Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Voznja skutera po kisi i zimi  (Posjeta: 23990 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CarsonKid

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: istrazujem dali i kojega
Voznja skutera po kisi i zimi
« : 02 Studeni, 2011, 09:47:08 »
Dakle, nakon nekog vremena surfanja i istrazivanja nisam naisao na neke teme koje govore jeli moguce koristit skuter i po kisi ili hladnijem vremenu. Jeli uopce moguce doci od tocke A do tocke B, s tim da je tocka B posao, po kisi a da se covjek ne smoci. Ima za kupiti pokrivaca za noge i vodonepropusnih odijela. Koliko je to efikasno?
Pitam zato jer mi je vec pun kufer stajanja u kolonama u autu, pa razmisljam kupiti skuter za na posao (nesto tipa 125ccm, sto bi mene od 110kg moglo prevesti nekom brzinom  od 70-90km/h, npr. Kymco Agility City 125 ili People S200) i recimo vodonepropusno odijelo koje ide preko "uredskog" odijela ili jaknu i "pokrivalo" za noge. Pretpostavljam da bi trebalo nabaviti i vodonepropusnu obucu i rukavice. Kakva su vasa iskustva ili da zaboravim pricu do proljeca? Jeli moguce voziti skuter po Zagrebu kada je npr. bljuzga, a ceste, ajmo rec, ociscene? Nisam bas cuo da ljudi imaju zimske gume na skuteru? ... Hrpa pitanja, ali sam 100% siguran da ce biti konstruktivnih razmisljanja, ili jos bolje, iskustava.

(eh da, da napomenem da imam 40+ godina pa mi ganjanje nije u prvom planu, a iz svega napisanoga jasno je da nemam nikakvih iskustava na dva kotaca, a da nije bicikl)
« Zadnja izmjena: 02 Studeni, 2011, 09:50:49 CarsonKid »

Offline pOha

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: u djelovima
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: ispilan
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #1 : 02 Studeni, 2011, 10:08:28 »
Ja u Splitu vozim skuter kroz cijelu godinu. Zima nije problem jer se debelo obucem (pidama ispod tute ili cak 2 tute) a to lako skinem kad dodem na faks/trening/posal. Za kisu sam prije ima suskavac kojeg san kupia u lidlu (gornji i doljnji dio) i to u najvecoj velicini da mogu navuc preko jakete i debelih hlaca. To isto sve mozes skinit kada dodes di trebas...
Došao unuk-narkoman kod babe i pita:
 - Baba, jesi li vidjela one moje tabletice sa stola?
Na to kaže baba:
 - Ma kakve tabletice, jesi ti vidio one zmajeve u kuhinji?!?

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #2 : 02 Studeni, 2011, 10:15:25 »
ja isto skuter vozim cijelu godinu gume imam molasice sto su se pokazale i na kiši odlične normalno kozna jakna i i ako imas pokrivalo za noge od tocke a-b bez problema prosle god sam na -7 vozio :D

Offline CarsonKid

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: istrazujem dali i kojega
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #3 : 02 Studeni, 2011, 10:18:09 »
Pokrivalo za noge? Koliko je to efikasno protiv vode? nekako dvojim jer ipak moras imati mogucnost spustiti nogu na semaforu? ;)

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #4 : 02 Studeni, 2011, 10:25:01 »
Također skuter vozim  cijelu godinu i uz malo opreza i odgovarajuču opremu nije neki problem.
Dobro kišno odijelo ( koliko para-toliko muzike), kvalitetne rukavice, full face kaciga (integralna ili flip up) i topla odječa i obuća i čekanje u koloni je manje više prošlost.
No treba voditi računa da je na dva kotača uvijek -10 od deklarirane temperature, da dupeglavi vozači automobila predstavljaju stvarnu opasnost, posebice po zimi kada smatraju da su sami na cesti, da je kolnik sklizak i pun rupa.
Ako kupuješ skuter za cijelu godinu preporučio bih veće kotače jer je ipak malo udobnije, s obzirom na kvalitetu naših cesta.

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #5 : 02 Studeni, 2011, 10:25:22 »
lol normalno da mozes spustit nogu...a stiti od kise efikasno je tako da ti hlace nisu mokre

Offline matheus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Yamaha X City 250
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #6 : 02 Studeni, 2011, 10:29:48 »

Offline CarsonKid

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: istrazujem dali i kojega
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #7 : 02 Studeni, 2011, 10:31:02 »
lol normalno da mozes spustit nogu...a stiti od kise efikasno je tako da ti hlace nisu mokre

Ma sve pet, samo provjeravam. Znas, malo me strah tvog nicka :)  ;)

Offline CarsonKid

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: istrazujem dali i kojega
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #8 : 02 Studeni, 2011, 10:33:24 »
Za kišu imaš i ove stvarčice

http://www.moto-oprema-amd.hr/held/obuca/za-kisu

E da :) to je nesto sto mi treba :)

(Fala ti Boze na Internetu i dobrim ljudima koji hoce razmjeniti svoje znanje i iskustvo)

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #9 : 02 Studeni, 2011, 10:37:20 »
e da za hladnije dane ti preporucujem da si kupis karbon majcu malo je skupa ali je fenomenalna po ljeti na +40 se ne znojis po zimi na -10 te grije odlicno

Offline CarsonKid

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: istrazujem dali i kojega
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #10 : 02 Studeni, 2011, 10:48:26 »
Također skuter vozim  cijelu godinu i uz malo opreza i odgovarajuču opremu nije neki problem.
Dobro kišno odijelo ( koliko para-toliko muzike), kvalitetne rukavice, full face kaciga (integralna ili flip up) i topla odječa i obuća i čekanje u koloni je manje više prošlost.
No treba voditi računa da je na dva kotača uvijek -10 od deklarirane temperature, da dupeglavi vozači automobila predstavljaju stvarnu opasnost, posebice po zimi kada smatraju da su sami na cesti, da je kolnik sklizak i pun rupa.
Ako kupuješ skuter za cijelu godinu preporučio bih veće kotače jer je ipak malo udobnije, s obzirom na kvalitetu naših cesta.

Oba ova koja si skicam imaju 16".
http://www.kymco.hr/index.php/125-500cc/106
http://www.kymco.hr/index.php/125-500cc/100




A sama voznja? Jel' treba nabaviti gume koje nisu plastika na nizim temperaturama? (analogija sa auto gumama gdje ljetne gume na temperaturama nizim od 10 stupnjva postaju tvrda plastika)
« Zadnja izmjena: 02 Studeni, 2011, 10:52:28 CarsonKid »

Offline CarsonKid

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: istrazujem dali i kojega
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #11 : 02 Studeni, 2011, 10:51:35 »
Upomoc :) kako obrisati poruku?
« Zadnja izmjena: 02 Studeni, 2011, 10:56:26 CarsonKid »

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #12 : 02 Studeni, 2011, 10:59:59 »
Ako planiras voziti po hladnom i po bljuzgi svakako preporuka za zimske gume. Analogno kao na autu.

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #13 : 02 Studeni, 2011, 11:00:25 »
ja isto skuter vozim cijelu godinu gume imam molasice sto su se pokazale i na kiši odlične normalno kozna jakna i i ako imas pokrivalo za noge od tocke a-b bez problema prosle god sam na -7 vozio :D

ja sam prosle godine iso palit ditecha na minus 10, jadan nece radit pod lerom, ko da se muci lol

uglavnom, vodio sam se do 0 stupnjeva, prezimogrozan sam...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #14 : 02 Studeni, 2011, 11:28:43 »
ja sam prosle godine iso palit ditecha na minus 10, jadan nece radit pod lerom, ko da se muci lol

uglavnom, vodio sam se do 0 stupnjeva, prezimogrozan sam...
onda nije problem u ditechu nego u tebi  :icon_biggrin:
ja se skoro svaku noć vozim dok padne temp. i ispod nule pa ni ditechu ni meni ne smeta baš previše...
a u vezi teme, čuo sam priče kao da se nesmije sa skuterom vozit po zimi(točnije po snijegu), jel to istina ???
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #15 : 02 Studeni, 2011, 11:32:29 »
Ako planiras voziti po hladnom i po bljuzgi svakako preporuka za zimske gume. Analogno kao na autu.

