Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sym Pia 50  (Posjeta: 9022 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Sym Pia 50
« : 09 Kolovoz, 2011, 23:31:50 »
evo nakon duzeg vremena iskopan iz groba i opran  :happy3:


blokovi piaggio LC bubanj 97g 


skupljaju se dijelovi


prednja vilica i felga od peugeota 12" i zadnja od nrg.a 13" i kiler od sr ja mislim



Evo projekt je u fazi skupljanja dijelova. blokovi su ocisceni i promjenjeni su svi zajevi i semerinzi, na njima je samo struja zato kaj nemam nikakve matice ni podloske ni nis tak da to prvo moram nabvit. onda moram skemijat stup od vilice da stavim ovu showa od peugeota sa brembo celjustima. to sam imao inace bi uzeo od nrg.a al vidjet cemo kak ce se ponasat s ovim i amortizerom od syma, ak nebu dobro onda ce se i to promjenit.
plan mi je slozit ga sad kroz neko vrijeme da se mogu vozit do zime da vidim malo kak ide, kak se ponasa i onda po zimi sredit plastike koje ce bit mat sive, felge i unutarnje plastike bijele i plavi detalji, spojit zadnje plastike s undertailom, mozda neki bad look jer su farovi ruzni.   
i od setupa, cilindar serijala-turpija light :icon_biggrin: , mhr replica, dell 20(taj imam pa ak nebu dobro s njim morat cemo i to nabavit drugo) i to je to zasad...



Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #1 : 15 Rujan, 2011, 21:58:33 »
evo da se javim s nekim novostima... nabavljeni manje-vise svi dijelovi, sutra idem po jos ovo kaj fali (prsten za vario i kajla)

ugl. nista od ovih showa vilica jer su g#vn%, ostat ce symove vilice i celjust jer je kociona povrsina na symovim celjustima bar duplo veca od  brembovih, al ide gore felga od peugeota, danas se kemijala osovina sutra bu gotova
e da i amortizer symov je banana zesca tak da je napravljen nosac za peugeotov i on je gore..

trenutno je ovakvo stanje skutera



gore su slozene samo polutke s kuplungom(ser. centralni i zuti federcici), fali mi prsten koji ide prije variomata da se slozi prijenos, na cilindru je prosiren ispuh, sutra se slaze gore i toe to zasad...

sutra ce masina bit slozena, onda jos ostaje samo zavarit auspuh i to je onda to do zime, a na zimu ce se rjesavat plastike i struja, HOCU SE VOZIT  :toothy9:





Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #2 : 27 Rujan, 2011, 22:52:32 »
evo da se javim malo, nema se bas vremena trenutno oko skutera, slazemo neko skladiste pa je malo zapostavljen
a i pokusavam nabavit spuh ili bar njegove dimenzije pa da si slozim granu, do tad mane paljenja

ugl sve je slozeno osim spuha i samo trebam frgic gore stavit i gas  :biker:









« Zadnja izmjena: 27 Rujan, 2011, 22:55:35 Nyzvo »

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #3 : 04 Listopad, 2011, 20:01:05 »
evo da se javim, nekaj se uhvatilo vremena, pa je danas upalio (bez spuha i vode, al bitno da je upalio :)

pa smo poceli radit spuh i evo jedna slicica, sutra cu valjda napravit nosac i zavarit spuh do kraja, sad je samo popikan da vidim kak ce stajat



ostao je samo jedan problem, a to je vakuum pumpa, ovak sam ga upalio tak da sam ulio malo benge u bocu i stavio da curi slobodnim padom i tak radi sve normalno, a kad spojim na pumpu, nece bacat bengu u karb....jel zna mozda neko kaj bi trebao napravit?
mislim da nema dovoljni tlak da pocne bacat bengu jer je vakum spojen na frgic, a mislim da bi trebalo to spojit na blok ispod prirubnice di je onaj jedan pipac(nekad bio, neko je to zatvorio na mom bloku) pa bi trebao imat veci podtlak, ajde ak neko zna nek se javi kak da rjesim to  :help:

http://i.ebayimg.com/14/!Bcpyhd!BGk~$%28KGrHqUH-EMErNohSV5%28BK1cLvNCW!~~_35.JPG
tak zgleda pumpica



Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #4 : 18 Listopad, 2011, 12:51:14 »
E ljudi slomio sam nogu na 2 mjesta, stavili su mi plocicu i sarafe, tak da se radovi otkazuju na neko vrijeme. :angry7:
setup je:
stari blokovi nrg 97 bubanj
radilica, cilindar, vario i polutke od powera '05
dell phbg 20 as pripasan na pia prirubnicu
role 4,75 i zuti federcici, ser. centralni
po satu sam ga navuko malo preko 90 s tim da nisam imao vise ceste, s 3/4 gasa...

evo slike kak zdagle trenutno



« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2013, 14:02:22 Nyzvo »

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #5 : 10 Siječanj, 2012, 12:40:00 »
evo posto sam jos na stakama jos uvijek se nis ne radi, ali se skupljaju stavrcice za zavrsit projekt pa evo neka slikica  :toothy12:



komentirat mozete ovdje: http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,62764.0.html

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #6 : 09 Srpanj, 2012, 15:06:10 »
evo nakon dugo vremena se nekaj radilo, pa reko da stavim koju sliku...


stigle felge i dekl s plastificiranja





ausph prije

i poslje tretmana


posto je stari dekl neko ovak odvratno izbusio morao sam novi nabavit pa sam usput promjenio remen koji je svoje odradio, stavio ventilator i nove sarafe





i evo trenutnog stanja



sad mi ostaje jos preradit zadnji kraj, pripremit plastike za lakiranje i rjesit neke nosače i skemijat kak crijeva pod plastike stavit i onda jos struja i neke sitnice i to bu to

komentari http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,62764.0.html
 :hello:

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #7 : 20 Srpanj, 2012, 20:46:09 »
zatvoren zadnji kraj




sutra kitanje pa lagano sljedeci tjedan pripremanje plastika za lakiranje

 :hello:


Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #8 : 03 Kolovoz, 2013, 14:39:08 »







evo nesto sitno se radilo, nabavila se posudica mala za bengu od runnera, nova crijeva za bengu i vodu i nova svijetla.... uglavnom pod ove plastike je nemoguce sakrit ova debela crijeva, kombinirao sam to par dana i nakraju odlucio probusit plastiku, tak da ce se nazalost na jednom djelu vidjet crijevo od vode...

evo privodi se sve kraju(krenuo polagat pa reko da se i taj skuter vise rjesi nakon 4 godine), samo se ceka lova od ljudi kaj su mi duzni pa bude se lagano zavrsavalo...
« Zadnja izmjena: 27 Siječanj, 2014, 12:40:34 Nyzvo »

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #9 : 27 Siječanj, 2014, 13:20:15 »
evo mali update....
jedan dio plastika polakiran, drugi ide polako na pripremu pa lakiranje...
struja rjesena da se pali gasi na kljuc, stop i pozicija rjeseni, napred angel eyes napravljen, nabavljen regler od piaggia, jos zmigavce zadnje slozit i polako sve pospajat... rjesit nosac auspuha, napravit cukice i to je manje vise to...
nemam slike stopa i farova prednjih i jos nekih sitnica kaj sam napravil, ostalo mi na mobu koji sam strgal  ;D




zmigavci i truba s ebaya



http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,62764.0.html    :hello:


Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #10 : 03 Travanj, 2014, 17:36:56 »
skuter opet rastavljen valjda po 18. put, neke sitnice su se pofarbale, napravljena nova gas sajla, ostatak plastika u fileru ceka spricanje, opruga amortizera na plastificiranju

nabavljen pleteni lajtungfrompežola  ;D

došo variomat, red sponge i novi amburator  :toothy12:


i polagano slaganje







Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #11 : 08 Travanj, 2014, 16:32:04 »
sneak peek  :icon_biggrin:
[/url]

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Sym Pia 50
« Odgovori #12 : 08 Kolovoz, 2014, 16:32:31 »
evo da javim, đubre je slozeno, odraden hard test...prošo mali bez problema  :toothy3:
sve je na mjestu, spreman za registraciju, samo treba nac štelu nekakvu  ;D  i $$$ naravno

kad se rega ide sic u bijelo i jos neke sitnice samo popravit







za obavijesti o indikacijama i mjerama opreza, mozete se obratiti ovdje http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,62764.0.html  :toothy12:

 :hello: