Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Svjecice  (Posjeta: 75925 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Svjecice
« Odgovori #40 : 04 Studeni, 2020, 18:52:36 »
ozbiljno odgovaras trollu sa jednim postom  :toothy12:

Offline Svijecica

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #41 : 05 Studeni, 2020, 01:10:50 »
I ti si imao jednom jedan post pa jeli su te nazivali trolom. Mic hvala  :icon_thumright:

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Svjecice
« Odgovori #42 : 05 Studeni, 2020, 04:50:35 »
da te stvarno zanima, to si mogao u 5 sekundi izguglati

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Svjecice
« Odgovori #43 : 05 Studeni, 2020, 06:51:12 »
Jeli su te kao parizera
:yamaha:

Offline Svijecica

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #44 : 05 Studeni, 2020, 10:20:48 »
Koji je smisao foruma kada ništa ne smijes pitati jer ima odgovor na googlu ?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #45 : 05 Studeni, 2020, 10:34:57 »
A koji je smisao da znas postavljati tako pametna pitanja, a ne znas se ni predstaviti? Dosao si ovdje kao na google.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Svijecica

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #46 : 05 Studeni, 2020, 10:54:08 »
Glupa pitanja ne postoje samo glupi odgovori. Iz toga razloga nisam gledao google nego htio konkretan odgovor. Ali prevario sam se izuzev Mica on vam može biti uzor. Registriran sam na vise foruma i nikada nije bilo problema oko ikakvih pitanja i nikada se nisam sreo sa bahatosti kao sada ovdje. To je vjerovatno jer su ovdje kvazi bajkeri najpametniji i ispod casti im  je nekome pomoci.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16878
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Svjecice
« Odgovori #47 : 05 Studeni, 2020, 11:42:31 »
Citat:
    Kakva  je to iridium svijecica. Ima li ikakve razlike naspram obicne osim sto je skuplja.

https://www.championautoparts.com/Parts-Matter/automotive-repair-and-maintenance/Spark-Plug-Materials.html#:~:text=Iridium%20is%20said%20to%20be,than%20comparable%20platinum%20spark%20plugs.

Iridium je materijal koji ti dopusta tanji vrh elektroda i  namjenjen je vozilima i masinama s produljenim servisnim intervalom, citaj traje do cetiri puta dulje nego obicne bakrene.
Ima svaka od njih prednosti i mane ali na skuteru od 50cc ne pravda cijenu u omjeru ulozeno dobiveno.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Svjecice
« Odgovori #48 : 05 Studeni, 2020, 11:44:22 »
Mislim nije ne briga, ali pitanje bi bilo na mjestu da si predstavio sebe i skuter. Tada bi znali o cemu se radi i za sta ti treba ta svjecica.
Ovako ispada kao neka sprdacina :dontknow:
Za serijski skutet od 49ccm ti sigurno netreba takva svjecica, kao ni za kosilicu, trimer, motornu pilu, motornu pumpu za vodu itd...
Tako da je pitanje jako neozbiljno za sve kobi ovo citaju. A brzi konkretni odgovor je da svjecica nevredi nista, ali zasto se koristi i zasto vredi je nesto sasvim drugo.
Na skuteru vredi jer je dugotrajna. Kao sto duracel ima baterije koje traju do 7xduze tako iridiumka dura 7xduze, ako imas srece.
Ako nemas srece jbg, ali samo ime govori da je napravljena od puno cvrsceg i boljeg materija pa je i po tome bolja. Ako imas srece
Stvarno ovisi za sta ti treba ili netreba
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #49 : 05 Studeni, 2020, 11:57:53 »
Glupa pitanja ne postoje samo glupi odgovori. Iz toga razloga nisam gledao google nego htio konkretan odgovor. Ali prevario sam se izuzev Mica on vam može biti uzor. Registriran sam na vise foruma i nikada nije bilo problema oko ikakvih pitanja i nikada se nisam sreo sa bahatosti kao sada ovdje. To je vjerovatno jer su ovdje kvazi bajkeri najpametniji i ispod casti im  je nekome pomoci.

Reci nam sto vozis? Ja nisam rekao da je pitanje glupo, nego pametno.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Svijecica

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Banned!
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #50 : 05 Studeni, 2020, 12:04:08 »
Znam sto je sarkazam i znam kada te netko sa svisoka gleda i obraca ti se. Vozim bicikl u dostavama ali uskoro zelim preci na skuter pa skupljam sebi vazne podatke.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #51 : 05 Studeni, 2020, 12:12:20 »
Upravo sam bacio jos jednu francusku stvar u smece koja mi je promaknula.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Svjecice
« Odgovori #52 : 05 Studeni, 2020, 12:30:51 »
Iridium je materijal koji ti dopusta tanji vrh elektroda i  namjenjen je vozilima i masinama s produljenim servisnim intervalom, citaj traje do cetiri puta dulje nego obicne bakrene.
Ima svaka od njih prednosti i mane ali na skuteru od 50cc ne pravda cijenu u omjeru ulozeno dobiveno.

Problem vecine iridijumki je sto je ground elektroda i dalje "klasicna" pa iako centralna elektroda napravljena od iridijuma nece biti potrosena, ground elektroda ce biti. Osim sto ce se zazor zbog toga povecat, postoji i sansa da ukoliko se ne kotrolira i mijenja na vrijeme odlomi komadic prepotrosene ground elektrode i napravi havariju. Iako, to je vrlo rijedak slucaj, ali, svjecica ce bas zbog iridijumske centralne elektrode radit, radit i radit jako dugo pa je to nesto sto bi s vremena na vrijeme trebalo prekontrolirat.

I biti vrlo oprezan ako se stela zazor kod iridijumke: zapravo se ne preporuca, ali moze se, samo vrlo pazljivo jer je iridijum lomljiv, a i vrlo je tanka centralna elektroda.


Znam sto je sarkazam i znam kada te netko sa svisoka gleda i obraca ti se. Vozim bicikl u dostavama ali uskoro zelim preci na skuter pa skupljam sebi vazne podatke.

Nemoj ic na iridijumku. Za te novce kupi vise obicnih svjecica i mijenjaj cesce. Ne mozes pogrijesit ako ces stavljat svjecicu preporucenu od proizvodjaca vozila.
« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2020, 12:33:03 3alfa3 »

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Svjecice
« Odgovori #53 : 05 Studeni, 2020, 16:34:18 »
Ovi pezoovci su neumorni, pozdrav od crnog rallya koji te prati kako gmižeš :hello:
« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2020, 16:36:28 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #54 : 05 Studeni, 2020, 16:58:09 »
Da je barem Rade rekao ijednu dobru u vezi one Peze koja je brijem jos kod njega i koja mu je izvadila mast iz mozga haha

Peza peza, neukrotivo francusko smece i otpad najvise kategorije zbog koje moras posvetiti zivot da bi egzistirala. Jaoo samo kad se sjetim koliko me je taj otpad ubio u pojam, dotukao s kvarovima na dijelovima koji se uvijek bacaju ispravni u smece na ostalim skuterima kada dotraju, koliko su mi puta zasmetali na cesti, koliko sam puta s motorom skoro naletio na ta g#vn# u kvaru na sred ceste dok sam nekulturno izvrtavao petu zalegnut, zatim, vidio da gore na cesti.
Natjerao se da ignoriram i dozivljavam nesto trece i opet cekam u koloni, zbog francuza.
Rob francuzu nikada!
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Svjecice
« Odgovori #55 : 05 Studeni, 2020, 18:02:14 »
Rob francuzu nikada!

Pa, ja slučajno doma imam 206 1,1i 2004, berlingo 1 redizajn 2,0 hdi 2005, partner 2 1,6 hdi 2011, i moram ti reći da su makine odlične. Uz njih Vitara 1,6i 2017 godište... moram reći da sam poprilično zadovoljan mašinama i autima općenito. Sve prvi vlasnik, bez ikakvih ulaganja osim na ovom partneru, prošli tjedan mjenjali podlošku dizni na 220.000 km koje je napravio  :laughing7: ali dobro, da mogu birati, sigurno bih izabrao Superb 2.0 TDI 150ks, nebih francuza jer škripi više plastika u njemu nego u Vitari
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #56 : 05 Studeni, 2020, 18:13:29 »
Znam za tebe, ali i dalje nisam presao na drugu ruku s prebrojavanjem takvih sretnika.

Evo, Rade je imao Pezu u dvoristu i muci ga vise nego Ditech, isprcila ga fino. Inace, Peza SF2 je veoma jednostavan koncept, ali zna nadmasiti puno kompleksnije sisteme po pitanju toga da te ubije u pojam.
Rade je slozio jeben setupe, unaprijedio je dosta toga i dosao na visi nivo. I onda mu dodje francuski otpad i ponizi ga kao nekog tamo pocetnika s prcenjem u mozak i nelogicnostima. Zajebano je to. Na kraju je bilo pojedeno kuciste usisa, to sam i ja u nizu bolestina zatekao.

