Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: GILERA NEXUS 300  (Posjeta: 54390 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #80 : 22 Srpanj, 2011, 11:17:41 »
nexus isto ima jedan cilindar.....onda je nexus jos manje za krivine od beva,ima manje kotace,veci je... :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
da nexus ima jedan cilindar i 300 i 500 ali ocigledno je ovjes drugaciji tako da nema vibracija i svega ostalog navedenog! takodje pogledaj malo bolje kolika je masina od beverlija i gdje stoji spustena skroz dolje..malo se savijes i sve kaci.. kod nexusa 500 je drugacija prica iao ke ista masina.. dok nexus 300 ima ovjes kao 250 i masinu slicnu tako da je to druga prica

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #81 : 22 Srpanj, 2011, 11:25:11 »
da nexus ima jedan cilindar i 300 i 500 ali ocigledno je ovjes drugaciji tako da nema vibracija i svega ostalog navedenog! takodje pogledaj malo bolje kolika je masina od beverlija i gdje stoji spustena skroz dolje..malo se savijes i sve kaci.. kod nexusa 500 je drugacija prica iao ke ista masina.. dok nexus 300 ima ovjes kao 250 i masinu slicnu tako da je to druga prica
ma nebi ulazio u to previse....vozio sam i beva i nexusa,pase mi i jedan i drugi,bev malo vise  jer je manji,mozda i zbog vecih kotaca nez.....al nece pogrijesit sta god da uzme.....
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #82 : 22 Srpanj, 2011, 12:21:11 »
čuj zato je otvorena ova tema da se raspravi i da se čovjek sam odluči a da pročita sve što je možda bitno za jedan ili drugi motor.

ah jedna stvar koja bu čovjeka smetala a nismo je spomenuli - GUME -

jedna guma za beverli je cifrom slična kompletu guma za nexus i u RH ih je teško za nači dok za nexus imaš veči izbor.

puno ljudi na beverlijima se voze još na tvornički ugrađenim gumama a prošlo je i do 5(pet) godina od kupovine skutera.

vezano uz gume  u ZG ima problema u nalaženju isstih za beverli.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #83 : 22 Srpanj, 2011, 12:30:44 »
ja se ne bih ni jednog trenutka razmisljo izmedju nexusa i beverlija :) nexus!  :headbang: Koliko se para kod vas u HR krecu beverly 500?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #84 : 22 Srpanj, 2011, 12:36:12 »
guma ima jer nije jedini skuter sa 16 cola kotacima..
mozda nema 800 modela ko za 12 13 cola felge al ih ima dovoljno.
a ni za nexus nema neki veliki izbor,pogotovo za prednju 120/70/14.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #85 : 22 Srpanj, 2011, 12:40:06 »
čuj zato je otvorena ova tema da se raspravi i da se čovjek sam odluči a da pročita sve što je možda bitno za jedan ili drugi motor.

ah jedna stvar koja bu čovjeka smetala a nismo je spomenuli - GUME -

jedna guma za beverli je cifrom slična kompletu guma za nexus i u RH ih je teško za nači dok za nexus imaš veči izbor.

puno ljudi na beverlijima se voze još na tvornički ugrađenim gumama a prošlo je i do 5(pet) godina od kupovine skutera.

vezano uz gume  u ZG ima problema u nalaženju isstih za beverli.
ma ima guma za beverlya:sava,pirelli,michelin,maxxis, za bridgestone nisam siguran
ma mora ih bit negdje....    
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #86 : 22 Srpanj, 2011, 12:46:26 »
ma nisu gume najveci problem :)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #87 : 22 Srpanj, 2011, 12:48:36 »
da nexus ima jedan cilindar i 300 i 500 ali ocigledno je ovjes drugaciji tako da nema vibracija i svega ostalog navedenog! takodje pogledaj malo bolje kolika je masina od beverlija i gdje stoji spustena skroz dolje..malo se savijes i sve kaci.. kod nexusa 500 je drugacija prica iao ke ista masina.. dok nexus 300 ima ovjes kao 250 i masinu slicnu tako da je to druga prica

kakvo kacenje masine na asvalt?nex ima 14 cola a beverly 16 cola kotace..
j#bote koje nebuloze bum jos tu procital to nisu istine..
ne vibrira nis vise nego nexus
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline aerox92

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 797
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Vxr 200
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #88 : 22 Srpanj, 2011, 20:39:51 »
kakvo kacenje masine na asvalt?nex ima 14 cola a beverly 16 cola kotace..
j#bote koje nebuloze bum jos tu procital to nisu istine..
ne vibrira nis vise nego nexus
ne kaci masina ali kaci stopa sto bocna sto centralna..trese se cijeli motor..krs!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #89 : 22 Srpanj, 2011, 21:34:03 »
ne kaci masina ali kaci stopa sto bocna sto centralna..trese se cijeli motor..krs!

neznam ja kaj si ti vozil al očito bevrlya nisi..kakve vibtracije i kačenja?kakav krš?
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #90 : 22 Srpanj, 2011, 21:47:51 »
beverlijeve centralni nogari su niže od mojih i od nexusovih, malo prouči i točno je da če kod beverlija prije zastrugati od npr. nexusa ili x9.

na beverliju centralni nogari postavljeni su na blok motora dok je kod nexusa i x9 na šasiji.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline ndamjan4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zupanja
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50,2009.god
  • Moja Kaciga: avg
  • MojSpuh: Gianelli REVERSE
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #91 : 22 Srpanj, 2011, 22:27:42 »
Hvala puno na komentarima,savjetima,misljenjima,odlucio sam da cu uzeti NEXUS 300...
Statvit cu slike kad je kupim...
Mozete slobodno dati koji savjet u vezi stimanja  NEXUSA,gume neke sportkse prave jer kod mene je cesta u banani...Ostavit cu ga serijski sve 2 sezone pa onda saviti neki variomat i mozda,ali mozda i spuh...
;)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #92 : 22 Srpanj, 2011, 22:47:43 »
prednja guma mora biti kvalitetna jer ako ona proklizi nema ispravljanja greške pad je neizbježan.
zadnja guma je bitna za prijenos snage na podlogu aliu nemora biti najkvalitetnija, proklizavanje zadnje gume se može ispraviti i tu pad nije pravilo.


moja kombinacija metzeler / dunlop
Piaggio X9 250  Black Box

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #93 : 23 Srpanj, 2011, 02:39:41 »
beverlijeve centralni nogari su niže od mojih i od nexusovih, malo prouči i točno je da če kod beverlija prije zastrugati od npr. nexusa ili x9.

na beverliju centralni nogari postavljeni su na blok motora dok je kod nexusa i x9 na šasiji.

 :notworthy:

stvarno si pun dezinformacija.
na beverlyu je ko i na ostalim skuterima sa master mašinama nogara na bloku..
al je i kod quasar mašina isto tak,znači i na nexusu i na onom kaj ti imaš a nemaš pojma di su centralne nogare.
isto je i kod skutera sa leader mašinom.

a da nebi bilo lupanje u prazno evo ti i slika



in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #94 : 23 Srpanj, 2011, 08:36:28 »
kod x9 nije 100% svi x9 imaju nogare montirane na šasiju.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #95 : 23 Srpanj, 2011, 15:49:22 »
Hvala puno na komentarima,savjetima,misljenjima,odlucio sam da cu uzeti NEXUS 300...
Statvit cu slike kad je kupim...
Mozete slobodno dati koji savjet u vezi stimanja  NEXUSA,gume neke sportkse prave jer kod mene je cesta u banani...Ostavit cu ga serijski sve 2 sezone pa onda saviti neki variomat i mozda,ali mozda i spuh...
;)
evo da ti kaze nesto i ponosni vlasnik nexusa 300 koji se upravo s njim vratio sa 1300km dugog puta, zelim ti reci samo par stvari:
1. bit ces izuzetno zadovoljan sa motorom ako ces ga redovito odrzavat
2. ostavi gore serijalu i ne izmisljaj nepotrebni tuning na skuteru od 278cc, mozes te novce iskoristit na milijun boljih nacina. (nexus je dobar motor ali nije jurilica)
3. ako i nakon kupnje budes imao osjecaj da motoru treba tuning i da ti je prespor - onda si se sjebao jer si pogriješio sa kupnjom motora, kubikažom itd...
4. vidio sam da je netko gore spominjao cifre od 2200 kn za registraciju... ako si slavonac nece ti ni prva bit preko 1500 sa svime, odnosno osiguranje me je izaslo     1111 kuna ( isto tako slazem se onim koji je napisao da je mozda isplativije kupit 250 ) - razlika u performansama je u nijansama ako je uopce i ima
5. bas sam se sjetio sta si zgodno mozes kupit umjesto multivara i spuha - kupi si neko kišno odjelo ( jebeno sam siguran nakon ovog ljeta što sam prošao da ti je to bolje )

