Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?  (Posjeta: 30290 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #160 : 20 Prosinac, 2011, 00:16:23 »
Ti kad zategneš blok,nebitno koliko jako,moraš radilicu malo udarit čekičem preko neke plastike ili drveta da se odpuste ležajevi jer su stisnuti! Tek onda radilica ide lagano! Sorry al sj#bo si!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #161 : 20 Prosinac, 2011, 00:17:49 »
Da taj centralni prsten bi trebalo malo popustiti al ne preterivati-cim osetis da se lakse obrce-to je to...mozes cak spijun listicima i da premeris prostor izmenju prsten lagera i polutke radilice i pokusas da dobijes iste mere na obe strane...kod mene je na  0.65mm al to nije merodavno jer su kineski blokovi...Mario je izmerio 1.1mm kod njega ...samo i to ne mora da bude bitno jer su  i sirine polutki kod razlicitih radilica-razlicite...
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2011, 00:30:08 cvele60 »

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #162 : 20 Prosinac, 2011, 01:02:50 »
Špijunima to točno izmjeriš bez beda! U pravu si!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #163 : 20 Prosinac, 2011, 08:15:37 »
samo kvrcni lagano čekićem po jednoj i drugoj strani i okretat će se...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #164 : 20 Prosinac, 2011, 15:39:29 »
samo kvrcni lagano čekićem po jednoj i drugoj strani i okretat će se...

Uf, več sam mislil da je sve ošlo u 3pm  ;D a radil sve školski. Znači na kraju ipak ide čekić na radilicu  :headbang: Nema problema, malo ću lupit preko drveta ili plastičnim ćekićem pa vam javim.

@cvele60 - imam te listiće, budem i to izmjeril pa javim :icon_thumright:

@kamba- ne dramatiziraj, samo plašiš ljude okolo ko babaroga  :laughing7: :laughing7: :skuteras1:

Samo da, semeringi su gore pa ionak to sad nebude šlo kak ide kod Maria na filmiću, al osetim ja razliku pod rukama. Da ne mislite da radilica šteka, ona ljepo ide samo ne tolko jako ko na filmiću, al tu malo odmaže i ona mast u lagerima tak da ne budite tolko pesimistični...nisam mast sčistil.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #165 : 20 Prosinac, 2011, 17:02:04 »
nemora uvijek letjeti radilica u bloku... to je tako kod povećane zračnosti.. sve ovisi o stanju blokova i radilice.. ak su blokovi djevičanski i radilica nova normalno da bude lufta manje ako uopće i bude.. kod c3 ležaja pogotovo, manja zračnost i radilica se teže vrti, bitno da ne cvika lager..

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #166 : 20 Prosinac, 2011, 17:40:52 »
i ja sam se brinio u vezi toga kad sam sklapao svoje blokove... islo tesko u pocetku, pa sam je izlupao ko majmuna cekicem, kad sam sve stegnio doslo je na svoje..  :icon_thumright:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #167 : 20 Prosinac, 2011, 23:37:59 »
nemora uvijek letjeti radilica u bloku... to je tako kod povećane zračnosti.. sve ovisi o stanju blokova i radilice.. ak su blokovi djevičanski i radilica nova normalno da bude lufta manje ako uopće i bude.. kod c3 ležaja pogotovo, manja zračnost i radilica se teže vrti, bitno da ne cvika lager..

Istina, ma moja je 2006.godište i sad je prvi put otvaran blok.

Nego da velim rezultate, sve je ko BEBA, izmjeril sam onaj razmak radilice i bloka sa listićima i bil je zajeb! Nije bil isti razmak, pa sam to naštelal sa plastičnim čekićem i sad je sa svake strane 1.3mm(kaj je razmak bil bliže vrijednostma sa obe strane tim više se osjetilo kak radilica ljpše ide, jer sam za svaki udarac mjeril razmak i okretaje), i radilica LETI, onih 6 imbusa je stegnuto na 3Nm, jer za više sam se bojal da navoj ne izvučem....

Zbilja se radilica počela okretat puno lakše i to sa semeringima na njoj, bolje nego prije bez semeringa, kažem sad ide ko podmazana, no lufta i dalje nema, al to je zbog masti i novih semeringa 100% ili je tak mali da ga nisam ja skužil.

Završil sam danas radilicu i složil getribu, u dva dana sam se namjenjal lagera i semeringa ko nikad u životu, sljedeći put raskopam blok i složim za čas ;D

Ivan, imaš pivu, ak se ne varam to ti je već druga od mene :icon_thumright:

@cvele - fala frende :notworthy: za ovo sa listićima, nisam se toga sjetil, to mi je pomoglo puno. Jer ja nisam radil da prvo stavim lager u mali blok pa onda na radilicu da bi mogel tući po lageru da dođe u centar te da sjedne na radilicu, zato mi nije niš značila ona metoda od Maria da stežem kod stane magneta.

Sve kaj sam trebal je uzet listiće i izmjerit zazor koji je bil dosta veći kod magneta kaj je normalno pošto je kod variomata upala ko iz puške u rukavac. Sad je sve super.

@Kamba - viš da je sve dobro, da nisam niš zajebal... :icon_thumright: Fala kaj si upozoril da nekaj ne štima :icon_thumright:

Moram počet skupljat za pive i čevape uspkoro kolko sam dužan....

Najteže i najzanimljivije je prošlo, sad ide najdosadnije, farbanje i sklapanje ostalog na motor...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #168 : 21 Prosinac, 2011, 02:32:45 »
Hah,kad sam govorio lakse mi je ugradit celicni kavez svi ste srali zakaj to :icon_scratch:
Eto vidis zakaj  :icon_thumright:

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #169 : 21 Prosinac, 2011, 06:02:00 »
Nema problema! Frende nisam napisao da se tvoj zajeb nemože riješit,dapače napisao sam čekičem da treba doterat u red! Ajd samo nek valja!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #170 : 21 Prosinac, 2011, 07:52:07 »
 ;D ;D ;D


Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #171 : 21 Prosinac, 2011, 11:00:54 »
Nema problema! Frende nisam napisao da se tvoj zajeb nemože riješit,dapače napisao sam čekičem da treba doterat u red! Ajd samo nek valja!
:icon_thumright:

@Ivanm -
 ;D pozabil sam da ne piješ...ajajaj ne znam ni di ima tih "cool" piva
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #172 : 21 Prosinac, 2011, 11:12:22 »
ima u dućanu odma tu ispod mene  :icon_biggrin:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #173 : 22 Prosinac, 2011, 12:39:18 »
Blok je složen, sve štima.

Imam jedan problemčić koji je imal Pajo ak se dobro sječam. Matica na variomatu, tj radilica na strani variomata je nešto kraća nego kod serijske radilice, i sad mi matica ne dođe skroz na navoj, nego ostane izvan nekih 1,5-2mm. Znam da je i kod Paje tak bilo pa ak zna netko kak je to riješil nek javi. Na serijskoj je uvjek navoj bio vani, no sad fale baš dva navoja da osovina proviri izvan matice, ak me kužite.

Nije niš strašno, matica primi kak spada ali velim, možda se da popravit :dontknow:



I zanima me jel tko od Vas radi ili zna tko radi provjeru pod tlakom, htio bi vidjet jel mi pušta di komprasiju ili vuče falš zrak. Jel ima tko od Vas manometar i za to potreban alat...sad mi je blok dole pa ga lako stavim u auto i dofuram di treba.

Jel se to može di testirat ili si sam moram radit alat?? Ako neko ima nek mi javi, budem mu platil samo da mi to provjeri pa da sam miran :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636