Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Crna devetka  (Posjeta: 2661 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aphelion

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 63
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Trenutno bicikl. :P
  • Moja Kaciga: MDS
Crna devetka
« : 12 Srpanj, 2011, 15:19:35 »
*Ovu temu sam kopirao s drugog foruma, ali autor sam ja, samo pod drugim nickom*
Eto. Sve je počelo da sam uzeo 9-ku od mog prijetelja i člana foruma imenom "josipp"  po jako povoljnoj cijeni. Prvi dojmovi su bili odlični. Skuter ide natprosječno s obzirom da je serijala. 65-70 navuče po ravnom dok se sagnem, to je vjerojatno zato kaj je kraćena piksna.
Skuter je prvo stigao na vikendicu, prevezli smo ga s mojom Mareom karavan.
Slike iz garaže:




Prva modifikacija koja je došla na red, ako to možemo nazvat modifikacijom, je bila čep rezervara. Bio je malo hrđav i ružna mi je boja ona siva s kojom je ofarban. Uzeo sam mašinu onu za šmirglanje na kojoj je već bio neki grubi šmirgl papir. Učrvstio sam čep za šerafštug i počeo šmirglat. Proces je trajao možda 2 minute, a nakon toga sam sa drot kefom iz nutra skinuo boju. Rezultat:
 

Imao sam doma jedno pojačalo koje sam kupio već prije cca mjesec i pol i čekalo je na ugradnju u skuter. Eto, sad imam skuter, imam zvučnike i krenula je ugradnja.
Žice +, - sam spojio direkt na akumulator.
Pojačalo prije ugradnje:




Na kraju je to zgledalo ovak:




Pošto je bio vikend, kilometri su se sami od sebe. Sljedeće jutro nakon kupnje skutera sam otišo na bengu i natočio ga do vrha. Napravio sam 200km u tih par dana vikenda. Evo par slika s vožnjice i iz dvorišta:










Ali i toj đebenoj sreći mora doći kraj. U nedjelju navečer, oko 10-11h se vozim u laganini, kojih 40-50 km/h, cesta bila potpuno prazna. Odjednom mi pred kotač namjerno izleti ludi cucak i ja padam, a skuter odlazi u grabu, zatim u kuruzu kojih 6-7 metara od mene. Pesu nažalost nije bilo nikaj. Kaj se dogodilo skuteru? Vilica mi se savila prema nutra, blatobran je puko, sve bočne plastike su izgrebane i retrovizor je puko. Ja sam srečković i nije mi bilo nikaj, osim natučenog lijevog ramena i poderanih podlaktica.












Pitate se zakaj sam stavio ovu temu pod projekte? Pa eto. U planu imam složit skuter u prvobitno stanje, a nakon toga pada neki tuning. Kit 72cc, 5.5gr rolice, k&n vrganj, šire gume, vjerojatno Sava mc22, otvoreni spuh, mislim također felge plastificirat u crno i kupit novi crni dekl jer mi se sivi strgo. Nadam se da sam zanimljivo napisao. :)

Edit: evo video kak se čuju zvučnici:
Rock u duši. Zeppelini u srcu.