Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ugradio kit na Agility !!!!  (Posjeta: 6490 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Ugradio kit na Agility !!!!
« : 14 Ožujak, 2008, 12:55:41 »
....jutros, ja dolazim da vidim je li Mr B. započeo raditi na mom skuteru...kad on već u fazi finalnog sastavljanja...taman montira poklopac ventila i glave.....trajalo još 30-ak minuta dok je pospajao i učvrstio sve cijevi...promijenio ulje....usput, pričamo....: nije bilo teško - jednostavan posao...ventile je naštimao po svome 0,1 -0,12....dizna je ostala ista 82 (iz kita za derestrikciju )...i misli da mi ne treba stavljati veču ( 86 ili 88 - 10 % veča se preporučuje )....

pali ga na kurblu....upali iz 2 pokušaja....upali i sa elektro-starterom....upali iz 3-eg pokušaja ( tako je palio i serijski )....radi tiho i ne prdi...ni malo glasnije nego prije
( radi se o kitu 80..., realno 72 ccm, dok je staRDUstuv bio 80+ , realno 80 -82 ccm...ovisno o glavi)

samo malo je štelao karburator...jedva dočekam da montira korito sica i da kaže..provozaj ga malo....zamislite uzbuđenje.....sjedam, krećem polako jer je izlaz od šljunka

ukratko, ja zadovoljan, zadovoljan, zadovoljan...skroz drugi skuter..odmah prihvaća gas....ako okrenem  ručicu gasa za trećinu odmah hvata putnu brzinu po gradu od 50 km.....tiho vozi..možda malo dublji zvuk, ali nimalo jači.....uzbrdo s pola gasa uhvatim 30...a nekad mi je s zaletom i punim gasom trebalo držati puni gas da uhvatim 30...maksimalnu nisam probao.....samo 12 km sam prešao......ono razrada prvih 100, 200, 300 km....štedim ga.  I gas prihvaća brže..tj. odmah...prije sam bio nesiguran kad bih se uključivao u promet, ili kad bi se otvorila rupa za prolaz između automobila....sad je sve to šala.....

ukratko, iako sam bio razočaran slabašnim 4T skuterom kad sam ga kupio, sad sam duboko uvjeren da je bolje kupiti Agility...relativno povoljan , kvalitetan, tih i lijep skuter, s dobrim kočnicama , svjetlom,  i minimalnom potrošnjom i na njega ugraditi 80 ccm kit nego bilo koji serijski 50 ccm 2T skuter...!!!

eto, prvi izvještaj - 12 km s novim kitom.....( na brojaču je 2050 km, prije ugradnje je bilo 2038 ).....stay tunned....

Offline svastar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #1 : 14 Ožujak, 2008, 14:00:17 »
ajde napisi kolko te kosta ta cijela prica
Mili Zagreb imam rad,
I vu megli bel je sad.
Pariz nema kaj ti imaš,
Jer si lepi i jer si naš.

Offline svastar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #2 : 14 Ožujak, 2008, 14:01:21 »
ti si ugradio onaj najslabiji kit , onaj kaj ne treba glavu mijenjat?
Mili Zagreb imam rad,
I vu megli bel je sad.
Pariz nema kaj ti imaš,
Jer si lepi i jer si naš.

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #3 : 14 Ožujak, 2008, 14:14:44 »
svaka cast agil...
si razmisljao o doradi airboxa?postoji li uopce nacin da se doradi postojeci airbox a da se ne stavlja gljiva
zasto ne stavis ipak diznu koja se preporucuje..
ja cu morat za svoj 82cc stavit 92-95 obvezno!
a vjerojatno i duplu "base" brtvu cilindra kako bi malo smanjio kompresiju a time i opterecenje radilice
ajd javljaj kako ide i sretno :icon_thumright:
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #4 : 14 Ožujak, 2008, 14:58:06 »
....jutros, ja dolazim da vidim je li Mr B. započeo raditi na mom skuteru...kad on već u fazi finalnog sastavljanja...taman montira poklopac ventila i glave.....trajalo još 30-ak minuta dok je pospajao i učvrstio sve cijevi...promijenio ulje....usput, pričamo....: nije bilo teško - jednostavan posao...ventile je naštimao po svome 0,1 -0,12....dizna je ostala ista 82 (iz kita za derestrikciju )...i misli da mi ne treba stavljati veču ( 86 ili 88 - 10 % veča se preporučuje )....

