Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zamjena za airbox runner 180  (Posjeta: 1789 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bubreg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner BB
  • Moja Kaciga: Shark S500 Air Fractal
Zamjena za airbox runner 180
« : 02 Travanj, 2011, 16:49:26 »
Eh ovako, imam runner 180 ali se radi o swapu sa 50, razmisljao sam da li bi se mogao kako rijesiti onog ogromnog airbox.a, jer ce i onaj koji se i ne razumije toliko u motore primjetiti da je airbox troduplo veci nego na 50 ccm :D

Sjecam se da je bilo price o onim takozvanim "karting airboxovima" pa sam gledao po netu i naisao sam na takvih par modela
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621644707568&target=productdetail&category1=A&category2=CAT
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288666824890688&target=productdetail&category1=A&category2=CAT
takodje sam naiso na ovu e5 gljivu, na koju se moze staviti ovaj poklopac pa da ipak ne vuce toliko zraka
http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/M047593C/Air+filter+MALOSSI+E5+schwarz+closed.aspx

eh sad me zanima da li je netko imao iskustva sa ovim filterima, kako bi se to ponasalo na runneru sp 180? Da li bi zahtijevalo dosta vecu diznu, kao da je u pitanju obicna gljiva ili? I da li bi se bucnost dosta podigla ili bi ostalo na nekom prihvatljivom nivou, jer mi je cilj da se motor sto manje istice

ako neko ima neki drugi prijedlog, neku drugu soluciju, nek slobodno napise, sve prijedloge prihvatam :D

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #1 : 02 Travanj, 2011, 17:09:01 »
po logici stvari veći air box ima veći protok zraka a manjem požeš povećati tako da ga preradiš(izbušiš).....samo triba znati kolke rupe bušiti i na kojem mjestu...

Offline calicVXR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 180 fxr
  • Moja Kaciga: ixs
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #2 : 16 Svibanj, 2011, 22:22:58 »
Eh ovako, imam runner 180 ali se radi o swapu sa 50, razmisljao sam da li bi se mogao kako rijesiti onog ogromnog airbox.a, jer ce i onaj koji se i ne razumije toliko u motore primjetiti da je airbox troduplo veci nego na 50 ccm :D

Sjecam se da je bilo price o onim takozvanim "karting airboxovima" pa sam gledao po netu i naisao sam na takvih par modela
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621644707568&target=productdetail&category1=A&category2=CAT
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288666824890688&target=productdetail&category1=A&category2=CAT
takodje sam naiso na ovu e5 gljivu, na koju se moze staviti ovaj poklopac pa da ipak ne vuce toliko zraka
http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/M047593C/Air+filter+MALOSSI+E5+schwarz+closed.aspx

eh sad me zanima da li je netko imao iskustva sa ovim filterima, kako bi se to ponasalo na runneru sp 180? Da li bi zahtijevalo dosta vecu diznu, kao da je u pitanju obicna gljiva ili? I da li bi se bucnost dosta podigla ili bi ostalo na nekom prihvatljivom nivou, jer mi je cilj da se motor sto manje istice

ako neko ima neki drugi prijedlog, neku drugu soluciju, nek slobodno napise, sve prijedloge prihvatam :D
Jesi nasao kakvo rijesenje? i ja trazim rijesenje za svoju 180-ku jer mi je prevelik airbox,nebih mjenjao diznu jer ce vise trosit onda,samo radi vizualnog bi to napravio...
Kad imas 15-zelis skuter,kad imas 18-zelis skuter sa sportskim auspuhom,kad odrastes zelis FXR-a :)

Offline Bubreg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner BB
  • Moja Kaciga: Shark S500 Air Fractal
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #3 : 16 Svibanj, 2011, 23:08:41 »
za sad nista, slozeno je sa originalnim airboxom, pa s vremenom ce se i to rijesiti, dok dodje na red :D

Offline cona_rab

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 688
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Aprilia SR 150
  • Moja Kaciga: UVEX PS430
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #4 : 16 Svibanj, 2011, 23:18:05 »
što se tiče te gljive taj poklopac ti je štitnik za kišu,imao sam takvu istu ali polini,ali sve u svemu isti k#rac,treba veća dizna i naravno odmah je veća i potrošnja riješio sam ti jednu dilemu,a što se tiče karting airboxa u to nisam upućen,ali kao što je rekao bakija možeš preradit tj, izbušit na par mjesta airbox da ti ima bolji protok zraka

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #5 : 18 Svibanj, 2011, 11:42:12 »
ako imas viska airbox od 50, pa se probaj igrat, povecavaj rupu, mozda sta postignes

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #6 : 18 Svibanj, 2011, 12:41:13 »
ja to isto pokusavam nekako rijesiti, samo jos nisam dosao na neko pametno rijesenje. ako stavis gljivu, moras vecu diznu, sto znaci veca potrosnja i puno glasniji motor, a ako stavis neki manji airbox nece stimati, previsse ce ga gusit a opet ako izbusis taj filter bit ce ti malte ne isto kao sa gljivom, bit ce bucniji i potrosnja gore..

Offline calicVXR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 180 fxr
  • Moja Kaciga: ixs
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #7 : 18 Svibanj, 2011, 12:59:11 »
što se tiče te gljive taj poklopac ti je štitnik za kišu,imao sam takvu istu ali polini,ali sve u svemu isti k#rac,treba veća dizna i naravno odmah je veća i potrošnja riješio sam ti jednu dilemu,a što se tiče karting airboxa u to nisam upućen,ali kao što je rekao bakija možeš preradit tj, izbušit na par mjesta airbox da ti ima bolji protok zraka
A koju gljivu da stavim na fxr-a? Koja je onako ok? Imam izbor malossi i polini...
Kad imas 15-zelis skuter,kad imas 18-zelis skuter sa sportskim auspuhom,kad odrastes zelis FXR-a :)

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #8 : 18 Svibanj, 2011, 20:26:40 »
a koi ti je setup na fxr-u....???

Offline calicVXR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 180 fxr
  • Moja Kaciga: ixs
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #9 : 18 Svibanj, 2011, 20:50:43 »
a koi ti je setup na fxr-u....???
sve serijala...imas projekt tu na forumu runner fxr projekt 0 km se zove...
Kad imas 15-zelis skuter,kad imas 18-zelis skuter sa sportskim auspuhom,kad odrastes zelis FXR-a :)

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #10 : 19 Svibanj, 2011, 00:20:12 »
ja ti nebi preporućija gljivu stavljati na seriski fxr...nema potribe ni logike....ako ti je do tuninga fxr-a.....onda malossi glava,multivar,remen kevlar i tvrđe šuste kvaćila i možda veća dizna ovisi kako će se ponašati ...to je najbolji omjer uloženo dobiveno..

Offline calicVXR

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 180 fxr
  • Moja Kaciga: ixs
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #11 : 19 Svibanj, 2011, 00:21:15 »
ja ti nebi preporućija gljivu stavljati na seriski fxr...nema potribe ni logike....ako ti je do tuninga fxr-a.....onda malossi glava,multivar,remen kevlar i tvrđe šuste kvaćila i možda veća dizna ovisi kako će se ponašati ...to je najbolji omjer uloženo dobiveno..
Prijatelju,vidim da nisi u toku,napisao sam gore da bi je stavio samo radi izgleda!!!!
Kad imas 15-zelis skuter,kad imas 18-zelis skuter sa sportskim auspuhom,kad odrastes zelis FXR-a :)

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #12 : 19 Svibanj, 2011, 22:04:27 »
Prijatelju,vidim da nisi u toku,napisao sam gore da bi je stavio samo radi izgleda!!!!
onda ti je gljiva totalno nepotrebna,vise ce odmoci nego pomoci

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: Zamjena za airbox runner 180
« Odgovori #13 : 20 Svibanj, 2011, 11:12:24 »
Probaj uzet onaj trokutasti airbox sto su bili na starijim piaggio 50. On bi mogao bit dovoljno velik za preradit da radi na 180, a opet je duplo manji od serijskog od sp-a