Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: vozim xciting 250 i...pitanje je  (Posjeta: 9600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #20 : 11 Rujan, 2011, 16:40:44 »
pa za 250ccm to je krajnja brzina, kod te brzine nema elastičnosti, to je kraj krajeva.

za elastičnost bi se moglo govoriti kod 80/100kmh ali ne i na na krajnjoj brzini.

moj 250 karburator ide 120/130 na manjim okretajima oko 8/9t rpm-a.

sad neznam kako veliki je variomat kod krmka jer što veča prednja ploča to je potrebnije manje ganjati mašinu a i potrebniji su manji okretaji, sjeti se MTB-a.


kako je moguče da je kod krmka serijala rolice 20 a kod mojega 12,3 ista kubikaža ali krmko ima manje snage od mojeg.

mislim da je kod njega nešto dodavano i mijenjano zato se krmko vrti u crveno.

moguče je da ima variomat drugi ne orginal i lakše rolice a ovi u servisu kažu jedno a rade drugo.

nebih se ovome čudio.

najbolje bi mu bilo da ode kod nekoga koji če mu rastaviti tj. skinuti deklo, variomat, kuplung da se vidi što on to uopče ima unutra.
« Zadnja izmjena: 11 Rujan, 2011, 16:42:34 mrcina »
Piaggio X9 250  Black Box

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #21 : 11 Rujan, 2011, 19:39:39 »
pa za 250ccm to je krajnja brzina, kod te brzine nema elastičnosti, to je kraj krajeva.

za elastičnost bi se moglo govoriti kod 80/100kmh ali ne i na na krajnjoj brzini.

moj 250 karburator ide 120/130 na manjim okretajima oko 8/9t rpm-a.

sad neznam kako veliki je variomat kod krmka jer što veča prednja ploča to je potrebnije manje ganjati mašinu a i potrebniji su manji okretaji, sjeti se MTB-a.


kako je moguče da je kod krmka serijala rolice 20 a kod mojega 12,3 ista kubikaža ali krmko ima manje snage od mojeg.

mislim da je kod njega nešto dodavano i mijenjano zato se krmko vrti u crveno.

moguče je da ima variomat drugi ne orginal i lakše rolice a ovi u servisu kažu jedno a rade drugo.

nebih se ovome čudio.

najbolje bi mu bilo da ode kod nekoga koji če mu rastaviti tj. skinuti deklo, variomat, kuplung da se vidi što on to uopče ima unutra.

mrc,nisi skužil mister jožefa..
znamo da je to maks brzina i da je to kraj..al mrJ je htel reć da je autoru očito spor skuter kad ga stalno tera u crveno tj u krajnju brzinu..pa da mu spusti obrtaje na krajnjoj bude popušil na okretajima kroz ubrzanje i na elastičnosti na 80- 100 kmh kak si sam rekel..
za izvuč još snage treba dosta ulaganja i posla oko toga (mrj je objasnil fino sve za dulji prijenos itd)


ja sam malo "neobavješten "tj starog kova . .  pa da neko objasni kako iz turbo varia mašininica izvlači snagu  :dontknow:   čin se da je siluje  :violent1: ako se ne varam

taj tvoj turbo variomat ima bolji kut kanala rolica,nema s njim rupa i ubrzanje je linearno..dobije se na odazivu na gas i nešt momenta..
a to da su nafrizirane mašine nije točno..tvornica složi uvijek neki optimum koi se uvijek more poboljšat i izvuć još dosta snage s tuning dijelovima al to je u većini slučajeva neisplativo..najisplativije je poštelat prijenos da se snaga skutera što bolje prenese na kotač tj podlogu..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #22 : 11 Rujan, 2011, 20:38:33 »
stef... ne mu zamjerit, ipak je on policajac :)  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #23 : 12 Rujan, 2011, 09:03:07 »
dali je normalno da skuter pri brzini od 120 i na više obrtaljka već bude u crvenom?  
znaci ovako na cajgeru mi počinje crveno od 140 km/h a kad se vozim 120 km/h obrtaljka je na 7500 okr i tu već počinje crveno???
top speed je negdje između 130 i 140 km/h ali je obrtaljka tada već preko 8500 okr blizu 9000 okr???  
nisam to prije pratio ali me sad to interesira jer sam mijenjao remen stavio od kevlara i stavio multivar na 12000km sad imam negdje oko 17500 km na čuki.
molim za neko logično objašnjenje i dali je to normalno za skut od 250ccm-a?  :notworthy:


ovako zahvaljujem svima na sugestijama a pogotovo mr j i steefu koji izgleda nisu čitali post otpočetka a odgovaraju meni na moje postove a ti zbog toga ostaješ uskračen za informaciju.

ja ti pokušavam pomoči a ovi mene pokapaju umjesto da dodaju sugestije što uraditi.

pa piksa mu marmelade dajte se naučite konstruktivno komentirati temu a ne nečije postove.

