Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Tesseract  (Posjeta: 1090 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jprekrit

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1016
  • Spol: Muški
  • ♫★♫ Heartbeat @ 128bpm ♫★♫
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanec
  • Moj Skuter: Runner SP Bianco Fus
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Medon
  • MojSetup: Stock
  • MojSpuh: Yasuni R Alu
Yamaha Tesseract
« : 04 Lipanj, 2011, 00:31:32 »
Yamaha Tesseract po mnogima je jedan od najboljih koncepata ikad razvijenih, kako zbog totalno ludog izgleda tako i zbog domišljatog dizajna.

U slučaju da da se i vama sviđa, imamo dobre vijesti: Yamaha bi uskoro mogla početi proizvoditi Tesseract.

Tesseract prototip je hibridno vozilo na četiri kotača (Quad) koje nije ni automobil niti motocikl, iako u suštini po svemu onome što je bitno, možemo reći da je ipak najsličniji motociklu. Ovo zanimljivo konceptno vozilo pokreće kombinacija V-Twin benzinskog motora s tekućim hlađenjem i elektromotora.

Vozilo je također opremljeno jedinstvenim ovjesom koji omogućava fleksibilnost u skretanju poput standardnih motora unatoč specifičnoj konfiguraciji s četiri kotača. Širine otprilike poput standardnih motocikala, ovo vozilo pruža jednaku sposobnost manevriranja po gustom gradskom prometu dok istovremeno nudi izvrsnu stabilnost i ekološki prihvatljiv hibridni pogon.

U nedavnoj izjavi za medije, tvrtka je rekla kako tim stručnjaka radi na usavršavanju vozila te da će vozilo uskoro biti spremno za serijsku proizvodnju. Buduća proizvodna verzija razlikovala bi se u tipu motora, točnije V-Twin opcija na konceptnom Tesseractu trebala bi biti zamijenjena paralelnim dvocilindrašem, a pogon bi se odvijao preko kardana umjesto lančanog prijenosa.

Posebice zbog ovog potonjeg detalja moguće je da će Yamaha stvarno staviti ovu mašinu u proizvodnju jer bi lanci na konceptnom modelu u stvarnosti bili prava noćna mora. Elektromotor ostaje isti kao dopuna pogonu. Snaga se prenosi putem automatskog mjenjača.



Tesseract je fantastično vozilo po mnogočemu. Osim činjenice da ima četiri kotača što znači i više mjesta za sjedenje, ovaj četverocikl je zaista upotrebljiv i energetski učinkovit i pri većim brzinama. Emisija štetnih plinova nevjerojatno je niska i gotovo zanemariva (zbog hibridnog pogona). Sjedala su kvalitetna i mekana, a vozilom je vrlo jednostavno upravljati. Tesseract bi isto tako mogao ispuniti želje kupaca za off-road iskustvom.

Ipak, vozilo (barem sudeći po konceptnoj varijanti) ima dosta veliku masu u usporedbi s klasičnim motociklima što znači da će morati imati dosta jaki pogonski sklop koji bi se mogao nositi s tom masom.

Ne preostaje nam ništa drugo nego zamišljati kako bi bilo voziti Tesseract dok čekamo finalne informacije iz tvornice. Nama ovo čudo izgleda fenomenalno!






Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Yamaha Tesseract
« Odgovori #1 : 05 Lipanj, 2011, 12:01:03 »
Ne znam, verujem da je dobar kao i sve sto dolazi iz Yamahe ali meni se ne dopada ni malo, isto kao i onaj MP3....
Motor je motor, auto je auto, kvad je kvad ali ovo mi se ne uklapa ni u jednu opciju. Jedino taj hibridni pogon, to je veliki plus nad ''obicnim'' motorciklima.