu isti zubci , al npr da su iste brave , taj kljuc  bi palia oba dva motora , jer su ga oba dva CDIa zapamtila ..

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Ključ
« Odgovori #30 : 02 Veljača, 2012, 21:59:15 »
MOŽE , ali nemoze taj kljuc stavit u bravu jer nisu isti zubci , al npr da su iste brave , taj kljuc  bi palia oba dva motora , jer su ga oba dva CDIa zapamtila ..

jesi siguran?

Offline Jaspar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Everyday I'm shuffling...
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: Ključ
« Odgovori #31 : 02 Veljača, 2012, 22:29:26 »
MOŽE , ali nemoze taj kljuc stavit u bravu jer nisu isti zubci , al npr da su iste brave , taj kljuc  bi palia oba dva motora , jer su ga oba dva CDIa zapamtila ..
Naravno da ne, nebi mogao ni volan otključat.
I know nothing, I'm from Barcelona...

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Ključ
« Odgovori #32 : 02 Veljača, 2012, 22:40:45 »
jesi siguran?

100%

npr. dvi iste brave mozes uzet od runnera , jer on ima istu bravu na sicu i za palit , i stavis tu od sica na npr. x9 , i kodiras ga na njegov cdi
i imas 1 kljuc koji pali 2 motora  :icon_biggrin:

ali tribas skinit đek od brave , jer master od x9 opet nemoze uc u ovu sad novu bravu od runnera , pa samo skines đek i njega okreces da bi kodira , a kljuc stavis u bravu samo da ga očita antena  ;D

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Ključ
« Odgovori #33 : 02 Veljača, 2012, 23:02:59 »
100%

npr. dvi iste brave mozes uzet od runnera , jer on ima istu bravu na sicu i za palit , i stavis tu od sica na npr. x9 , i kodiras ga na njegov cdi
i imas 1 kljuc koji pali 2 motora  :icon_biggrin:

ali tribas skinit đek od brave , jer master od x9 opet nemoze uc u ovu sad novu bravu od runnera , pa samo skines đek i njega okreces da bi kodira , a kljuc stavis u bravu samo da ga očita antena  ;D

nisan te bas svatia na sta tocno mislis,al kod koji se nalazi u centrali se nalazi i u master kljucu( onaj crni komad sta se moze izvadit vani) i taj kod je isti u masteru i u cdiu i kad das kontakt priko antene se taj kod iz kljuca salje u cdi i ako je isti,centrala ga ocita i pusta iskru na motor

dok obicni kljuc( slijepi kljuc) nema fizicki kod ka kod mastera nego u sebi integriran kod koji se programiranjen priko mastera dobija da bude isti ka u mastera i cdi i tako se kljuc programira da motor moze upalit, al priko slijepog kljuca se nemoze programirat drugi slijepi kljuc ka sta je slucaj s master kljucen

e sad ja neznan sta si ti tia rec,da se moze s jednin te istin master kljucen upalit dva razlicita motora (cdia) sta ne virujen jer taj kod koji je u masteru je nepromjenjiv koliko ja znan i pase samo za jedan cdi ili si tia rec da se jedan slijepi kljuc moze programirat na dva razlicita cdi s dva razlicita master kljuca i palit dva razlicita motora,a ni to mi nema bas neke logike jer koliko znan kljuc se moze programirat samo za jedan cdi..

al ko zna mozda i nisan u pravu :dontknow:


Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Ključ
« Odgovori #34 : 02 Veljača, 2012, 23:17:26 »
nisan te bas svatia na sta tocno mislis,al kod koji se nalazi u centrali se nalazi i u master kljucu( onaj crni komad sta se moze izvadit vani) i taj kod je isti u masteru i u cdiu i kad das kontakt priko antene se taj kod iz kljuca salje u cdi i ako je isti,centrala ga ocita i pusta iskru na motor

dok obicni kljuc( slijepi kljuc) nema fizicki kod ka kod mastera nego u sebi integriran kod koji se programiranjen priko mastera dobija da bude isti ka u mastera i cdi i tako se kljuc programira da motor moze upalit, al priko slijepog kljuca se nemoze programirat drugi slijepi kljuc ka sta je slucaj s master kljucen

e sad ja neznan sta si ti tia rec,da se moze s jednin te istin master kljucen upalit dva razlicita motora (cdia) sta ne virujen jer taj kod koji je u masteru je nepromjenjiv koliko ja znan i pase samo za jedan cdi ili si tia rec da se jedan slijepi kljuc moze programirat na dva razlicita cdi s dva razlicita master kljuca i palit dva razlicita motora,a ni to mi nema bas neke logike jer koliko znan kljuc se moze programirat samo za jedan cdi..

