Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koje rolice staviti?  (Posjeta: 10599 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
koje rolice staviti?
« : 15 Lipanj, 2011, 19:58:01 »
moram mjenjati rolice pa me zanima na koju težinu da idem,trenutno su otprilike 5.2g ali su sj.... i 3 su 5.2g a ostale su od 5g do5.3g......dali da stavim kako je i bilo ili malo lakše/teže.....
malossi sport70,leo v. tt,karb 17.5,federi serijski,twin air filter...

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #1 : 15 Lipanj, 2011, 20:04:40 »
moram mjenjati rolice pa me zanima na koju težinu da idem,trenutno su otprilike 5.2g ali su sj.... i 3 su 5.2g a ostale su od 5g do5.3g......dali da stavim kako je i bilo ili malo lakše/teže.....
malossi sport70,leo v. tt,karb 17.5,federi serijski,twin air filter...
Najvažnije nisi reko,koji variomat imaš,dali serijski ili neki drugi. :dontknow:
Ako je dobro išo s ovim valjčićima,zašto bi stavio drugu težinu? :icon_scratch:

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #2 : 15 Lipanj, 2011, 20:11:54 »
e da seriski vario....zato što dosta prevrtava u startu i krajnja je 80 i onda krene trzat....a svakak moram mjenjat rolice jer su banana pa neznam...mišljenja dal treba možd malo lakše ili teže....

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #3 : 15 Lipanj, 2011, 20:22:50 »
e da seriski vario....zato što dosta prevrtava u startu i krajnja je 80 i onda krene trzat....a svakak moram mjenjat rolice jer su banana pa neznam...mišljenja dal treba možd malo lakše ili teže....
A bilo bi logično ako prevrtava da treba nešto teže ali pitanje kolko. :icon_scratch:
Trebalo bi imat par grmaža pa isprobat,pitanje je i kolko se dobro da uštelat sa seijskim variom. :dontknow:

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #4 : 15 Lipanj, 2011, 20:23:48 »
e da seriski vario....zato što dosta prevrtava u startu i krajnja je 80 i onda krene trzat....a svakak moram mjenjat rolice jer su banana pa neznam...mišljenja dal treba možd malo lakše ili teže....

Ak ti se prevrtava...staviš malo teže....5.5g ili 5.7g i miran si......ja bi rađe čak 5.7g s obzirom kak si opiso da se dosta prevrtava
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #5 : 15 Lipanj, 2011, 20:30:11 »
ma naručit ču 5.5g pa čemo vidit.....problem je kod nas u brodu da nema nigdje za kupit več se mora naručivat....ima samo u jednoj trgovini i traži za rms-ove 110kn....
e da još jedno pitanje zašto nemogu skinuti onaj zadnji dio variomata,nemogu ga skinuti sa radilice,,,kako njega skinuti.....

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #6 : 15 Lipanj, 2011, 20:32:16 »
ma naručit ču 5.5g pa čemo vidit.....problem je kod nas u brodu da nema nigdje za kupit več se mora naručivat....ima samo u jednoj trgovini i traži za rms-ove 110kn....
e da još jedno pitanje zašto nemogu skinuti onaj zadnji dio variomata,nemogu ga skinuti sa radilice,,,kako njega skinuti.....
Kakav zadnji dio,opiši na šta misliš?

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #7 : 15 Lipanj, 2011, 20:35:46 »
pa znači onaj dio,kao poklopac variomata što ide do mikro remena(kolko sam vidio ima onaj di su rolice i onaj drugi)......skinem vario i ostane taj dio i nemogu ga svuči dolje....neznam jel kužite na šta mislim.....

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #8 : 15 Lipanj, 2011, 20:42:20 »
pa znači onaj dio,kao poklopac variomata što ide do mikro remena(kolko sam vidio ima onaj di su rolice i onaj drugi)......skinem vario i ostane taj dio i nemogu ga svuči dolje....neznam jel kužite na šta mislim.....
Kolko kužim misliš na kalotu variomata ili poklopac,to mora ić dolje sa komplet variomatom bez ikakvih
problema,vjerojatno su se zubci zajeli u zubce radilice,ne znam šta drugo? :dontknow:
Mada nisam čuo da se to događa na 50-tkama.

Offline Jet Force C-tech

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 860
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force C-tech
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #9 : 15 Lipanj, 2011, 20:46:12 »
pa znači onaj dio,kao poklopac variomata što ide do mikro remena(kolko sam vidio ima onaj di su rolice i onaj drugi)......skinem vario i ostane taj dio i nemogu ga svuči dolje....neznam jel kužite na šta mislim.....

poprsci dobro WD-om i glimaj al nemoj na silu izvlacit !!!

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #10 : 15 Lipanj, 2011, 20:51:19 »
evo na slici pog slovom g....poklopac....kad skinem ide samo variomat i rolice poispadaju a poklopac neide,mogu ga pomaknut svega 5mm kolko ide od radilice jer je na tom dijelu radilica malo tanja i onda kad dođe do tog zadebljanja zaglavi ma kako god pokušo mrdat neide nikako...
nemam druge slike al otprilike ovak izgleda i dalje od crvene crte neide da si.....

