Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Servis na 12 soma VXR  (Posjeta: 5920 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZADRO

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zadar
  • Moj Skuter: x9-180 amalfi
  • Moja Kaciga: nije moja....
  • MojSpuh: s desne strane...
Odg: Servis na 12 soma VXR
« Odgovori #20 : 14 Svibanj, 2013, 23:18:24 »
ajd mi ti objjasni razliku izmedu 5w40 i 10w40 ulja
ja sam na svome 10w50 stavljao i pokazalo se kao bolje i masina je radila mirnije i jednakomjernije nego na agip smecu
koje je ko voda rjetko

a sta ti molin te iman tu objasnjavat,reci ti meni lipo koliko masina si odvozia s 5w40 i s 10w40 uljen i na jedno 20-30 tisuca km ih otvoria i pregleda??

sudeci po tvon znanju, i odgovorima nisi nijednu,jer ic nekome na probleme s membranon savjetovat da minja kompjuter od 1300kn je bit totalna neznalica

neznan vise di ti je gust toliko dezinformacija sirit,kad god procitan tehnicka pitanja,naletin na tvoje pi*darije,mislin da bi ti pametnije bilo pisat po offtopicu a ne tehnici s obziron kakve pi*darije pises

a dok mi ne dokazes suprotno da je 10w40 ulje bolje od 5w40 na leaderu,ja cu i dalje livat ono sta je tvornica preporucila i bit miran,jer radia san u piaggia 3 godine i vidia san svega i svacega,vxrova sa 80 000km i slicno,a gle cuda svi na su na 5w40 i nikad niti jedan problem s tin uljen..a sad da iden govorit koje je ulje bolje agip selenia repsol ili nesto cetvrto,za to nisan kompetentan i u to se necu misat. Prije san liva seleniu i nikakvh problema,sad livan agip i opet nikakvih problema.

a te pi*darije da ti motor radi mirnije na ton ulju prodaji nekome drugome, ako je motor zdrav i ako je karb nastelan radit ce mirno i na 5w40

Znan jos par ljudi koji livaju  10w40 u te masine,al to je na njihovu dusu i ulje je dosta jeftinije,pa vjerojatno se i tu ide usparat koja kuna pa servis ispada jeftiniji,al dok rezultate ne vidin nista tvrdit necu,nego se drzat tvornice..
jesi ti ono napisa da si nalia dvitaktola u auto i da je auto trosia manje i bolje isa??ako nisi,neznan ko je ,al takve pi*darije necu nigdi procitat osim na ovon forumu jer se to dozvoljava od strane moderatora i administratira jer dezinformacije u tehnickin pitanjima bi rijesava stroze nego spammanje,pa ne bi bilo ovoliko gluposti

Jedina stvar koja se jos moze ucinit na tin masinama je da se ulje minja svako 3000km jer uz nase divno gorivo,i uz problem tih masina sta vole zamisat ulje i gorivo, to je jedna od stvari sta je tvornica deklarirala,tu bi ranije minja i motor ce bit zahvalniji

al redovita izmjena ulja i zagrijavanje prije voznje i ta masina moze odvozit lipu kilometrazu

glavonja,nisan miria kugle koliko gr su, tvornicke kugle su malo olaksane,ja mislin da su na oko 10 grama,al nisan siguran tocno koliko :icon_thumright:
svaka cast duje :icon_thumright:
svako malo citam o tim uljima i svako malo izleti neki genijalac s ogromnim iskustvom sto se tice ulja :angry7:....pola njih ode idu u školu a pricaju tome kao da voze 40 god...tvornica deklalira 5w40 i nemas tu sto kemijati i da potvrdim ono sto si reka za kilometrazu,znam za 2 vxr-a(180) koji imaju preko 70000tkm i cilo vrime voze na agipu!!
sad na koliko ga mijenjaju ne znam ali nikad otvarani....

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Servis na 12 soma VXR
« Odgovori #21 : 15 Svibanj, 2013, 00:31:25 »
oduvijek me fasciniralo sto ljudi pokusavaju ušediti 20-30-40 kn na ulju koje mjenjaju jednom u 4-5 000 km...
ja u svoj motor ne bi stavio ulje od 40 kn da mi neko plati,a vjerujem i jos dosta ljudi koji čuvaju i paze svoj skuter a nisu cicije da gledaju razliku od 30-40 kn!
ja cijelo vrijeme sipam samo agip 5w40,1.1l,iako je po manulu da se mjenja svakih 5 000 km ako se ne varam,ja mjenjam izmedu 3500-4000km i odmah naravno i novi filter kada se ulje mjenja...uz to i zagrijavanje masine,jako teško da cete sahraniti leader masinu!