sad sam ponovno pročitao tvoj prvi post.

kao što sam i govorio nešto se mijenjalo, stavio si multivar,dali je taj multivar namjenjen za taj skuter ili nije, prema ovome taj te multivar može koštati mašine jer očigledno da tvoj skuter ima drukčiju skalu od piaggia, meni počinje crveno na 10t rpm-a a tebi na 7,5t rpm-a, što govori da su tajvanci na taj način smanjili snagu skutera na manje od piaggia.

nepreostaje ti ništa do vračanja serijskog variomata ili kako su ti oni predložili prodati 250-tku i kupiti jači.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #24 : 12 Rujan, 2011, 09:54:21 »
e mrcina,zabrijavaš si malo..niko tebe nepotkapa nego smo rekli činjenice i objasnili kak kaj zakaj..
multivar je vjerojatno dobar ak je tražil za svoj skuter samo se treba poštelat..mora ga posložit da okretaji kroz ubrzanje budu oni na koima ima najveću snagu i moment,a ako je to na 6500 ili 7000rpm onda na krajnjoj se nemre skuter vrtit isto tolko jer ide u prevrtavanje..svaki
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #25 : 12 Rujan, 2011, 13:20:56 »
Razumio sam ja mrcina što on želi... Vjerojatno ti je promaknulo da je napisao da se 99% vremena vozi u crvenom pri brzini od 120-130kmph što znači da ne misli smanjivati brzinu nego ju ostvarivati ali s nižim okretajima što će na ovom skuteru izuzetno teško postići a da zadrži kakav-takav start i elastičnost.
Može ju postići isključivo mijenjajući krajnji prijenosni omjer (primar-sekundar) ali tada zbog relativno male snage agregata (20ak KS) pitanje je kakva će mu biti elastičnost skutera, pa bi onda trebao kupiti x što vuče kupnju x1, itd...

potpisujem . . . kupiš fiću pa malo kemijaš i imaš poršea :toothy9: :toothy12:

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #26 : 12 Rujan, 2011, 13:46:04 »
malo sam glupo upao  :icon_scratch:,ne želim praviti budalu od nikog :-[ ,ali jedna je istina :krajnja brzina i krajnji okretaji su iznimka a ne pravilo. .  :nono:  za normalne korisnike u ovom sl. xc . . .  slažem se s svima više manje i onima koji kažu da treba pravilno poštelati "turbo vario"  :icon_thumright: i onoma koji koji tvrde da frajeru treba jači skuter :icon_thumright: i s onima kiji se boje za mašinicu koja je preopterećena . . :icon_scratch:  no ,siguran sam bilo što mi napisali takvi ili slični neće odustati od silovanja svojih strojeva . . . zašto ?? zato jer su nafilani s spikama raznih gurua da mašinice od 250 ccm idu bez problema 150km/h !!!!!!  :nono:pa svako odstupanje od tih teorija ih čini nesretnim tj impotentnima na odnosu na druge koji imaju turbo varie ili bolje turbo mozgove  :sad3:
ne zamjeram guruima što šire deziformacije ,jer jednostavno na njima dobro zarađuju  :frajer:

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #27 : 04 Studeni, 2011, 16:04:43 »
imali neko ljeka za ruženje u (čini se variatoru-kuplugu-zvonu???) zadnjem dijelu prnosa :dontknow: pri okretanju npr na cesti polukružno . . dakle nagnut skuter u polukružnom okretanju struga ,a kad se ispravi te krene naprjed  ne čuje se više . . . posumljao na gumene nosače motora .malo "dišu" ali ne izgleda strašno . . . :dontknow: možda je ležaj zadnjeg kotača?

meni se čini da zvono proklizava po paknama ,a li zašto samo u nagibu tj polukružnom okretanju . . .
znam da mnogi skuteri znaju zaružiti pri stani kreni režimu ali ovo  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2011, 16:07:24 coko »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #28 : 04 Studeni, 2011, 16:35:29 »
po ovim tvoim postovima bi mogel zaključit da si ti neki kvazi guru..pa mi čudno kak nemreš sam ustanovit kae sa skuterom.
očito si spalil kuplung pa ruži,ležaj dok ode on zuji.

i btw,svaka tvornička mašina ima prostora da se doradi,stvar je pojedinca i vlasnika kolko je spramn vremena i para u to uložit.
o isplativosti toga se neraspravlja,jer to je gušt,hobi itd.
nažalost oni koi imaju skuter samo da se prevezu od točke A do točke B i imaju politiku 'toči i vozi' nikad nebudu shvatili ove ostale.amen.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #29 : 07 Studeni, 2011, 10:25:19 »
po ovim tvoim postovima bi mogel zaključit da si ti neki kvazi guru..pa mi čudno kak nemreš sam ustanovit kae sa skuterom.
očito si spalil kuplung pa ruži,ležaj dok ode on zuji.

i btw,svaka tvornička mašina ima prostora da se doradi,stvar je pojedinca i vlasnika kolko je spramn vremena i para u to uložit.
o isplativosti toga se neraspravlja,jer to je gušt,hobi itd.
nažalost oni koi imaju skuter samo da se prevezu od točke A do točke B i imaju politiku 'toči i vozi' nikad nebudu shvatili ove ostale.amen.

nije mi jasno potpuno što želiš reći . . .  no dobro ,nijeli normalno pitati forum za neke zamršenije probleme tipa ruženja pri polukružnom okretanju iz kupluga ili? dakle ti misliš da je da su spaljene pakne na kuplugu . provjerim ,pobrusim ,izmjerim pa javim . . . možda si u pravu  :headbang:

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #30 : 07 Studeni, 2011, 12:32:40 »
provjereno,pobrušeno premjereno,montirano . . .  više ne struga  bio si u pravu steeef :headbang: :happy6: :laughing9:

 zvono je malo malo izgrebano te ovalno ali mini, mini malno tako da mislim ,nema frke , i ima nekih čudni "pečeta" uokolo ,skinulo se vodobrusnim papirom ,pakne također  u servisnim mjerama. .

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #31 : 07 Studeni, 2011, 13:27:01 »
komentiral sam tvoje prijašnje postove..

ako je zvono ovalno postalo,logički je da više nema isti promjer na svim mjestima pa jebe kuplung i pakne..i naravno potrebno ga je zamjenit.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #32 : 09 Studeni, 2011, 20:06:34 »
komentiral sam tvoje prijašnje postove..

ako je zvono ovalno postalo,logički je da više nema isti promjer na svim mjestima pa jebe kuplung i pakne..i naravno potrebno ga je zamjenit.

neznam sad mjere na pamet ali zanimljivo je da su  veća i manja mjera u granicama(servis manual) normale, a ovalnos stvarno minimalna ,radi se o par stotih  :'( . . . neznam koliko je to bitno . . :dontknow:  ruženja ,treskanja prilikom polaženja je bilo od prvog dana i kad je zvono bilo novo novo. .  povremeo  :glasses2:
da bi se opet fantomski izgubilo, te ga nebi bilo danima  ;D s ničim nemogu povezat niti predvidit kad će počet . . kako dođe tako ode ,nadam se da će tako opet ? možda ima veze s vlagom u zraku? s gratskom vožnjom provjereno ne !! nekad danima ne izlazim iz grada pa ništa , anekad ko daje vrag ušao ,ruži,trese. . . ???

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #33 : 11 Studeni, 2011, 14:43:12 »
ne prestaje treskanje,drdanje ,ruženje pri kretanju ,neznam gdje "rezati " sve u mjerama . . . . :dontknow:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #34 : 11 Studeni, 2011, 15:51:26 »
kao što rekoh,dog god je zvono ovalno nie u centru nit je rotacija kak treba bit..
znači em se baca,em trese em jebe kuplung.novo zvono,amen.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #35 : 12 Studeni, 2011, 10:34:49 »
kao što rekoh,dog god je zvono ovalno nie u centru nit je rotacija kak treba bit..
znači em se baca,em trese em jebe kuplung.novo zvono,amen.

rekoh, nemjerljivo ovalno a obe mjere u servisnim tolerancijama , nosim ga prijatelju tokaru nek ga izmjeri preciznije
pa vidim . . .  no nešto mi čudno ? prije nikad nije mogao zašlajffati niti na pjesku a sad zna u kretanju proklizati i na betonu . . . čudno  :dontknow: nešto je poremećeno sigurno . . . tražim dalje

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #36 : 12 Studeni, 2011, 10:59:30 »
dok je guma loša onda šlajdra di oćeš.
a za zvono znam jer sam imal na spu isti slučaj.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #37 : 12 Studeni, 2011, 20:15:42 »
dok je guma loša onda šlajdra di oćeš.
a za zvono znam jer sam imal na spu isti slučaj.

kako misliš isti slučaj . . . koliko je bilo ovalno u mjerama
nije mi guma potrošena ,nova je

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #38 : 12 Studeni, 2011, 20:27:36 »
kako misliš isti slučaj . . . koliko je bilo ovalno u mjerama
nije mi guma potrošena ,nova je

jedva vidljivo,nisam nosil nikam mjerit ni filozofiral,probal sam zavrtit kotač i videl kolko felša zvono.to mi je bilo dovoljno da idem kupit drugo.
onda ti se guma ne stigne zagrijat po ovom vremenu.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #39 : 13 Studeni, 2011, 17:59:08 »
exspluziva za tebe šteeef. . . :icon_biggrin: pronašao (banalni) kvar na kuplugu xc . . . . . :toothy9:
paknice imaju lufta na  bolcnama !!! :happy6: trivelano ,ubačene pikse od samomazivne bronze, montirano . . . divota ne trese niti malo .  . i još ćeš reći da sam kvazi skuteraš . . . . :nono: