Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio nrg-prevelika potrosnja  (Posjeta: 9647 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: piaggio nrg-prevelika potrosnja
« Odgovori #20 : 11 Rujan, 2011, 00:24:49 »
Skuzio da mam isti problem... nemam pojma kako ni odkud se stvorio...


Radi se o Runneru noviji model 2006 godina,skinute blokade sa variomata auspuha i limic sa karba, presao 4444 km ja drugi vlasnik,kupio ga na 4000 km...neznam nista drugo,covjek od kojeg sam ga uzeo rekao je da je sve serijsko jos na njemu a da nezna dizna koja je ni igla kako stoji niti ista oko karba i ostlaih stvari jel mu se oko toga brine frend mehanicar...


Znaci ulio u skuter 5 L benge   kad su na satu bile 2 crtice goriva...vozao se ,presao 50 km i vec doslo do 4 crtice  a sveukupno ih ima barem 15-20...

Cek ovo znaci da sam potrosio 5 L goriva na 50 i nesto sitno km ?

 :dontknow:

:uuuu: :uuuu:


Duje ako rjesis problem na svom bolidu javi mi sta je bilo da pokusam jer neznam odakle da krenem sa pregledom...

Spominjali ste filter zraka da propuse, propuvao sam ga prije koji dan, i bio je pomalo masan,tj crn,oprao sam ga ali to se djelomicno skinulo...Jel to ista znaci ?

I dali pise na dizni velicina,kako da znam koja je ?




kak si ti smjesan....
rezervar ti nije linearan nigdje, pa cak ni u autu, tak da ti nece pokazivat linearno kolko se trosi, jer ti jejavascript:void(0); :glasses9: rezervoar svakakvog oblika.. nemozes tak racunat potrosnju..... natoci puni tank, do cepa, napravi 100 km, dodji do iste benzinske na istu pumpu i dotoci isto do koliko si i zadnji put, i to ti je to....

po tom tvom, da ja gledam crtice......  :glasses9: :glasses9: :glasses9: prvih 100 km se ne mice sa punog tanka.... pa si ti misli...

Offline miki_pp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
  • Moja Kaciga: avg
Odg: piaggio nrg-prevelika potrosnja
« Odgovori #21 : 11 Rujan, 2011, 00:42:23 »
za ova piaggio makina 64 dizna na seriski spuh je prvelika i potrosna od 6 do 8 litra gorivo je od nje.
ova masina tvrnicki izage sa 53 dizna i onaj zlatni limic iglica na karb je spustena do kranji zub.
sa 53 dizna i limic skut bi trosio 3,5-4,2 litara gorivo sa seriski spuh 
ako je dobro postelan skuter sa 53 nece imat nikakve razlike od 64 i 53 dizne sa ubrzanje i max brzina.

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: piaggio nrg-prevelika potrosnja
« Odgovori #22 : 11 Rujan, 2011, 00:50:27 »
za ova piaggio makina 64 dizna na seriski spuh je prvelika i potrosna od 6 do 8 litra gorivo je od nje.
ova masina tvrnicki izage sa 53 dizna i onaj zlatni limic iglica na karb je spustena do kranji zub.
sa 53 dizna i limic skut bi trosio 3,5-4,2 litara gorivo sa seriski spuh 
ako je dobro postelan skuter sa 53 nece imat nikakve razlike od 64 i 53 dizne sa ubrzanje i max brzina.

meni minarelli sa 78 diznom trosi 3,5L

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: piaggio nrg-prevelika potrosnja
« Odgovori #23 : 11 Rujan, 2011, 02:27:57 »
za ova piaggio makina 64 dizna na seriski spuh je prvelika i potrosna od 6 do 8 litra gorivo je od nje.
ova masina tvrnicki izage sa 53 dizna i onaj zlatni limic iglica na karb je spustena do kranji zub.
sa 53 dizna i limic skut bi trosio 3,5-4,2 litara gorivo sa seriski spuh 
ako je dobro postelan skuter sa 53 nece imat nikakve razlike od 64 i 53 dizne sa ubrzanje i max brzina.


Ma šta pričaš? Neće biti razlike? Probaj pa javi.
 

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: piaggio nrg-prevelika potrosnja
« Odgovori #24 : 11 Rujan, 2011, 02:36:14 »
po tom tvom, da ja gledam crtice......  :glasses9: :glasses9: :glasses9: prvih 100 km se ne mice sa punog tanka.... pa si ti misli...

PA ja tako uvijek radim. Odem na voznju, napravim 99km i ugasim motor. Kad ga slijedeci put (nakon 5 sekundi  ;D ) upalim, tank je pun do vrha. I tako nikad ne moram tocit  :icon_biggrin:

Offline miki_pp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
  • Moja Kaciga: avg
Odg: piaggio nrg-prevelika potrosnja
« Odgovori #25 : 11 Rujan, 2011, 03:11:37 »
maracc ja sam probao nekoliko tisuca kombinacija.
za taj delorto 17,5 za seriski spuh kao najbolja kombinacije se pokazala 53 dizna, za isti taj seriski spuh bez katalizatora bolje je radio i dobio vise snazi bez limic opet sa 53 dizna i potrosnja 6 litara
testirao sam nekoliko sr-ke kod svi rezultat 53 dizna na serijala
sada testiram 57,5 na revers bez limic i rezultati su normalno boljina ubrzanje nego sa limic ali potrosna pretpotavlam +2litra
ta 57,5 sa limic na revers je bila sve ok i svaki put kad izagem na cesti 95-100 gps i potrosna od 5,2 litra maximum.

Offline Duje_St

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX
Odg: piaggio nrg-prevelika potrosnja
« Odgovori #26 : 20 Rujan, 2011, 16:14:42 »
Odlucija san vratit onaj limic na karb i stavit diznu 54 pa me zanima di mogu nabavit taj limic?