Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji fonTele?  (Posjeta: 3965 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Koji fonTele?
« : 21 Rujan, 2011, 23:52:28 »
Ovako stvari stoje. Ne razumijem se u telefone a treba uskoro da ubodem jedan. Zanima me da li se mogu iste aplikacije instalirat na npr. sony ericsson i samsung ako oba koriste isti Android OS? To me zanima jer neki od telefona imaju aplikacije koje mene zanimaju neki ne, a korsite iste OS.

Sljedeće, moj uži izbor su:

Sony Ericsson: Xperia X10 ili Xperia Neo. Drug mi kaže da bježim od Sonija jer ima problema sa tač skrinom i navodno počne štekat nakon određenog vremena. Istina?

Samsung: i8910 Omnia HD (sviđa mi se jer ima moćnu kameru ali je malo zastario), Omnia 7 (Windows Phone 7 OS, ne znam je li pametno?), Galaxy Ace s5830

Nokia: C7, N8.

HTC: Ne znam koliko je pametno zbog servisa i td.


Slobodno preporučite i nešto što nije gore navedeno samo da je u cijenom u rangu sa tim gore telefonima.
Za iPhone 4 i telefone te više klase nemam para tako da to ne dolazi u obzir.  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 21 Rujan, 2011, 23:58:19 EmirF121 »

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #1 : 22 Rujan, 2011, 00:02:10 »
Ja imam android i to moze svasta u rukama osoba koji znaju dosta o tome :)

Ubiti ja imam Huawei U8820 i uz overclociran procesor (original je oko 512mhz, sada je cca 712), kuhani firmware, poslozenih nekoliko skripti mogu reci da je telefon odlican, a kostao je 1kn :)

Gledaj ovako kod Androida. Da ima sto je vise mjesta na telefonu (neke aplaikacije "moraju" ici na telefon), poslje sto je brzi procesor i za kraj da ti oblik, velicina ekrana, sam prikaz na ekranu, te osjetljivost ekrana odgovara upotrebi. Aplikacije, skinove, launcere i ostalo si prilagodis :)

Osobno da sada moram uzimati uzeo bih nesto od nadolazece ergele sa dual core procevima (LG optimus 2x i slicni).

Daj neku okvirnu cijenu koliko si spreman dati za mob, pa ti pomognem :)

Inace ima sasvim pristojnih HTC Desire za 1600kn recimo.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #2 : 22 Rujan, 2011, 00:17:11 »
SE po meni vrh i to xperia....

ja imam x10,dns stavio novi android gore,vrti se ko lud,a jos nisam ni pogasio sve nepotrebno,ekran radi ko i prvog dana,frend je uzeo novu arc,malo je neznam,nije nis bolja od moje po obliku,a unutra skoro isti

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #3 : 22 Rujan, 2011, 00:18:37 »
 :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Evo linka:
http://www.univerzalno.com/
Tu ću kupovati telefon.

Maksimalno mogu dati 580KM a vidim toliko košta Optimus 2

Koliko interne memorije je optimalno da ima? Je li dovoljan 1GB?

Kakav je Symbian OS u poređenju sa Android-om? Bolji ili lošiji?

Znači mene zanima multimedija najviše. Dobra kamera, moćne aplikacije, dobra video reprodukcija. E sad npr. neki anroid ili symbian telefoni nemaju Office paket. Da li se može Office naknadno instalirati?

@speed i meni se SE sviđa ali čuo sam svašta negativno o njemu.

« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2011, 00:21:25 EmirF121 »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #4 : 22 Rujan, 2011, 00:51:49 »
:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Evo linka:
http://www.univerzalno.com/
Tu ću kupovati telefon.

Maksimalno mogu dati 580KM a vidim toliko košta Optimus 2

Koliko interne memorije je optimalno da ima? Je li dovoljan 1GB?

Kakav je Symbian OS u poređenju sa Android-om? Bolji ili lošiji?

Znači mene zanima multimedija najviše. Dobra kamera, moćne aplikacije, dobra video reprodukcija. E sad npr. neki anroid ili symbian telefoni nemaju Office paket. Da li se može Office naknadno instalirati?

@speed i meni se SE sviđa ali čuo sam svašta negativno o njemu.


android No1,pa onda idu iphone,a neznam,SE ima dosta moje ekipe i nikad nista,stara xperia mi pala 50-tak puta i nikad nista s njom

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #5 : 22 Rujan, 2011, 00:55:48 »
Neki dan sam drzao nokiu x3-01 i jakoo mi se svidja,samo sto nema gps ostalo sve 5

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #6 : 22 Rujan, 2011, 01:18:14 »
Ja imam android i to moze svasta u rukama osoba koji znaju dosta o tome :)

Ubiti ja imam Huawei U8820 i uz overclociran procesor (original je oko 512mhz, sada je cca 712), kuhani firmware, poslozenih nekoliko skripti mogu reci da je telefon odlican, a kostao je 1kn :)

Gledaj ovako kod Androida. Da ima sto je vise mjesta na telefonu (neke aplaikacije "moraju" ici na telefon), poslje sto je brzi procesor i za kraj da ti oblik, velicina ekrana, sam prikaz na ekranu, te osjetljivost ekrana odgovara upotrebi. Aplikacije, skinove, launcere i ostalo si prilagodis :)

Osobno da sada moram uzimati uzeo bih nesto od nadolazece ergele sa dual core procevima (LG optimus 2x i slicni).

Daj neku okvirnu cijenu koliko si spreman dati za mob, pa ti pomognem :)
 
Inace ima sasvim pristojnih HTC Desire za 1600kn recimo.

Bravo majstore, bravo  :notworthy:

Konacno da neko shvata pravi potencijal androida  :toothy9:

I kod mene Galaxy S sa 2.3.5 android+ custom kernel pomocu kojeg sam ga overklokovao na 1.4 GHz i meni tamam  :icon_biggrin:.



@Emir

Emire uzmi android, symbian ostario i jako je spor, cak i preporucujem x10 jer je vec dugo tu i ljudi su za njega napravili 100 i 1 "kuhani" firmware i mobitel mozes pretvoriti u nesto prejako. Link:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=617

Sto se tice aplikacija, ako kupis android, meni se javi ja ti nabavim sta god hoces. Office, pdf reader, playere za muziku, za video, igrice, sve. Govorim ti ovo jer one najbolje aplikacije za android kostaju, al naravno imaju straznja vrata i za to i sve se moze nabaviti  :icon_biggrin:.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #7 : 22 Rujan, 2011, 01:31:56 »
Bravo majstore, bravo  :notworthy:

Konacno da neko shvata pravi potencijal androida  :toothy9:

I kod mene Galaxy S sa 2.3.5 android+ custom kernel pomocu kojeg sam ga overklokovao na 1.4 GHz i meni tamam  :icon_biggrin:.



@Emir

Emire uzmi android, symbian ostario i jako je spor, cak i preporucujem x10 jer je vec dugo tu i ljudi su za njega napravili 100 i 1 "kuhani" firmware i mobitel mozes pretvoriti u nesto prejako. Link:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=617

Sto se tice aplikacija, ako kupis android, meni se javi ja ti nabavim sta god hoces. Office, pdf reader, playere za muziku, za video, igrice, sve. Govorim ti ovo jer one najbolje aplikacije za android kostaju, al naravno imaju straznja vrata i za to i sve se moze nabaviti  :icon_biggrin:.

Super, znači aplikacije se mogu naknadno instalirati. Symbian otpada definitivno. Šta mislite o Windows 7 Phone OS-u? I koliko interne memorije je dovoljno za Andorid? Dajte navedite koliko "teži" jedna solidna aplikacija kod androida?

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #8 : 22 Rujan, 2011, 09:45:18 »
1gb za aplikacije i memoriska od barem 8gb za ziku i ostale glupost ti vjerovatno vude ok.

programi resko za reci. recimo fring koji koristim za voip oko 8mb, gps navigacija na mobu oko 30 i jos karte na kaetici. dok recimo imas sitnica po par stotina kb.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #9 : 22 Rujan, 2011, 12:01:34 »
Moram napomenuti da će mi mobitel služiti i kao sredstvo za pristup wireless internetu. JBG laptop krepao.  :icon_biggrin:

Mislim da su telefoni u HR jeftiniji, nego u BiH.

@enel

Gdje su najeftiniji telefoni. Ja sam našao ove na www.univerzalno.com i čini mi se da su vrlo povoljni.
« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2011, 18:40:55 EmirF121 »

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #10 : 22 Rujan, 2011, 21:08:30 »
Super, znači aplikacije se mogu naknadno instalirati. Symbian otpada definitivno. Šta mislite o Windows 7 Phone OS-u? I koliko interne memorije je dovoljno za Andorid? Dajte navedite koliko "teži" jedna solidna aplikacija kod androida?

Iskreno WP7 OS nikada nisam imao prilike koristiti, al sam prije imao Omniu sa WP 6.5 i nije me previse odusevila tako da sam odustao od WP.

