Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: GILERA NEXUS 300  (Posjeta: 54451 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ndamjan4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zupanja
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50,2009.god
  • Moja Kaciga: avg
  • MojSpuh: Gianelli REVERSE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #60 : 19 Srpanj, 2011, 10:57:37 »
Jel se isplati bolje uzeti ovo nego nexus 300??
http://m.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/piaggio-beverly-500-cm3-oglas-2453588
Oce covjek mog runnera i da mu dam jos 1900 eura nadoplate...???

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #61 : 19 Srpanj, 2011, 11:39:30 »
ako taj tvoj serviser sve zna neznam zašt onda otvaraš tu temi i ispituješ ljude?
svaki skuter je tvornički složen da ide dobro al svaki taj skuter more ić još bolje uz neke doradice..tak i auto,motor i sve..
baš bi malossi il polini prodavali variomat za nexus a da se s njim ne dobije ništ.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ndamjan4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zupanja
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50,2009.god
  • Moja Kaciga: avg
  • MojSpuh: Gianelli REVERSE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #62 : 19 Srpanj, 2011, 12:18:45 »
Steeeef,daj frende jel znas kako da rijesim jedan mali problem na runneru..
Radi se o tome da sam prao skuter i sad mi gori lampica za ulje a ulja ima koliko treba ...
Nekako sam izgleda indikator navlazio pa se sad ne gasi lampica vec 2 dana..A danas se idem naci sa ovim za Nexus pa necu da covjek pomisli da nesto nevalja...
Rjesenje problema??

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #63 : 19 Srpanj, 2011, 12:47:51 »
Steeeef,daj frende jel znas kako da rijesim jedan mali problem na runneru..
Radi se o tome da sam prao skuter i sad mi gori lampica za ulje a ulja ima koliko treba ...
Nekako sam izgleda indikator navlazio pa se sad ne gasi lampica vec 2 dana..A danas se idem naci sa ovim za Nexus pa necu da covjek pomisli da nesto nevalja...
Rjesenje problema??

pitaj servisera,on je svznajući sveznadar,hahahah

voda ti je otišla u konektor na tabli najvjerojatnije pa bi trebalo tam to posušit.
indikator je u rezervaru ulja..jedino je još moguće da je na njegovom konektoru kratki spoj isto zbog vode.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #64 : 19 Srpanj, 2011, 12:55:58 »
to im je mana, ja sam isto prao skuter i kad god bi dao lijevi žmigavac palila bi se lampica od ulja, osuši se za 2-3 dana i bok
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #65 : 19 Srpanj, 2011, 13:29:06 »
Meni se to događa skroz,kad se posuši,ugasi se sama!

Offline ndamjan4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zupanja
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50,2009.god
  • Moja Kaciga: avg
  • MojSpuh: Gianelli REVERSE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #66 : 21 Srpanj, 2011, 14:41:24 »
Isao sam se jucer naci sa covjekom koji ima Nexus 300..Motor ne da je ocuvan,kao da je iz salona izvezen neki dan..Odma sam se zaljubio...  ;)

http://m.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-300-278-cm3-oglas-2877134
Znaci moj Runner i 1950 € trazi...
Covjek nece produzivati oglas jer sam reko da je kupujem kad se vratim sa mora oko 8.8
Ali danas me zvao covjek i ponudio zamjenu za Beverlya 500 i moju nadoplatu od 2400€
Evo oglasa:
http://m.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/piaggio-beverly-500-cm3-oglas-2453588

E sad vas trebam kao nikad...Savjeti???

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #67 : 21 Srpanj, 2011, 15:08:20 »
meni je beverly odličan skuter,ali taj 500..skoro sam i uzel prošle godine jednog..al sam se odlučil radit to kaj radim..
samo kaj malo preveć oće za njega..ja sam našel bil 2006 godina sa 6400km prvi vlasnik i ko iz salona za 23 000kn..
ak on tak svog cijeni onda ti njemu reci 10 soma za svoj skuter i nadoplati tih 2100 evra i bok.
beverly je super za vožnju udvoje,pogotovo na međugradske relacije,na more i sve ostalo..po gradu koi i drugi maksi skuteri..teži je od nexusa 300 za 15kg kaj i nije neka razlika kad je jači 16 konja od njega..
a ovo ti je model 08,beverly cruiser

http://www.bikewalls.com/pictures/Piaggio_Beverly_cruiser_500_2007_17_1024x768.jpg

http://modernvespa.com/pix/uploads/03_beverly_cruiser_500_589.jpg
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ndamjan4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zupanja
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50,2009.god
  • Moja Kaciga: avg
  • MojSpuh: Gianelli REVERSE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #68 : 21 Srpanj, 2011, 15:17:12 »
Ni jedan ni drugi ne popustaju sto se tice cijene.
Jedino ovaj za Beverly bi spustio 100€...
E sad,koji kombinacija je bolja??

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #69 : 21 Srpanj, 2011, 15:23:20 »
onda koja tebi bolje odgovara..provozaj jedan i drugi pa odspavaj i razmisli.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #70 : 21 Srpanj, 2011, 17:39:23 »
računaj da kad ideš van udvoje nosiš i neku robu sa sobom, dokumente i takve stvari.
beverli ti nema rupu pod sicom za kacigu a kad ste dvoje jedan uvijek nosi kacigu sa sobom a drugi ako ima malu glavicu pospremi ju u rupicu pod sicem.

nexus ti je druga priča, ima pod sicem rupu dosta veliku za dvije kacige i nešto robe.

ja bih prije uzeo nexus zbog praktičnosti i komocije ako ste dvoje a beverli je najviše za razonodu jedne osobe sa mogučnošču prijevoza dvije.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #71 : 21 Srpanj, 2011, 18:29:19 »
to stoji da ima malo prostora pod sicem,kaciga većeg vanjskog kalupa nejde baš unutra al zato je na beverlyu kofer pa je to druga stvar.
al kaj se tiče komocije komfora i udobnosti,dvoje ljudi putuje na beverlyu bez problema..skuter je napravljen kruzerski i tak se i ponaša..

da,nexusu pod sic uz to kaj si nabrojal stanu još 2 putne torbe,akvarij sa ribicama i 2 kifle za vozača i putnika  ::)

imam doma sic i kadu od nexusa i ide jedna kaciga i šljem bi možda ugural al onaj žuti radnički.
uostalom beverly je 500cc.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ndamjan4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zupanja
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50,2009.god
  • Moja Kaciga: avg
  • MojSpuh: Gianelli REVERSE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #72 : 21 Srpanj, 2011, 20:46:49 »
Idem veceras na more pa kad se vratim jos cu jednom razmisliti..Sto se tice ljepote i sportskog izgleda Nexus je tu Bog spram Beverlya,ali preformanse kazu Beverly,a  on je i 500 cc...
Samo njih dvojica su zainteresirana za kompenzaciju a uz to su mi i blizu,a i skuteri su im stvarno ocuvani kao da su iz salona jucer izasli..
Nexus 300 sam od ovoga probao,extra je skuter,sve serijala,redoviti servisi,nema recke na skuteru i jos mu je maska za zaklon od vjetra zatamnjena u crnu boju..Rastopio sam se kad se covjek dovezao..
ali i on kad je moj probao i vidio ugodno se iznenadio,prihvatio je odma kompenzaciju...

Ali ovoga Beverlya nisam probao,samo sam ga vidio,jer covjek nije imao goriva u rezervaru sto me malo zacudilo...I jos uz to njegov je isto jako ocuvan i zvalo ga je najmanje 15-tak ljudi za njega dok sam bio kod njega jer je njegov jedan od mladjih(2008) i najjeftiniji  3.500 eura..daje stvarno super skuter za tu cijenu,cak bih rekao da vrijedi i mnogo vise..Jos jedna stvar..Napisao je u oglasu da ima predjenih  10000 km,ali kad sam dosao imao je 13000 km,sto je po meni dobra stvar jer motor ne stoji nego se vozi..sve je serijski na njemu,jeste da ima 2-3 male neprimjetne ogrebotine na njemu od kamencica ali je isto top stanje...
Kazem,jako tesko za odluciti...Mozda da sam ga probao bi mi bilo lakse,ali eto,igrom slucaja nije imao ni kapi goriva u njemu jer je financijski u kur*u i ima troje male djece pa mu trebaju pare...To i je najveci razlog zasto je spustio cijenu...


Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #73 : 22 Srpanj, 2011, 00:30:45 »
Idem veceras na more pa kad se vratim jos cu jednom razmisliti..Sto se tice ljepote i sportskog izgleda Nexus je tu Bog spram Beverlya,ali preformanse kazu Beverly,a  on je i 500 cc...
Samo njih dvojica su zainteresirana za kompenzaciju a uz to su mi i blizu,a i skuteri su im stvarno ocuvani kao da su iz salona jucer izasli..
Nexus 300 sam od ovoga probao,extra je skuter,sve serijala,redoviti servisi,nema recke na skuteru i jos mu je maska za zaklon od vjetra zatamnjena u crnu boju..Rastopio sam se kad se covjek dovezao..
ali i on kad je moj probao i vidio ugodno se iznenadio,prihvatio je odma kompenzaciju...

Ali ovoga Beverlya nisam probao,samo sam ga vidio,jer covjek nije imao goriva u rezervaru sto me malo zacudilo...I jos uz to njegov je isto jako ocuvan i zvalo ga je najmanje 15-tak ljudi za njega dok sam bio kod njega jer je njegov jedan od mladjih(2008) i najjeftiniji  3.500 eura..daje stvarno super skuter za tu cijenu,cak bih rekao da vrijedi i mnogo vise..Jos jedna stvar..Napisao je u oglasu da ima predjenih  10000 km,ali kad sam dosao imao je 13000 km,sto je po meni dobra stvar jer motor ne stoji nego se vozi..sve je serijski na njemu,jeste da ima 2-3 male neprimjetne ogrebotine na njemu od kamencica ali je isto top stanje...
Kazem,jako tesko za odluciti...Mozda da sam ga probao bi mi bilo lakse,ali eto,igrom slucaja nije imao ni kapi goriva u njemu jer je financijski u kur*u i ima troje male djece pa mu trebaju pare...To i je najveci razlog zasto je spustio cijenu...


E da je nexus 500 a bev 300 lakse bi bilo odlucit ;D

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #74 : 22 Srpanj, 2011, 02:01:10 »
nexus! :D ima kod nas beverlyja 500 i previse i meni se licno ni malo ne svidaju,ni izgledom ni voznim osobinama,nicim :) ti uzmi sto se tebi svidja i sto  ti mislis da je najbolje :)

Offline moto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SARAJEVO
  • Moj Skuter: nemam jos
  • Moja Kaciga: nemam jos
  • MojSetup: POTPIS NA OVO GORE
  • MojSpuh: POTPIS NA OVO GORE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #75 : 22 Srpanj, 2011, 02:13:51 »
ma bev  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #76 : 22 Srpanj, 2011, 09:39:25 »
ovako uzmi jedno 5 litara benge i uli u beva i otiđi se provozati ako ti da gazda, možda je zato i rekao da nema benge jer si se ti htio provozati.

ja kad sam kupovao x9 obavezno proba da vidiš dali skuter vuče u stranu jer to je naznaka da se sa skutera dobrano palo i da skuter nije u centru.

ponesi obavezno bengu sa sobom i traži vožnju, ako neda obiđi.

imao sam prilike vidjeti i voziti se u autu iza beverlija 500 na brzini oko 150kmh.

stigao sam ga na autocesti bregana-zagreb kod odvajanja za sv. nedelju i nije mi se svidio način vožnje.
koji sam problem uočio ja iz auta, vozač je bio pognut unutar šajbe -ok to i ja radim na x9 nije problem, problem je bio kako se skuter ponašao na relativno friškom asvaltu, on u vožnji  nije bio 100% u kontaktu sa asvaltom več je skakutao po asvaltu od crte do crte u traci, samo sam čekao da puhne jači vjetar pa da ga otpuše u bankinu.
dali je to problem bio u tom skuteru ili je to kod svih beverlija neželim ulaziti u diskusiju ali brzina za tako velike kotače i kubikažu te relativno malu težinu je prevelika.

kad uspoređujem težinu velikih motora koji imaju takvu kubikažu i beverlija teži su za jedno 50-75 kila bez vozača te se kod njih ne dijagnosticira takvo klasično skakutanje.
drugo mašina kod velikih motora je na sredini te je težina raspoređena na cijeli motor dok kod skutera velika težina je raspoređena na zadnji kraj pa je tu težina upravljanja na tim brzinama veča.

sad je na tebi što češ uzeti, meni osobno ljepši je nexus zbog kompaknosti skutera a i mašina je novijeg datuma za razliku od beverlija kod kojeg je na masteru identificiran ali i nerješen problem miješanja ulja i benzina u karteru.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #77 : 22 Srpanj, 2011, 10:43:59 »
kao prvo nikak nemreš ocjenit skuter i njegovu voznost po tome dok gledaš nekog kak ga vozi a nisi ga sam vozil,to su gluposti.
možda taj kog si gledal nezna vozit skuter pa sad zbog toga on nevalja..
druga stvar,sportaci danas imaju ispod 200kg i time su lakši od beverlya a idu skoro duplo brže..al to je jedna druga priča o ciklistici i fizici vožnje...
ovdje se radi i priča o skuteru.
treča stvar je ta da godina nema veze,ispada da su starije mašine pouzdanije i kvalitetnije jer se očito danas zbog recesija i takvih pi*darija štedi na svmu pa i proizvodnji dijelova i motora..
prvi masteri koi su bili 460cc su imali taj problem,al ne svi neg se znalo desit..a tome je došel kraj dok je 2006. napravljen master 490cc..
uostalom ko veli da se on bude španal 150?
kak onda jedan runner sa masterom ide ko mutav i drži se a beverly koi je projektiran i testiran s tom mašinom nije ok?
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #78 : 22 Srpanj, 2011, 10:56:19 »
ja sam vozio beverly i znam da taj skuter nije za velike brzine,za brzu voznju,za krivine.. 1 cilindar na onakvom skuteru pff,trese se motor,vibrira ti ispod guzice,volan..ma sve bukvalno..kocnice su po meni ne daj boze nikome :D kocic zadnjom koci ti i prednja ali koci tako jako da se mozes razbit sa skutera kad se najmanje nadas! Ako zelis da ludujes sa motorom i da brzo ides po krivinama bjezi od beverlija..

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #79 : 22 Srpanj, 2011, 11:03:07 »
ja sam vozio beverly i znam da taj skuter nije za velike brzine,za brzu voznju,za krivine.. 1 cilindar na onakvom skuteru pff,trese se motor,vibrira ti ispod guzice,volan..ma sve bukvalno..kocnice su po meni ne daj boze nikome :D kocic zadnjom koci ti i prednja ali koci tako jako da se mozes razbit sa skutera kad se najmanje nadas! Ako zelis da ludujes sa motorom i da brzo ides po krivinama bjezi od beverlija..
nexus isto ima jedan cilindar.....onda je nexus jos manje za krivine od beva,ima manje kotace,veci je... :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------