Ostalo > Svijet računala i mobitela

Promjena IP adrese?

<< < (3/4) > >>

Luka 0101:
ak treba objasnjavti onda zabrova... sve us vemu ak os nekaj napravit a da se ne vidi tvoja adresa spajas se preko proxy servera... i dalje te mogu trace-at al je dobra stvar ;D

Poggiali:
ook :)

shegyman:
prva grupa brojeva ili prve dvi ti odredjuju drzavu, a ostale druge providera - optima, t-supci itd. Zaboravija san sad tocno, proguglaj.
tebi se dodjeljuje IP adresa koja traje 24 sata, tek onda dobivas drugu.
nisan siguran jel se gasenjem rutera mijenja. mislim da ne.

Domba:

--- Citat: shegyman - 08 Lipanj, 2011, 13:30:44 ---prva grupa brojeva ili prve dvi ti odredjuju drzavu, a ostale druge providera - optima, t-supci itd. Zaboravija san sad tocno, proguglaj.
tebi se dodjeljuje IP adresa koja traje 24 sata, tek onda dobivas drugu.
nisan siguran jel se gasenjem rutera mijenja. mislim da ne.

--- Kraj citata ---

Netocno sve skoro :)

Uglavnom najcesce prva dva su od operatera i stalna su, s tim da neki operatori imaju vise tih "pocetaka" a drugo su racunala. IP adresa se mjenja po spajanju, off on routera i ima novu ip adresu :)

I svaka 24h se radi reconect od par sekundi gdje dobis novu ip.

Inace radim u jednoj ISP firmi pa znam :)

Pupo:
Domba dobro kaže, svaki isp ima dodjeljen IP raspon u kojemu su svi njegovi korisnici. I resetiranjem rutera ćeš dobit novi IP ali opet u tom rasponu od svog ISP-a.

Možeš si maskirati IP s nekim drugim pomoću raznih Shieldova pa ćeš moći gledat formulu na bbc-u, gledat sva videa na jutubu i sl. No ako misliš radit neke kriminalne radnje, nemožeš se sakriti.

@Domba Ovo resetiranje nakon 24sata, moram priznat da to nisam vidio već neko vrijeme, gledao sam logove negdjeprije i imao sam konekcije po nekoliko dana?! Da li promjene ip bez pucanja veze ili?


Neznam da li znate, ali danas je testiranje novih IPv6 ip adresa (facebook, google i mnogi drugi sudjeluju). IPv4 sustav imaj još jako malo slobodnih IP adresa pa će biti zamjenjen do kraja godine sa IPv6 sustavom (128 bitne adrese) koji ima nezamislivo više slobodnih mjesta te se vjerojatno nikada nece morati mijenjati jer se neće potrošiti sve adrese.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju