Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla  (Posjeta: 6092 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla
« Odgovori #20 : 05 Kolovoz, 2011, 10:49:19 »
@ rox-rab: skinuo sam podlosku, al nista se time nije promijenilo, pokusat cu naci onu tanku veliku maticu.

@ maki: svi sarafi su na deklu, do kraja stegnuti.

@ karlo: ne bi rekao karlo da se remen rastegao jer dok je hladan super povuce, a nakon duge voznje osjetim da ne vuce toliko sto znaci da se zagrijao i rastegao. Ne razumijem kako je moguce da je getriba riknula kad sam lijepo sve zamijenio, nasuo propisano ulje i u propisanoj kolicini  :dontknow:

@ pajo: kada sam ove zime mijenjao sekundar, koliko se sjecam zubi su isli u koso, a kakva je sada situacija, ne znam  :sad1:

Ne razumijem i to, kada vozim eto reci cemo tih 45km/h i drzim gas on pišti, al cim pustim gas utihne iste sekunde  :icon_scratch:. Pored toga kada naidjem na putu na neravninu, izbocenje, i ako u tom trenutku vozim 45 km/h i predjem preko toga kao da se malo pojaca to pistanje  :icon_scratch:

Ako bude getriba, ja imam jos AC sekundar, al bojim se da nije otisao primar i sto je najgore ne razumijem razlog zasto bi *ebena getriba otisla kada sam uradio sve kako treba  :angry7:

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla
« Odgovori #21 : 05 Kolovoz, 2011, 12:17:33 »
Koliko sam cuo po zvuku mogao bi biti remen, da pisti jednostavno jel mu se pisti. Necujem struganje, nego samo pistenje. Jednako kao kada susjed upali golfa jedincu i kada bih ga gađao kroz prozor. Probaj drugi remen.

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla
« Odgovori #22 : 05 Kolovoz, 2011, 13:36:59 »


@ karlo: ne bi rekao karlo da se remen rastegao jer dok je hladan super povuce, a nakon duge voznje osjetim da ne vuce toliko sto znaci da se zagrijao i rastegao. Ne razumijem kako je moguce da je getriba riknula kad sam lijepo sve zamijenio, nasuo propisano ulje i u propisanoj kolicini  :dontknow:


sta ja znam, jesili dobro upreso, jeli ti se to culo odman kad si zamjeno ?
No compression no fun!

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla
« Odgovori #23 : 05 Kolovoz, 2011, 15:01:14 »
@ domba: I ja kontam da mozda nije sta oko remena jer kao sto si i sam rekao, kada smo davno imali golf 2 kad ode remen u 1 brzini nenormalno zviždi, mozda je i kod mene tako  :dontknow:. Nema struganja, osjetio bi makar neke vibracije, bukvalno samo odjednom pocne da zviždi i to samo pri odredjenim brzinama. Za sad mi je jeftinije resenje novi remen...

@ karlo: Od lika od koga sam kupio sekundar, sekundar je bio komplet, znaci on ga izvadio iz getribe i dao ga meni, nije bilo potrebe za presovanjem, jer nisam osovinu vadio. Eh dobro si me to pitao, nije se odma culo, vozio sam nekih mozda oko 200 km sa novim variom, remenom i sekundarom i onda je nekako pocelo to pistanje.

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla
« Odgovori #24 : 05 Kolovoz, 2011, 15:32:50 »
@ domba: I ja kontam da mozda nije sta oko remena jer kao sto si i sam rekao, kada smo davno imali golf 2 kad ode remen u 1 brzini nenormalno zviždi, mozda je i kod mene tako  :dontknow:. Nema struganja, osjetio bi makar neke vibracije, bukvalno samo odjednom pocne da zviždi i to samo pri odredjenim brzinama. Za sad mi je jeftinije resenje novi remen...

Nego jesi probao ga polako razvriti dok je na centralnoj nogari? I uzbrdica, nizbrdica? Sve isto?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla
« Odgovori #25 : 05 Kolovoz, 2011, 15:55:11 »
nešto slično se čuje kad imaš produženi prijenos,na određenoj kilometraži počne žviždat kao turbina i onda prestane.ali pošto je kod tebe seriski primar sa kosim zubima nije do toga.
jesi provijeravo(brojo)zube na primaru i sekundaru jel odgovara seriskom prijenosu??
http://svet-skutera.rs/forum/index.php?/topic/177-duzine-remena-i-zupcanici-u-prenosu-kod-ser-skutera/
lovac u mutnom team

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla
« Odgovori #26 : 05 Kolovoz, 2011, 17:59:10 »
nešto slično se čuje kad imaš produženi prijenos,na određenoj kilometraži počne žviždat kao turbina i onda prestane.ali pošto je kod tebe seriski primar sa kosim zubima nije do toga.
jesi provijeravo(brojo)zube na primaru i sekundaru jel odgovara seriskom prijenosu??
http://svet-skutera.rs/forum/index.php?/topic/177-duzine-remena-i-zupcanici-u-prenosu-kod-ser-skutera/

Potpis... :icon_thumright: Evo kod mene je bas takav zvuk "turbine"  getribi  od 40 pa nagore...tako da se ne sekiras jer je sve ok...valjda i zupcanici na nekim obrtajima udu u "rezonaciju"... :icon_biggrin:

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Minarelli problem - pištanje i zavijanje iz dekla
« Odgovori #27 : 06 Kolovoz, 2011, 00:12:30 »
@ Domba: Nemam centralnu nogaru tako da to ne mogu izvesti  :icon_biggrin:. I uzbrdo i nizbrdo sve je isto, on kad dodje u svoje brzine to jeste od 45-55 km/h i onda preko 70 on zvizdi, nije bitno jel uzbrdo il nizbrdo il pravac  :dontknow:

@ cvele, pajo: evo sve slike

AC lijevo (13 zubaca) LC desno (14 zubaca)



AC lijevo (42 zubca) LC desno (43 zubca)



Sekundar:



Sekundar postavljen:



Znaci brojevi odgovaraju, AC je bio 13/42, a sad je LC 14/43. Ne shvatam zasto bi mi sekundar zvizdao kad nije produzen  :sad1:

Evo sad sam se isao malo vozati, dok je hladan, puno manje zvizdi, cim se zagrije puno vise zvizdi i ranije pocne zvizdati  :dontknow:

Remen je Hebo, ovaj koji sam dobio uz Hebo NG vario set, ne znam tacno dimenzije.

Ima neki runner u gradu isto zvizdi kao ja, al on zvizdi cijelo vrijeme, kod mene samo na brzinama 40-50 i 70-... Zasto ne zvizdi od 50 do 70  :angry7:

Nista vise ne kontam  :sad3: