Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: DIY: Ciscenje rezervara  (Posjeta: 3030 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
DIY: Ciscenje rezervara
« : 26 Srpanj, 2011, 18:51:00 »
Pozdrav svima,
odlucio sam ocistit rezervoar, zbog cestog zastopavanja fergazera, pa da podijelim dozivljaje i sa vama!
Od alata je potrebno: krpa (po mogucnosti cista), dva kanistra, i standardni alat.
Prvo sam skinuo plastike koje mi brane pristup rezervoaru:


Nakon toga je potrebno na vakum ventilu ispustiti gorivo, stavite jedan od kanistara ispod ventila, otpusti se šelna, izvadi ventil te benzin i necistoce prsnu van:


Izgled bloka:


Zatim se odvrnu vijci koji spajaju rezervoar i ramu. Ja sam imao jos jedan vijak koji je spaja rezervoar od ulja s tankom.
Kada se isparzni svo gorivo, pazljivo se skine tank, potrebno je odspojit jack od pokazivaca goriva!
Sada sam skinuo tank, i imam prljavo gorivo u jednom kanistru. Sada stavljam cistu krpu preko otvora kanistra i preko nje uljevam gorivo u prazni kanistar, kako bi se filtriralo.
Krpa:


Zmazanoce u kanistru:



Nakon filtracije, iz CISTOG kanistra tocim gorivo u rezervar, natocio sam od oka jedno pola litre te muckam rezervar.
Zatim ispustam gorivo u zamazani kanistar, te ponavlajm postupak sve dok prestanu izlazit necistoce.
Kada sam zavrsio ciscenje, ponovno filtriram gorivo kroz krpu, iz zmazanog u cisti kanistar, te ga nakon filtracije tocim u tank.

Nakon ciscenja, sve se natrag slozi kako je bilo i prije!
Obratit pozornost da se radi s bezinom, znaci, bez cikanja, da nebi bilo.....bum
Ja sam poprilicno brzo sve to napravio, usput fergazer pocistio, sto bi preporucio svima!
Naravno, puno ovisi o plastikama i dostupnosti rezervara, ja sam morao vadit kadu i sic, i bocne oklope, sto nije puno!