Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SCARABEO 200 i.e.  (Posjeta: 107467 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #20 : 28 Kolovoz, 2011, 14:10:02 »
Zanimljiv detalj je i nova mašina koja ima izmjenjive klizne ležajeve za razliku od Ledera i Quasara.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Kusurin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia scarabeo 200
  • Moja Kaciga: Nitro n1400
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #21 : 01 Rujan, 2011, 09:17:52 »
Uzeo sam scarabeo 200 prije par mjeseci,i motor je vrhunski,trosi brutalno malo,vuce skroz ljepo,samo sto su gume bile katastrofa,pa sam ih neki dan zamjenio za michelin city grip i ispale su me 100eur u furlanu u slo! Gume su vrhunske i ogromna je razlika u odnosu na stock gume, tak da mislim da je to prva i zapravo jedina stvar koju treba mjenjat,naravno i pokazivac goriva ima neki svoj mozak i njie mu uvjek za vjerovat!
Da i kofer je pozeljno uzet jer normalna ful face kaciga nestane ispod sica!
Jedino sto me jos zanima je,postoji li bocni nogar za njega,a da nije onaj orginal koji dodje 620 kn u amitrade?
Mislim da je i taj bocni nogar potrban jer je motor relativno tezak i tlaka ga je dizat svaki put! Pa ak netko zna dal postoji neki neorginalni nogar koji pase nek pliz javi

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #22 : 01 Rujan, 2011, 18:54:48 »
I ja sam friški vlasnik skarabeja. Tek sam prešel stotinjak km, pa nekaj prepametnog još nemrem reči. Osim da je malo tvrd. I da mu fali bočni nogar.
Manjak mjesta pod zicem je rješil kofer. Neku razliku između eko i sport moda nisam skužil.
Za sada je ukupni dojam  - odličan!
I to je to za sada. Nekaj pametnijeg kad ga još malo izvozam.


Mozda far tuce malo bliže u sport modu  :toothy3:

hm.. to me bas najvise interesiralo..  razlike nema ni u performansama niti u potrosnji?  :redface:


Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #23 : 01 Rujan, 2011, 20:43:21 »
mora bit razlike..vjerojatno ga nije razradil još pa ga ne čera u sportu da bi osjetil razliku u modovima  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #24 : 01 Rujan, 2011, 22:21:53 »
evo mali update nakon cca 300 km

jedan puni rezervoar (cca 180 km) gradske vožnje u ECO modu, više sam, manje sa ženom ili klincem, bez stiskanja preko 100-tke - potrošnja 3,3 l
oko 100 km vožnje u SPORT modu.

u sport modu je živahniji i startniji, a i do nekakve "putne" brzine (80 - 100 km/h) dodje puno brže.
razlike u perfomansama su očite, a razlike u potrošnji.. to ću znati uskoro!

osim toga, sutra ga furam i na servis na 1000 km u moto mondo!
nadam se da bu sve ok na servisu i da bum napisal pozitivni komentar nakon toga.
sski001
098720377

Offline Kusurin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia scarabeo 200
  • Moja Kaciga: Nitro n1400
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #25 : 11 Rujan, 2011, 11:07:39 »
jel zna netko koji bocni nogar moze na scarabeo 200,onaj orginalni je stvarno preskup,pa ak se moze montirat neki drugi jeftiniji i da netko zna di nabavit blo bi super!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #26 : 11 Rujan, 2011, 12:41:39 »
pogledaj dal imaš prihvat dolje na rami za nogaru bočnu pa ga izmjeri..imam ti ja od nexusa nogaru pa možda bi pasala  :dontknow:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #27 : 11 Rujan, 2011, 13:34:22 »
Mozda far tuce malo bliže u sport modu  :toothy3:

hm.. to me bas najvise interesiralo..  razlike nema ni u performansama niti u potrosnji?  :redface:



postoji razlika u zivahnosti i u potrosnji

ne posjedujem taj skuter ali sam ga vozio vise puta i mogu reci da je zadovoljavajuci
skuter je namjenjen za grad, ima ravan pod sto je kod nekih ljudi vrlo bitno, nedostatak je jedino taj mali prostor ispod sica i mozda kut volana (obzirom na velike kotace i samu velicinu tog skutera ni ne moze biti veci)
ovo zvuci glupo ali pristupacan je i ljudima malo nizeg rasta koji na jednom beverlyu nebi mogli nogama do poda  ;D
sto se masine tice zbilja je ekonomicna i zasad se jako dobro ponasa i nije bilo vecih problema s njima (govorim po onome sto se odvija na servisima)
u sport modu je startniji i malo zivaniji i jako dobro ubrzava
od problema bih naveo u nekim slucajevima nemiran rad na leru, kod nekih teze paljenje dok je motor hladan (sto je cudno za ie) i nekoliko agregata je bilo sa pojacanim zvkuom rada masine

novi redizajn tog skutera mi se svida prvenstveno zbog prednje maske koju su malo ljepse napravili a ostale prerade nisam iskreno ni zamjetio
mislim da je idealan skuter za grad :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline DJM

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Scarabeo 250
  • Moja Kaciga: nolan + hjc
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #28 : 12 Rujan, 2011, 20:20:46 »
postoji razlika u zivahnosti i u potrosnji


sto se masine tice zbilja je ekonomicna i zasad se jako dobro ponasa i nije bilo vecih problema s njima (govorim po onome sto se odvija na servisima)
u sport modu je startniji i malo zivaniji i jako dobro ubrzava
od problema bih naveo u nekim slucajevima nemiran rad na leru, kod nekih teze paljenje dok je motor hladan (sto je cudno za ie) i nekoliko agregata je bilo sa pojacanim zvkuom rada masine



Zahvaljujemo CoK na ovim korisnim informacijama , a da iz ovoga bi se dalo zaključiti da si negdje u servisu aprilie i da su ova zapažanja nastala iz toga .
E sad ovo malo buni (teško paljenje kada je hladan) zbilja neobični za I.E. kao i nemiran rad na leru i ti zvukovi mašine jeli to po tebi riješivo bar taj rad na leru i teško paljenje da li se kroz servis to riješi kao treba i do čega je u stvari taj nedostatak.  ???

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #29 : 12 Rujan, 2011, 20:35:55 »
Zahvaljujemo CoK na ovim korisnim informacijama , a da iz ovoga bi se dalo zaključiti da si negdje u servisu aprilie i da su ova zapažanja nastala iz toga .
E sad ovo malo buni (teško paljenje kada je hladan) zbilja neobični za I.E. kao i nemiran rad na leru i ti zvukovi mašine jeli to po tebi riješivo bar taj rad na leru i teško paljenje da li se kroz servis to riješi kao treba i do čega je u stvari taj nedostatak.  ???
to su neki problemi koji su se znali desiti kod prvih agregata sto su dosli, nesto sto sam izdvojio kao specificnne kvarove kojih nije bilo puno!

nista nije nerijesivo  :) nisu to neki problemi preveliki, vec samo stvari koje su predvidjeli, ili dijelovi koji nisu bili ispravni, ili prva generacija odredenih dijelova...

recimo cijela serija 250ie agregata, ne znam tocno godinu, bilo scarabeo, bilo beverly su imali problema sa pumpama goriva koje su zamjenjene novijom generacijom i vise nikada nije desilo da se neki od tih motora ugasi u voznji

hocu reci da je skuter, agregat, relativno nov tako da se ne treba cuditi kod takvih stvari jer ako se ista desi oni u tvornici ili nabavi dijelova ce prvi znati sto ne valja i ukazati na to tako da se to poboljsa
 :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline DJM

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Scarabeo 250
  • Moja Kaciga: nolan + hjc
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #30 : 12 Rujan, 2011, 20:57:13 »
THX CoK , znači u biti ništa neriješivo u jamstvenom roku rekli bi ima svoje dječije bolesti u početku, što je vjerojatno ispeglano na ovom novom redizajn modelu , s obzirom i da je makina pretripla neki redizajn točnije slabija je za 0.5 KS negoli prije toga.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #31 : 12 Rujan, 2011, 20:59:52 »
THX CoK , znači u biti ništa neriješivo u jamstvenom roku rekli bi ima svoje dječije bolesti u početku, što je vjerojatno ispeglano na ovom novom redizajn modelu , s obzirom i da je makina pretripla neki redizajn točnije slabija je za 0.5 KS negoli prije toga.
upravo tako  :)

za makinu ne znam koliko je slabije iskreno, takve stvari zna gospon koji radi u prodaji motora :zubo:

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline gpernje1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Scarabeo 200 ie
  • Moja Kaciga: Nolan 85
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #32 : 13 Rujan, 2011, 11:53:42 »
Motor je odličan. Nakon prevaljenih 2100 km nikakvih problema. Na relaciji Rijeka - Karlovac - Plešivica - Samobor - Podsused - Krapina, 240 km, sa prosječnom brzinom 80 kmh svega 2,5 litara u eko modu. Prijatelj na beverliju 250 2,7. Na povratku sam vozio brže i u sport modu, a potrošnja je tada bila 2,8 što je po meni fantastično. Sport mod se osjeti kod ubrzanja kod pretjecanja, a pogotovo na uzbrdici. Za sada sve 5. :icon_thumright: 

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #33 : 21 Rujan, 2011, 22:52:10 »
nakon potrošena dva rezervoara u SPORT modu, potrošnja je cca 3,3 - 3,4 l/100 km.
tolko mi je trošil i u EKO modu   ???.
sad bum probal opet malo u EKO da vidim kak bu sad trošil.

sski001
098720377

Offline gpernje1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Scarabeo 200 ie
  • Moja Kaciga: Nolan 85
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #34 : 22 Rujan, 2011, 08:29:42 »
Probaj kod kretanja dodavati ćim manje gasa. Odvrnem gas cca 1cm i to je to. Motor na taj način ubrzava malo sporije ali i puno manje troši. Možda ti se nakon prvog servisa potrošnja smanji, barem meni je. Prošli vikend Rijeka-Nerezine i nazad 230 km, na motoru ja i subruga oboje  140 kg, potrošnja je 2,5 litara ali brzina nije bila iznad 80 kmh.

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #35 : 22 Rujan, 2011, 08:50:27 »
Molim mali info iz prve ruke.
Imam prijatelja koji nije na forumu a ovih dana će postati vlasnik  iste jurilice pa ga zanima koja je max brzina i koja je je idealna brzina na autoputu a da se ne forsira motor. Radi se o tome da on puno vozi relaciju Zg-Ka po autoputu a i često ide iz Ka u Gorski kotar kod roditelja pa mu je važan taj podatak. Za jači motor nema novaca pa ga zanima šta može očekivati od 200 ccm.
Hvala

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #36 : 22 Rujan, 2011, 10:10:47 »
maks brzina mu je oko 120..putna brzina oko 100-110 bi bila ok s tim da ga more i vozit pun gas samo ne baš cijelo vrijeme :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #37 : 22 Rujan, 2011, 23:31:00 »
Molim mali info iz prve ruke.
Imam prijatelja koji nije na forumu a ovih dana će postati vlasnik  iste jurilice pa ga zanima koja je max brzina i koja je je idealna brzina na autoputu ...
Meni je po satu max 135 km/h. Pretpostavljam da je to stvarnih cca 110 - 120 km/h.

Probaj kod kretanja dodavati ćim manje gasa. Odvrnem gas cca 1cm i to je to. Motor na taj način ubrzava malo sporije ali i puno manje troši. Možda ti se nakon prvog servisa potrošnja smanji, barem meni je. Prošli vikend Rijeka-Nerezine i nazad 230 km, na motoru ja i subruga oboje  140 kg, potrošnja je 2,5 litara ali brzina nije bila iznad 80 kmh.
Pa tak nekak sam i kretal, sa što manjim gasom, al kod mene je večinom gradska vožnja i dio po obilaznici gdje i vozim preko 100-tke. A sa ženom ili klincem je težina oko 160 kg. Možda je tu razlika u potrošnji.
A nakon servisa potrošnja je ista kao i prije njega.
sski001
098720377

Offline DJM

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Scarabeo 250
  • Moja Kaciga: nolan + hjc
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #38 : 25 Rujan, 2011, 18:51:16 »
upravo tako  :)

za makinu ne znam koliko je slabije iskreno, takve stvari zna gospon koji radi u prodaji motora :zubo:



Usput da te pitam , a interesiraće i ostale koje sada gume dolaze tvornički postavljene na SCARABEO mislim na novi redizajn model

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #39 : 26 Rujan, 2011, 21:49:47 »
Malo se vračam u prošlost, ali...

I mene zanima bočni nogar za  skarabeo, ali ne onaj iz dučana za 600 kn  :nono:

pogledaj dal imaš prihvat dolje na rami za nogaru bočnu pa ga izmjeri..imam ti ja od nexusa nogaru pa možda bi pasala  :dontknow:

Kaj treba izmjeriti dimenzije prihvata ili visinu od poda?  ???

sski001
098720377