Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pitanje  (Posjeta: 9731 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Pitanje
« : 11 Veljača, 2008, 12:03:18 »
Pozdrav, nije me bilo dugo  ;D Ali nigde nisam dobio odgovor na sledece pitanje pa mozhda vi znate.

Naime, radi se o Jet Force 125 Compressor-u i Gileri VXR 200. Oba motora su nova. Pitanje KOJI UZETI? Naravno i razlozi... I zanima me da li neko mozhe da mi objasni ulogu tog compressora, shta dobijam time, da li su skuplji delovi zbog tog mehanizma? Hvala unapred!  :notworthy:
Njiii :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanje
« Odgovori #1 : 11 Veljača, 2008, 12:09:21 »
Pozdrav, nije me bilo dugo  ;D Ali nigde nisam dobio odgovor na sledece pitanje pa mozhda vi znate.

Naime, radi se o Jet Force 125 Compressor-u i Gileri VXR 200. Oba motora su nova. Pitanje KOJI UZETI? Naravno i razlozi... I zanima me da li neko mozhe da mi objasni ulogu tog compressora, shta dobijam time, da li su skuplji delovi zbog tog mehanizma? Hvala unapred!  :notworthy:

Jesi provjerio koliko kosta Peugeot, a koliko VXR?

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #2 : 11 Veljača, 2008, 12:14:24 »
Izvini, moja greshka,mislio sam na novi model runnera 200vxr :) A jet novi... Jet sam nashao za 3000e (napolju), a runnera 2006 sa 8000km za 2850 (kod nas u Srbiji)...

Link
http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=8366&trazi=1&ur=1&model=72&m=Gilera-Runner


Njiii :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanje
« Odgovori #3 : 11 Veljača, 2008, 12:43:30 »
Jet sam nashao za 3000e
Novi Jet Force 125 Compressor kosta 3000 eura?
Sta je pojeftinio vise od duplo? Kad je izasao, kostao je skoro 7000 eura.

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #4 : 11 Veljača, 2008, 12:49:20 »
www.mobile.de , tamo sam nashao informaciju, mozhda je losha informacija u tom sluchaju izvinjavam se...Ali evo slika da ne stavljam linkove dugachke...:sad1:

http://img249.imageshack.us/my.php?image=jet2jf5.jpg
http://img518.imageshack.us/my.php?image=jetcompvc6.jpg
Njiii :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanje
« Odgovori #5 : 11 Veljača, 2008, 12:51:50 »
Eh, ne razumijem se bas u Peugeot skutere, ali mislio sam da taj skut mora imati 15 kW, a ne konja. Cudno mi je to.

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #6 : 11 Veljača, 2008, 12:56:00 »
Da ga batalim onda a? I meni je chudno shto je jeftin tako...
Njiii :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanje
« Odgovori #7 : 11 Veljača, 2008, 13:06:22 »
Ma i inace mi se ne svedja taj skuter. On ima na radilici dodatnu remenicu koja pogoni zracnu pumpu koja pod tlakom ubrizgava smjesu u motor (preko IE, ne karba). Sigurno je skupo odrzavanje takvog skutera.

To je po meni bio pokusaj da Peugeot pokaze kako ima tehnologiju da implenemtira kompresor na skuter iako je to potpuno financijski neopravdano.
Kupi ti VXR, to je provjereni skuter.

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #8 : 11 Veljača, 2008, 13:29:25 »
Sad razumem, hvala na odgovoru! Definitivno runner :)  :icon_thumright:
Njiii :)

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Pitanje
« Odgovori #9 : 12 Veljača, 2008, 00:04:59 »
Adame neces valja da sutnes tu predivnu makinu sto imas??

MaLi_FreeStyLe ;)
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #10 : 12 Veljača, 2008, 09:27:11 »
Sry za off :)

Pa gde si ti mali? Pa moracu, sad ce fax, ne prija mi jurcati po gradu na r-u  :angry7: treba neki skuterchic za grad  :icon_thumright:
Njiii :)

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Pitanje
« Odgovori #11 : 22 Veljača, 2008, 10:46:51 »
uzmi vxr, provjereno!

Offline chofus1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 193
  • Spol: Muški
  • i'm the devil, who's asking?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Auti i motori
  • Mjesto: VK
  • Moj Skuter: Gilera runner Vxr
  • MojSetup: šta je to?
Odg: Pitanje
« Odgovori #12 : 25 Veljača, 2008, 13:16:08 »
uzmi vxr, provjereno!

da!! uzmi vxr, stavis multivar i klip i cilindar od 209 i pičiii !!

kompresor trebash nakon nekog vremena mjenjat itd itd tj tak sam ja cuo, a i ima jos 100 raznih pi*darija vezanih za peugeot taj

ja imam vxr-a al 2002 godiste i prezadovoljan sam s njim, tormo ide 125-130 ( nekad) hehe sad trebam novi remen uzet prije pocetka se zone i piči  :glasses9: :glasses9: :glasses9: :glasses9:

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #13 : 26 Veljača, 2008, 21:50:31 »
uzmi vxr, provjereno!

da!! uzmi vxr, stavis multivar i klip i cilindar od 209 i pičiii !!

kompresor trebash nakon nekog vremena mjenjat itd itd tj tak sam ja cuo, a i ima jos 100 raznih pi*darija vezanih za peugeot taj

ja imam vxr-a al 2002 godiste i prezadovoljan sam s njim, tormo ide 125-130 ( nekad) hehe sad trebam novi remen uzet prije pocetka se zone i piči  :glasses9: :glasses9: :glasses9: :glasses9:

E hvala ti za comment, stvarno mi je trebala informacija iz prve ruke. Jel velika razlika izmedju novog istarog vxr-a? Kako si zadovoljan odnosom cena/kvalitet/odrzhavanje? :)  :hello:
Njiii :)

Offline chofus1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 193
  • Spol: Muški
  • i'm the devil, who's asking?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Auti i motori
  • Mjesto: VK
  • Moj Skuter: Gilera runner Vxr
  • MojSetup: šta je to?
Odg: Pitanje
« Odgovori #14 : 27 Veljača, 2008, 00:38:00 »
uzmi vxr, provjereno!

da!! uzmi vxr, stavis multivar i klip i cilindar od 209 i pičiii !!

kompresor trebash nakon nekog vremena mjenjat itd itd tj tak sam ja cuo, a i ima jos 100 raznih pi*darija vezanih za peugeot taj

ja imam vxr-a al 2002 godiste i prezadovoljan sam s njim, tormo ide 125-130 ( nekad) hehe sad trebam novi remen uzet prije pocetka se zone i piči  :glasses9: :glasses9: :glasses9: :glasses9:

E hvala ti za comment, stvarno mi je trebala informacija iz prve ruke. Jel velika razlika izmedju novog istarog vxr-a? Kako si zadovoljan odnosom cena/kvalitet/odrzhavanje? :)  :hello:

cuj...nisam imo mogucnost da stari model vxr-a usporedim sa novim tak da neznam!! a odrzavanje, meni nije skupo,,,sad neznam kakv si ti sa novcima

motor ako nije naturpijan znaci ak nema neki spuh, kit i ta sranja netrosi puno...meni trosi 50kn na 170 km pa ti sad racunaj :)

djelova za runnera uvijek imas svuda

a odrzavanje ti je ovak : 1. ulje za motor od 50-120 kn ( ulje mjenjas svakih 4000-5000 km ) ja osobno tocim ono po 120 kn, nesjecam se sad koja je marka al napisem kad pogledam kanticu!
                                 2. valjcici 100-120 kn ( mozda 20000 km mogu..al neznam, ja ih imam do sada 17000 km i jos su dobri)
                                 3. remen 500 kn, kao sto reko imam 17000 km i jos je dobar al se malo razvuko pa cu ga promijeniti

i to bi ti bilo to ja mislim

ak te sta zanima samo pitaj

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #15 : 27 Veljača, 2008, 09:36:13 »
Pa dobro, u svakom sluchaju jeftinije od nsr-a odrzhavanje :D...Mislio sam na neku razliku u motoru,da li su neshto znachajno menjali osim design-a, i koliko bih ovako okvirno mogao preci s njim odjednom? (Npr ruta Subotica-Osjek)...
Njiii :)

Offline chofus1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 193
  • Spol: Muški
  • i'm the devil, who's asking?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Auti i motori
  • Mjesto: VK
  • Moj Skuter: Gilera runner Vxr
  • MojSetup: šta je to?
Odg: Pitanje
« Odgovori #16 : 27 Veljača, 2008, 13:27:10 »
Pa dobro, u svakom sluchaju jeftinije od nsr-a odrzhavanje :D...Mislio sam na neku razliku u motoru,da li su neshto znachajno menjali osim design-a, i koliko bih ovako okvirno mogao preci s njim odjednom? (Npr ruta Subotica-Osjek)...

masina je vise manje ista!!!  :icon_thumright: ja sam preso  280+(vise od 280 km) kilometara sa rezervarom jedim!! naime iso sam u pozegu iz vk!! od vk do pozege ima nesto vise od 120 km u jednom smjeru i kad smo krenil nazad doso sam do pola puta i pao sa motora  :laughing6: :laughing6: :laughing6: odvuko motor kuci i jos se vozo vise od 2 tjedna sa rezervarom koji sam natocio prije polaska u pozegu  :laughing7:

a za masinu se nezabrinjavaj, znam jednog lika koji je sa vxr-om preso 1500 km u 48 sati, i to njih dvoje ih je bilo!!


 :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #17 : 27 Veljača, 2008, 19:38:37 »
Paa, mislim da si me ubedio  :icon_thumright:  Hvala josh jednom :)

ps  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :D
Njiii :)

Offline chofus1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 193
  • Spol: Muški
  • i'm the devil, who's asking?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Auti i motori
  • Mjesto: VK
  • Moj Skuter: Gilera runner Vxr
  • MojSetup: šta je to?
Odg: Pitanje
« Odgovori #18 : 28 Veljača, 2008, 12:45:17 »
Paa, mislim da si me ubedio  :icon_thumright:  Hvala josh jednom :)

ps  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :D

samo je sad stvar ukusa hoces li uzeti stari il novi model!! a i stvar financijskih mogucnosti!!

tako ko got da je u mogucnosti uzeti vxr-a nek se ne dvoumi!!!  :glasses9:


 :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

Offline Agv46

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Subotica
Odg: Pitanje
« Odgovori #19 : 28 Veljača, 2008, 21:43:08 »
Ma verujem, nije izgled najbitniji,ali ono,mozhe se naci povoljno novi vxr,misim noviji po izgledu a on je svakako lep :)...
Njiii :)