Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Izletio saraf?!  (Posjeta: 1524 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Izletio saraf?!
« : 07 Veljača, 2008, 21:08:41 »
Danas mi je odjednom, nicim izazvan izletio onaj saraf na grani auspuha gdje se montira sonda za mjerenje CO (ugljicnog monoksida), nikad to nisam dirao a kad je proprdio usro sam se da nije zgorio neki dihtung na glavi/cilindru negdje! Kak to moze izletiti iz grane? Pa j#bote ko da vozim kineski skut neki... Nasarafio sam neki dulji, cak ni navoj nije isti, nego grublji, samo da se mogu voziti, privremeno rjesenje... Mislim odrezat taj pipak koji viri i zavariti rupu. Jel ko to radio? Jel to sluzi cemu ili ne? Jel ko mijenjao vunu u originalnom auspuhu (jel opce ima vune?). Zvuk mi je u zadnje vrijeme, nekakav ruzan, limeni, ko da imam praznu konzervu a ne auspuh. Prijedlozi?

Krivac:

« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2008, 21:13:56 To3cutter »

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #1 : 07 Veljača, 2008, 21:26:47 »
Danas mi je odjednom, nicim izazvan izletio onaj saraf na grani auspuha gdje se montira sonda za mjerenje CO (ugljicnog monoksida), nikad to nisam dirao a kad je proprdio usro sam se da nije zgorio neki dihtung na glavi/cilindru negdje! Kak to moze izletiti iz grane? Pa j#bote ko da vozim kineski skut neki... Nasarafio sam neki dulji, cak ni navoj nije isti, nego grublji, samo da se mogu voziti, privremeno rjesenje... Mislim odrezat taj pipak koji viri i zavariti rupu. Jel ko to radio? Jel to sluzi cemu ili ne? Jel ko mijenjao vunu u originalnom auspuhu (jel opce ima vune?). Zvuk mi je u zadnje vrijeme, nekakav ruzan, limeni, ko da imam praznu konzervu a ne auspuh. Prijedlozi?

Krivac:



a bokte jesam se ismijo dok sam čito, kako si to sve opiso, koji lol, još naslov kad sam vidio, izletio šaraf!?, bvaaahahaha
i meni je šaraf jednom bio izletio,čuje se ko da nema spuha uopće, pa to ti nizašto nesluži, stavi novi šaraf i vozi, ili odreži :)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #2 : 07 Veljača, 2008, 21:30:15 »
ma to ti je dodatni dovod zraka iz cilindra da bi ispusni plinovi u spuhu potpuno izgorjeli radi zadovoljavanja eko normi, to slobodno obrusi te zavari :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #3 : 07 Veljača, 2008, 21:30:45 »
a cuj doro je jos to.
mom je frendu odletio spuh sa granom hahahahhaa.

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #4 : 07 Veljača, 2008, 21:38:10 »
ma to ti je dodatni dovod zraka iz cilindra da bi ispusni plinovi u spuhu potpuno izgorjeli radi zadovoljavanja eko normi, to slobodno obrusi te zavari :icon_thumright:

Nije, to sto kazes to se zove SAS (Secondary Air System), to nije to. Pise u prirucniku za mehanicare da se tu montira neka CO sonda kad se mjere neki plinovi. Vidi sliku.


Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #5 : 07 Veljača, 2008, 22:05:08 »
Ili urezi veci navoj i stavi drugi vijak (ali prvo skini auspuh) ili to lijepo odrezi sa fleksericom i zavari gore plocicuda prekrije provrt... (takodjer skini auspuh)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #6 : 07 Veljača, 2008, 23:47:13 »
Danas mi je odjednom, nicim izazvan izletio onaj saraf na grani auspuha gdje se montira sonda za mjerenje CO (ugljicnog monoksida), nikad to nisam dirao a kad je proprdio usro sam se da nije zgorio neki dihtung na glavi/cilindru negdje! Kak to moze izletiti iz grane? Pa j#bote ko da vozim kineski skut neki... Nasarafio sam neki dulji, cak ni navoj nije isti, nego grublji, samo da se mogu voziti, privremeno rjesenje... Mislim odrezat taj pipak koji viri i zavariti rupu. Jel ko to radio? Jel to sluzi cemu ili ne? Jel ko mijenjao vunu u originalnom auspuhu (jel opce ima vune?). Zvuk mi je u zadnje vrijeme, nekakav ruzan, limeni, ko da imam praznu konzervu a ne auspuh. Prijedlozi?

Krivac:



to kolko ja vidim po slici je grana za beverlya 250 ie koji ima lambda sondu i koja ide tu, a pošto je beverly 125 karb ,nema tu sondu pa su našarafili taj vijak da nije rupa jel da bezveze ne rade dvije grane ak mogu jednu

mada mi je čudno kak je baš tu , kod mene je na drugom mjestu


najbolje riješenje baci seriski auspuh i nabi neki top s granom  ;D

navari neki mali drek preko te rupe i riješeno
..::4T Powaa::..

Offline Fare

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nasice
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • MojSetup: Seriala
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #7 : 08 Veljača, 2008, 00:06:03 »
Kao sto ti je i Jandro rekao to je mjesto gdje bi se trebala nalziti lamda sonda, a posto je ti nemas skini auspuh lijepo pobrusi i poravnaj to mjesto i navari jednu zakrpu (komad lima) i tog si se problema rjesio za sve vjeke vjekova. :icon_thumright:

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #8 : 08 Veljača, 2008, 01:44:42 »
meni tu sa auspuha ide to u usis...ako tako ide i tebi reži, vari ali onda moraš i štelat karb jer će ti previše zraka onda imat u smjesi :)
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #9 : 08 Veljača, 2008, 07:03:24 »
meni tu sa auspuha ide to u usis...ako tako ide i tebi reži, vari ali onda moraš i štelat karb jer će ti previše zraka onda imat u smjesi :)

Ajme turbo Baotian?! Nesto si ti pobrkao.

Offline svastar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #10 : 08 Veljača, 2008, 10:10:15 »
meni to na kinezu nije izletilo ???
Mili Zagreb imam rad,
I vu megli bel je sad.
Pariz nema kaj ti imaš,
Jer si lepi i jer si naš.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Izletio saraf?!
« Odgovori #11 : 08 Veljača, 2008, 11:26:41 »
vi na tim kinezima ima te cijev koje ide iz grane koje je povrat plinova

ovo nije povrat plinova nego vjerojatno rupa za lambda sondu koje on nema pa je začepljena

btw. beverlyu 125 povrat plinova ide iz glave (tam blizu spoja s granom) tak da to nije rupa od tog
..::4T Powaa::..