Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?  (Posjeta: 14954 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« : 15 Srpanj, 2011, 15:44:38 »
zanima me iz prve ruke, prvenstveno vozaca beverlyja da mi kazu ponesto o ovim skuterima. znaci:
performanse (u gradu - pokretljivost, startnost...),
trajnost (broj kvarova i sl.),
odrzavanje (redovni servisi, cijena guma i koliko cesto se mijenjaju, osiguranje i tehnicki, zamjena ulja...)
POTROSNJA (po mogucnosti u gradu i izvan grada, ovo mi je jako bitno!)
i sve cega se sjetite jos  :toothy3:

zanimljivo mi je npr da se rabljeni bev 500 2004. moze nac po cijeni beva 250 2004., priblizno iste kilometraze pa ako netko zna u kakvom su stanju otprilike beverlyji s cca predenih 20000 km, ipak su to 4T masine tako da ne vjerujem da bi trebalo bit problema puno  :dontknow:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« Odgovori #1 : 17 Srpanj, 2011, 13:00:17 »
vozio nedavno i jednog i drugog...

po gradu mi je 250 puno bolji, upravljiviji, laksi za voziti od 500tke... pogotovo u dvoje...

i zivcira sto kod 500tke kvacilo pri 40tak km/h izbaci iz "brzine", tako da ga vise manje stalno vozis pod kvacilom, dok je kod 200tke stalno u brzini...

i jedan i drugi se dosta griju...

izvan grada je druga prica, 500tka je tu na mistu, ima force za razliku od 250tke... nju sam skoro cilo vrime drzao pun gas, dok 500tku drzim na pola...

250tku sa nas dvoje sam digao 120 po GPS-u, nije tija vise, fali snage prilikom pretjecanja, al uredno drzi na 100km/h putne brzine...

500tka se vozi puno lipse, pratis aute, a ako zelis pretjecati samo po gasu i za sekund je gotovo...

potrosnja mi bila cca 5, a 250tka trosi litru manje... doduse, mislim da bi to normalnom voznjom jos islo doli, ipak sam ih malo jace stiskao...

i da, kad si sam, 500tka je puuuno zabavnija po gradu, ima snage pa guza rado zaplese :)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« Odgovori #2 : 18 Srpanj, 2011, 15:38:46 »
ti si lud 120 sa dvoje na 250, nisi normalan, 250 sa dva putnika voziti max 100kmh ostalo za rezrervu.

što bi ti vozio 200km sa dva putnika, daj se uozbilji, 250 je stvoren za grad i manji izlet van grada dok 400/500 su stvoreni za vanjska tj. van gradska uživanja, 500 je malo prejak za grad ali i lagan, ovisi koji skuter gledaš.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« Odgovori #3 : 18 Srpanj, 2011, 16:06:04 »
250tku sa nas dvoje sam digao 120 po GPS-u, nije tija vise, fali snage prilikom pretjecanja, al uredno drzi na 100km/h putne brzine...

ti si lud 120 sa dvoje na 250, nisi normalan, 250 sa dva putnika voziti max 100kmh ostalo za rezrervu.

a sto sam ja gori napisao? napisao sam max brzinu i putnu brzinu, a ti samo ponovio to napisano i dodao da sam lud???  ???

što bi ti vozio 200km sa dva putnika, daj se uozbilji...

odakle si sad izvukao 200km/h na beverlyju? a pricas kao da je 120km/h neka prejebena brzina :D uozbilji se ti malo...

250 je stvoren za grad i manji izlet van grada...

tocno...

400/500 su stvoreni za vanjska tj. van gradska uživanja...

opet tocno

500 je malo prejak za grad ali i lagan, ovisi koji skuter gledaš.

prejak??? i bev 500 lagan???

bev 500 se vozi po gradu isto kao i bev250, al se osjeti da je tezi, jedino je to razlika... i ono kvacilo vec gori napisano...
a snage ima, prejak sigurno nije, guz oce baciti bez beda, al ce i 250, ako se malo bolje zaigras... sve ovisi o gasu, a hvala Bogu, lipo se moze dozirati na oba dva...

