Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00  (Posjeta: 15559 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« : 19 Rujan, 2011, 21:08:10 »
Pozdrav svima!

Evo projekt je gotov, sva zaliha novca je skoro isparila  ;D pa moram ovaj projekt privest kraju. Zasad je to to i jedino u planu je izmjena serijskog kvačila...

Skuter je kupljen 2006. godine nov, a 2008 je stavljen gore ZX te potrebne rolice i federi no ove zime se je krenulo malo dalje pošto je 50ccm pomalo dosadio. Pa je ove zime bil clj ne samo pojčat motor nego i popravit te ogrebotine te dovest u red malo plastike ! Te je ovako počelo:

-ovo je kad je stigel te kasnije sa stavljenim zx-om i malo prčkanja sa bojom u spreju te posljedice od pada i sl.

-a ovo su od ove godine



-i evo na jesen su stigli djelovi preko slowridera i počelo se slagat



-no nisam izabral baš pravo vrijeme za slaganje jer je u međuvremenu počel snijeg/kiša/temp. ispod 0° itd. Pa razrada ide jako sporo kilometar po kilometar a tak i fino štelanje...

-kao kak sam rekel imalo se vremena pa su na red došle i plastike koje su svakim danom bile sve ružnije i mislim da bi ovo ljeto od sunca probljedile skroz, pogotovo ralica koja je sa tamno plave stigla u 4 godine do skoro bijele boje. Malo sam pročačkal po forumu i pital Vas pokoji savjet i okanil se sprejeva te sa akrilnom bojim i kompresorom prebojal stare plastike da malo živnu, a pokital ovo potrgano, te stavil crnu foliju na undertail!

-prije



-poslje



Setup:

-Dr. Evo 70ccm
-NGK BR9ES
-LASER X-PRO krom
-Dellorto 17.5 PHVA TS
-Malossi igličasti
-HEBO Next Generation (4.1gr)
-HEBO S-belt 760x16
-HEBO centralni feder, crni 50%
-Malossi MHR federi kvačila, plavi
-Malossi red sponge
-Shock absorber TNT
-Halogena žarulja 35/35W

Nadam se(molim Boga) da ovaj setup bude trajal bar nekih 15T km, a do onda se možda skupi i za nekaj jačeg  :happy6: , te se nadam da bum zadovoljan performansama naspram 50ccm!  :headbang:



Evo ovo je slikano prije par sati: :icon_thumright:




-ak Vam se sviđa ili ne i ak imate prijedlog slobodno recite!

I to je to, sljedi malo uštelat prijenos, razrada je na nekih 80-100km pa ću polako skinut teške rolice 4.9gr i stavit 4.1 te uštelat kvačilo zbog starta! Kad se to uštela stavim video ubrzanja i krajnje, do onda pozdrav i živjeli!


« Zadnja izmjena: 10 Lipanj, 2012, 13:32:01 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #1 : 25 Rujan, 2011, 23:25:50 »
Drevo GUS je prošlost, sad je na snazi ITALKIT !!

Prijašnji setup :

Setup: 14.7.2011.

-Dr. Evo 70ccm
-NGK BR9ES
-Yasuni R
-Malossi igličasti
-HEBO Next Generation (4gr)
-HEBO centralni feder, crni 50%
-Malossi torsion controler
-Dayco remen 747x16.5
-Stage 6 Dellorto 19mm phbg DS BE, 80 dizna
-Stage 6 torque control MK II kvačilo
-Stage 6 R/T racing zvono
-Malossi red sponge + prerađen airbox fi 23m
-Shock absorber TNT
-Halogena žarulja 35/35W


Setup od danas( 19.9.2011.) je drugačiji samo po:

-talkit 70ccm alu sa modularnom glavom

-BGM PRO DRIVE linearna polutka...od nje očekujem naviše
 :happy6:

O početku projekta kao i komentare ovog možete čitat i komenitirat ovdje:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,44722.0.html

Da sve to popratimo malo i sa slikicama:


II. raskapanje Yamahe  :toothy11:



Italkit i BGM, novi djelovi!



Treba to složit pa javim dalje....

LP



« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2011, 19:30:45 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #2 : 20 Listopad, 2011, 18:46:07 »
Setup: 20.10.2011.

Termogrupa:

-Italkit Alu 70ccm
-Malossi MHR igličasti
-NGK B9EG

Usis, punjenje, ispuh:

-usis serijski, zasad
-Stage 6 Dellorto Black Edition 19mm phbg DS, 82 dizna
-Stage 6 50cm ručni čok
-Malossi red sponge + prerađen airbox fi 23m
-Yasuni R Alu

Prijenos snage:
-Stage 6 Sport PRO variomat
-Stage 6 5gr rolice (zasad)
-Stage 6 medium opruga kontrasta
-Stage 6 torque control MK II kvačilo
-Stage 6 R/T racing zvono
-BGM Pro Drive pomična linearna polutka
-Malossi torsion controler
-Dayco remen 747x16.5

Styling i ostali djelovi:

-Shock absorber TNT
-Halogena žarulja Super White 12V 35/35W



Stage 6 variomat:

završna obrada kanala rolica je dosta gruba, ne mogu reći da je loša nego je gruba. Hebo kanali su puno zaglađeniji nego kod Stage6. Klizaći su dosta tvrdi i precizni, poklopac je također fino obrađen i recimo dosta je glatkiji nego kod Heba!
   Rolice(16x13) su na prvi pogled odlične, nešto tipa Malossi, ali samo na oko, još nisu prešle ni metra tako da se ne usudim reći više! Tvrde su i kažem, identične Malossi rolicama!
Opruga ko opruga, fi žice je 3.6mm, tvrdoće "Medium" po kilaži ne znam kolka je! Dobiju se još 2 podloške debljine 0.5mm, obe su vjerojatno kod novog remena, dok se jedna miče nakon kaj se remen potroši i "sjedne" !
Sam variomat je precizno strojno obrađen, sa naglaskom na površinu po kojoj putuje remen koja je posebno otvrdnuta radi boljih performansa!

Evo nekih razlika spram Heba Next Generation:

-sam variomat je fi 96mm, dok je Hebo 98mm, sad ne znam kak se bu to pokazalo u praksi ili se odrazilo na krajnju brzinu!
- bolcna je 39mm duga, dok je kod Heba 38mm, mžda je tu kompromis zbog manjeg promjera  :dontknow:

No evo nekih još zanimljivih stvari:

- duljina kanala po kojima rolice klize su na Stage6 26mm, dok su na Hebu 28.8 ! Znači na Hebu imaju duži hod, no sad ja ne znam točno, ali mislim da kraći kanali tj agresivniji su bolji za ubrazanje, a dulji za krajnju!

-i druga ZANIMLJIVA stvar su vodilice klizaća, koja su kod Stage 6 jako visoke, iliti duge! Stage 6 ima 24mm vodilice, dok Hebo ima samo 20mm, stoga Stage 6 ima i malo dulju bolcnu vjerojatno...a sad kak bu to u vožnji vam javim!

To je to kaj se zasad Stage 6 variomata od mene tiče :icon_thumright:

« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2011, 19:15:30 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #3 : 27 Listopad, 2011, 19:24:00 »
Evo par clipova da se vidi razlika neka u grubo, ni na jednom videu nije 100% naštelano ko sad, jer je uvjek bila neka faza štaelanja i uvjek se je kasnije nakaj dodalo, ali u grubo se vidi razlika! Ne kažem da je nepoštelano ali nije poštelano u finese...

ZX+ serijala



Laser X-PRO i DR. Evo 70ccm



Yasuni R i DR. Evo 70ccm



Yasuni R i Italkit 70ccm ALU (sa hebo variomatom, sadašnje stanje nemam snimano, to ću kad stigne radilica, pa da se vidi pravo stanje na 10500okr)



http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,44722.0.html
« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2011, 19:31:13 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #4 : 24 Studeni, 2011, 01:07:12 »
Počeli su radovi koji su već planirani za ovu zimu. Ako bude sve po planu i ak bude € onda bi to trebalo ići ovako:

-kompletno i temelno farbanje bez fušanja (boju za sad ne govorim, tj kombinaciju  :binkybaby:)

-plastificiranje blokova i poklopca vodene pumpe

-zamjena radilicie(Motoforce Evolution) i kompletnih ležajeva i semreinga u blokovima

-Sava MC29 guma, kevlar remen, rolice 5.25gr

-nešto od stilyga (ručke, poluge kočnica, nešto sitnog...)



Zasad mi je stigel Hebo HRS ventilvar, jer su mi na serijskom pukli par krila a i dobil je lagane kanalice. HRS je za 1-2mm večeg opsega. Evo i par slika...prava muka i posel tek sljedi.





Eto, to su posljednje slike takvih plastika, par naljepnica sam več skinul, i mogu reći da puno ljepše izgleda bez ti dječjih naljepnica, "46" i "GO!!!!" su ok, ali ovo žuto i slično, bolje bez toga.
         Naljepnice bez brige ideju dole uz pomoć fena, jedino problem stvaraja masovno ljepilo koje ostavljaju, no imam limun u spreju koji to skida ko od šale, pa ak neko hoće skidat ljepilo bilo od selotejpa i sl LIMUN u spreju i ljepilo samo curi dole!



Blokovi su dole, sad moram to raskopat i poslat na plastificiranje, sad ne znam jel će trebat pjeskarit ili ne...trebalo bi dobro izgledat :dontknow:


Komentari ovdje:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,44722.0.html
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #5 : 29 Studeni, 2011, 22:54:40 »
Blok je na staklarenju, pa kasnije ide na plastificiranje.

Došla mi je Sava MC 29 sporty, guma izgleda fanastično dok za probu čekam proljeće...nadam se da vozi kao što izgleda.

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #6 : 06 Prosinac, 2011, 00:17:47 »
Evo slike bloka nekad:



I sada prije sklapanja:



Blok je staklaren i plastificiran u mat crnu.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #7 : 13 Prosinac, 2011, 16:14:45 »
Pošto je malo zatoplilo danas bacil sma se malo na šmirglanje i pripremanje plastika za bojanje:



Ako bude još toplih dana ove godine plastike idu na bojanje, samo trebam malo još pokitat neke sitnice.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #8 : 14 Prosinac, 2011, 19:41:12 »
Evo danas sam podignul BGM EVOLUTION 10mm radilicu i Motoforce KEVLAR remen dimenzija 750x16.5mm.

Dimenzije remena su mi odlične, jedino me sad zanima kolko bude trajal...

Radilica je dosta teža od serijske, a izgleda moćno, ima dva provrta za podmazivanje malog igličastog ležaja i dva reza za podmazivanje velikog igličastog ležaja...nadam se da to dosta produljuje rad samih ležajeva pogotovo malog igličastog.

Igličasti ležaj koji je došel sa radilicom je pod okom identičan MHR, mada ne znam. Ja ipak ostajem na MHR.

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #9 : 19 Prosinac, 2011, 22:54:51 »
Evo kaj se dogodilo na hvaljenu "metodu toplo-hladno", da me ne shvatite krivo...možda sam ja nekaj krivo napravil. No radilica je bila u škrinji 2dana dok sam lagere u ulju zagrijal na skoro 80°C, i evo rezultat:




Onda sam se primil posla i složil to kak se najbolje lageri slažu, prešanjem. Sjelo je sve ko u kuminu kak se veli:




To se je malo podvečer radilo i stal sam poslje ugradnje semeringa..sutra ide getriba i ostalo gore.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #10 : 22 Prosinac, 2011, 02:17:43 »
Blok je sklopljen:




2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #11 : 04 Siječanj, 2012, 01:13:12 »
Stigli neki djelovi:


Disk ploćice, poluge kočnica i brzi gas.

Makar ne kužim kak će biti ovo brzi gas, pošto nema nikakvih opruga i radi na istom principu kao i običan, jedino ima puno prostora za štelanje sajle...samo na ručki su 3 zuba. Kad složim na karb budem znal više...očekival sam da ima neku oprugu ili slično no obična ručka :dontknow: Ali zato je preljepa, izgleda naspram obične mrak, ima i gumb koji spajam na anlaser da nemoram stiskat više onaj ogroman serijski.

Poluge kočnica su nekaj najljepšeg kaj sam kupil, ko bira nek kupi te, jer u živo izgledaju prebolesno, a i jake su te taman sjedaju prstići na nj, barem moji.

Disk ploćice su BREAKING kak ste mi i preporučili, dalje bumo vidli :icon_thumright: Zahvaljujem se članu @Mec zbog nabave istih:icon_thumleft:



Još neke sitnice bi trebale stići ovaj tjedan i mašina ide gore, moram još nabavit ulje za kočnice i getribu i to bi bilo to za početak ove godine. Za koji tjedan stižu i maske sa lakiranja pa da je sve spremno za sezonu bez da ikaj diram ove godine ak bu sve išlo po špagi.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #12 : 09 Siječanj, 2012, 00:10:28 »
Evo ulovil sam danas nekaj vremena da složim mašinu do kraja.

Sad mi je stigla dizna 84, ler dizna 45, šlaufić ulja i kit za sajlu pod 90°. Ovaj šlaufić nije neki najjači ali paše, nema recimo mesa kao serijski ali ruupa paše pa sam ga zato stavil, jer mi je serijski prekratak...i to mi je bezveze, da nisu mogli stavit malo duži šlaufić ja zbilja ne razmem. Pošto sam ovaj 19mm ima na drugoj strani ulje moral sam štukat šlaufić...pa sam sad rađe kupil u komadu, kaj je sigurno je sigurno...

Ler diznu sam uzel jer mi se čini da u leru daje previše goriva, spuh mi se navlaži i svječica pocrni...probal budem sa 45 ler diznom, ona bi morala biti savršena. 84 glavnu sam stavil jer do sad sam imal 82 i bila je svječica boje kave ali više kave koja vuće na sivo, pa reko 84 bude taman..bumo vidli :icon_thumright:

Eto sutra ak stignem ide to na ramu pa palim ... brrrrrr, al nema maski tak da sve badava...kasne mi maske, al ok bude! Samo da upali strojček :icon_thumright:

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #13 : 11 Siječanj, 2012, 23:18:04 »
http://www.youtube.com/watch?v=Ry5sj9ehY2U&feature=youtu.be

Evo, složen Aerox, sve radi, sad samo fale maske i spreman je.

Fergazer mi puno bolje radi sa 45 ler diznom, a 84 glavna dizna je tu radi ti par sto okretaja koje ću imat sad na krajnjoj, jer sad nema straha kad je radilica gore.

Mogu reći da mi sad skuter radi puno mirnije nego prije, vjerojatno i jesu onda otišli malo stari serijski ležajevi. Znam po tome kaj mi na centralnoj nogari suter pri malom turiranju htel nekam otići, stalno je plesal ljevo desno gore dole... sad stoji na mjestu ko zakopan.

Nema vibracija ni čudnih zvukova... Zasad sve 5.

Sljedeće je najdosadniji posel na svijetu, slaganje plastika :BangHead: :BangHead:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #14 : 29 Siječanj, 2012, 13:02:53 »
Evo bil sam malo bannan par dana pa sam imal malo više vrremena nekaj napraviti na skuteru :laughing7: :laughing7:

Stigle su mi ručke i malo sam karboniral poklopac akumulatora i rezervara ulja...



Ručke mi djeluju vrhunski, baš su mekane i love se za šaku, te nisu tolko glomazne ko serijske, lakše se obuhvate.


Također su mi stigle i plastike, al je vani prokleto zima pa mi se ne da baš slagat to na skuter, čekam neko sunce da se pokaže...

Sad vam i morem otkriti kombinaciju.... metalic plava sa žutim efektom(par plastika) te karbon efekt. Znači isto kak je bilo i serijski, samo kaj bum crne plastike presvukel u karbon, ovuu manju sam u kući radil a za velike plasttike čekam toplije vrijeme jer je folija dosta tvrda pa je lakše radit s njom ak je temp. iznad 10°C. Imam fen ali opet, fen nije da se grije folija...pošto brzo otvrdne ak se cijela grije...neebitno onaj ko to radi zna o čem pričam :icon_thumright:

Plavu sam malo izmjenil jer mi je serijska bila pretamna i vukla je na ljubičasto...ja sam htel pravu YAMAHA plavu boju :icon_thumright: Slikal sam plastike samo treba skinut s fotzića...doslovno su ko tvorničke,  :notworthy: :notworthy: skidam kapu prijatelju lakireru.

Također su nestale i sve pukotine i ogrebotine, neke su bile varene neke samo pokitane :notworthy: ja nisam vjeroval kad mi je dopeljal plastike da je tak vrhunski napravljeno :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #15 : 29 Siječanj, 2012, 14:33:18 »



Jebi ga, nije mi dal mira, čim nekaj slikam onda dođe i ček da ga slikam...


Evo danas se bude opralo i sklopilo ovo kaj se sklopit može, i inox okvir tablice iz Bauhausa ;D 54kn košta, i napravil budem neki držač za njega i pravac na tehnički da probam zauvjek riješit ovo sranje da stalno moram stavljat iza blatobran...možda će mi priznat sad kad imam okvir :dontknow:


Evo kak sam rekel, kaj se mene tiće kombinaciju sam pogodil baš onak kak sam htel. Evo snjeg je napadal baš sad kad imam kaj radit...tak da se slaganje odgađa do daljnjega, pošto moram mijenjat ler diznu pa mi je glupo sad sastavljat pa opet rastavljat.
 


LP
« Zadnja izmjena: 29 Siječanj, 2012, 21:57:43 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #16 : 31 Siječanj, 2012, 00:10:24 »


Na zadnjoj mi je ispalo da žuta igleda ko da ju je neko ispral..valjda je blic zasral :dontknow:

Evo i retrovizori su gotovi, htel sam uzet stage6 carbon F1 retrovizore, pa reko da vidim kak ih ja mogu uredit, ak nebude dobro nikom niš budem uzel F1, i ispalo je i više nego odlično, tako da ovi ostaju, serijski su a eto sve u karbonu  :laughing7:



Evo i danas se nekaj delalo, ručke su odlične, tak imaju ljepi grip da ih je milina držat... a vidite kaj sam moral sa gasom napraviti, moral je ići za 180°, jer da ovaj mehanizam bude gore nije izvedivo...jednostavno sajla nemre proći pored spremnika ulja i plastike volana, no i ovak nije loše :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 31 Siječanj, 2012, 15:41:24 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #17 : 04 Veljača, 2012, 17:22:30 »





Fale još naljepnice neke, i prednji blatobran, za njega je zmanjkalo boje pa je još na farbanju, moram otići po njega...danas je složen, upaljen malo radio i natrag pod ceradnu u garažu čeka proljeće...

Valjda je dobro ispal :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #18 : 19 Veljača, 2012, 18:41:41 »
Evo nekaj se i radilo sad kad je sunce izašlo. Skinul sam Yasuni R  :'( :'( i stavil naljepnicu ili dvije...ostale nisam stavljal jer nikak  nisam mogel dokučit kamo da ih stavim kad mi je žal ikaj lijepit na te plastike :toothy11:

Glavno da sam nabavil ovu naljepnicu od Yamahe ispod volana, 3D znak od Yamahe, sad je oriđiđi  :icon_thumright:

Evo sve se vidi, alat i naljepnice su spremne, samo da mi stigne prednji blatobran i City 16 i štelanje more početi. Moram naći mjesta za Italkit naljepnicu te brojeve "46" ...





« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2012, 17:11:41 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox 46 (midrace)vol.2 : danc00
« Odgovori #19 : 20 Veljača, 2012, 15:58:32 »


Stigel je i Yasuni C16 City, ide na montiranje...pa javim ostalo!




Ovo su dvije blokade, i ja nemam pojma kak bi spuh radil s takvim blokadama, takve blokade nema ni serijski spuh. Prva samo smanjiva presjek rupe, dok druga duža kao što vidite uopće nema izlazne rupe, nego je cijev samo prorezana, i to malo plinova kaj dođe u top nema kud osim na te proreze...sa blokadom skuter dam se kladiti nebi išel ni 50kmh...kakva je to EURO norma ja ne znam, totalno neupotrebljiv spuh sa blokadama.

« Zadnja izmjena: 22 Veljača, 2012, 17:11:11 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636