Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Honda Jazz 250ccm  (Posjeta: 12704 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Honda Jazz 250ccm
« : 01 Lipanj, 2011, 21:37:55 »
Ima li tko ikakav repair/service manual za skuter iz topica?

Naime, kupio sam pilu za poprilično male novce i sada trebam napraviti potpunu dijagnostiku na skuteru kako bih bio siguran u njega.

Slijedi Honda Jazz 250 potpuno razotkrivanje, streap teaze :) (do vijka)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #1 : 01 Lipanj, 2011, 22:02:31 »
jesili probao guglati

nebih pitao da nisam ;)

Ipak uspio sam pronaći, za one koji će eventualno trebati evo link za download :

http://www.hondaspree.net/other/Honda-NSS250-Reflex-2001-2007-Service-Manual.pdf
« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2011, 22:10:34 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #2 : 04 Lipanj, 2011, 17:59:32 »
Što da kažem...

Vratio se u "svijet skutera" - MOJSKUTER je Honda NSS JAZZ 250 - cestovna krstarica

Slika skutera :


Uploaded with ImageShack.us

Nakon prve vožnje i raskapanja skutera prvi dojmovi :

- Izuzetan osjećaj ugode u vožnji, sjedalo je toliko udobno da mi je žao maknuti guzu s njega - relaxirajući položaj sjedenja za duga putovanja
- Skuter ima ABS koji radi fenomenalno - jučer je lagano kišilo i probao sam naglo kočiti i tu je ABS savršena pomoć - nema proklizavanja kotača a samim time nema niti expresnog padanja s motora
- Skuter također posjeduje i IDLE STAND BY funkciju (skuter se sam gasi na stajanjima (u leru) - kada ste npr. na semaforu) - dodavanjem gasa skuter se pali i vožnja se nastavlja - izuzetna stvarčica za gradske gužve radi uštede goriva budući neće biti laganog prolaska između automobila jer je skuter ipak "mrcina" (mrcina naj se uvrijediti ;) )
- Rastavljao sam svakakve skutere/motore ali kada Honda nešto napravi onda je to "to"  :icon_thumright:
- Honda je u ovaj skuter ugradila izuzetno kvalitetne komponente (takva im je praksa u cijeloj auto/moto industriji)
- Odziv na gas i ubrzanja su karakteristična za skuter te kubikaže, štoviše s obzirom na cjelokupnu masu skutera odziv na gas je jako dobar

Nakon rastavljanja :

- Skuter sam dobio poprilično povoljno (zahvaljujući mojem umijeću trgovanja :) ) te je skuter zadnje 4 godine praktički bio ne vožen
- Prijenos je u jako dobrom stanju (mislio sam da ću morati sve mijenjati), mjerenjem dimenzija remena, rolica... sam ustvrdio da se potrošni dijelovi nalaze na pola servisnog intervala (servisni interval za pogonski remen za ovaj skuter je 20 000km).
- Ulje u mašini je bilo izuzetno crne boje i bilo je manjkavo - promijenio sam ulje i filter te ću sada vidjeti koliko će skuter trošiti ulja (na zimu planiram raskopati mašinu i napraviti polugeneralku - karike, dihtunzi, ventili, fazni lanac, itd...)
- Primjetio sam propadanje zadnje kočnice i tu je problem u lajtungu koji vodi do pumpe ABS-a (dat ću izraditi nove lajtunge i zamjeniti ih - čelične)

- Osim lajtunga, guma te poneke ogrebotine skuter je u jako dobrom stanju

Ukoliko netko ima nekakvih pitanja ili možda koji pametan savjet/preporuku ne ustručavajte se pisati.

Živjeli i čitamo se!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #3 : 04 Lipanj, 2011, 23:42:31 »
Stabilnost na većim brzinama i kako ide u zavoje?
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #4 : 05 Lipanj, 2011, 10:04:54 »
Stabilnost na većim brzinama i kako ide u zavoje?

