Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SCARABEO 200 i.e.  (Posjeta: 107451 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #120 : 09 Srpanj, 2013, 22:15:17 »
Scarabeo ima jednu nenadhebivu stvar... ispod noga se da nakrcat gro toga... beverly ne može primiti takvu vrstu "tereta" :-)  to je bio razlog zašto sam duuuugo liberty-a vozio
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #121 : 09 Srpanj, 2013, 22:46:34 »
da,al zato ispod sica scarabeu ne stane ništ,jedva jet kaciga bez vizira
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #122 : 09 Srpanj, 2013, 23:02:25 »
E da i to je istina... ali prelaskom sa liberty-a to je ogrooomno... pozadi imam kappu 37L i stane integralna i ženina jet-ica :-)
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #123 : 10 Srpanj, 2013, 09:21:19 »
Pitanje @SuperHik i @sski01:

Vidim da duže vrijeme vozite SC200ie.

Koliko ste zadovoljni?
Kako se ponaša na otvorenoj cesti - da li se osjeća nedostatak snage npr. na brzim gradskim i prigradskim prometnicama?

Možda su pitanja bzvz  :dontknow: , ali nemam nikakva iskustva pa su mi vaša mišljenja vrlo zanimljiva. Tim više što mi ni probna vožnja od 10 - 20 km neće dati tražene odgovore jer nemam što / s čim usporediti ...
Ovako mi se čini da bi kupnja novog SC200ie bila glas razuma, a kupnja polovnog Beva  :love4:

 :cevru:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #124 : 10 Srpanj, 2013, 11:44:02 »
tu sad trebas sam odlucit koi bi radje,koi ti je ljepsi i prihvatljiviji..
uglavnom sc200 je osjetno slabiji naspram 250 beva,najvise u medju ubrzanjima i samom ubrzanju a i u krajnjoj nest kolko sam usporedil po satovima..
obadva su stabilna i dobro se voze posto imaju velike kotace mada je beverli bolje balansiran,sc200 kod udara vjetra jako baca prednji kraj ljevo desno mada inace se dobro drzi,ovjes dobro upija neravnine i krivine na cesti..bev je u tom segmentu takodjer bolji i elegantniji ali je i visa klasa skutera u visem cjenovnom rangu sa razlikom u cijeni od 2 som a eura..sve u svemu sc200 je dosta povoljan s obzirom kaj nudi i kak se skuter ponasa..jeina zamjerka je kaj nema serijski ugradjenu bocnu nogaru..
agregat pouzdan i stedljiv,samo 7 dcl ulja ide kod izmjene a to je pola litre manje nego na bevu i 250 agregatu..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #125 : 10 Srpanj, 2013, 13:04:58 »
tu sad trebas sam odlucit koi bi radje,koi ti je ljepsi i prihvatljiviji..
uglavnom sc200 je osjetno slabiji naspram 250 beva,najvise u medju ubrzanjima i samom ubrzanju a i u krajnjoj nest kolko sam usporedil po satovima..
obadva su stabilna i dobro se voze posto imaju velike kotace mada je beverli bolje balansiran,sc200 kod udara vjetra jako baca prednji kraj ljevo desno mada inace se dobro drzi,ovjes dobro upija neravnine i krivine na cesti..bev je u tom segmentu takodjer bolji i elegantniji ali je i visa klasa skutera u visem cjenovnom rangu sa razlikom u cijeni od 2 som a eura..sve u svemu sc200 je dosta povoljan s obzirom kaj nudi i kak se skuter ponasa..jeina zamjerka je kaj nema serijski ugradjenu bocnu nogaru..
agregat pouzdan i stedljiv,samo 7 dcl ulja ide kod izmjene a to je pola litre manje nego na bevu i 250 agregatu..

 :sign092: sebi bilježim jedan + na stranu Beva  :icon_thumright:

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #126 : 10 Srpanj, 2013, 13:06:20 »
Na estetski dio se neću obazirati, jer je to osobna stvar.

Bev je definitivno jači na međuubrzanjima i nešto u krajnjoj. Premalo sam ga vozio da bi ti dao više komentara.

Po meni je SC200 za grad savršen. Mala potrošnja (3 lit), visoko sjedim (preglednost), manjih je gabarita (nemam problema u provlačenju i parkiranju po centru grada), ravna podnica (kuka za zakvačiti vrećicu/ruksak), a ispod sica stane jetica sa vizirom, rega u kategoriji do 250 ccm, jeftino održavanje, startnost i brzina za gradsku vožnju sasvim OK. Čak su i tvorničke čing-čong gume zadovoljavajuće za normalnu vožnju.
Po satu ide 125-130 km/h, ali na otvorenoj cesti se osjeti da mu fali snage. Ubrzanja pri brzinama preko 80 km/h su dosta loša, tako da kod preticanja na otvorenoj cesti treba paziti.
Ono kaj meni smeta je kaj nema bočni nogar, a ak ga ideš naknadno kupovati, pripremi 650 kunića.
Moj je star 2,5 godine, 6000 km i do sada sam imal kvar na pumpi goriva, kaj je tvornička greška i to je promjenjeno besplatno. Ali to je navodno problem kod svih takvih mašina iz P. grupacije.

Za vožnju autocestom definitivno nije, ali i duža putovanja podnosi. Ne bi bilo loše da ima koji kubik i koju KS više, ali...
Npr. Zagreb - Primošten po D1, 6 sati uz 2 stajanja za tankiranje. Ni Velebit nije bio problem.

Za gradsku vožnju i krače međugradske relacije, mislim da je SC 200 ie "best buy"!
sski001
098720377

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #127 : 10 Srpanj, 2013, 13:57:13 »
Hvala sski001 !! Odličan opis - mini recenzija!  :icon_thumright:

Za SC 200 sam na više mjesta čuo da loše podnosi bočni vjetar. Jel to točno? Iznad koje brzine ako je?

Što se tiče pumpe ulja - i meni je crkla na Libetry-u 50 2T i to nakon 300 km prijeđenih! Skuter nov - ispod njega se stvarala fleka ulja  :bem__mu: :bjazi:
Rješeno pod garancijom ...

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #128 : 10 Srpanj, 2013, 14:22:50 »
Iznad 100kmh ti je loš pri bočnom vjetru... ali ja se nadam da je to do vizira... probat ću ga skinut pa napišem je li se išta promijenilo
Ja ga ne vozim dugo, nekih 300km, tako da ću neki objektivni sud moći dati nakon nekog vremena... a naspram liberty-a 200, ovo je raketa  :toothy12:


Svako koliko je inače pametno radit servise, 6000 ili 3000km? Meni je ovo na 3000 pretjerano, a tako me forsiraju u servisu, vjerojatno radi njihove cijene servisa  :nono:
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #129 : 10 Srpanj, 2013, 14:50:26 »
ovdje se radi o pumpi goriva..nije to na svakom skuteru problem nego se nadje par komada isto kak je bilo i par skutera sa sa 300 cc agregatom..imamo jednog u servisu kome je pumpa vode pricurila nakon 1000 km pa ne znaci da bude svima drapila.
bev 250 ima 244cc pa spada u istu grupu ko i sc200 za regu i kak sam rekel ima osjetno vise snage u svim segmentima
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #130 : 10 Srpanj, 2013, 15:21:24 »
bev 250 ima 244cc pa spada u istu grupu ko i sc200 za regu i kak sam rekel ima osjetno vise snage u svim segmentima

jedino što nema ravnu podnicu za nas kojima je to bitno i što osjetno više košta... ali istina, nema izvijanja kompletnog skutera na brzinama preko 100, što je posljedica volana
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline samba

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #131 : 11 Srpanj, 2013, 22:58:52 »
Pozz svima!
Scarabeo 200ie vozim četvrtu sezonu, ukupno 16000km.
Dojmovi ukratko :iznimno niska potrošnja cca 2,8L na sport mapi, u klasi 200ccm sa svojih 19,5ks vjerovatno najuvjerljivije performanse među skuterima u ponudi na tržištu, sic tvrd i neudoban za dulje vožnje, ovjes tvrđe podešen-dobro za cestu loše za guzu, (novi model ima na oko bolji sic, neznam nisam probao), ravna podnica za praktičnost, bočni nogar i kofer obavezno, veliki 16" kotači nude puno užitka ali oprez zbog višeg težišta, mali vjetrobran slabo štiti ali ne stvara probleme, tunel torba izvrsno rješenje za povećanje kapaciteta, vožnja po autocesti samo u nuždi kao i vožnja u dvoje na duže relacije, mehaničkih problema osim releya nije bilo, sve u svemu za grad i međugradska putovanja u radijusu 50km sigurno BEST BUY !

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #132 : 12 Srpanj, 2013, 00:41:06 »
Pozz svima!
... u klasi 200ccm sa svojih 19,5ks vjerovatno najuvjerljivije performanse među skuterima u ponudi na tržištu ...

pa baš i nije al s obzirom na potrošnju nije ni bitno..
kaj se tiče tih mapa eco i sport,nisam osjetil nikakvu razliku ni u performansama a ni u potrošnji,to se valjda radi o deci ili 2 ako i tolko.mada sve u svemu štedljiv agregat koi nema nikakve sličnosti sa quasar/leader mašinama,totalno druga konstrukcija kao npr 2 bregaste,hidro podizača ventila itd
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #133 : 12 Srpanj, 2013, 10:18:13 »
A zna li mi netko reći je li normalan onako blesav zvuk na niskim okretajima... kao nekakav jeftinjak skuter... je li samo do auspuha ili do konstrukcije mašine?
Isto tako imam problema s kretanjem i nekakvom rupom, prvo sporo krene, pa naglo primi, ali ne čujem nikakvo škripanje koje bi upućivalo na proklizavanje kvačila
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #134 : 12 Srpanj, 2013, 10:32:08 »
masina j konstrukcijsji takva i ima tak metalniji zvuk, to je sve ok..kaj se tice kretanja isto je normalno da ima ko rupu kad kvacilo lovi skroz na niskim okretajima.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #135 : 12 Srpanj, 2013, 10:45:33 »
Šteta... mislio sam da me muljaju u servisu
Hvala na info  :)
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline samba

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #136 : 12 Srpanj, 2013, 19:25:41 »
Dear Steeef,

pod performanse mislim na klasu 200ccm a što se tiče mapa, slažem se razlika gotovo neprimjetna i u vožnji i potrošnji koja je minimalna ! pitam se kakva je trajnost mašine ?
Dali se zna koji malossi variator paše na njega ?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #137 : 12 Srpanj, 2013, 21:04:49 »
govoril sam i ja o klasi 200 di spada i vxr npr..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #138 : 12 Srpanj, 2013, 21:07:39 »
Mene užasno iritira tromo kretanje iz mjesta! Mislim da je kod mene sve očitije i izraženije, trenutno imam oko 500km na satu :-)  je li primijetio netko, fali li ulja imalo između redovnih servisa na 6000km?
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline bobetko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Beverly 300 i.e.
Odg: Aprilia SCARABEO 200 i.e.
« Odgovori #139 : 12 Srpanj, 2013, 21:26:07 »
Mene užasno iritira tromo kretanje iz mjesta! Mislim da je kod mene sve očitije i izraženije, trenutno imam oko 500km na satu :-)  je li primijetio netko, fali li ulja imalo između redovnih servisa na 6000km?

Kojeg Liberty-a si prije vozio? 2T 50 ili 150?