pali ga na kurblu....upali iz 2 pokušaja....upali i sa elektro-starterom....upali iz 3-eg pokušaja ( tako je palio i serijski )....radi tiho i ne prdi...ni malo glasnije nego prije
( radi se o kitu 80..., realno 72 ccm, dok je staRDUstuv bio 80+ , realno 80 -82 ccm...ovisno o glavi)

samo malo je štelao karburator...jedva dočekam da montira korito sica i da kaže..provozaj ga malo....zamislite uzbuđenje.....sjedam, krećem polako jer je izlaz od šljunka

ukratko, ja zadovoljan, zadovoljan, zadovoljan...skroz drugi skuter..odmah prihvaća gas....ako okrenem  ručicu gasa za trećinu odmah hvata putnu brzinu po gradu od 50 km.....tiho vozi..možda malo dublji zvuk, ali nimalo jači.....uzbrdo s pola gasa uhvatim 30...a nekad mi je s zaletom i punim gasom trebalo držati puni gas da uhvatim 30...maksimalnu nisam probao.....samo 12 km sam prešao......ono razrada prvih 100, 200, 300 km....štedim ga.  I gas prihvaća brže..tj. odmah...prije sam bio nesiguran kad bih se uključivao u promet, ili kad bi se otvorila rupa za prolaz između automobila....sad je sve to šala.....

ukratko, iako sam bio razočaran slabašnim 4T skuterom kad sam ga kupio, sad sam duboko uvjeren da je bolje kupiti Agility...relativno povoljan , kvalitetan, tih i lijep skuter, s dobrim kočnicama , svjetlom,  i minimalnom potrošnjom i na njega ugraditi 80 ccm kit nego bilo koji serijski 50 ccm 2T skuter...!!!

eto, prvi izvještaj - 12 km s novim kitom.....( na brojaču je 2050 km, prije ugradnje je bilo 2038 ).....stay tunned....

koji si kit ugradio? Originalni kymco ili neki drugi? Koja je bila cijena kita?

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #5 : 14 Ožujak, 2008, 15:05:19 »
Ko je Mr.B i jel oce mini na Beverlija stavit 210 Malossi i za koju lovu?

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #6 : 14 Ožujak, 2008, 15:12:49 »
Ko je Mr.B i jel oce mini na Beverlija stavit 210 Malossi i za koju lovu?

oću ja
odakle si?
..::4T Powaa::..

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #7 : 14 Ožujak, 2008, 16:02:16 »
kit je Sundiro - Honda http://www.honda-sundiro.com/, kupljen od moderatora scooterfreaksa.nl i webmastera www.revolution70.com - aidixa....cijena: 550 KN s PDV-om i poštarinom i 2 % PayPal nadoplate..+ ruke.....nisam stigao pitati MrB-ja koliko..ali bit će jako malo..(+ ulje 89 Kn )


@stardust - diznu nemam, a o gljivi nisam razmišljao.....na putu je race variator Prodigy -POP kupljen od autecha 355 sa 7 gr rolicama, još trebam kupiti veliki bijeli mallosii....i to je to ..cijeli setup u planu
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2008, 16:32:01 Agil »

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #8 : 14 Ožujak, 2008, 16:49:09 »
koje su ti velicine ventila na glavi?
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2008, 16:51:10 stardust »
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #9 : 14 Ožujak, 2008, 17:09:24 »
serijske....??

