Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?  (Posjeta: 16144 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« : 14 Svibanj, 2011, 22:36:06 »
Daklem, sta se moze sve staviti na tog zipa, kolko bi otprilike kostalo i kakav bi bio rezultat? Kitevi su isto od 70 ccm ili ? Jel bi to islo bolje u odnosu na neku piaggio 50 2t LC masinu ?

Offline zvons7

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • SR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • MojSetup: Hela
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #1 : 15 Svibanj, 2011, 02:50:45 »
To ti je pusiona isto kao i baotian. Renomirani 2t sa spuhom i dobro ustelan ide sigurno bolje nego taj nakitani
Vozi pametno

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #2 : 15 Svibanj, 2011, 09:26:47 »
ne isplati se... malossi kit za njega je 250€ a dobit ćeš  da ide ko zip 100, dakle ko 50ccm serijala sa zx-om..

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #3 : 15 Svibanj, 2011, 12:01:41 »
taj ti je motor za poći na kavu i do dučana po kruv...ali nije za tuning....2t mašina+tuning= :toothy9:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #4 : 15 Svibanj, 2011, 19:24:05 »
a dobro, mislio sam posto je ovako jeftiniji skuter mozda su i tuning delovi za njega jeftiniji, ali nis onda :P

Offline zedooo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: štok
  • MojSpuh: štok
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #5 : 03 Lipanj, 2011, 13:15:56 »
Naraku kit 550kn cca...filter 80kn, dizna 30=lijepo ide

Offline jure.bozic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • Piggio Zip
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Solin
  • Moj Skuter: Piaggio zip 4t
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: 50
  • MojSpuh: Šakal
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #6 : 09 Kolovoz, 2011, 12:47:12 »
Mašina piaggio skipper 150 i rugaš se svima a ne neke tu dvotaktne mašine paše instalacija
Piaggio zip

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #7 : 09 Kolovoz, 2011, 13:19:57 »
A drug ima onog lifana 4t i cackao je po njemu svasta nesto i sad ide u prosjeku kao piaggio serijala(usporedjivano sa nrg mc2 tako kaze)
A ne trosi puno i ne kvari se...
Po meni nije to tako losa investicija ako ne ocekujes nesto previse i ako nisi navikao da te dize na zadnji pri kretanju  ;D

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #8 : 09 Kolovoz, 2011, 15:00:17 »
nije losa investicija na baotianu, jer su dijelovi za smjesne novce i za manje od 2k kuna imas i skuter i djelove al ovo je "piaggio" i djelovi su skupi a ne dobijes kolko si ocekivao. Po meni ne isplativo, stavi malo lakse rolice itd i postelaj to fino i osjetit ces razliku, naravno nemoj ocekivat da leti al da se osjeti , osjeti..provjereno  :icon_thumright:
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #9 : 09 Kolovoz, 2011, 15:09:35 »
nije losa investicija na baotianu, jer su dijelovi za smjesne novce i za manje od 2k kuna imas i skuter i djelove al ovo je "piaggio" i djelovi su skupi a ne dobijes kolko si ocekivao. Po meni ne isplativo, stavi malo lakse rolice itd i postelaj to fino i osjetit ces razliku, naravno nemoj ocekivat da leti al da se osjeti , osjeti..provjereno  :icon_thumright:
Spuh home made isto kosta i za baotiana i piaggia
gljiva isto kosta
federi kvacila isto
variomat isto
turpijanje isto

Offline kkihalic

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian Rocky
  • Moja Kaciga: AGV Strada
  • MojSetup: 82ccm
  • MojSpuh: poliran :D
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #10 : 09 Kolovoz, 2011, 17:58:19 »
miki , ja sam kupio cilindar , klip 49 mm , karike , dihtunge i bolcnu za baotiana za 248 kn..ajd ti to kupi za piaggia i te ostale za istu lovu i klanjam ti se ;)

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #11 : 09 Kolovoz, 2011, 22:27:17 »
miki , ja sam kupio cilindar , klip 49 mm , karike , dihtunge i bolcnu za baotiana za 248 kn..ajd ti to kupi za piaggia i te ostale za istu lovu i klanjam ti se ;)
De mi reci,po cemu se taj klip,karike,bolcna razlikuju od piaggiovih?   :notworthy:

Offline duka

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 455
  • 5680rpm @ 75kmh :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina u <3
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: serijski 149ccm
  • MojSpuh: shacal
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #12 : 10 Kolovoz, 2011, 13:27:09 »
De mi reci,po cemu se taj klip,karike,bolcna razlikuju od piaggiovih?   :notworthy:

po cilindru :)
MK LISICE SLAKOVCI

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #13 : 10 Kolovoz, 2011, 13:40:37 »
kako turpijanje crni miki  :toothy12: nepase kit sa baotiana na piaggio..pa mislis da ljudi nebi stavljali vec?

tp trophy za zip 4t kosta malo jace od 150 eura na SA, jedan od jeftinijih kitova koje sam naso, a sad nek ti duka kaze kolko je platio svog baotiana i kolko ga je izaso kit 72 sa ebaya  :icon_thumright:
edit: eo sad mi palo na pamet, mozda i pase klip a ako cilindar serijski ima "mesa" da se busi na 47 to bi bila dobra investicija
« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2011, 13:44:40 dusVu »
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #14 : 10 Kolovoz, 2011, 15:17:29 »
po cilindru :)
Dobro cilindar,to ne kazem
kako turpijanje crni miki  :toothy12: nepase kit sa baotiana na piaggio..pa mislis da ljudi nebi stavljali vec?

tp trophy za zip 4t kosta malo jace od 150 eura na SA, jedan od jeftinijih kitova koje sam naso, a sad nek ti duka kaze kolko je platio svog baotiana i kolko ga je izaso kit 72 sa ebaya  :icon_thumright:
edit: eo sad mi palo na pamet, mozda i pase klip a ako cilindar serijski ima "mesa" da se busi na 47 to bi bila dobra investicija
Raspitaj se malo o turpijanju 4t makina  ::)

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #15 : 10 Kolovoz, 2011, 19:49:54 »
aj da cujem sta ces turpijat..mogo bi malo tajminge dic? hahah de ne pricaj gluposti ..mozes malo glavu sredit al ni to nema vajde kad su gore oni mali ventilici, evenutalno poliranje ispuha i usisa i malo ispuh prosirit, mislim da cak nije pametno ni spustat glavu na 72
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #16 : 10 Kolovoz, 2011, 21:00:02 »
aj da cujem sta ces turpijat..mogo bi malo tajminge dic? hahah de ne pricaj gluposti ..mozes malo glavu sredit al ni to nema vajde kad su gore oni mali ventilici, evenutalno poliranje ispuha i usisa i malo ispuh prosirit, mislim da cak nije pametno ni spustat glavu na 72
Turpijat izduv(napravit sto linearniji kanal da gasovi lakse izlaze tako isto i sa usisom) ::)
Citaj malo pa konkurisi  :icon_thumright:

Offline duka

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 455
  • 5680rpm @ 75kmh :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina u <3
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: serijski 149ccm
  • MojSpuh: shacal
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #17 : 10 Kolovoz, 2011, 22:48:38 »
Turpijat izduv(napravit sto linearniji kanal da gasovi lakse izlaze tako isto i sa usisom) ::)
Citaj malo pa konkurisi  :icon_thumright:

ako cemo o citanju ti si moguce nesto krivo procito, nije bit svega napravit sto linearniji ispuh jer po 4t performance knjizi ispusni kanal nemora bit ravan da bi imo maksimalnu korist od njega nego mora bit odredjenog oblika i sirine ovisno o kutu, izgledu i ventila. mozda bas na zipu 4t pase kanal koji ide prema gore, savija se i onda van. nezz trebalo bi provjerit, to je vec veca filozofija. kako god okrenes lose mu nikako nemoze bit ako ga ispoliras, al ak to napravis sa usisom onda si otiso korak nazad jer usisni kanal nesmije bit ispoliran neg mora bit hrapav. a za oblik i sirinu ovisi ista stvar ko i za ispusni.
o ovome bi mogo napisat jos duplo ovoliko, a to je samo mali dio onoga sto je u knjizi.
MK LISICE SLAKOVCI

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #18 : 10 Kolovoz, 2011, 23:00:37 »
ako cemo o citanju ti si moguce nesto krivo procito, nije bit svega napravit sto linearniji ispuh jer po 4t performance knjizi ispusni kanal nemora bit ravan da bi imo maksimalnu korist od njega nego mora bit odredjenog oblika i sirine ovisno o kutu, izgledu i ventila. mozda bas na zipu 4t pase kanal koji ide prema gore, savija se i onda van. nezz trebalo bi provjerit, to je vec veca filozofija. kako god okrenes lose mu nikako nemoze bit ako ga ispoliras, al ak to napravis sa usisom onda si otiso korak nazad jer usisni kanal nesmije bit ispoliran neg mora bit hrapav. a za oblik i sirinu ovisi ista stvar ko i za ispusni.
o ovome bi mogo napisat jos duplo ovoliko, a to je samo mali dio onoga sto je u knjizi.
Nije mi se dalo pisat sve al sustinu znam..
I znam to da nije bit u linearnosti izduva i usisa,vec igra ulogu i sirina i jos 100 drugih faktora
A za usis nisam ni rekao da treba bit ispoliran,znam da malo hrapav sto je i Porsche dokazao davno na unutrasnjosti bloka njihovih motora..

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Piaggio Zip 50 4T , tuning ?
« Odgovori #19 : 10 Kolovoz, 2011, 23:28:02 »
vec je bilo dosta rasprava o poliranju usisa i neki kazu da treba polirat a neki kazu da treba bit lagano hrapav.. ima jos dosta faktora koji utjecu na performanse..ako izvlacis max onda sve to radis, mora bit lagano hrapav i nemoze on to uzet pa sirit kako on oce ako hoce izvuc max iz masine a i da ispolira usis svejedno nebi nista osjetio na 50 4t a njemu vjerujem netreba puno hebade za nista nego hoce da skuter ide da moze ko covjek pratit promet a za take stvari se stavi kit i vozi.. treba vidit jel pase klip sa kineza i jel cilindar ima "mesa" to bi ga puno jeftinije izaslo
« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2011, 23:36:25 dusVu »
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"