Na kojim većim brzinama? Skuter ide 130 kmph :)
- zbog manjih kotača i glomaznosti nije stabilan kao Beverly (manja je manevrarska sposobnost) - klasika, ponaša se kao X9
- U zavoje nisam ulazio agresivno zbog loših guma ali da se lijepo nagnuti i održava balans, meni se čak i ne čini da sporo reagira na prebacivanje težine...
- nije to skuter za nekakvo jurcanje nego za laganu i lagodnu vožnju ;)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #5 : 05 Lipanj, 2011, 10:15:14 »
prednji kraj nesto kao vfr, za ozbiljnije ljude lijep skuter, udoban i dovoljno snazan.. samo to kod paljenja, gasenja.. nema tu neke ustede velike ali hoce li na taj nacin se aku brzo isprazniti zbog paljenja svako malo po gradu.
design mi nije nesto kao i vecina hondinih skutera, ali sto je tu je.. bitno je da sluzi svrsi.. :icon_thumright:
PUNO SRETNIH KILOMETARA ZELIM  :headbang:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #6 : 06 Lipanj, 2011, 12:06:50 »
@Drnda : Hvala!
Izmjerena potrošnja 4L/100km kombinirane vožnje bez Idle/stand by (svrhu te opcije vidim jedino u gradskoj vožnji - gužve/sermafori) što je poprilično dobar rezultat budući nisam otvarao mašinu da vidim ventile, očistim karb, itd...

Danas sam se malo oslobodio (dugo nisam vozio skutere s malim kotačima - još od SP-a) i moram priznati da se da lijepo zaleći u zavoj...

Sve u svemu nije loše...

Imao sam jasan cilj što želim i to sam dobio - udobnost, dobru zaštitu od vjetra, komfor (to je sve jedno te isto), malu potrošnju i ono najvažnije da se djevojka hoće voziti sa mnom na njemu jer da sam uzeo motor onda to nebi bilo moguće a ovako izleti u dvoje na hondici su češći.

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #7 : 06 Lipanj, 2011, 14:55:51 »
Mr. J, odlican post, napisano sa stilom.

Meni se takodje jako dopada taj skuter ali koga god sam pitao sta misli o Hondinim skuterima skoro SVI su mi rekli da ih izbegavam (navodno zbog delova i cene istih), ima tema na forumu pa mozete proveriti.
U mom gradu ih ima par komada, i jako lepo izgledaju kada se vide na ulicama. Imao sam priliku da vozim kinesku kopiju tog skutera, neki Jonway 250 i nisam imao nikakvih zamerki osim na losu plastiku, mogu da zamislim kakav bi uzitak bio da sam vozio pravu Hondu. Uzeo sam taj skuter u obzir pri kupovini jer sam visok a cini mi se da je taj skuter kao stvoren za mene (znajuci da me tjuning skutera i brza voznja uopste ne zanimaju).
Malo sam ambivalentan sto se tice kupovine 4t skutera jer ih nikada nisam imao a i ne razumem se oko popravki, pritom u mom gradu, naravno, nikakav servis za tako nesto ne postoji.
Otprilike imam iste zahteve od skutera kao sto su vasi, tako da se i oko toga slazemo  :)

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #8 : 06 Lipanj, 2011, 15:08:03 »
Mr. J, odlican post, napisano sa stilom.

Meni se takodje jako dopada taj skuter ali koga god sam pitao sta misli o Hondinim skuterima skoro SVI su mi rekli da ih izbegavam (navodno zbog delova i cene istih), ima tema na forumu pa mozete proveriti.
U mom gradu ih ima par komada, i jako lepo izgledaju kada se vide na ulicama. Imao sam priliku da vozim kinesku kopiju tog skutera, neki Jonway 250 i nisam imao nikakvih zamerki osim na losu plastiku, mogu da zamislim kakav bi uzitak bio da sam vozio pravu Hondu. Uzeo sam taj skuter u obzir pri kupovini jer sam visok a cini mi se da je taj skuter kao stvoren za mene (znajuci da me tjuning skutera i brza voznja uopste ne zanimaju).
Malo sam ambivalentan sto se tice kupovine 4t skutera jer ih nikada nisam imao a i ne razumem se oko popravki, pritom u mom gradu, naravno, nikakav servis za tako nesto ne postoji.
Otprilike imam iste zahteve od skutera kao sto su vasi, tako da se i oko toga slazemo  :)

Drago mi je da Vam se sviđa/dopada taj skuter jer je i mene osvojio što izgledom, što kvalitetom (u vezi izgleda : "o ukusima se ne raspravlja").
Istina, dijelovi u odnosu na druge skutere jesu skuplji do nekih 20% (iste kubikaže/uzimam u usporedbu piaggio grupaciju) ali tuning/zamjenski dijelovi (malossi, polini...) su jednake cijene (termo grupa, prijenos, itd...).