Stoga, pitam vas, tko je jos zatekao potroseno, napuknuto, osteceno samo od sebe kuciste usisa na nekim.drugim skuterima??? Ne govorim o lamelicama, govorim o fakin piramidi koju ces medju poslijednjima baciti u smece nakon sto ti rama strune.

E to je ono o cemu pricam, rikavaju stvari koje ne rikavaju.
« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2020, 18:19:56 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2814
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Svjecice
« Odgovori #57 : 05 Studeni, 2020, 18:16:47 »
Znam za tebe, ali i dalje nisam presao na drugu ruku s prebrojavanjem takvih sretnika.

Evo, Rade je imao Pezu u dvoristu i muci ga vise nego Ditech, isprcila ga fino. Inace, Peza SF2 je veoma jednostavan koncept, ali zna nadmasiti puno kompleksnije sisteme.

 a jel ga kupio novoga i uredno on sam servisirao od prvog dana ili je kupio nekog izdrkanog od tamo nekog preprodavača?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #58 : 05 Studeni, 2020, 18:22:27 »
Rikavaju stvari koje ne moze niti mesar unistiti. To je ono najbrutalnije!

Eh da, moj je slucaj bio od prvog vlasnika, cisto da zacinim ovo sve, i jako sam puno ulozio energije, jer je to medju poslijednjim stvarima na popisu koje bi covjek ocekivao, pohaban  usis? Ali ne onako na uobicajen nacin, nego kurvinski na francuski, da to vidis samo pod odredjenim kutem, vjesto zakamuflirano.
I onda shvatis da je taj usis jednostavno programiran da se pohaba :D Ima toga jos...


Vec su me vise puta zvali zbog Peze koju sam prodao priie 3 gpdine, jer kurvin sin nije prepisao skut na sebe pa sam dobio kaznu za neodjavljen Pezo, pa sam se morao ici ocitavati 2 puta u stanicu i pisati prigovore te prilagati ugovor. Da bi me neki novi vlasnik davio na telefon da mu prepisem skut mimo svega, pa je proslijedio broj nekom buducem kupcu i taj me isto masirao prekjucer.

Taman sam iskulirao pezu i ovi su me izjebali s tom Pezom.

Eh da, ali nije to jedina Peza, i za Pezu Jet Forcea sam na isti dan dobio kaznu jer se i taj drugi kurvin sin isto ponasao kao prvi.


Uglavnom, sad sam opet u Peza crvenom modu i mnogo sam agresivan na francusku otpad, pogotovo jer sam se jebeno trudio da slozim te 2 Peze, i onda su me popisali, posrali, mazali s govnima s dropanjem cijene gdje mi se sav rad izjalovio i izasao sam sa takvim kikirikijem da se jos dan danas oporavljam od ponizenja.

I jos za nagradu dobijem 2 plave kuverte za 2 neodjavljene Peze koje sam jos isao regati pred prodaju, i to nakon 3 godine. Onak, prvo sok, 2 plave odjednom??? Pleme ti j****, pa to kad ti danas dodje, ne moras ni otvarat, odmah si prekrizi par godina zivota. S druge strane, pojma nemas o cemu se radi jer su navedene samo reg. oznake. Pa pitaj boga di su ugovori i da li ih ima. A zatim u proceduru. Milinaaa na francuski...
Eh da, i gratis maltretiranje da prepisem pezu direktno nekome, a u medjuvremenu sam pravdao ugovorima da Peza niie moja ha ha


Sta ja znam, vidim jos tracak nade da postanem Peza fan, nekako si me vratio iz faze extremista u vjecnog pesimista, i to je napredak.


« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2020, 18:47:44 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Svjecice
« Odgovori #59 : 05 Studeni, 2020, 19:02:24 »
Friski apdejt, looooooooooooooooooooool

Znaci prekucao sam kroz crveno do ultraljubicastog, obrtaljka mi se pocela vrtit u krug kad sam ovo dozivio, plamen bukti kroz sve otvore!!!!




Ahahahaahhaahahahahahhah, jaoooo ucite se na primjeru poginulog od francuskog otpada!!!!
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<