al ko zna mozda i nisan u pravu :dontknow:


evo ovako ..

znaci CDI se programira  , programirat ga se može samo putem master kljuca  ,  SVAKI CDI IMA SVOJ MASTER KLJUĆ   

znaci izgubite MASTER kljuc i nema vise programiranja , ako vam je osta koji drugi kljuc cuvat ga ka oci u glavi :)

e sad .. SVAKI SLIJEPI KLJUC IMA KOD .. taj kod se ne moze programirat .. znaci kupis kljuc i ima svoj kod i on je uvik takav ...
kako nema bezbroj kodova mogu se pojavit isti .. al to je skoro nemoguce .. al opet zato su kljucevima razliciti zubci ..

i sad npr.

Imaš MASTER ključ i još jedan obični    i oces napravit jos jedan

kupis novi slijepi kljuc ... narezes zubce ..

i onda moras stavit MASTER kljuc , pa taj obicni , pa taj novi , pa opet MASTER      - u tom slucaju si programira CDI da pamti ta 2 kljuca  (MASTER uvjek pamti )

a npr. da ides kodirat i stavis MASTER , pa taj novi , pa MASTER - u tom slucaju si izbrisa onaj obicni kljuc sta si ima , jer CDI se programira da pamti kljuceve (njihove kodove) , tako da se izmedu MASTER-a ubacuju oni .. i svaki put moras ih sve ponovo ubacit

znaci za svaki novi kljuc moras ponovit i ubacit i sve ostale


a sad ono sta sam govoria da upalis s istim kljucem dva motora

tribas ima 2 CDI-a , njihova 2 MASTERa , i 1 slijepi kljuc

i samo ponovis postupak

ali posto ce ti taj kljuc odgovarat jedome motoru (tj. MASTER kljucu) jer su isti zubci , DRUGI MASTER ce imat druge zube .. pa moras odvojit đek od brave , stavit master kljuc u bravu (on se nece moc vrtit jer nisu isti zubci)  i onda ti vrtiš đek i tako simuliraš okretanje kljuca u bravi
i tako kodiras kljuc na oba motora

valjda si sad shvatia
CDI - MASTER - jedinstveni su i CDI UVIK IMA 1 SVOJ MASTER
slijepi kljuc - ima KOD koji je uvik isti (da ne bude zabune ima i onih sta se mogu kodirat putem strojeva drugih) ali za piaggio nema veze jeli programabilan ili ne , jer se u njega CDI programira , a ne kljuc

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Ključ
« Odgovori #35 : 02 Veljača, 2012, 23:19:26 »
kolko sam ja skužio da sam bio relativno u pravu.....master je master on služi samo za potvrđivanje ostalih....i bilo bi logično po svemu skupa da jedan ključ može palit više skutera,naravno mislim na kod a ne na zupce njih zanemarimo to je najmanji problem... :dontknow:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Ključ
« Odgovori #36 : 02 Veljača, 2012, 23:21:03 »
evo ovako ..

znaci CDI se programira  , programirat ga se može samo putem master kljuca  ,  SVAKI CDI IMA SVOJ MASTER KLJUĆ   

znaci izgubite MASTER kljuc i nema vise programiranja , ako vam je osta koji drugi kljuc cuvat ga ka oci u glavi :)

e sad .. SVAKI SLIJEPI KLJUC IMA KOD .. taj kod se ne moze programirat .. znaci kupis kljuc i ima svoj kod i on je uvik takav ...
kako nema bezbroj kodova mogu se pojavit isti .. al to je skoro nemoguce .. al opet zato su kljucevima razliciti zubci ..

i sad npr.

Imaš MASTER ključ i još jedan obični    i oces napravit jos jedan

kupis novi slijepi kljuc ... narezes zubce ..

i onda moras stavit MASTER kljuc , pa taj obicni , pa taj novi , pa opet MASTER      - u tom slucaju si programira CDI da pamti ta 2 kljuca  (MASTER uvjek pamti )

a npr. da ides kodirat i stavis MASTER , pa taj novi , pa MASTER - u tom slucaju si izbrisa onaj obicni kljuc sta si ima , jer CDI se programira da pamti kljuceve (njihove kodove) , tako da se izmedu MASTER-a ubacuju oni .. i svaki put moras ih sve ponovo ubacit

znaci za svaki novi kljuc moras ponovit i ubacit i sve ostale


a sad ono sta sam govoria da upalis s istim kljucem dva motora

tribas ima 2 CDI-a , njihova 2 MASTERa , i 1 slijepi kljuc

i samo ponovis postupak

ali posto ce ti taj kljuc odgovarat jedome motoru (tj. MASTER kljucu) jer su isti zubci , DRUGI MASTER ce imat druge zube .. pa moras odvojit đek od brave , stavit master kljuc u bravu (on se nece moc vrtit jer nisu isti zubci)  i onda ti vrtiš đek i tako simuliraš okretanje kljuca u bravi
i tako kodiras kljuc na oba motora

valjda si sad shvatia
CDI - MASTER - jedinstveni su i CDI UVIK IMA 1 SVOJ MASTER
slijepi kljuc - ima KOD koji je uvik isti (da ne bude zabune ima i onih sta se mogu kodirat putem strojeva drugih) ali za piaggio nema veze jeli programabilan ili ne , jer se u njega CDI programira , a ne kljuc

ovo nisan zna.. :icon_thumright:

Offline Jaspar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Everyday I'm shuffling...
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: Ključ
« Odgovori #37 : 04 Veljača, 2012, 01:17:23 »
a sad ono sta sam govoria da upalis s istim kljucem dva motora

tribas ima 2 CDI-a , njihova 2 MASTERa , i 1 slijepi kljuc

i samo ponovis postupak

ali posto ce ti taj kljuc odgovarat jedome motoru (tj. MASTER kljucu) jer su isti zubci , DRUGI MASTER ce imat druge zube .. pa moras odvojit đek od brave , stavit master kljuc u bravu (on se nece moc vrtit jer nisu isti zubci)  i onda ti vrtiš đek i tako simuliraš okretanje kljuca u bravi
i tako kodiras kljuc na oba motora

Jesi već pokušao tako nešto? Zanima me ako bi okretao đek da simuliraš okretanje ključa u bravi dok ga kodiraš...., kako bi ga kasnije palio? Zbog različitih zubaca se nebi dao okrenuti ni da daš kontakt.... ili?
I know nothing, I'm from Barcelona...

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Ključ
« Odgovori #38 : 04 Veljača, 2012, 01:50:26 »
Jesi već pokušao tako nešto? Zanima me ako bi okretao đek da simuliraš okretanje ključa u bravi dok ga kodiraš...., kako bi ga kasnije palio? Zbog različitih zubaca se nebi dao okrenuti ni da daš kontakt.... ili?


ja sam napisao da se stave 2 iste brave ..

a simulirat okretanje kljuca moras samo zbog MASTER kljuca ,

 jer taj "slijepi" kljuc ce ionako poslije odgovarat ako su iste brave .. dok MASTER nece .. jer 2 razlicita MASTERA imaju i 2 razlicite brave

Offline teozg1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: nexus 250ie
  • Moja Kaciga: agv
  • MojSpuh: serijala
Odg: Ključ
« Odgovori #39 : 11 Veljača, 2012, 11:01:48 »
Evo bio sam danas u Piaggiu, kupio slijepi ključ kod njih, odnio ga na urezivanje i nazad kod njih na kodiranje a izgubljeni ključ više ne vrijedi jer mogu postojati samo dva u kompletu. Case closed  ;D
koliko te došla zfrkancija s ključem
dakle cijena ključa
cijena kodiranja
cijena narezivanja