@svastar....kit 80 , promjer 47,( kao moj ) je standardan....mislim da Naraku ima i kit 63 ccm , promjer 44 ( vidi racing-planet.de, mislim )...tako da moj nije najslabiji.....stardustov nije najjači...na www.revolution70.com imaš NCY race kit "real 90"..( s novom glavom ), za 199 €,  koji bi trebao davati 10% više snage od 80+ kita, promjer 50,( s novom glavom), koji bi opet trebao davati 30 % više snage od mog kita 80 ( sa serijskom glavom )

promjer serijskog klipa je 39 mm
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2008, 17:36:25 Agil »

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #10 : 14 Ožujak, 2008, 19:35:11 »
Ko je Mr.B i jel oce mini na Beverlija stavit 210 Malossi i za koju lovu?

oću ja
odakle si?

Kolko bi racunao i kolko ti vremena treba da se slozi?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #11 : 14 Ožujak, 2008, 20:03:24 »
Kako to da si ostavio istu diznu nakon stavljanja veceg cilindra?  :icon_scratch:

Inace respect na tuningu :headbang:

Do sada sam vozio samo jedan tunirani 4-t. Rijec je o silverstoneu iz Peveca i krajnja mu je 58km/h, nisam nista gledao ali vlasnik kaze da su mu u servisu poskidali sve blokade... i performanse su oko 20% bolje naspram serijskoga :dontknow:

Ocito je da nesto ne stima...
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2008, 20:09:50 SlowRider »

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #12 : 14 Ožujak, 2008, 20:14:30 »
nemam vecu diznu.....koliko znam servis Kymca na Pagu, također nema diznu 86 ili 88, nego pri ugradnji originalnog , Kymcovog, kita ostavlja diznu 82 koja dolazi s derestrikcijskim kompletom, ..i navodno nemaju problema s ugrađenim kitovima 80 ( cijena oko 1000 kn kit + ugradnja )....

ni ventili nisu naštimani po mojoj želji ( 0,12 umjesto 0,1 ).....ali ni dizna, ni ventili ne smetaju da ide super

imam ponudu od jednog znanca da mi diznu 78 izbuši na 86 ili 88, ali ne vjerujem da ću skoro to uraditi....

da napomenem, rezao sam CDI, uz veču diznu i skinut prsten s variomata, ne znam kako procijeniti postotak poboljšanja performansi, ali za mene je sad ovo sasvim drugi skuter.......10 % poboljšanja performansi može značiti i s 50 na 100 % i s 100 % na 110 %
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2008, 20:20:41 Agil »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #13 : 14 Ožujak, 2008, 20:19:15 »
jel problem nabaviti veću diznu?
znači mora bit određeni navoj, M5 ili M6..

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #14 : 14 Ožujak, 2008, 20:47:25 »
da, kod mene.....dizna treba biti za Keihin CVK karb....negdje, pročitao,  da pašu i "small delOrtho"....
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2008, 20:51:32 Agil »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #15 : 14 Ožujak, 2008, 21:54:03 »
Vi te dijelove po E-bayu trazite jel ?, kako ih trazite, mislim ja kada god stavim u search kit ili 70 ccm ne pronadje nista vezano uz neki kit ili dio neki  :sad1: :sad1:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #16 : 15 Ožujak, 2008, 09:12:22 »
da, kod mene.....dizna treba biti za Keihin CVK karb....negdje, pročitao,  da pašu i "small delOrtho"....

Imas sliku dizne?

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #17 : 15 Ožujak, 2008, 11:04:48 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #18 : 15 Ožujak, 2008, 13:38:04 »


Po ovim slikama takvih dizni nadjes na svakom uglu.
Skini diznu dole, izmjeri promjer gdje je navoj ako je 5 ili 6mm to ti nije problem naci.


I nikako nemogu shvatiti to sto je stavljen veci cilindar a dizna ostala ista. Pa na serijski skuter sa skinutom blokadom i auspuhom ide veca dizna...

Neznam kako je to u 4-t....
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2008, 13:40:19 SlowRider »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Ugradio kit na Agility !!!!
« Odgovori #19 : 15 Ožujak, 2008, 18:28:18 »
bitan je korak kod navoja dize, standardni je M5 x 0,8 M6 x 1;
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!