Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: vozim xciting 250 i...pitanje je  (Posjeta: 9601 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline x250

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • XC-300Ri
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Kymco Xciting 300 Ri
  • Moja Kaciga: zna se...Nolan
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: serijala
vozim xciting 250 i...pitanje je
« : 30 Kolovoz, 2011, 22:52:07 »
dali je normalno da skuter pri brzini od 120 i na više obrtaljka već bude u crvenom? 
znaci ovako na cajgeru mi počinje crveno od 140 km/h a kad se vozim 120 km/h obrtaljka je na 7500 okr i tu već počinje crveno???
top speed je negdje između 130 i 140 km/h ali je obrtaljka tada već preko 8500 okr blizu 9000 okr??? 
nisam to prije pratio ali me sad to interesira jer sam mijenjao remen stavio od kevlara i stavio multivar na 12000km sad imam negdje oko 17500 km na čuki.
molim za neko logično objašnjenje i dali je to normalno za skut od 250ccm-a?  :notworthy:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #1 : 30 Kolovoz, 2011, 22:57:19 »
ako ti je ista brzina ko i prije je sve ok ako tiide u obrtaje al brzina nejde dalje moze bit do potrosenog remena provjeri mu sirinu

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #2 : 31 Kolovoz, 2011, 09:06:25 »
napisao je da je promijenio remen prije 5000km, nevjerujem da je remen otišo kvragu nego ti moraš smanjiti okretaje, kako lijepo stavi teže rolice, kruči centralni i mekše šustice na kuplungu i vidi onda.

teže role manje okretaja, kruči centralni potrebno više okretaja za rad, slabije šustice na manjim okretajima kuplung zabravljuje zvono i skuter kreče.

dakle po meni mislim da bi to bilo to.

duga vožnja u crvenom i mašina bu ti uskoro u bananu i spremna za ropotarnicu.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #3 : 06 Rujan, 2011, 14:01:15 »
dali je normalno da skuter pri brzini od 120 i na više obrtaljka već bude u crvenom? 
znaci ovako na cajgeru mi počinje crveno od 140 km/h a kad se vozim 120 km/h obrtaljka je na 7500 okr i tu već počinje crveno???
top speed je negdje između 130 i 140 km/h ali je obrtaljka tada već preko 8500 okr blizu 9000 okr??? 
nisam to prije pratio ali me sad to interesira jer sam mijenjao remen stavio od kevlara i stavio multivar na 12000km sad imam negdje oko 17500 km na čuki.
molim za neko logično objašnjenje i dali je to normalno za skut od 250ccm-a?  :notworthy:

ja imam xc 250 carb . sve originalno na njemu ,pa mi turn zaglibi u crveno na 125 km/h!!!! no neznam ,al prepostavljam s mulivarom bi situacuija trebala biti još nepovoljnija po mašinicu ,kao što piše "mrcina ". .   no to bi trebala biti cijena "slave" !!!  xc nije neki brzinac ,treba ga upotrebljavati u skladu s njegovim(turn) mogućnostima po mom izbjegavati razno raznre dorade ,prerade jer su na suvremeno skuteru više manje sve mogućnosti (za sad)iscrpljene !!! trba brdo novca za održavanje ,to graniče s isplativošću . . hm prerade !!?? ne hvala . .

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #4 : 06 Rujan, 2011, 14:09:15 »
ništ nije štetno dok se stavi točno kaj treba i poštela kak treba..
treba vidit na koim obrtajima taj skuter ima najveću snagu i moment i prema tome štelat variomat.
more bit do remena ak je ovaj malossi uži nego seriski..treba vidit do kud se penje u variomatu i probat eventualno rolice još neke teže stavit..
multivar i nije tuning nego optimatizacija seriskog skutera da ubrzava bez rupa.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #5 : 06 Rujan, 2011, 14:27:39 »
ništ nije štetno dok se stavi točno kaj treba i poštela kak treba..
treba vidit na koim obrtajima taj skuter ima najveću snagu i moment i prema tome štelat variomat.
more bit do remena ak je ovaj malossi uži nego seriski..treba vidit do kud se penje u variomatu i probat eventualno rolice još neke teže stavit..
multivar i nije tuning nego optimatizacija seriskog skutera da ubrzava bez rupa.

šta predlažeš pod tim "točno" da ne lutam! ja bih na xc utukao 3-4000kn za bolji start ,odaziv na gas , veću krajnju brzinu . . . bez štetnih posljedica za trajnost istog . . inače xc razvija najbolji okretni moment na 6500 rpm
ima 14,8 kw crveno je na 8000 rpm

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #6 : 06 Rujan, 2011, 14:36:44 »
šta predlažeš pod tim "točno" da ne lutam! ja bih na xc utukao 3-4000kn za bolji start ,odaziv na gas , veću krajnju brzinu . . . bez štetnih posljedica za trajnost istog . . inače xc razvija najbolji okretni moment na 6500 rpm
ima 14,8 kw crveno je na 8000 rpm

osim variomata sve više je manje il neisplativo uopće..
kaj si ti kupoval da si utukel tolku lovu?
treba pazit da remen bude u dimenzijama koje treba i da se rolice stave odgovarajuće jer s njima štelaju i reguliraju okretaju kroz ubrzanje.
ako ti se skuter vrti na krajnoj brzini između 7 i pol ili 8 to je normalno,glavno da ne tuče u blokadu..
inače dok se postavlja pitanje mora se precizno napisat koi je problem i kae rađeno na skuteru odnosno koi je setap gore..
npr nemru svi znat na kolko počinje crveno na kymcu  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #7 : 08 Rujan, 2011, 21:56:54 »
osim variomata sve više je manje il neisplativo uopće..
kaj si ti kupoval da si utukel tolku lovu?
treba pazit da remen bude u dimenzijama koje treba i da se rolice stave odgovarajuće jer s njima štelaju i reguliraju okretaju kroz ubrzanje.
ako ti se skuter vrti na krajnoj brzini između 7 i pol ili 8 to je normalno,glavno da ne tuče u blokadu..
inače dok se postavlja pitanje mora se precizno napisat koi je problem i kae rađeno na skuteru odnosno koi je setap gore..
npr nemru svi znat na kolko počinje crveno na kymcu  :icon_thumright:

nismo se skužili kompa . . . ja naime imam sve originalno na xc ,a bio bih voljan potrošiti 3-4000kn na nešto što pospješuje perfomanse ,a ne utječe na portošnjiu benz. te vijek mašinice . . .inače za sad nemam problema osim skupih ,skupih dijelova za obično održavanje . . .koj su toliko skupi da bi trebali trajati 100000 km a ne jako malo cca 20000km . . . inače nemamo iste poglede na stvar ,čini se  :nono:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #8 : 08 Rujan, 2011, 22:04:49 »
za te pare si kupi novi tv i multivar
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #9 : 08 Rujan, 2011, 22:09:10 »
za te pare si kupi novi tv i multivar

ja sam malo "neobavješten "tj starog kova . .  pa da neko objasni kako iz turbo varia mašininica izvlači snagu  :dontknow:   čin se da je siluje  :violent1: ako se ne varam

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #10 : 08 Rujan, 2011, 22:31:02 »
Normalno ti je da na toj brzini ide lagano u crveno... (npr. moj primjer : Beverly 200 na 130kmph je ušao u početak crvenog; Honda NSS 250 4Road+lakše rolice na 130kmph još nije ušao u crveno ali je milimetrima blizu)

Preporuka : ako se želiš brže voziti prodaj sadašnji skuter i kupi jači ili ako imaš pouzdanog majstora kupi samo mašinu jačeg skutera sa instalacijama i neki ti majstor pripaše na sadašnji skuter ALI kada to radiš obavezno pojačaj i kočnice!

Ulaganje od 3000,00 na više HRK u tuning dijelove je bacanje novaca - dobit ćeš ti na ubrzanju ali će ti se podići okretaji motora i opet nisi riješio svoj problem a više od 10-15kmph nećeš dobiti ni za 5000,00 HRK.
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #11 : 10 Rujan, 2011, 14:07:36 »
nemozes brze a da ne dizes okretaje.. osim turbo punjaca  :icon_biggrin: imas onih finih malih na ebayu za 350$
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #12 : 10 Rujan, 2011, 21:29:36 »
nemozes brze a da ne dizes okretaje.. osim turbo punjaca  :icon_biggrin: imas onih finih malih na ebayu za 350$

ili okretaji ili više kubika ,no ubjeđen sam da su suvremeni skuteri već debelo nafrizirani u standardnoj izvedbi ,tako da je svako dodatno nabrijavanje suludo ,radi već poznatih anomalija . . . stvar je ukusa neko voli kratak "kvalitetan" život a neko duži "dosadniji"  :dontknow: :glasses9:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #13 : 10 Rujan, 2011, 21:37:48 »
ili okretaji ili više kubika ,no ubjeđen sam da su suvremeni skuteri već debelo nafrizirani u standardnoj izvedbi ,tako da je svako dodatno nabrijavanje suludo ,radi već poznatih anomalija . . . stvar je ukusa neko voli kratak "kvalitetan" život a neko duži "dosadniji"  :dontknow: :glasses9:

koliko god dug bio kratak je...  :sad3:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #14 : 10 Rujan, 2011, 21:44:26 »
koliko god dug bio kratak je...  :sad3:

