Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koji motor 125ccm??  (Posjeta: 18163 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #60 : 29 Prosinac, 2011, 08:49:59 »
za polozaj se slazem,al se naviknes nakon 10-tak km....
za brzinu neznam,nisam usporedivo,al tu su negdje....
a za ostalo se nista ne slazem,ovjes i kocnice su mi odlicni,kocnice mozes ljepo dozirat,a mozes se i ukopat kad treba...neznam kolko si vozio i u kakvom stanju je bila,al ja sam dosta vozio i po meni je jedan kompletan motor....
za taj rang motora,ninja je odlicna,kod prestizanja i meduubrzanja mozda fali mrvicu momenta,al nista strasno....
svako ima svoj ukus....meni je ljepa...po cemu je losa zavrsna obrada??
ne kazem da je motor bez mana,al je vise nego solidan....


Jel si ti siguran da si vidio taj motor uživo ?  :icon_biggrin:

Ajd ako jesi ili nisi, pogledaj malo satove, vilice, i tak dijelove općenito. Made in China big time ,)
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline kostacro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 WRC
  • Moja Kaciga: B-Square
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #61 : 29 Prosinac, 2011, 09:32:18 »
jel se ktm exc 125 moze registrirati kod nas ? vidim po youtubeu da u drugim drzavama su reg.

Offline pOha

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: u djelovima
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: ispilan
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #62 : 29 Prosinac, 2011, 11:03:16 »
Jel si ti siguran da si vidio taj motor uživo ?  :icon_biggrin:

Ajd ako jesi ili nisi, pogledaj malo satove, vilice, i tak dijelove općenito. Made in China big time ,)


satovi su "oldtime" ali uvjek mozes stavit Koso kao alternativu  :icon_thumright:
Došao unuk-narkoman kod babe i pita:
 - Baba, jesi li vidjela one moje tabletice sa stola?
Na to kaže baba:
 - Ma kakve tabletice, jesi ti vidio one zmajeve u kuhinji?!?

Offline sicanin

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Ktm smcr 690, sp 180
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #63 : 29 Prosinac, 2011, 12:43:20 »
za polozaj se slazem,al se naviknes nakon 10-tak km....
za brzinu neznam,nisam usporedivo,al tu su negdje....
a za ostalo se nista ne slazem,ovjes i kocnice su mi odlicni,kocnice mozes ljepo dozirat,a mozes se i ukopat kad treba...neznam kolko si vozio i u kakvom stanju je bila,al ja sam dosta vozio i po meni je jedan kompletan motor....
za taj rang motora,ninja je odlicna,kod prestizanja i meduubrzanja mozda fali mrvicu momenta,al nista strasno....
svako ima svoj ukus....meni je ljepa...po cemu je losa zavrsna obrada??
ne kazem da je motor bez mana,al je vise nego solidan....
onda je očito da rs-a nisi vozio...

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #64 : 29 Prosinac, 2011, 12:54:41 »
onda je očito da rs-a nisi vozio...
da vozio sam rs-a....
dizete tog rs-a u nebesa,koda nema mane....
gledajte objektivno malo....
ne kazem da rs nije odlican motor,al i ninja je tu negdje....
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline pOha

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: u djelovima
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: ispilan
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #65 : 29 Prosinac, 2011, 13:08:55 »
ajme vas, ne mozete usporedivat 2t i 4t... nema smisla... treba vidit sta momak zeli i koliki mu je "novcanik". Ako zeli nesto brzo i agresivno sta puno trosi i cije odrzavanje vise kosta neka uzme rs, ako zeli nesto ekonomicno, manje agresivno i cije odrzavanje nije skupo i kvari se u jako rijetkim slucajevima neka uzme ninju. Tu ste se uvatili ovjesa vilica i sl. stvari ko da momak ide na stazu sa njime  :drunken_smilie: rs je raden za stazu i za gazenje, ali dugorocno je po meni ipslatljivija ninja koja je po brzini slicna ali puno ekonomicnija i manje se kvari


http://www.motorevija.com.hr/test/Hyosung_GT_250_R_vise_zadovoljstva

Pa ni ova 250-ica nije losa bar po meni, i puno je ljepsa od ninje.

na youtube-u imas par usporedbi ninje i Hyosung gdje ninja pobjedi u svim testovima. Hyosung je dosta nekvalitetan...
Došao unuk-narkoman kod babe i pita:
 - Baba, jesi li vidjela one moje tabletice sa stola?
Na to kaže baba:
 - Ma kakve tabletice, jesi ti vidio one zmajeve u kuhinji?!?

Offline Dox

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 287
  • nego šta nego da sam DOBAR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SP-180 x3
  • Moja Kaciga: carbon fibre
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #66 : 29 Prosinac, 2011, 13:09:14 »
naravno da se exc moze regat

2t mozda trosi vise ali pruza i x puta veci gust i zabavu  , pricaju se gluposti o ne izdrzivosti 2t masina ,kak sam i rekel stara krama nema veze s novim motorom! Rotax mozda i nije najkvalitenija masina ali uz dobro odrzavanje ide dugo , cilindar se uvjek da piksirati ili nikasilirati kaj iznosi cifru od 2tkn sa novim klipom , klipnjacu nije potrebno mijenjati uopce ak je motor kupljen novi , za rs-a samo treba određena doza brige i paznje i trajat ce

za ktm exc 125 kak sam ti predlozil to mogu garantirati da ga ne razderes dok ga imas , samo treba mjenjati klip svaku sezonu i to su mu sva ulaganja u masinu , potrosnja je zaćuđujuce mala, ja na sx-u 144 cijeli dan na stazi jedva potrosim cijeli tank od 7l

125-250 4t to em nikak ne izgleda , nit kam ide a uz to se i odurno cuje ma kakv got auspuh bil gore , turpijanje i ubacivanje druge masine je totalno bezvze

motor je luksuz i gust i ja osobno nikad ne budem gledal dal trosi litru, dvije manje il vise ako je razlika u onome kaj dobivam velika

btw   :glasses9:



Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #67 : 29 Prosinac, 2011, 13:27:10 »
naravno da se exc moze regat

2t mozda trosi vise ali pruza i x puta veci gust i zabavu  , pricaju se gluposti o ne izdrzivosti 2t masina ,kak sam i rekel stara krama nema veze s novim motorom! Rotax mozda i nije najkvalitenija masina ali uz dobro odrzavanje ide dugo , cilindar se uvjek da piksirati ili nikasilirati kaj iznosi cifru od 2tkn sa novim klipom , klipnjacu nije potrebno mijenjati uopce ak je motor kupljen novi , za rs-a samo treba određena doza brige i paznje i trajat ce

za ktm exc 125 kak sam ti predlozil to mogu garantirati da ga ne razderes dok ga imas , samo treba mjenjati klip svaku sezonu i to su mu sva ulaganja u masinu , potrosnja je zaćuđujuce mala, ja na sx-u 144 cijeli dan na stazi jedva potrosim cijeli tank od 7l

125-250 4t to em nikak ne izgleda , nit kam ide a uz to se i odurno cuje ma kakv got auspuh bil gore , turpijanje i ubacivanje druge masine je totalno bezvze

motor je luksuz i gust i ja osobno nikad ne budem gledal dal trosi litru, dvije manje il vise ako je razlika u onome kaj dobivam velika

btw   :glasses9:




POTPISUJEM !! ali zaboravio si i rec da je jedan najobicniji servis na ktmu kosta preko 700 kn...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #68 : 29 Prosinac, 2011, 13:30:16 »
nekome je motor alternativa za gužve itd i potreba odnosno prijevozno sredstvo tak da mu je bitno i vidit sve prednosti i mane i potrošnju goriva ulja servisne intervale i kolko servisi koštaju.
svako ima drugačiju precepciju motora i neda se svakom šarafit svakih par tkm nego se vozit nanormalnije.
nije svakom bitno da motor ide ko sumanut i da bude najjakiji baja u selu.
osobno nikad nebi rs-a ni slično niš,kak se vidi to ide lagano u povijest.
prije bi kupil neki sm jer me brzina ne jebe a da me jebe onda bi kupil nekaj kaj ideeee
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Dox

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 287
  • nego šta nego da sam DOBAR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SP-180 x3
  • Moja Kaciga: carbon fibre
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #69 : 29 Prosinac, 2011, 13:59:33 »
alternativa za to kaj si navel je skuter  :dontknow:

a kak sam i rekel svako ko vodi brigu o novom motoru bude se i s njim vozil najnormalnije kak s 4t tak i s 2t

servisi u ktm-u su skupi zato kaj se oni ne zele zajebavat sa kojekavim krampovima , ali dijelovi su ima i vise nego povoljni i kaj je najbitnije uvjek sve imaju na stanju  :)

i nisam ja mislil da treba zet 2t i gonit ga do ibera , nego da sve ukupno je motor zabavniji bilo da se vozi polako il brzo , osjecaj rastezanja brzine na 2t nikakv 4t ne bude zamjenili, na kraju krajeva 2t naspram 125 4t izgleda ko motor  :binkybaby:

Offline pOha

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: u djelovima
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: ispilan
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #70 : 29 Prosinac, 2011, 14:14:57 »
sm ili neki cross je dobar za vas koji zivite u sjevernijem kraju Hrvatske, sta ce to meni dole u Splitu kad samo ceste imamo, nigdi brda ili neke sume... i bas kao sta steeef kaze nekima je potreban motor za gradsku voznju i obavljanje svakodnevnih obaveza a tu mi potrosnja jako puno znaci. Skuter je idealan za takve stvari, ali opet kada se ide na dalja putovanja radije bi isa sa motorom nego skuterom + neki vole saltavat brzine :D
Došao unuk-narkoman kod babe i pita:
 - Baba, jesi li vidjela one moje tabletice sa stola?
Na to kaže baba:
 - Ma kakve tabletice, jesi ti vidio one zmajeve u kuhinji?!?

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #71 : 29 Prosinac, 2011, 15:15:12 »
nekome je motor alternativa za gužve itd i potreba odnosno prijevozno sredstvo tak da mu je bitno i vidit sve prednosti i mane i potrošnju goriva ulja servisne intervale i kolko servisi koštaju.
svako ima drugačiju precepciju motora i neda se svakom šarafit svakih par tkm nego se vozit nanormalnije.
nije svakom bitno da motor ide ko sumanut i da bude najjakiji baja u selu.
osobno nikad nebi rs-a ni slično niš,kak se vidi to ide lagano u povijest.
prije bi kupil neki sm jer me brzina ne jebe a da me jebe onda bi kupil nekaj kaj ideeee
slazem se takoder.. i ja vise volim sm jer se volim izdivljat na zadnji po boku i tak to...
ali rsa bi uzel samo zbog te povijesti.. poslijedni cvajer legenda ak me kuzis :D

Offline sicanin

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Ktm smcr 690, sp 180
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #72 : 29 Prosinac, 2011, 16:05:54 »
naravno da se exc moze regat

2t mozda trosi vise ali pruza i x puta veci gust i zabavu  , pricaju se gluposti o ne izdrzivosti 2t masina ,kak sam i rekel stara krama nema veze s novim motorom! Rotax mozda i nije najkvalitenija masina ali uz dobro odrzavanje ide dugo , cilindar se uvjek da piksirati ili nikasilirati kaj iznosi cifru od 2tkn sa novim klipom , klipnjacu nije potrebno mijenjati uopce ak je motor kupljen novi , za rs-a samo treba određena doza brige i paznje i trajat ce

za ktm exc 125 kak sam ti predlozil to mogu garantirati da ga ne razderes dok ga imas , samo treba mjenjati klip svaku sezonu i to su mu sva ulaganja u masinu , potrosnja je zaćuđujuce mala, ja na sx-u 144 cijeli dan na stazi jedva potrosim cijeli tank od 7l

125-250 4t to em nikak ne izgleda , nit kam ide a uz to se i odurno cuje ma kakv got auspuh bil gore , turpijanje i ubacivanje druge masine je totalno bezvze

motor je luksuz i gust i ja osobno nikad ne budem gledal dal trosi litru, dvije manje il vise ako je razlika u onome kaj dobivam velika

btw   :glasses9:



SVAKA ČAST!

Offline kostacro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 WRC
  • Moja Kaciga: B-Square
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #73 : 30 Prosinac, 2011, 11:25:41 »
naravno da se exc moze regat

2t mozda trosi vise ali pruza i x puta veci gust i zabavu  , pricaju se gluposti o ne izdrzivosti 2t masina ,kak sam i rekel stara krama nema veze s novim motorom! Rotax mozda i nije najkvalitenija masina ali uz dobro odrzavanje ide dugo , cilindar se uvjek da piksirati ili nikasilirati kaj iznosi cifru od 2tkn sa novim klipom , klipnjacu nije potrebno mijenjati uopce ak je motor kupljen novi , za rs-a samo treba određena doza brige i paznje i trajat ce

za ktm exc 125 kak sam ti predlozil to mogu garantirati da ga ne razderes dok ga imas , samo treba mjenjati klip svaku sezonu i to su mu sva ulaganja u masinu , potrosnja je zaćuđujuce mala, ja na sx-u 144 cijeli dan na stazi jedva potrosim cijeli tank od 7l

125-250 4t to em nikak ne izgleda , nit kam ide a uz to se i odurno cuje ma kakv got auspuh bil gore , turpijanje i ubacivanje druge masine je totalno bezvze

motor je luksuz i gust i ja osobno nikad ne budem gledal dal trosi litru, dvije manje il vise ako je razlika u onome kaj dobivam velika

btw   :glasses9:






Prekrasan motor, takav bi ja kupio, ali sam gledao na internetu da exc125 nema originalno takve gume, s ite gume uzo preko oglasnika ili ?

I ovi novi modeli nisu tako lijepi ko ovaj na slici, oni nemaju toliko detalja


http://www.ktm.com/enduro/125-exc-eu/highlights.html

Offline Dox

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 287
  • nego šta nego da sam DOBAR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SP-180 x3
  • Moja Kaciga: carbon fibre
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #74 : 31 Prosinac, 2011, 00:55:49 »
to nije moj bike iako imam takvog al ne sm , stavil sam samo da se vidi kaj je prava 125-ica, gume kupis di oces  :dontknow:


Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #75 : 31 Prosinac, 2011, 01:30:41 »
to nije moj bike iako imam takvog al ne sm , stavil sam samo da se vidi kaj je prava 125-ica, gume kupis di oces  :dontknow:


da jeben je.. gume nisu problem.. felge kostaju cca 800-1000 eura :D

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #76 : 08 Siječanj, 2012, 12:33:59 »
Cvaju volis il ne volis i TACKA.
Firtakt volis il ne volis i TACKA. XD
za svaki dan i vise km u sezoni je naravno bolji 4t jer pali i vozi kolko os brate mili ak treba i do Bugarske ...
Cvaja isto moze voziti svaki dan al zato vas dosta kosta krznenih kunica...tko ima kesa a i nest znanja oko odrzavanja 2t masine, sluzit ce ga jako dugo ko i 4t al uz nesto vecu cijenu.
Bio sam tamo kad su se stali Rs 125 i Ninja 250, rs125 je zver naspram ninje 25
AkA njezni motor XD , osjetno je brzi.
Rs je za prave zaljubljenike u Apriliu, cvaje,okretaje i sve ostalo sto Rs moze bez problema vam priustiti!
Rs 125 naspram Ninje 250 je ozbiljan trkaci stroj i tu prestaje usporedba :)
« Zadnja izmjena: 08 Siječanj, 2012, 15:07:08 speed »

Offline mbalunovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: /
  • Moja Kaciga: /
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #77 : 26 Siječanj, 2012, 12:50:58 »
a neznam imam frenda koji  težine tu negdje ko i ja uzeo je  hondu 2t(nisam 100 posto siguran da je bila honda) i kaze da mu nije bas svejedno u zavojima i u startu..

 jos jeda stvar.. glupo  mi je uzet 2t kada cu ga nakon svakih 1000km vožnje morat  servisitat.

ako ga pazis, vjeruj mi ne treba servisirat, samo tocit dobro ulje i grijat, ja imam MITA, starijeg, ako se izuzme moje glupiranje s plastikama i elektronikom (ne zato sto moram nego jer mi se moze) na njemu nista ne radim sto se tice masine, ona radi ko vurica, samo dobra ulja u njega i mjenjati ulje mjenjaca na svakih 5-8k km i manje ces se jebat nego s 4T, jo da, i najbolje sam radit mjesavinu, sem ako ti je sve 100% tvornicki. i tebhe bi mito, ili rs, dobro postelan mogao do 170 dovuc u tili cas, dok bi s r125ticom tek presalto u 3.

Offline rs50e9

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zelja
Odg: koji motor 125ccm??
« Odgovori #78 : 02 Listopad, 2012, 17:36:10 »
cekaj ona rs-ica 2007 je 4stroke ili sam ja krivo shvatio?
sta su prestali proizvodit 2stroke?