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline Papa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sp 180
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #11 : 15 Lipanj, 2011, 22:14:23 »
hahah...preskocio ti je u zubce izmedju...to se meni dogodilo jednom...treba ga cimnut nazad...
svaki zub kalote ti treba bit u  drugom zubu radilice...ovdje ti se pomaknulo za jedan...

nabavi drugu kalotu odmah...ako su ovdje zubi razhebani...moguce da i zato trza...
sto da vadim termostat... ima da mu odu karike odmah ...
volim iskljuciti mozak i gledati sto pisu ljudi koji ga nikad nisu ni ukljucile...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #12 : 16 Lipanj, 2011, 00:00:11 »
na mom multivaru zubi uopće ne drže pa radi, to je sporedno... svuci na silu to dole cimajući lijevo desno, kad skineš malom turpijicom popravi zubce.. serijski vario je s#eban.. ako staviš teže role bude startao okej al kasnije padnu okretaji i imaš rupe u ubrzanju, međugas nikakav.. ak staviš lakše, onda se malo prevrtava u startu al kasnije nema rupe.. ja bi na tvom mjestu izabrao ovu drugu opciju, jer vožnja s rupom u međuubrzanjima je jako nezgodna..

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #13 : 16 Lipanj, 2011, 09:57:24 »
pa sad je otprilike kad podijelim sve nekih 5.2g,ali su role sj... 3 su 5.2g,jedna je 5,jedna 5.3,jedna 5.1 i to je neko bušio i vidi se na njima da nije izbušio dobro jer role nisu u centru i ove dvije što su drukčije su više jajaste,tj. nisu potrošene pravilno kako bi trebale biti.....prevratava mi onak malo u startu al kasnije su okretaji dobri ali mi nekrene uvijek jednako dobro nekad krene pa moram pustit i odvrnut gas ponovo i onda ubrzava ok....e sad ja sam mislio ići na 5.5g,ali možda onda bolje da idem na 5.2 kak je bilo ili da stavim 5g....dali me može zaje....to što je zaglavio taj poklopac variomata to što mi trza užasno kad dođe do 78-80,prije je išo 85 i nije tolko trzo,a sve ostalo je isprobano,i veče dizne i sve,do goriva nije.....

Offline Jet Force C-tech

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 860
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force C-tech
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #14 : 16 Lipanj, 2011, 10:20:10 »
ti moras prvo skinut taj poklopac sa radilice pa onda tek o rolnicama razmisljaj !

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #15 : 16 Lipanj, 2011, 10:26:38 »
ti moras prvo skinut taj poklopac sa radilice pa onda tek o rolnicama razmisljaj !

pa znam to ali neide kako god probo...cimao sam vuko i neide......kakve veze ima to sa rolicama,njih moram svakako mjenjat a kod nas nema u nijednoj trgovini za kupit veče moram naručit i čekat...

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #16 : 17 Lipanj, 2011, 17:01:42 »
probo role 4.8 i prevrtava da je to strašno,od 40 pa do 78 kolko je maksimum jedva dođe.....sad je problem što nemam druge pa se moram vozit na ovim sj.... dok ne nabavim....neznam možda kako bi bilo da probam ići na 5.5g ak uspijem nabavit il da ostanem na 5.2,sad kužim kolko i ta mala razlika može zajebavat....

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #17 : 17 Lipanj, 2011, 17:03:53 »
ne znam, sto vec nisi uzeo multivar i postedio se muka

imas obrtaljku ganjaj nekih 9 i to je to
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #18 : 17 Lipanj, 2011, 17:38:15 »
probo role 4.8 i prevrtava da je to strašno,od 40 pa do 78 kolko je maksimum jedva dođe.....sad je problem što nemam druge pa se moram vozit na ovim sj.... dok ne nabavim....neznam možda kako bi bilo da probam ići na 5.5g ak uspijem nabavit il da ostanem na 5.2,sad kužim kolko i ta mala razlika može zajebavat....

Zamisli koliko su rolice zajedno teske. Sad probaj naci formulu pa izracunat koliko dobivaju na "tezini" kad ih zarotiras 9000+ okr. u minuti. Nije nimalo lagano, zar ne? Uostalom, te "lagane" rolice toliko stiscu variomat da se centralni feder uslijed te sile stisce, a da bi njega stisnuo trebas 30tak kilograma. A jos racunaj i da ne djeluju direktno na centralni feder nego preko remena tako da je sila visestruko veca.


To sto su one u ruci lagane ne znaci nista  ;D



Drugi primjer bi mogao biti kotac. Ako je na njemu 30-40g utega koliko prosjecni set rolica ima, bez tih utega trese za poludit, a vrlo malo ti utezi utjecu na ukupnu masu kotaca + kaj se kotac vrti 10 puta (govorim napamet, mozda je razlika bitno veca od 10 puta) sporije od variomata
« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2011, 17:41:35 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje rolice staviti?
« Odgovori #19 : 17 Lipanj, 2011, 17:44:03 »
na koliko okretaja se vrti po satu kad kažeš da prevrtava?