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« Odgovori #4 : 18 Srpanj, 2011, 21:25:37 »
 :icon_thumright:  :headbang:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« Odgovori #5 : 18 Srpanj, 2011, 23:08:22 »
stipe ti si napisao 120 po gps-u što je po čuki nekih 130/135/140. ja nisam spominjao gps a ti jesi i zato ne mučkati lončiče.

da dvije osobe na skuteru i nepretjerivati sa brzinom max brzina 100 po čuki ili 90 po gps-u.

težina beverlija 500 i 250 razlika je minorna ali je snaga skoro pa dupla.

volio bih te vidjeti na semaforu sa 500i 250 kišica asvalt vruč/mastan, startate na isti način pun gas, tko je na podu u sljedečih 5 metara .

ovdje če ti mnogi reči jednu statistiku zašto motoristi mrze takvu podlogu.

kod 500 je prijenos snage na zadnjem kotaču veči i proklizavanje je neizbježno nakon toga zanošenje guzice i pad , to se kod 250 neče desiti upravo zbog manjka snage koja je največi činbenik tih pogrešaka.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline BoLT3K

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1168
  • Spol: Muški
  • Ultimativno multiplatinasti kultni sultan Offa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Goražde.
  • Moj Skuter: Keeway Matrix 150+
  • Moja Kaciga: Shoei XR800 TC4
  • MojSetup: Zaslijepljujući
  • MojSpuh: Protočni
Odg: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« Odgovori #6 : 18 Srpanj, 2011, 23:12:29 »
Sm
a sto sam ja gori napisao? napisao sam max brzinu i putnu brzinu, a ti samo ponovio to napisano i dodao da sam lud???  ???

odakle si sad izvukao 200km/h na beverlyju? a pricas kao da je 120km/h neka prejebena brzina :D uozbilji se ti malo...

tocno...

opet tocno

prejak??? i bev 500 lagan???

bev 500 se vozi po gradu isto kao i bev250, al se osjeti da je tezi, jedino je to razlika... i ono kvacilo vec gori napisano...
a snage ima, prejak sigurno nije, guz oce baciti bez beda, al ce i 250, ako se malo bolje zaigras... sve ovisi o gasu, a hvala Bogu, lipo se moze dozirati na oba dva...
Smijem ti biti drug ?

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« Odgovori #7 : 18 Srpanj, 2011, 23:24:58 »
SmSmijem ti biti drug ?

ne

stipe ti si napisao 120 po gps-u što je po čuki nekih 130/135/140. ja nisam spominjao gps a ti jesi i zato ne mučkati lončiče.

po čuki je 140, dodaje prestrasno...

Citat:
da dvije osobe na skuteru i nepretjerivati sa brzinom max brzina 100 po čuki ili 90 po gps-u.
120 po satu je 103 po gps-u (mjerio sam osobno, 100 po satu je 83 po gps-u, 110 je 93 a 120 je 103)

Citat:
volio bih te vidjeti na semaforu sa 500i 250 kišica asvalt vruč/mastan, startate na isti način pun gas, tko je na podu u sljedečih 5 metara .
opet govorim, stalno vozim i jedno i drugo, na podu nece nitko biti, zna se kako se vozi po klizavoj podlzi...
i tko jos starta sa punim gasom?

Citat:
ovdje če ti mnogi reči jednu statistiku zašto motoristi mrze takvu podlogu.
mrze je svi, ne samo motoristi...

Citat:
kod 500 je prijenos snage na zadnjem kotaču veči i proklizavanje je neizbježno nakon toga zanošenje guzice i pad , to se kod 250 neče desiti upravo zbog manjka snage koja je največi činbenik tih pogrešaka.
ma o cemu ti pricas? nisi cuo za gas? po tvojoj logici je snaga na zadnjem kotacu maksimalna odmah na startu, pa se svi krse samo tako...
zna se zasto sluzi gas, okretaji, rast snage i momenta!
ako se vozi po skliskom, vozi se na vrhu gasa, lagano i pazljivo... nema teorije da proklize
« Zadnja izmjena: 18 Srpanj, 2011, 23:27:27 stipe »

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Beverly 250 vs. 500 - performanse i troskovi?
« Odgovori #8 : 24 Srpanj, 2011, 20:56:34 »
I kolke su cijene guma za njega, kolko filter ulja, remen, filter zraka ,pumpa vode , fazni lanac spaner, regler se cesto spominje da voli kihnut?