Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha X-Max CDI problem, nema varnicu  (Posjeta: 5096 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cicija

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X-Max 250
Yamaha X-Max CDI problem, nema varnicu
« : 01 Rujan, 2011, 01:53:25 »
Prije nekih pola godine sam mijenjao akumulator i od tada je izgubio varnicu. Lokalni majstor je utvrdio da je crklo nesto kod CDI jedinice. Uspio je da je rastavi, skine onu gumu u koju je zalivena, ali nema dovoljno znanja da detektuje tacno u cemu je problem. Inace rade svijetla, zmigavci i ostalo, ali od varnice ni traga... Evo kako to sad izgleda

http://i1081.photobucket.com/albums/j346/cicija1/IMG_4427-1.jpg

Nov cdi(dodje u kompletu sa kljucevima i bravama) kod zastupnika je 500e, plus ugradnja, sto je i vise nego bezobrazno za motor star 5 godina. Polovni je nemoguce naci. Uspio sam iskopati nesto preko neta, ali sve stari oglasi i vec je prodato.
Tu me sad cekaju i drugi troskovi, ugradnja, registracija, nov akumulator, servis... tako da kupovina novog stvarno ne dolazi u obzir.

Ono sto bi mi vi mogli pomoci je da mi date kontakt nekog dobrog elektronicara koji ovo moze poraviti bez seme? Oglase dje bih mogao naci polovne djelove od X-maxa? Broj otpada u HR ili inostranstvu koji ima havarisane skutere? Ako neko zna dobro njemacki ili italijanski pa da potrazi po njihovim moto forumima ili lokalnim oglasima?

Uglavnom ako mi neko moze bilo kako pomoci da ovo rijesim bio bih i vise nego zahvalan, nudim nagradu za pravi savjet i pomoc, samo da me popravak ne kosta gore navedenih 500e.

a da budem apsolutno precizan, ovo je ono sto mi treba http://www.yamahascooterspares.co.uk/spares/epc2.asp?ModelID=13182&pageID=38 pod brojem 1
Yamaha X-max 250, 2006 godiste
broj sasije je: VTLSG161000017678
a ovo pise kod cdi jedinice: YMES mod type 1C0-00 MITSUBA F.N.E. 5510-G

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline cicija

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X-Max 250
Odg: Yamaha X-Max CDI problem, nema varnicu
« Odgovori #2 : 01 Rujan, 2011, 23:43:54 »
paaaa ne bas :) oni prodaju kljuceve u slucaju da ih izgubis. vidio sam vec taj oglas. tesko se ovo nalazi na ebay.com. jedino ako naleti na italijanskom ili njemackom. a tu sam slab sa jezikom da trazim.
Jednom sam nasao na ebay.it jednog sto je prodavao xmax u djelovima, i jedva smo se sporazumjeli, a on je u medjuvremenu prodao ovo sto meni treba :)

tako da ako vidite nekoga da je razbio svoj xmax ima odmah kupca za jedan dio :)