Ja bi savjetovao da se po bljuzgi i snijegu ipak ne vozi na 2 kotaca. Sa obicnim gumama je to nemoguca misija.
Al po mokrom nema problema. Samo treba imat vodonepropusnu obucu i rukavice, a na tijelu i nogama kisnjak.


Svi koje znam da tako putuju na posao obicno imaju na poslu odjecu i obucu koju tamo obuku, a do posla voze u opremi za voznju.

Offline doms

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 76
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility City 125
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #16 : 03 Studeni, 2011, 21:27:26 »
Imam točno taj skuter koji gledaš i što se tiče vožnje po hladnom ovih dana recimo moja iskustva su sljedeća. Imam odličnu moto jaknu i što se tiče gornjeg djela tijela sve je ok i po hladnom i po vlažnom. Čak ni po pljusku nije promočila. Agility je dosta uzak skuter pa nema baš zaštitu od vjetra za noge. Nosio sam obične traperice i problem je kad sjedneš što se one podignu i gleženjevi ostaju manje više goli. Ja vozim cca 2 km do posla i to mogu pretpriti uz sporiju vožnju do 50 kmh. Kacigu imam jet sa malo većim vizirom ali to je jako loše. Zeznio sam se kad sam kupovao. Em je jako bučna na većim brzinama, em se "napuhuje" pri većim brzinama, i naravno ulazi mi hladan zrak. Trebao sam kupiti onu flip-up ili integralnu. Kao što sam rekao vozim kratku turu pa se da pretrpititi ali nije baš ugodno. Kad bi sve bilo kao jakna onda bi bilo dolično. No jakna je super izgleda pa prolazi i kao obična. A sad baš kad bi kupovao i takve hlače pa se presvlačio.. Ne znam. Meni se ne da. Razmišljao sam o termoscudu ali vjerojatno na nekom drugom skuteru jer sam ovaj kupio da vidim kako će mi to uopće odgovarati u životu.  Pa ako kasnije kupim nešto drugo na duže vrijeme onda bih investirao u termosud. Imao sa prilike provozati jedan skuter sa time i to je odlično. Naravno i dalje bi ja izbjegavao kišu ali sama zaštita od hladnoće je savršena.

Offline cona_rab

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 688
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Aprilia SR 150
  • Moja Kaciga: UVEX PS430
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #17 : 03 Studeni, 2011, 21:42:21 »
imao sam prilike vozit skuter po suncu,kiši,vjetru,čak i po snijegu,jedan put po ledu ali sam neslavno završio  u zaštitnoj ogradi   :dontknow:,od - 5 do +40 ,uglavnom po svim vremenskim uvjetima jer mi je skuter za sad jedino prijevozno sredstvo,sve se može i da izdržat ali po snijegu i zaleđenoj cesti ne preporučam!za kišu kabanicu a za hladnije vrijeme topla odjeća i obuća  i to je to

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #18 : 04 Studeni, 2011, 04:39:08 »
nebih baš preporucio voznju nekome od 40+ godina po ovoj hladnoci samo radi posla,pogotovo zg, nije to kao na moru...
od 2-3 mjeseca da, kad tad ces osjecat tegobe, ali ako je sila, nemozes birati..

netko spominje jet kacigu, danas sam uzeo jednu, jet je samo za ljeto i nije to za velike brzine kaciga, testirao sam svoju, preko 80 je ruzan osjecaj

sto se tice skutera i guma, original gume na tim skuterima su loše, bridgstone su odlicne gume ako ima u tim dimenzijama

moja preporuka uzet neki skuterčić i čim dozvoli vrijeme voziti se( po kiši sam vozio par puta), da biram, radije bih bio u koloni al suhi bez stresa dal cu pljusnut i polimit nešto
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Voznja skutera po kisi i zimi
« Odgovori #19 : 04 Studeni, 2011, 11:11:00 »
nebih baš preporucio voznju nekome od 40+ godina po ovoj hladnoci samo radi posla,pogotovo zg

RAcunaj da u ZG zbog prometnih guzvi ne mozes vozit brzo pa se ne ohladis kao sto bi to bilo da si na otvorenoj cesti.