Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?  (Posjeta: 14918 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #60 : 19 Listopad, 2011, 02:39:13 »
Da se nać dobar rs 125,samo ne treba se zaletat i kupiti prvog,za cijenu jednog rs 250,se da kupiti neki motor od 600,ali ajmo to gledat ovako nekome kome treba motor za svaki dan bolje mu je da kupi taj 600 nego rs 250,jer za voziti rs 250 treba puno znanja ili imat puno para za plaćat servisere,jer oko tog motora stalno treba nešto raditi da sve bude top,a da ne govorim da potrošnja goriva sa vrćenjem doseže lijepih 15 litara na 100km plus ulje nestaje istom brzinom,ja i frend smo ga tražili dugo vremena i napokon sam ga našal prije 4 mjeseca u orginalnom stanju i sad nebi ga dao za 20 motora od 600 jer taj filing kod vožnje 2t nemože ni jedan 4t dat :)

Sretno u potragi za Rs 125 najbitnije ti je ča moraš gledat kod kupovine da motor ako je padano da nisu strašni padovi,da motor ne vuče,trese ili takve stvari,jer mašina i ako ne valja popraviti će se,a ako je motor kriv ili sjeban u to se ne isplati ulagat zato oprez i obavezno sa sobom uzmi bar dvojicu koji se kuže u motore,nemoj nikad ić sam kupovat :)

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #61 : 19 Listopad, 2011, 12:21:41 »
Kod mene u gradu je bio rs 250 i bila je prica da je do blize 200km/h podjednaka sa 6icom,u sto bas ne vjerujem.  :dontknow:
 Inače je taj dečko što je imao rs poginuo dok se naganjao s jednim likom koji je vozio 6icu.

evo ja znam lika koji se stao sa starom zx-7 protiv RS 250 i kaze da ga je aprilia odrala do 200 : ))
SORRY ZA OT.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #62 : 19 Listopad, 2011, 12:32:06 »
nemojte pricat gluposti oko usporedbe rs250 i 600 do 200....po kojoj logici neki motor kojem je špica malo više od 200 moze ic do 200 ko neki kojem je špica 270-280 a pogotovo protiv neke stare sedmice il devetke koja jede nove 600.ove price rekla kazala ne drze vodu.isitna da je neusporedivo bolji osjecaj vozit rs250 nekgo neki 600 ali u ubrzanju na ravnoj cesti rs nema bas nikakve sanse.zavoji su skroz druga prica.

odite si na jubitubi i pogledajte kako ubrzava rs250 a kako 600rr do 200  :icon_thumright:

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #63 : 19 Listopad, 2011, 20:56:46 »
ja sam cuo to iz prve ruke ... od decka koji vozi zx7r 750 iz 90. godine : )) da se bas iznenadio jer je zabrijo da je kraj njega 125ica...

tom kawcu je max speed oko 230, 240 ... bar tak pise na netu... tak da nije nis nemoguce  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2011, 20:59:47 kilezg »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #64 : 20 Listopad, 2011, 00:02:51 »
onda je taj zxr 750 ubijen do bola il je rs250 zezca turpija...xD

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #65 : 20 Listopad, 2011, 03:07:52 »
http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/aprilia-rs-125-2006-god-oglas-2793673

nije mozda konkretno za temu, ali kakav je ovo aupsuh na njemu ???



to je kucelj !

inace prijatelj je isao gledat taj motor, al nisu se mogli dogovorit oko cijene !  :hello:


to ti je 4t auspuh na 2t, za tako nesto napravit moras bit retard...
odakle,ti to? ::)
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2011, 03:21:56 mario_f15 »

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #66 : 20 Listopad, 2011, 03:41:54 »
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #67 : 20 Listopad, 2011, 07:33:31 »
RS500GP weighs no more than 115kg wet, and can produce 130HP, and 65lb.ft of torque - a figure that easily eclipses Supersport 600s. Even in road trim, this is a bike that can not only trounce the likes of GSX-R1000s in the twisties, but also show them a clean pair of heels on the straights.
 :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #68 : 20 Listopad, 2011, 14:49:33 »
hehe,cirkus rasprava..
rs se da nac u solidnom stanju polovan,trajnost mu nejde na ruku iz vise razloga..mala zapremina,dosta snage i ko god ga je imal sigurno ga nije stedil (znam po sebim,imal sam af1 125)
klip i cilindar novi su oko 6 somova..one seme s gus kosuljicama u alu cilndru su banana (isprobano na mx 125)
ljudi koima su cvikali su stavljali polini kit 150cc jer je jeftiniji nego oridjidji rotax.
druga stvar,odrzavanje je dost skupo i ak se uzme neka socijala tek tolko da se nest uzme onda to postane rupa bez dna.
ko voli nek izvoli
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #69 : 20 Listopad, 2011, 15:58:40 »
trebao sam sada uzeti jednog rs-a ali sam odustao,necu srljati pa da kupim neki grob a i sada mi trenutno ne treba jer dolazi zima...
strpit cu se do proljeca i onda uzimam nesta sigurno,imat cu puno vise para i taman ce doci toplije vrijeme i moci cu se vozati...
jos se uvijek dvoumim izmedu rs-a i BB sr 125 AC,vidjet cu na sta naletim i cega ce biti na njuskalu...
i BB i rs imaju i prednosti i mane,ugl ako kupim sr-a 125 odmah gore ide malossi 172 AC,multivar i keihein pwk 28(to je znaci obavezno i stavlja se odmah nakon kupnje ako uzmem BB,jer znm da ce mi serijska 125-ica biti preslaba),a ako kupim rs-a(ostavit cu si para za veci servis da ne bude neugodnih iznenadenja)
ugl bit ce te o svemu obavjesteni ;)

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #70 : 24 Listopad, 2011, 13:32:08 »
Definitivno rs 125,jer nema smisla kupovat sr 125,i u njega tuć pare,jer se nećeš puno vozit više ćeš šrafat.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #71 : 01 Studeni, 2011, 11:58:43 »
ae kad me vec zajebavati sa tom generalkom,koliko ona otprilike kosta krznenih zivotinjica?
znm da je uber kul cifra,al eto cisto da se odma mogu sokirati a ne kada ga odvezem na servis  :)

fatality javvv se,ajde ti se razumijes u te 2t bestije pa daj reci koju pametnu :notworthy:

čujem da ti se ovo isplati kupit http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/cagiva-mito-125-cm3-oglas-3039380   :icon_biggrin:

bolje to nego nekog mrtvog rsa za 1200e...

nego da se osvrnem na alfin komentar da je jeftinije uzdržavat neki "pošten 4T" motor , to nije istina... ako misliš na sportivu koja je osjetno jača i logičan nasljednik takvog motora ( znači ipak neki prijelaz na jači motor a ne 250tka koja ide isto a vjerojatno i lošije od 125ice ) dolazimo do najjeftinije r6ice. Registracija za taj motor je tri puta skuplja nego za 125icu , to je znači u startu cca 2000kn više godišnje, onda gume koje su skuplje i češće se mijenjaju zbog razloga koje nemoram posebno naglašavat a ti ih i sam znaš jer imaš z750 i jasno ti je da se dobre gume brzo poderu. Da neidem na cijenu disk pločica i lanaca lančanika koji se također češće mijenjaju , onda svake godine a možda i više puta u sezoni ovisno o kilometraži mjenjati ulje i filter ulja itd. O potrošnji neću pričat razlike jer troše tu negdje , možda čak i r6 više ako se daje više gasa. Znači godišnje te servis izađe sa regom, osiguranjem , gumama (ako se radi bar prosječni broj kilometara ) nekim servisima i zamjene potrošnih dijelova u najboljem slučaju 1000 eura možda i više. A 125ica je rega manje od 1000kn s osiguranjem, gume mjenjaš duplo rjeđe nego na jačim motorima isto ko i ostale potrošne dijelove, ajde mjenjaš klip svakih 8000km,a to je 700kn. Znači uzet ću cca prosječno 3500kn godišnji trošak ( a i to sam puno rekao, no nikad se nezna pa nek bude )... znači nisi u pravu, jer za veći motor samo registracija dođe ko ukupni godišnji trošak za 125icu  :icon_thumright:

Uzet ćemo u obzir da si sve sam financiraš , kao na primjer ja svoj motor i ti svoj, a ne kao šta dobrom dijelu ljudi starci daju za sve i svašta. Ja kad sam kupovao mita, imao sam novce za kupit r6, ali nisam baš zbog većeg troška, iako je tu bio i faktor da ja nisam htio odma tako jak motor i drago mi je da ga nisam uzeo ,veći trošak je isto velika stavka  :icon_thumright:
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: na sta najvise pripaziti kod kupnje rs-a 125?
« Odgovori #72 : 01 Studeni, 2011, 12:16:16 »
hehe,cirkus rasprava..
rs se da nac u solidnom stanju polovan,trajnost mu nejde na ruku iz vise razloga..mala zapremina,dosta snage i ko god ga je imal sigurno ga nije stedil (znam po sebim,imal sam af1 125)
klip i cilindar novi su oko 6 somova..one seme s gus kosuljicama u alu cilndru su banana (isprobano na mx 125)
ljudi koima su cvikali su stavljali polini kit 150cc jer je jeftiniji nego oridjidji rotax.
druga stvar,odrzavanje je dost skupo i ak se uzme neka socijala tek tolko da se nest uzme onda to postane rupa bez dna.
ko voli nek izvoli

to je prije bilo tak... sad se nabavi preko ebaya novo nikasilirani cilindar s novim klipom i dihtunzima za cca 300eur.   :icon_thumright:
Jedan nikasiliran cilindar ako se toči dobro ulje i mjenja klip po servisnim intervalima mora izdržat bar 3-4 zamjene klipa a to je cca 25-30tkm, nerijetko cilindri izdrže i više. Problem je šta ima idiota koji toče dvotaktol i svakakva sranja od ulja, ima servisa koji drže nesposobne mehaničare koji održavaju te motore i tako dalje...neću u to ulazit detaljno, imali ste i 2T skutere znate kakvi su ljudi, i kak to sve ide po redu. To je isti k, veća kubikaža i snaga sa getribom. Princip je isti. Samo neki griješe kad briju da je trajnost tih motora ko MHR cilindara 70ccm , jer to je glupost.
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~