Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vxr problem punjenje baterije  (Posjeta: 1453 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Vxr problem punjenje baterije
« : 04 Listopad, 2011, 03:44:16 »
amo da vidin ima li ko kakvu ideju dok ne raskupusin totalno motor i ne montiran drugu instalaciju :laughing6:

znaci sve uredno radilo motor punia bateriju palia sve 5 i odjednon presta punit bateriju,pa san montira skroz ispravnu bateriju s drugog vxra na koju je vozia dok je nije ispraznia

e sad.. namotaji su ispitani i dobri su..minja san i regler za svaki slucaj,i sa sva 3 reglera isto iako je on sigurno dobar jer struja koja izlazi s reglera je izmedu 13 nesto i 14,znaci s reglera izlazi ispravna struja,a do baterije ne dolazi nista ..na njoj samo iman njen napon od nekih 12,40V,svi osiguraci ispravni,namotaji ispravni, regler ispravan sigurno,baterija ispravna,cak nema nekakvih ostecenja na klemama, ili zicama sta bi moglo sugerirat gubitak napona.. onda jel ima ko kakvu ideju jer ic kidat kleme i minjat zice i zajebavat se s tin neman vise volje..

ajmo ideje ili cupan ovu instalaciju i stavljan drugu.. ;D

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #1 : 04 Listopad, 2011, 12:19:26 »
ispitaj zicu od reglera do akumulatora da nije u prekidu, isto tak masu akumualtora jednu pipaljku na zicu drugu na ramu i vidi jel zuji ili ne zuji (ako testiras sa famoznom zujalicom)
🙈

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #2 : 04 Listopad, 2011, 12:53:15 »
ispitaj zicu od reglera do akumulatora da nije u prekidu, isto tak masu akumualtora jednu pipaljku na zicu drugu na ramu i vidi jel zuji ili ne zuji (ako testiras sa famoznom zujalicom)


Sve san to vec isprova i zuji :)

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #3 : 04 Listopad, 2011, 14:57:36 »
pa jednostavno ispitaj napon na bateriji kad motor radi .. pogledaj dali je puni .. ako ti iz reglera izlazi struja dobra onda mora i dolazit do baterije .. ako dolazi do baterije znaci da je puni .. a to znaci da ti negdje gubi struju i kad ti motor ne radi da se prazni baterija .. i nemoze je dobro ni napunit jer se malo vozis .. pa se cila isprazni jer ti negdje gubi struju dok je izgasen

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #4 : 04 Listopad, 2011, 15:25:37 »
onda mjenjaj instalaciju i regler i namotaje i vozi dalje..

ako su ti zice ispravne nema razloga da ne radi...

al ako dok skuter radi na regleru imas 13v. a na akumulatoru u isto to vrijeme imas 12v onda sprovedi zicu drito od reglera do akumulatora i vidi onda.!
🙈

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #5 : 04 Listopad, 2011, 21:58:24 »
pa jednostavno ispitaj napon na bateriji kad motor radi .. pogledaj dali je puni .. ako ti iz reglera izlazi struja dobra onda mora i dolazit do baterije .. ako dolazi do baterije znaci da je puni .. a to znaci da ti negdje gubi struju i kad ti motor ne radi da se prazni baterija .. i nemoze je dobro ni napunit jer se malo vozis .. pa se cila isprazni jer ti negdje gubi struju dok je izgasen

ispita san napon na bateriji i ne puni je nimalo

jedino ovo sta je ive reka da prispojin direktno s reglera na bateriju zicu,al ako onda bude rijesenje problema,onda cu zaminit instalaciju neda mi se kemijat po zicama..

ive ne triba minjat namotaje i regler kad je sve ispravno,eventualno instalacija

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #6 : 05 Listopad, 2011, 02:03:34 »
pa jednostavno .. onda je problem u zici od reglera do baterije ..

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #7 : 05 Listopad, 2011, 02:39:12 »
pa jednostavno .. onda je problem u zici od reglera do baterije ..

Jednom san ima slucaj na spu da san ima slicnih problema ko sad i bila je korodirala zica od osiguraca unutra, zato neznan dal da cupan zice ili minjan instalaciju jer je to poprilican snop zica, a ispita san zice koje vode do akumulatora i cine mi se u redu, na izlasku iz reglera je znaci punjenje oko 13,5 a na bateriji nista, a nije to neka tanka zica, ima kus zice, nemogu virovat da se toliko struje moze izgubbit u tako malo mista.. Nista provat cu jos se malo igrat pa minjat instalaciju..

Inace mrzin struju ;D

Fala ljudi :)

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #8 : 05 Listopad, 2011, 09:28:01 »
za pocetak kupi kontakt sprej i svaku stopicu prodrmaj, i vidi dal ce punit tj. prati do kud imas napona a do kud ne, mene je bilo hebalo tak vec na par vozila kaj nisu imala kontakt a isipitivac kaze ima al nije dosta bilo.. i vecinom je greska bila u pregibu instalacije negdi, a posto je to runner i instalacija je fixna onda je greska kod spoja negdi ili se zica poglodala od vibracija na nekom cosku ili sl.ak nemas volje se hebat, malo ocisti kontakte i kontakt sprej ili nekaj špricni ak neradi drugu instalaciju.
🙈

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Vxr problem punjenje baterije
« Odgovori #9 : 06 Listopad, 2011, 02:55:42 »
ma kad budes slobodan javi se i ispitamo to u 5 min