Osim tog Jonwaya ima i nekakav JMstar (mislim da čak ima recenzija na portalu) ali oni se objektivno, ne mogu uspoređivati s Hondom.
Još bih nekoliko godina apstinirao od kupnje kineskih proizvoda dok isto ne mogu reći za južno korejske proizvode. Iako imaju slična imena i na prvi pogled teško je razlikovati južno korejski proizvod od kineskog, onaj prvi je uglavnom, daleko kvalitetniji (tu bih izdvojio Hyosung kao ogledni primjer).

Ne znam čemu strah od kupnje 4t pogonskog agregata budući je isti daleko kvalitetniji (veći aksploatacijski period, veća autonomija, veća sigurnost/pouzdanost, itd...) od 2t agregata koji su ruku na srce, konstrukcijski jednostavniji a samim time i za održavanje jednostavniji.

Kao što ste se naučili održavati 2t agregate jednako se lako naučite održavati i servisirati 4t agregate - nema tu puno nauke ;)

S ovim skuterom (i svakim sličnim: beverly, x9, nexus...) bih se bez problema uputio na put od cca. 800 km dok to isto nebih učinio s SP 180 ;)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #9 : 06 Lipanj, 2011, 15:39:16 »
@Mr. J

Znate kako, neko bi rekao da je strah prema necemu novom sasvim opravdan (kao kod mene recimo prema cetvorotaktnim skuterima), ali borim se protiv toga citanjem foruma. Samo sam jednom imao skuter, MBK Booster dvotaktni, i najverovatnije vise nikad iz razloga odnosa velicine, ja-skuter. Pedesetice su definitivno suvise male za moje ''gabarite'' pa sam zato suzio potencijalne tipove motora/skutera za kupovinu, na svega par. Maxi skuter ili enduro motor. Cak sam i temu otvorio, da cujem misljenja drugih korisnika foruma. Honda kakvu vi imate se na trzistu Srbije moze naci za manje od 2000 evra, tako da cu, ako budem imao dovoljno sredstava, definitivno postati vlasnik pa cu se onda javiti da razmenjujemo utiske  : ))))

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #10 : 06 Lipanj, 2011, 18:07:15 »
Čuj... (nadam se da možemo preći na "ti" :) )

Prvo trebaš riješiti sam sa sobom što želiš od vozila (skuteri - udobnost, mala potrošnja, jeftino održavanje, veći komfor za suvozača ; ili motor)

Ja sam dobrano razmišljao što uzeti, vozio u zadnje vrijeme CBR600RR i mogu reći da za mene nisu ležaljke (nemam osjećaj brzine - pogledaš na sat odjednom već na 160kmph, neudobno - pogotovo za suvozača, potrošnja, djevojka se neće voziti samnom (onaj tko nema curu ovaj tip motora je savršen da ih ima mnogo :) ) ), dvoumio sam se između Cruisera i skutera i zbog trenutnih financija (adaptacija kuće - prvo je išla adaptacija kuće kod staraca sada je na redu budući dom mene i moje drage - nikad kraja! ;) ) sam se odlučio za skuter. Za koju godinu poslije vjerojatno će doći nešto tipa Intrudera ali za sada još ne.  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #11 : 06 Lipanj, 2011, 21:52:26 »
Čuj... (nadam se da možemo preći na "ti" :) )


Naravno, mada ja sam tako vaspitan ali potrudicu se.


Mozda zvucim kao da sam neodlucan i da ne znam sta hocu, ali moram TI priznati da vrlo dobro znam sta hocu tj. kakav motor/skuter zelim ali jako je komplikovano izabrati kada su novcana sredstva ogranicena i kad stalno moras da trazis novac od roditelja jer u ovoj prokletoj drzavi ni sa fakultetskom diplomom ne mozes posten posao naci. U principu je to najveci problem. Ovo su modeli o kojima ozbiljno razmisljam vec neko vreme i stalno pratim oglase.

Suzuki dr 600 djebel ili Yamaha xt 600 oko 90-og godista, oni su ovde kod mene na trzistu + - 1000evra. ''obicni'' dr-ovi se mogu naci za 700-800evra.
Super Tenere 750 isto oko 90-og godista, dobri primerci mogu se naci za 1500 i neki evro preko. To je od endurki.

Yamaha Majesty 250 oko 2000-og godista, ovde je oko 1000 i mozda nesto malo preko.
Atlantic 500 2002 ili malo mladje se moze naci za 1600-1800 evra. I naravno Jazz-erka za manje od 2000evra :)

Copere sam(nazalost) potpuno odbacio jer su ovde uzasno skupi, bilo koja japanska 125-ica u dobrom stanju se ne moze naci ispod 1500 evra, i to smatram da je neopravdano skupo obzirom sta se dobija. Super moto takodje, preskupi su.

Moram da priznam da su mi favoriti dr ili xt ali obzirom da je super tenere daleko veca od dr i xt-a i da sam ja jako visok, najverovatnije cu kupiti to.
Malo je van teme o Hondi Jazz-u ali nadam se da cete vi kao administrator/moderator oprostiti :)

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #12 : 07 Lipanj, 2011, 09:39:09 »

Naravno, mada ja sam tako vaspitan ali potrudicu se.


Mozda zvucim kao da sam neodlucan i da ne znam sta hocu, ali moram TI priznati da vrlo dobro znam sta hocu tj. kakav motor/skuter zelim ali jako je komplikovano izabrati kada su novcana sredstva ogranicena i kad stalno moras da trazis novac od roditelja jer u ovoj prokletoj drzavi ni sa fakultetskom diplomom ne mozes posten posao naci. U principu je to najveci problem. Ovo su modeli o kojima ozbiljno razmisljam vec neko vreme i stalno pratim oglase.

Suzuki dr 600 djebel ili Yamaha xt 600 oko 90-og godista, oni su ovde kod mene na trzistu + - 1000evra. ''obicni'' dr-ovi se mogu naci za 700-800evra.
Super Tenere 750 isto oko 90-og godista, dobri primerci mogu se naci za 1500 i neki evro preko. To je od endurki.

Yamaha Majesty 250 oko 2000-og godista, ovde je oko 1000 i mozda nesto malo preko.
Atlantic 500 2002 ili malo mladje se moze naci za 1600-1800 evra. I naravno Jazz-erka za manje od 2000evra :)

Copere sam(nazalost) potpuno odbacio jer su ovde uzasno skupi, bilo koja japanska 125-ica u dobrom stanju se ne moze naci ispod 1500 evra, i to smatram da je neopravdano skupo obzirom sta se dobija. Super moto takodje, preskupi su.

Moram da priznam da su mi favoriti dr ili xt ali obzirom da je super tenere daleko veca od dr i xt-a i da sam ja jako visok, najverovatnije cu kupiti to.
Malo je van teme o Hondi Jazz-u ali nadam se da cete vi kao administrator/moderator oprostiti :)


Ja bih radije "bježao" od endurača starih 20 godina... (samo razmisli što ti sve prođe kroz glavu kada kažeš : "endurac star 20 godina") ;)
Po meni je best buy onda atlantic od 500 ccm.
Moj je plan preko zime na Jazz-a staviti mašinu od 500ccm ili još bolje od burgmana 650ccm ako ju uspijem naći i uspijem nekako "ugurati" - s tim ću se pozabaviti preko zime.
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #13 : 07 Lipanj, 2011, 10:59:26 »
U pravu ste potpuno, a i ne samo cinjenica da su endurke stare po 20 godina nego jos i to da sve imaju predjenih 70 i vise hiljada.... To mi je jako sumnjivo, mada ''neki'' kazu da te kilometraze za njih nisu nista... Kome sad verovati....
Rekoh sebi, jedini nacin da kupim super tenere jeste taj da ima manje od 50 000 km, ako ih je uopste moguce naci. Treba otvoriti 4 para ociju...  Ako ne, Majesty je uvek na raspolaganju :)

