Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koji 250cc?  (Posjeta: 18241 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #40 : 20 Svibanj, 2008, 01:26:14 »
Ja ću još jednom reć ne hvalim svoga konja,ali iskreno po meni najbolji skuter od 250ccm za zavoje je derbi gp1 250,vozio nexusa i ne sviđa mi se položaj,ama baš ništa,ni izgled skutera,jedino šta bolje koči i završna obrada je bolja ostalo 0 bodova,nexus mi je ko da doma sjedim u fotelji jednostavno ne volim takav tip scootera :hello:

Offline japanac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Typhoona 70 malossi i GP1 250
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #41 : 20 Svibanj, 2008, 21:13:44 »
greenlite oprosti ako sam te uvrijedio sto sam tvog konja nazvao foteljom, ali usporedi :

Tehničke karakteristike Gilera Nexus 250:
Motor: Jednocilindrični, četverotaktni, Piaggio QUASAR
Zapremina: 244 ccm
Najveća snaga: 22,44 KS pri 8000/ min
Kompresija: 11,5:1
Najveća brzina: 140km/h
Hlađenje: Vodeno
Podmazivanje: Visokotlačna pumpa pogonjena zupčanicima
Prijenos: Automatski variomat CVT
Gorivo: Bezolovni benzin N.O.R. 95
Spremnik goriva: 15 lit (uključuje i rezervu od 2,8 lit)
Pokretanje: Električno
Kočnica prednja/stražnja Disk 260 mm / Disk 240 mm
Prednja / stražnja guma: 120/70 x R14 / 140/60 x R14
Dimenzije vozila (d x š x v): 2100 x 780 x 1530 mm
Težina vozila: 174 kg


i sada:
Tehničke karakteristike Derbi GP-1 250 RACING:
Motor: 4 takta, 1 cilindar, 4 ventila, hlađen tekućinom
Obujam: 244,3 ccm
Kompresija: 10.5:1
Snaga: 16.4 kW / 22 KS pri 6500/min
Napajanje: karburator
Paljenje: električno
Mjenjač: automatski CTV
Okvir: aluminijski
Ovjes: sprijeda hidraulička teleskopska vilica promjera 40 mm; straga podesivi hidraulični amortizer
Gume: sprijeda 120/70-14; straga 140/60-14
Kočnice: sprijeda 2 diska 245 mm; straga disk 240 mm
Dimenzije (D x Š x V): 1914 x 800 x 1228 mm
Visina sjedala: 825 mm
Obujam spremnika: 11 l
Potrošnja na testu: 4,5 l/100 km
Najveća brzina: 145 km/h
Težina vozila: 139 kg

i kako vidis masine su slicne a ne iste mada su djelo istih ruku.
Samo treba usporediti ramu i ovijes i malom djetetu ce biti jasno sto je sporski skuter a sto fotelja(cast pojedinim japancima koji su super fotelje).

a kada sam govorio o supermotu mislio sam na stil voznje jer je skuter dosta visok za "skuter" ,na njemu se sijedi dosta visoko (jako cudno za skuter)kao na nekom supermotu i sami oblik sjedala te tjera prema naprijed, jedino upravljac nije otvoren kao kod supermota.

A sto se tice perija na koljenima, samim time si pokazao da Gilera Nexus ima zavidnu aerodinamicku zastitu putnika, po tvom opisu vecu caki i od nekih razvikanijih turistickih motocikala, popud hondinog goldwing-ga ili mozda yamaha FJR, sto reci pravi mali sporcki skuter koji je tezi i od vecine motocikala u klasi 1000.
« Zadnja izmjena: 20 Svibanj, 2008, 21:28:08 japanac »

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #42 : 21 Svibanj, 2008, 06:58:45 »
ms fučkaj sve to, kupi tri godine staru kavu ER5ili Pegasa... i uživaj!!!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline wingman

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: NSS 250
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #43 : 21 Svibanj, 2008, 14:52:43 »
moš mislit ,,, uživancije... :sad3: :laughing7: za 6 mjeseci će ga mijenjat za maxi ili fotelju.   :laughing7:

Offline japanac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Typhoona 70 malossi i GP1 250
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #44 : 21 Svibanj, 2008, 17:52:06 »
Pegasa ti je soft supermoto, ali pazi prvi su imali problema sa elektronikom i primanjem gasa zapravo svi motori koji koriste isti motor.
ER5 ti ima prigusenu masinu sa gpz i kada predljes 120-130km/h nije tako stabilan, ustvari slaba rama i nikakav ovijes, prije pogledaj gpz po mogucnosti otvorenu verziju i ako bas hoces naked pogledaj cb500.

Ali se slazem sa wingman dopizdi ce ti sa vremenom i opet ces  se zazeljeti skutera, jer ti je skuter jednostavniji za odrzavanje, jeftiniji, funkcionalniji...
Moj savijet ti je da imas oba, za grad skuter a kada se zazelis otvorene ceste nesto konkretno "K7" :headbang:
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2008, 17:54:34 japanac »

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #45 : 21 Svibanj, 2008, 18:46:27 »
Ma nema odmah kupiti R kakav ili supermoto i na miru si,meni danas bio kupac za derbia,idealna prilika za prodat ga,ali neću,rađe na kraju ljeta,a sljedeće lijeto kakav Tuono 1000 ili supermoto,ja sam svoje sa skuterima završio :hello:

Offline wingman

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: NSS 250
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #46 : 21 Svibanj, 2008, 19:28:20 »

Ali se slazem sa wingman dopizdi ce ti sa vremenom i opet ces  se zazeljeti skutera, jer ti je skuter jednostavniji za odrzavanje, jeftiniji, funkcionalniji...
Moj savijet ti je da imas oba, za grad skuter a kada se zazelis otvorene ceste nesto konkretno "K7" :headbang:
- dopizdit će mu: vjetar, uvijek mokre noge, uvijek mokar od glave do pete, zmazane cipele, poderana i izlizana lijeva cipela s gornje strane, podmazivanje i dr%anj3 po lancu i zatezaču, čišćenje i pranje motora, ne bu se vozil po kiši niti mokrom radi okretnog momenta i visokog težišta.............................................end so on.................................................................................itd....................................etc..........................!   :icon_biggrin:
- na kraju bu od sve silne muke, jala i žalosti s podsmjehom izvana i tugom iznutra, usiljeno ismijaval skuteraše...  :icon_biggrin: :frajer:
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2008, 12:07:03 wingman »

Offline wingman

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: NSS 250
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #47 : 25 Svibanj, 2008, 10:29:23 »
to much dinero više čak i od modela odozgo.
pa nije puno skuplji , al je ziher puno bolji od beverlyja. ta razlika u cijeni se razvodni kroz dvije- tri godine raznih servisa i živaca  :icon_biggrin:.
« Zadnja izmjena: 25 Svibanj, 2008, 20:09:00 wingman »

Offline zaprudanec

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Tuono 1000R
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #48 : 25 Svibanj, 2008, 18:05:36 »
Ma nema odmah kupiti R kakav ili supermoto i na miru si,meni danas bio kupac za derbia,idealna prilika za prodat ga,ali neću,rađe na kraju ljeta,a sljedeće lijeto kakav Tuono 1000 ili supermoto,ja sam svoje sa skuterima završio :hello:

dobar izbor :headbang:
AKTON communications
www.akton.hr
info@akton.hr
+385 91 286 46 88

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #49 : 25 Svibanj, 2008, 18:13:10 »
loš izbor.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #50 : 27 Svibanj, 2008, 03:42:13 »
kaj god, mrc: izvrstan izbor!!!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #51 : 27 Svibanj, 2008, 10:10:31 »
ja kažem loš izbor i točka
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Fran Mirtl

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAgreb
  • Moj Skuter: Gp1 250
  • MojSpuh: shacal
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #52 : 16 Srpanj, 2008, 23:01:49 »
ja ti imam gp1 250 i imao sam slicnu dvojbu, dvoumio sam se izmedu beverlya ili derbia.... za nexusa (nazalost) nisam imao novce.

nedostaci derbia (u odnosu na beverlya ali pretpostavljam da je slicno kao i nexus) je jako losa plastika (to me strasno zivcira jel sam picajzla a na glupom skutu se plastika guli skoro sama od sebe), neudoban je za vozaca a pogotovo za suvozaca, zastita od vjetra ne postoji (iako kad kupis vizir onda je zastita super, bolje i nego na beverlyu, ali je skuter s tim vizirom pregadan tako da moj stoji u sobi  :nono:) i jos neke sitnice.
prednosti, tj zasto sam ga ja uzeo: meni je lijepsi, nema ih toliko na cesti, filing voznje na njemu je super (onak dosta sportski itd) i tak.
sad po meni puno tog zavisi dali imas suvozaca/suvozacicu i tu bi gledao najvecu razliku sad kad znam kakav je derbi.... na beverlyu ti je puno lakse s suvozacem i tebi i njemu.....
meni svejedno jel tako i tako s suvozacicom vecinom idem s autom zato kaj pese imam pa oni nemogu na motor :D

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #53 : 24 Srpanj, 2008, 08:08:20 »
kaj si ti pesimist??? :laughing11:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #54 : 24 Srpanj, 2008, 13:34:18 »
Kad izbor padne na dva modela, onda više ne trebaju nikakvi savjeti, treba odlučiti sam i uzeti ono što ti se više sviđa...(sve ostalo treba zanemariti)

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #55 : 25 Srpanj, 2008, 00:49:04 »
Kad izbor spadne na dva modela, u stvari, sve je već odlučeno!!!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: koji 250cc?
« Odgovori #56 : 25 Srpanj, 2008, 14:55:44 »
Tako je, ostaje samo odluka o koji uzeti...