Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Liberty 50 - mijenjač ili ???  (Posjeta: 1815 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sole OS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio - liberty 50
  • Moja Kaciga: da
Liberty 50 - mijenjač ili ???
« : 25 Srpanj, 2011, 16:52:45 »
Pošto mi je ovo prvi post vezan za konkretni kvar a novi sam na forumu i nisam baš najsigurniji gdije da postavim pitanje ja ga pišem ovdije .

U biti ni sam ne znam što je sa skuterom pa niti ne znam gdije da postavim pitanje. U biti trebam dijagnozu i gdije bih mogao kupiti taj dio ili te dijelove koji su odradili svoje.

Ne želim više ići u prijašnji servis jer nikako nisam zadovoljan a i skuter ima dosta godina pa sam odlučio malo sam prčkati po njemu. Liberty 50 iz 2004. godine.

Nekidan sam krenio od kuće i nakon 200 metara nešto je gadno zarondalo i osjetio sam kako se nešto drobi i skuter usporava i tada sam ga ugasio i okrenio ga i odgurao kući. Nema alnasovanja a na kiks osjetim da nešto drobi. Danas sam skinio poklopac ( taj gdije je kiks ) recimo mjenjača. Totalni sam početnik pa ako griješim molim da me ispravite i uputite u pravom smijeru , naravno tko ima volje i živaca. Odmah su počeli ispadati plastični dijelovi , ne znam je li to neki zupčanik u pitanju , i u biti koliko sam vidio jedino je to oštečeno , svi oni metalni zupčanici su OK na prvi pogled. Zanima me kako se zove taj dio što mi je potrošen ? Ima li ga gdije za kupiti ? Koliko bi to u biti koštali ? Vaše mišljenje je li to jedini kvar ili je još nešto otišlo , onako iz vašeg iskustva  Naravno i kako to sve vratiti nazad u funkciju , tu ću vjerovatno uzeti nekoga za pomoć ?!

hvala

poz...

prebacio sam temu iz " kutak za nove članove " pa se ona može obrisati

Offline Sole OS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio - liberty 50
  • Moja Kaciga: da
Odg: Liberty 50 - mijenjač ili ???
« Odgovori #1 : 25 Srpanj, 2011, 17:01:06 »
Uspio sam riješiti problem koji je u biti bio jednostavan. Popustila je matica ( ??? ) koja drži onaj zupčanik i plastični ventilator koji je zastrugao po poklopcu i sav se polomio. Danas smo sve ponovo sastavili i skuter radi. Stavio sam i taj komad plastike od ventilatora samo zbog debljine i mjere dokle stegniti maticu.

Imam novo pitanje pa da ne otvaram novu temu a i moram pogledat po forumu jer sigurno postoji taj podatak ali još ga nisam našao. Može li mi netko reći koliko mora biti širok remen kod pomenutog skutera ??? Izmjerili smo moj , remen , i sad je 17,8 mm. Da li je vrijeme za novi ???

poz...

Hvala našao sam odgovor , original je 18,5 mm znaći da je vrijeme da promijenim svoj remen.
« Zadnja izmjena: 25 Srpanj, 2011, 17:10:32 Sole OS »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Liberty 50 - mijenjač ili ???
« Odgovori #2 : 26 Srpanj, 2011, 23:03:57 »
ja bi to mjenjal ak nista drugo zbog starosti
racunaj da remen drzi max 3 godine ili 6000km jer onda postane
tvrd plastican i pukne

Offline Sole OS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio - liberty 50
  • Moja Kaciga: da
Odg: Liberty 50 - mijenjač ili ???
« Odgovori #3 : 31 Srpanj, 2011, 09:56:40 »
Ovako , promjenio sam remen ( novi oriđiđi 113 kuna ) i promjenio sam ventilator variomata ( novi 40 kuna ) , ovaj zupčanik je sasvim Ok , nevidim oštečenje na zubcima. Nije mi jasno kako se matica popustila i nastradao je samo ventilator variomata.
hvala

poz...


Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Liberty 50 - mijenjač ili ???
« Odgovori #4 : 31 Srpanj, 2011, 10:23:30 »
Tako kad matica popusti obicno znaju i zubi na radilici stradat,provjeri to jos jednom