Sto se tice interne memorije, solidni android mob dodju najcesce sa 8gb sto je sasvim dovoljno, cak i previse jer kad se tel pokrene ostane ti oko 7gb sa koristiti. U tih 7gb mozes instalirati 9473502345703485749 aplikacija jer aplikacije su najcesce oko 1 mb, neke su malo ispod neke su malo iznad. Navigacija zauzima oko 30-50mb, stim da karte sutnes na sd karticu. A igrice su malo vece od 5 mb pa do 50mb ja mislim da mogu ici. Ove zahtjevnije 3D igrice su vece, npr. Need for speed shift ili hot pursuit ili N.o.v.a...

Muziku slike video sve bacis na sd karticu, kupis od 16 gb i dovoljno. Ja imam od 32 i nema sanse napuniti XD.

Moram napomenuti da će mi mobitel služiti i kao sredstvo za pristup wireless internetu. JBG laptop krepao.  :icon_biggrin:

Mislim da su telefoni u HR jeftiniji, nego u BiH.

@enel

Gdje su najeftiniji telefoni. Ja sam našao ove na www.univerzalno.com i čini mi se da su vrlo povoljni.

Svi noviji mob imaju wifi tako da ti je to najmanja briga, a mislim da svi android mob imaju wifi  :icon_thumright:

Ja uvijek kupujem preko pika  :toothy11:. Zadnja dva kupio preko pika i nikad nije nikakvih problema bilo. Trazim polovne, al ocuvane ili da neko prodaje nov al po nizoj cijeni. Gledao sam tu stranicu i cini mi se uredna i cijene su uredne, nisu napuhane kao u mob shopovima.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #11 : 23 Rujan, 2011, 14:05:06 »
ovako neo je manji od x10 ali ima bolji ekran. ima 380mb memorije zarazliku od x10 koji je na gigi.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #12 : 23 Rujan, 2011, 14:40:10 »
ma e71 majka

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #13 : 24 Rujan, 2011, 11:52:23 »
ma galaxy s2!

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #14 : 24 Rujan, 2011, 20:14:49 »
Ponovo se vraćamo na Symbian, konkretno Symbian^3 OS koji je na C7 ili na C6-01 Nokijama. Šta mislite?

Vraćam se jer sam do sada uvijek imao Nokiju i nikad me nije razočarala. Doduše nikad nisam koristio neki drugi telefon tako da...  :dontknow:

Samo prokomentarišite taj Symbian OS da vidim o čemu se tu radi.  :icon_biggrin:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #15 : 25 Rujan, 2011, 03:50:04 »
znaci umjesto te nokie mrtve bi rađe piknuo htc desire obicni i bok bok bok

ta nokia nije nista bolja od moje 5800 sa c6 softverom

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #16 : 25 Rujan, 2011, 10:33:08 »
symbian se gasi, pa ne znam kolko je to pametno, android je vrh (imam ga i sam) ali kak ti je ekipa gore napisala, ako znas baratati s njim. zamisli to kao poluproizvod koji si sam stiliziras po svojem ukusu... nije za one kojima je mobitel cisto za zvati i poruke slati...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #17 : 25 Rujan, 2011, 17:15:47 »
OK, razumijem.

Nego sve te aplikacije, većina ih se plaća zar ne?

I pratim Windows Phone 7, odnosno Samsung Omnia 7 telefon. Izlaze update-i tog OS-a i postaje sve bolji. Zanima me jesu li update-i besplatni ili moraš dati još puno para da bi dobio telefon sa osnovnim funkcijama?  ???

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #18 : 25 Rujan, 2011, 23:34:36 »
OK, razumijem.

Nego sve te aplikacije, većina ih se plaća zar ne?

I pratim Windows Phone 7, odnosno Samsung Omnia 7 telefon. Izlaze update-i tog OS-a i postaje sve bolji. Zanima me jesu li update-i besplatni ili moraš dati još puno para da bi dobio telefon sa osnovnim funkcijama?  ???

Na Android marketu imas dio "Free" i dio "Paid". Naravno sve bolje aplikacije su u Paid i placaju se, al se sve mogu naci na netu, ja sve sto mi treba nadjem na ipmart forumu tako da nemam brige jel se placaju ili ne  :icon_thumright:

Izlazi "Mango" za Windows Phone 7 i naravno da je besplatan update. Da se i to jos placa... Samo ne znam da li ce biti moguce sve windows phone 7 mobiteli prebaciti na Mango jer nisam u kontaktu sa takvim mobovima, al znam da na androidu npr kad je izasaao Gingerbread, prvo su ga dobili Nexus One i Nexus S pa onda polahko ostali, a neki jos nikako nisu dobili.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Koji fonTele?
« Odgovori #19 : 25 Rujan, 2011, 23:57:09 »
Kakav je blackberry bold 8900?