Uzgred receno, srecno sa projektom. To ce po mom misljenju biti najzanimljiviji projekat na forumu   : ))))




Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #14 : 07 Lipanj, 2011, 11:24:55 »
U pravu ste potpuno, a i ne samo cinjenica da su endurke stare po 20 godina nego jos i to da sve imaju predjenih 70 i vise hiljada.... To mi je jako sumnjivo, mada ''neki'' kazu da te kilometraze za njih nisu nista... Kome sad verovati....
Rekoh sebi, jedini nacin da kupim super tenere jeste taj da ima manje od 50 000 km, ako ih je uopste moguce naci. Treba otvoriti 4 para ociju...  Ako ne, Majesty je uvek na raspolaganju :)

Uzgred receno, srecno sa projektom. To ce po mom misljenju biti najzanimljiviji projekat na forumu   : ))))





Ma sve ovisi na kakav stroj naletiš i od koga kupuješ...

Jandro je imao sličan projekt koji ja mislim napraviti - on je na VXR-a (ili čak VX-a) stavio mašinu od 500 ccm...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #15 : 30 Lipanj, 2011, 21:44:46 »
Honda Jazz je rastavljena na "proste faktore" :)

Uglavnom, dogodilo mi se puknuće crijeva rashladne tekućine koje ide do grijača karburatora pa sam bio ostao u "defektu" u gradu i na svoju sramotu morao ga dovesti u prikolici doma... cccc... koja sramota ;)

Stoga sam odlučio rastaviti motor na proste faktore i sve temeljito provjeriti, očistiti, zamijeniti sve dijelove na kojima se vide tragovi trošenja, zamijeniti sve vijke novima.

Isto tako sam odlučio i ofarbati plastike i osvježiti grube, neofarbane plastike...
Kupljena je baza kombinacija crne i srebrne metalik boje u omjeru 4:1 (meni se osobno ta boja najviše svidjela - na suncu je fenomenalna), kupljen je bezbojni lak isto kao i učvršćivač za isti.
Neke plastike su napukle pa ih treba reparirati, zato sam kupio plastik repair kit (smola i staklena vlakna), fini kit, špric kit i brusni papir gradacija 180, 500, 800.

Pošto nije bilo bumper boje koju sam bio naručio u crnoj verziji onda sam uzeo za probu od Renca Structure sprej i mogu reci da sam za sada ugodno iznenadjen. Probno sam pofarbao jednu manju plastiku i izgleda odlično, struktura je malo grublja ali izgleda i super će se poklopiti u kombinaciji s metalik bojom kojom ću farbati plastike.

Što se tiče slika kako što radim i objašnjavanja postupaka mislim da za to nema potrebe jer velika većina forumaša zna kako se što radi a ovaj skuter je rijedak kod nas te za njega ima postavljen service manual na 400 stranica u kojemu sve ionako piše ;)

ALI

Tko mi može reći što je na ove 2 slike ispod?!
Ja sam mozgao nekih pola sata dok nisam skužio čemu služi... cccc... (U manualu ne piše ili ja nisam našao)

Sklop se nalazi u sicu, na mjestu vozača, ispod spužve





« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2011, 21:51:01 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #16 : 30 Lipanj, 2011, 21:48:57 »
neka vrsta grijanja sjedista ili neki senzor sjedi li netko na sjedalu ?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #17 : 30 Lipanj, 2011, 21:50:06 »
neka vrsta grijanja sjedista ili neki senzor sjedi li netko na sjedalu ?

Dobro, naravno da je senzor jer nema prekidača za grijanje sjedala ALI čemu služi? (žice iz toga idu u glavni vod koji mi se nije dalo raskapati)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Kawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: njet
  • Moja Kaciga: njet
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #18 : 04 Rujan, 2011, 21:03:20 »
Pozzz...

Jel puno 35 tkm za ovu masinu? Btw. tko je proizvođač mašine u dotičnom motoru? Baš HONDA il Talijani?
Kupujem jednu takvu iz 01. pa me zanima....

Hvala na info.

 :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Honda Jazz 250ccm
« Odgovori #19 : 04 Rujan, 2011, 21:05:51 »
hondina je masina, nije puno.. samo zamijeniti i provjeriti potrebno  :hello:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta