Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: RMS radilica  (Posjeta: 4727 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
RMS radilica
« : 22 Srpanj, 2011, 18:26:13 »
Ne znam jer ovo kome palo na pamet, ali imam jednu vrlo zanimljivu stvarcicu o rms radilici

Naime, ima kod nas 3 decka u kz koji imamo radilice od rmsa, nakon sto smo ih stavili, skuteri mrtvi od 0 km/h, trokiraju, uglavnom problema smo imali
konkretno da bi se dobila ista stvar u odnosu na standard radilicu jedan je decko stavio 5.1gr rolice (prije bile 7.2)

meni na trophy/nardo skuter se grije uzasno (squish 0.8, kubikaza glave idealna  :icon_biggrin: ), struja to ne prati (trokira) i sve to na rms radilici..
Da bi ja usporedio nju i standard, stage6 i imam za vidjeti da je RMSov utor za kajlu u advanced u odnosu na standard..

evo i slike
http://imageshack.us/photo/my-images/9/stockrms.jpg/


ima jos neko takvih slicih problema ?
da, nakon 5000km ode mi skf poliamidni kavez, rms radilica na klipnjaci poplavi i pukne na kraku kod variomata :D
Trgo - Prijevoz RT

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #1 : 22 Srpanj, 2011, 18:34:46 »
svašta :(
imao na minarelli i trenutno je odvozila oko 10tkm ali nikad problema kao kod tebe.
lovac u mutnom team

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: RMS radilica
« Odgovori #2 : 22 Srpanj, 2011, 18:48:31 »
Čudo Ceki, nisam slicnih problema imao ko ti, nikada...

Al Stage6 HPC radilica recimo mi se pokazala jako losa, bolcna se pojela di sjeda iglicasti...unistilo nakon 3t km.... :dontknow:

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #3 : 23 Srpanj, 2011, 14:01:18 »
Ma nije stvar u pucanju, nego u tome kaj dolazi do problema radi promjene paljenja ;)
Trgo - Prijevoz RT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #4 : 23 Srpanj, 2011, 14:44:14 »
svaka radilica bi morala imat stock paljenje... ako nema pomakni pickup ili stavi shift kajlu da poravnaš paljenje..

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #5 : 24 Srpanj, 2011, 02:54:49 »
svaka radilica bi morala imat stock paljenje... ako nema pomakni pickup ili stavi shift kajlu da poravna paljenje..

Morala bi, ali vidis da je taj rms kolko para tolko muzike ;) stavil sam stock radilicu sa stage6 klipnjacom na trophy slozeni i nardo i nek radi :D
Trgo - Prijevoz RT

Offline R-Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • R&R Team
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: ixs
Odg: RMS radilica
« Odgovori #6 : 24 Srpanj, 2011, 04:18:58 »
iskreno taj RMS po meni nis nevalja..kupil sam nove rolice odvozio 400-500 kilometri i skroz su otisle (postale kockaste) pa mi je vodena pumpa rikla, uzeo sam set za reparaciju vodene pumpe i nakon 300 km je i ona otisla, ona pera za vodu su se skroz smekšala i orovrtila su na mjestu gdje se spaja s pokretackom osovinom.. frend je kupio klip RMS 47.4 pohono cilindar 5 stotih vise da bude veca tolerancija ..malo biaksom otvorili kanale i nakon 50 km je puko klip između karika (neznam kak su karike uspjele ostat citave a da je klip puko)  ..uglavnom sami problemi u zadnje vrijeme s RMS-om   :dontknow:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: RMS radilica
« Odgovori #7 : 24 Srpanj, 2011, 10:02:37 »
ovo s rolicama mogu potvrditi takoder mogu potvrditi probleme s zamjenskim kuplungom koji je doslovno pojeo suste i centralu u 500km i to 4 seta susti i 2 centrale
sto se tice zvona ok je
filteri su ok
dihtunzi i prirubnica je ok
klip hm... klip je kvaliteta lune i piaggio klipova i mekani su da su od speka to je fakt
al s radilicama nemogu potvrditi
znam dvojicu koji voze rms radilice jedna je na trophyju druga na due + i oboje drze vec preko  5000km

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: RMS radilica
« Odgovori #8 : 10 Travanj, 2012, 15:35:43 »
znam da je tema stara al da potvrdim cekia radilica nema stock kut paljenja tj. mjesto za kajlu je felshano 2-3mm nisam sad mjeril tocno.. nebi pisal nego da danas nisam zel radilicu i gledam kut paljenja jer se sjecam da je neko pisal na forumu pa je bila rasprava da nije istina.
🙈

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: RMS radilica
« Odgovori #9 : 10 Travanj, 2012, 19:03:58 »
U pozadini se vidi tokarski stoj sto implicira da si je mozda cackao sa strojem i malo doradjivao za sto sam cuo da nema sanse da se moze i smije raditi bez posebnih masina!Dolazi do pucanja radilice jer je kako mi rekose od nekog materijala jebenog! :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #10 : 10 Travanj, 2012, 19:48:37 »
svaka aftermarket radilica bi morala imati stock kut paljenja i koliko sam ih ja ugradio svaka je imala :icon_scratch:

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: RMS radilica
« Odgovori #11 : 10 Travanj, 2012, 20:03:25 »
Nisam primetio nikakvu razliku.. Vozio sam je na ser. cilindru i sad na Replici i skroz dobro radi.
Serijala kao serijala nije isao nista ni bolje ni losije u odnosu na pre dok sam imao ser. radilicu.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: RMS radilica
« Odgovori #12 : 11 Travanj, 2012, 00:18:03 »
uzeo sam u benconyu na "akciji" moguce da je neki prvi model ili sl ugl. sifra sa kutije je: 10 003 0201

ugl. sad po ovom kaj gledam je kajla nekih 2mm prema iza tj. skuter ima kasnije paljenje nisam gledao stupnjeve to cu kad slozim blokove.. i vidim dal baca radilica jer mi je nekak cudna..  :toothy3:
🙈

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #13 : 11 Travanj, 2012, 13:00:48 »
U pozadini se vidi tokarski stoj sto implicira da si je mozda cackao sa strojem i malo doradjivao za sto sam cuo da nema sanse da se moze i smije raditi bez posebnih masina!Dolazi do pucanja radilice jer je kako mi rekose od nekog materijala jebenog! :D

U pozadini se vidi tokarski stroj zato kad su radilice na njemu, jer mi je tak najjednoatavnije staviti radilice u isti polozaj ;)

svaka aftermarket radilica bi morala imati stock kut paljenja i koliko sam ih ja ugradio svaka je imala :icon_scratch:

Konkretno govorimo o rms radilici, na njoj je jedinoj problem ;)
Trgo - Prijevoz RT

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #14 : 11 Travanj, 2012, 13:31:32 »
iskreno taj RMS po meni nis nevalja..kupil sam nove rolice odvozio 400-500 kilometri i skroz su otisle (postale kockaste) pa mi je vodena pumpa rikla, uzeo sam set za reparaciju vodene pumpe i nakon 300 km je i ona otisla, ona pera za vodu su se skroz smekšala i orovrtila su na mjestu gdje se spaja s pokretackom osovinom..
uglavnom sami problemi u zadnje vrijeme s RMS-om   :dontknow:

ovo s rolicama mogu potvrditi takoder mogu potvrditi probleme s zamjenskim kuplungom koji je doslovno pojeo suste i centralu u 500km i to 4 seta susti i 2 centrale

Hmm... da se nisu i meni preoblikovale u kocke...  ::)
Idem otvoriti pa da vidim...
Sva sreća da RMS ne proizvodi kondome, bili bi najmnogoljudnija zemlja u EU  :sad3:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #15 : 12 Travanj, 2012, 10:21:20 »
RMS kondomi se proizvode u Kini :icon_biggrin:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: RMS radilica
« Odgovori #16 : 12 Travanj, 2012, 10:33:33 »
mater im j**** nevaspitanu,aaaaaaaaa
j**** se s frendovim runnerom mjesecima,nejde kurca,trokira da je to uzas kaj god mu radil,zamjenil karbova i spuhova i setapa karbova i djubre nejde i nejde,nikak dobit okretaje i da,ima tu sporcku rms radilicu kevu joj nabijem..
kaj sad da delam s tim?
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #17 : 12 Travanj, 2012, 10:39:10 »
stavi shift kajlu i vrati paljenje na stock.. ili poturpijaj rupe na statoru i zakreni paljenje..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: RMS radilica
« Odgovori #18 : 12 Travanj, 2012, 10:44:56 »
hmm,neznam jel bi s kajlom dobil seriski kut paljenja..
trebal bi pickup pomaknut unatrag kad je paljenje u advansu?
jel zna neko kolko točno?ceeekii?  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: RMS radilica
« Odgovori #19 : 12 Travanj, 2012, 10:48:54 »
shift kajla pomiče za 3°.. probaj pomaknut pickup za 1 mm pa vidi..