Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem, temperatura scoota  (Posjeta: 4124 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chofus1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 193
  • Spol: Muški
  • i'm the devil, who's asking?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Auti i motori
  • Mjesto: VK
  • Moj Skuter: Gilera runner Vxr
  • MojSetup: šta je to?
problem, temperatura scoota
« : 22 Veljača, 2008, 22:30:20 »
jedan problem, iako mozda to i nije

ugl vozam se ja sa ekipim u koloni ( bilo ''zatvaranje'' moto sezone kod nas u vk)  i stojimo mi na semaforu i dodje prvo pokraj mene Mario sa vx-om ( klip i cilindar od vxr) i pokazuje mi temp da mu se digla na pola zbog spore voznje, ja pogledam meni malo se samo digla kazaljka , nis posebno!!
vozamo se mi i dalje polako tek dodje jos jedan decko sa vx-om serijalom i pokazuje da mu se isto temp digla na pola, a meni jos uvijek stoji izmedju prvo i druge crtice

e sad jel moguce da meni nepokazuje dobro i kak da to provjerim itd?

e da nekad mi se zna desit kad recimo sidjem sa ceste i vozim po sljuncari nekoj da mi ta kazaljka od temp ''podivlja'' pocne se mrdat sama od sebe i kad stanem i odsarafim cep od vode i zasarafim nazad sve normalno bude  dontknow

ugl radi se o vxr-u sve serijala

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: problem, temperatura scoota
« Odgovori #1 : 22 Veljača, 2008, 22:44:14 »
Provjeri regulator na cilindru..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: problem, temperatura scoota
« Odgovori #2 : 22 Veljača, 2008, 22:47:22 »
provjerite razinu rashladne tekucine,ako je ima manje zna se temperatura podic malo vise

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: problem, temperatura scoota
« Odgovori #3 : 22 Veljača, 2008, 22:47:49 »
nevalja ti ko ni meni,nesmje stajat izmedju prve i druge crtice mora bit min 3-4
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline chofus1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 193
  • Spol: Muški
  • i'm the devil, who's asking?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Auti i motori
  • Mjesto: VK
  • Moj Skuter: Gilera runner Vxr
  • MojSetup: šta je to?
Odg: problem, temperatura scoota
« Odgovori #4 : 22 Veljača, 2008, 23:06:16 »
nevalja ti ko ni meni,nesmje stajat izmedju prve i druge crtice mora bit min 3-4

mozda mi se nakon pada nesta sjebalo...jer je radilo sve za vrijeme moto susreta u Vu itd

a to kad mi se nije grijo nije bash bilo toplo vani tak da...

Offline Ivan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • M696
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Oto?ac
  • Moj Skuter: Gilera Runner 180SP
Odg: problem, temperatura scoota
« Odgovori #5 : 22 Veljača, 2008, 23:25:25 »
Koliko sam primjetio na motornim vozilima ta kazaljka za temperaturu obicno bude negdje na polovici kada je radna temperatura. Meni je na SP-u normalno na pola. Al SP-i imaju nekih problem sa termostatom pa se ne pali ventilator kad treba i onda mi se znalo dogoditi da kada vozim recimo oko 60 onda mi se pocne grijati. Jednom sam se vozio 5-6 minuta iza nekog kamiona i kazaljka bila skoro u crvenom, onda sam ga pretekao i nakon malo brze voznje se temperatura vratila na polovicu.
Bolje izgubiti sekundu u životu, nego život u sekundi...

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: problem, temperatura scoota
« Odgovori #6 : 23 Veljača, 2008, 10:23:30 »
Koliko sam primjetio na motornim vozilima ta kazaljka za temperaturu obicno bude negdje na polovici kada je radna temperatura. Meni je na SP-u normalno na pola. Al SP-i imaju nekih problem sa termostatom pa se ne pali ventilator kad treba i onda mi se znalo dogoditi da kada vozim recimo oko 60 onda mi se pocne grijati. Jednom sam se vozio 5-6 minuta iza nekog kamiona i kazaljka bila skoro u crvenom, onda sam ga pretekao i nakon malo brze voznje se temperatura vratila na polovicu.
Ja sam to riještio tako što sam na sp spojio ventilator još na prekidač jer ljeti kad stojiš na semaforu kazaljka odmah dođe u crveno,problem je šta termoprekidač kasno pali ventilator,zato je najbolje to još na prekidač spojiti,zimi nepotrebno,ali ljeti jako dobro dođe :icon_thumright:

Offline chofus1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 193
  • Spol: Muški
  • i'm the devil, who's asking?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Auti i motori
  • Mjesto: VK
  • Moj Skuter: Gilera runner Vxr
  • MojSetup: šta je to?
Odg: problem, temperatura scoota
« Odgovori #7 : 23 Veljača, 2008, 22:19:01 »
Koliko sam primjetio na motornim vozilima ta kazaljka za temperaturu obicno bude negdje na polovici kada je radna temperatura. Meni je na SP-u normalno na pola. Al SP-i imaju nekih problem sa termostatom pa se ne pali ventilator kad treba i onda mi se znalo dogoditi da kada vozim recimo oko 60 onda mi se pocne grijati. Jednom sam se vozio 5-6 minuta iza nekog kamiona i kazaljka bila skoro u crvenom, onda sam ga pretekao i nakon malo brze voznje se temperatura vratila na polovicu.
Ja sam to riještio tako što sam na sp spojio ventilator još na prekidač jer ljeti kad stojiš na semaforu kazaljka odmah dođe u crveno,problem je šta termoprekidač kasno pali ventilator,zato je najbolje to još na prekidač spojiti,zimi nepotrebno,ali ljeti jako dobro dođe :icon_thumright:

niste skuzili, meni kad predje polovicu pali se ko iz picke cincilator i oladi fino i sve....nego za razliku od mojih kolega sa vx-ovima meni temp stoji na prvoj il drugoj crtici a njima uvijek na pola tj to je njima radna temp....

Offline Boyler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Piaggio x9 250
Odg: problem, temperatura scoota
« Odgovori #8 : 24 Veljača, 2008, 21:26:51 »
Skuteri bi trebali imati isti sistem hladjenja kao i auti. Trebali bi imati termostat na cirkulaciji  koji ne propusta vodu kroz hladnjak tako dugo dok se masina ne zagrije na odredjenu temperaturu, a ako tokom voznje temperatura padne, onda termostat zatvara protok vode kroz hladnjak i na taj nacin odrzava radnu temperaturu.  E sad, ako je termostat iz nekog razloga stalno otvoren, onda voda stalno cirkulira kroz hladnjak i masina se nemoze zagrijati na radnu temperaturu. Rezultat neispravnog termostata je da pokazuje nisku temperaturu a to najvise dolazi do izrazaja ako je vani hladno.
Raspitaj se malo. Ako ti skuter ima termostat onda je tu problem.