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #96 : 23 Srpanj, 2011, 15:54:40 »
evo da ti kaze nesto i ponosni vlasnik nexusa 300 koji se upravo s njim vratio sa 1300km dugog puta, zelim ti reci samo par stvari:
1. bit ces izuzetno zadovoljan sa motorom ako ces ga redovito odrzavat
2. ostavi gore serijalu i ne izmisljaj nepotrebni tuning na skuteru od 278cc, mozes te novce iskoristit na milijun boljih nacina. (nexus je dobar motor ali nije jurilica)
3. ako i nakon kupnje budes imao osjecaj da motoru treba tuning i da ti je prespor - onda si se sjebao jer si pogriješio sa kupnjom motora, kubikažom itd...
4. vidio sam da je netko gore spominjao cifre od 2200 kn za registraciju... ako si slavonac nece ti ni prva bit preko 1500 sa svime, odnosno osiguranje me je izaslo     1111 kuna ( isto tako slazem se onim koji je napisao da je mozda isplativije kupit 250 ) - razlika u performansama je u nijansama ako je uopce i ima
5. bas sam se sjetio sta si zgodno mozes kupit umjesto multivara i spuha - kupi si neko kišno odjelo ( jebeno sam siguran nakon ovog ljeta što sam prošao da ti je to bolje )


2. apsolutno se slazem
3. vidi pod broj 2
5. ja ove sezone napravio 9500km i motor nije vidio kapi kise  :icon_biggrin:

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #97 : 23 Srpanj, 2011, 15:58:02 »

2. apsolutno se slazem
3. vidi pod broj 2
5. ja ove sezone napravio 9500km i motor nije vidio kapi kise  :icon_biggrin:
to znaci imat sreće... kad sam kretao na more bilo je 38 u cijeloj hrvatskoj kad vidim ide neko đubre od oblaka prema meni  :sad1: (promjera ono 200m nepravilnog oblika i nepoznatog sadrzaja xD) opere me do gole kože i da ću okrenut glavu da mu opsujem nešto on već ode  :hello:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #98 : 23 Srpanj, 2011, 16:02:13 »
to znaci imat sreće... kad sam kretao na more bilo je 38 u cijeloj hrvatskoj kad vidim ide neko đubre od oblaka prema meni  :sad1: (promjera ono 200m nepravilnog oblika i nepoznatog sadrzaja xD) opere me do gole kože i da ću okrenut glavu da mu opsujem nešto on već ode  :hello:

Nebi rekao da je sreca, nego se vozim samo kad je prognoza OK. Druga stvar da sam imao nesto dogovoreno odredjenog datuma i isao motorom - onda si u milosti neba, al ovako samo pogledam prognozu dan-dva ranije i odem na cjelodnevni djir.


btw, vec 10tak dana cekam da na potezu ZG-Senj-Zadar-Plitvice-ZG bude suho jer se vec tresem koliko nisam dugo tamo vozio (skoro 3 tjedna vec  :toothy12: )

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: GILERA NEXUS 300
« Odgovori #99 : 23 Srpanj, 2011, 16:17:03 »
Nebi rekao da je sreca, nego se vozim samo kad je prognoza OK. Druga stvar da sam imao nesto dogovoreno odredjenog datuma i isao motorom - onda si u milosti neba, al ovako samo pogledam prognozu dan-dva ranije i odem na cjelodnevni djir.


btw, vec 10tak dana cekam da na potezu ZG-Senj-Zadar-Plitvice-ZG bude suho jer se vec tresem koliko nisam dugo tamo vozio (skoro 3 tjedna vec  :toothy12: )
znas kako ti je kod plitvica...i kad je suho mokro je :) mali london