 :sad3: :sad3: :sad3: :nono:

Offline x250

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • XC-300Ri
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Kymco Xciting 300 Ri
  • Moja Kaciga: zna se...Nolan
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: serijala
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #15 : 10 Rujan, 2011, 23:38:22 »
znači ovako kad sam uzeo variomat dobio sam s njim komplet rolica kažu mi standardnih od 20 g jer takve idu i u serijalu, dobio sam zutu oprugu za kvačilo i to sam sve slozio a remen kevlarov koji sam stavio je po dimenzijama potpuno isti kao i serijski. vidim mrcina pise stavi teze rolice, kruci centralni (jel to mislis na ovu zutu oprugu?),  mekse šustice na kuplngu koliko mekse jel to ima kakvih oznaka ili vrijednosti i gdje to mogu kupiti, sad me to zanima jel bi si to slagao preko zime. brine me to sto 99% posto vozim u crvenom a znam sta to znaci za masinu pa bi zato htio malo bar smanjiti okretaje...svaki savjet dobrodosao

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #16 : 11 Rujan, 2011, 10:45:30 »
teže rolice u variomatu ti smanjuju okretaje.

neka me isprave tvrđi centralni feder ti smanjuje brzinu poniranja remena od vrha do dna polutki.

nekši federiči kuplunga ti omogučuju brže( manje okretaja) zaključavanje zvona.


e sad trebaš kupiti to sve i kombinirati da imaš ok kretanje sa mjesta, da imaš ok krajnju brzinu, i da su ti okretaji ne u crvenom.

dali si otvarao deklo sam ili su ti ovi to radili.

gdje ga servisiraš, u zapadnom/centralnom/istočnom dijelu zagreba.

zapadni-vrapče
centralni-gajeva
istočni-bivši piaggio ili suzuki u dubravi prema sesvetama.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #17 : 11 Rujan, 2011, 10:57:11 »
znači ovako kad sam uzeo variomat dobio sam s njim komplet rolica kažu mi standardnih od 20 g jer takve idu i u serijalu, dobio sam zutu oprugu za kvačilo i to sam sve slozio a remen kevlarov koji sam stavio je po dimenzijama potpuno isti kao i serijski. vidim mrcina pise stavi teze rolice, kruci centralni (jel to mislis na ovu zutu oprugu?),  mekse šustice na kuplngu koliko mekse jel to ima kakvih oznaka ili vrijednosti i gdje to mogu kupiti, sad me to zanima jel bi si to slagao preko zime. brine me to sto 99% posto vozim u crvenom a znam sta to znaci za masinu pa bi zato htio malo bar smanjiti okretaje...svaki savjet dobrodosao

Forumski kolega, jedino rjesenje za tebe je kupnja jačeg skutera/motora.
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #18 : 11 Rujan, 2011, 15:09:30 »
mr j nije on nezadovoljan svojim motorom več hoče da mu motor neide u crveno polje kod RPM-a
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: vozim xciting 250 i...pitanje je
« Odgovori #19 : 11 Rujan, 2011, 16:20:19 »
mr j nije on nezadovoljan svojim motorom več hoče da mu motor neide u crveno polje kod RPM-a
Razumio sam ja mrcina što on želi... Vjerojatno ti je promaknulo da je napisao da se 99% vremena vozi u crvenom pri brzini od 120-130kmph što znači da ne misli smanjivati brzinu nego ju ostvarivati ali s nižim okretajima što će na ovom skuteru izuzetno teško postići a da zadrži kakav-takav start i elastičnost.
Može ju postići isključivo mijenjajući krajnji prijenosni omjer (primar-sekundar) ali tada zbog relativno male snage agregata (20ak KS) pitanje je kakva će mu biti elastičnost skutera, pa bi onda trebao kupiti x što vuče kupnju x1, itd...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!