Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: par pitanja due+  (Posjeta: 7011 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #20 : 11 Svibanj, 2011, 11:30:19 »
Ne može se sporo vozit jer iritantno "lupaju taktovi"  :icon_biggrin: jednostavno tera da daš gas. Ima visoke timminge, ispuh u strane se da dobro preradit i ulazi usisa i naravno blok (jako puno znače te prerade, puno se osjeti na snagi- isprobano sa "seriskim" a onda sve prerađeno). Nardo ili shot će ispucat cjeli zato preporuka c16. Minarelli je 47 orginal. Tp radilica (10mm) sa plavim polutkama je čudo, moja imala oko 30000-40km kad sam stavio c16 i due+, ali nakon neki 3000km što sam to stavio klipnjača dobila luft pa sam mijenjo radilicu. BGM EVO bi trebala bit oko 100 eur i super je, vjerovatno bolja već TP. Super je due+ i c16 za izživljavanje ali često će trebat uštimavat, valjda se brzo rašteluje i osjeti se jako na gubitku performansi no ako nekom ne smeta ide i tak super. Due+ jedina mana što klip voli puknit (prvo napukne vide se crte po klipu i ide i tak neko vrijeme) preporuka svaki 3000km rasklopit i pregledat klip i stanje karike. Da napomenem klip je od prošle godine redizajniran malo i ofarban s nečim bijelim tak da je vjerovatno bolji već ovi što sam ja imao, inače asowerke klipovi

Ma ja ipak necu riskirat sa onom Topovom sto ima plave polutke, odluka je pala na BGM EVOLUTION, ipak za 150€ polirana klipnjaca i pune polutke...vrijedi
A sto se tice Dujka + trebam jos vidit sta cu sa specijalama, treba provjerit kakvi klipovi postoje...koje su specijale za Due+ za PIA?

Offline duka

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 455
  • 5680rpm @ 75kmh :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina u <3
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: serijski 149ccm
  • MojSpuh: shacal
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #21 : 11 Svibanj, 2011, 12:38:39 »
Ma ja ipak necu riskirat sa onom Topovom sto ima plave polutke, odluka je pala na BGM EVOLUTION, ipak za 150€ polirana klipnjaca i pune polutke...vrijedi
A sto se tice Dujka + trebam jos vidit sta cu sa specijalama, treba provjerit kakvi klipovi postoje...koje su specijale za Due+ za PIA?
kolko me sjecanje sluzi vidio sam samo 1 specijalu za njega i nist dalje od toga... i bila je oko 48mm

neko je pito u temi za zx na njega. moguce je, i u to sam se uvjerio. iako je on jaaaako puno prevrcen i dalje ima poprilicno snage. na tom frendovom je bio zx na kojeg je bila varena serijska grana jer je auspuh bio ko zna od cega. i prigusivac je izljeto svako malo... al opet, skuter je htio oko 100 i nesto s 2 ljudi, a u startu ili na zadnji ili ce vrtit tocak.
MK LISICE SLAKOVCI

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #22 : 11 Svibanj, 2011, 16:13:39 »
kolko me sjecanje sluzi vidio sam samo 1 specijalu za njega i nist dalje od toga... i bila je oko 48mm

neko je pito u temi za zx na njega. moguce je, i u to sam se uvjerio. iako je on jaaaako puno prevrcen i dalje ima poprilicno snage. na tom frendovom je bio zx na kojeg je bila varena serijska grana jer je auspuh bio ko zna od cega. i prigusivac je izljeto svako malo... al opet, skuter je htio oko 100 i nesto s 2 ljudi, a u startu ili na zadnji ili ce vrtit tocak.

Na moj Due+ ide minimalno Nardo maximalno Evolution, ne stavljam ZX na takav kit...
Samo jos da saznam u vezi specijala...znaci samo jedna specijala postoji za njega?
Onda ispada da je original 47mm a prva (i zadnja specijala) 48mm ???
Logicinije mi je da svi Gus cilindri imaju iste specijale...
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2011, 16:16:51 Ekysha »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #23 : 11 Svibanj, 2011, 17:26:02 »
Za Minarelli je 47 orginal, za piagio 47.6 ili 48 nisam siguran. Evo jedan zanimljiv podatak, The cylinder has a coloured coating and comes with coated Asso piston. Performance has been increased by another 2 hp. U prijevodu zbog toga poboljšanog klipa jači je za 2ks, inače klip ima izbačenije čelo i manje su rupe na njemu a baš zbog ti rupa je i puco klip
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2011, 17:36:06 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #24 : 11 Svibanj, 2011, 18:07:09 »
Za Minarelli je 47 orginal, za piagio 47.6 ili 48 nisam siguran. Evo jedan zanimljiv podatak, The cylinder has a coloured coating and comes with coated Asso piston. Performance has been increased by another 2 hp. U prijevodu zbog toga poboljšanog klipa jači je za 2ks, inače klip ima izbačenije čelo i manje su rupe na njemu a baš zbog ti rupa je i puco klip

Ja sam ga dobio u zamjenu za MHR REPLICU cilindar, a taj Due sto je sad kod mene sam posudio 5 dana frendu i on mi ga vrati s napuklim klipom i promatram klip iznutra pise AssoW znaci original je Asso Worke klip...
Samo me jos zanimaju te dimenzije, ako postoji specijala za njega kupit cu klip za specijalu a onda ga tokarit,ako ne kupit cu samo novi klip...

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #25 : 11 Svibanj, 2011, 22:51:43 »
ovak bratić će mi sutra donest due+ iz njemaćke
pa me zanima par stvari
1.Koja dizna bi trebala ić i igla kak bi trebala bit???     imam Mikuni VM20
2.jel bi smetalo ako bi se ja neko vrijeme vozio na zx-u dok ne nabavim nešta jaće?
3. jel treba ić gljiva ili može i airbox?
4.kolko bi se posto trebala radit mješavina?


unaprijed hvala  :headbang:

Iz prve ruke

1. Svaki skuter s istim setupom je različit, a naročito fergazerom. Mikuni je dosta rijedak tako da neznam koliko su dobre informacije. Sve zavisi hoćeš ga vozit s gljivom ili airboxom
2. ZX bi mu smetao u smislu prvo pregrijavanja, a tek onda prigušenjem performansi. Osobno sam vozio due + koji je bio zlatne boje zbog pregrijavanja sa ZX-om.
3. Može i gljiva i airbox, sve zavisi o ukusu. O tome ovisi i dizna  u karbu.
4. Mješavina od 2% kvalitetnog ulja je sasvim dovoljna na svakom setupu, bilo to sport, midrace ili race  :hello:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #26 : 11 Svibanj, 2011, 23:05:11 »
Na moj Due+ ide minimalno Nardo maximalno Evolution, ne stavljam ZX na takav kit...
Samo jos da saznam u vezi specijala...znaci samo jedna specijala postoji za njega?
Onda ispada da je original 47mm a prva (i zadnja specijala) 48mm ???
Logicinije mi je da svi Gus cilindri imaju iste specijale...

sta ce ti Evo auspuh na duetu? c16 maximum koristiti na tom cilindru...treba biti expert istjunirati due+ da radi odlicno sa evo auspuhom ili nekim drugim haj end spuhom...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #27 : 11 Svibanj, 2011, 23:08:36 »
mi smo nacunirali dueta da se voli sa yasuni C20, trece paljenje je prosvirala radilica
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #28 : 11 Svibanj, 2011, 23:12:28 »
mi smo nacunirali dueta da se voli sa yasuni C20, trece paljenje je prosvirala radilica
  hahahahah xD

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #29 : 11 Svibanj, 2011, 23:25:50 »
mi smo nacunirali dueta da se voli sa yasuni C20, trece paljenje je prosvirala radilica

onda je do radilice

@doritos: Specijala za gus cilindre je 47.4, due sam 2-3x brusio na spec

Offline duka

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 455
  • 5680rpm @ 75kmh :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: batina u <3
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: serijski 149ccm
  • MojSpuh: shacal
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #30 : 12 Svibanj, 2011, 00:55:53 »
mi smo nacunirali dueta da se voli sa yasuni C20, trece paljenje je prosvirala radilica

a sad mi je tolko zao sto ce ta cjela prica otic u djelove, jer nakon tolko vremena da me i sramota rec kolko smo konacno dosli do trena kad smo imali skoro pa zavrsen posao i ode radilica, a onaj koji financira nema ni $$ ni zivaca za dovrsit sve to (iako nas 2 radimo skoro sve) :'(
MK LISICE SLAKOVCI

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #31 : 12 Svibanj, 2011, 02:28:48 »
Oće due+ radit i sa race auspuhom pa i ima timinge za race, pa može i malossi sport radit sa race auspuhom samo je pitanje trajnosti
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #32 : 12 Svibanj, 2011, 12:24:18 »
Na moj Due+ ide minimalno Nardo maximalno Evolution, ne stavljam ZX na takav kit...
Samo jos da saznam u vezi specijala...znaci samo jedna specijala postoji za njega?
Onda ispada da je original 47mm a prva (i zadnja specijala) 48mm ???
Logicinije mi je da svi Gus cilindri imaju iste specijale...

EVO je ipak raden za evo cilindar koji je race
nardo je za due+
e sad, osobno nebi isa previse tj. nebi uopce dira due jer je sam po sebi dosta jak i ako se ide jos doradivat ne da se vozit nikako osim na punom gasu
eventualno bi stavija tpr i narda, max c16 jer bi to islo i radilo super

sta se tice radilice
ta koju si gleda ima poliranu klipnjacu 85
ove ajmo rec "normalne" imaju klipnjacu 80 ali nije polirana i dodu oko 100€ i mislim da je i vise nego dovoljna za oba gore navedena setupa
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2011, 12:26:44 Josip »

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #33 : 12 Svibanj, 2011, 16:08:57 »
sta ce ti Evo auspuh na duetu? c16 maximum koristiti na tom cilindru...treba biti expert istjunirati due+ da radi odlicno sa evo auspuhom ili nekim drugim haj end spuhom...

A jebiga nemam 10 auspuha da biram doma...EVO spuh ide to je definitivno, BGM dolazi uskoro ( i to je defintivno) a Dueta ne preradujem....ima serijeske timinge visoke, i serijski je jak...
A sve se moze, mozes ti stavit i Polini Evo na Malossi Sport, al je pitanje trajnosti sta je Kuree rekao...
Prva specijala je 47,4 no postoji li druga???
Niko nije jos dao odg na to pitanje, trebala bi postojat, 47,8 ??

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #34 : 12 Svibanj, 2011, 16:12:50 »
Dueta ne preradujem....ima serijeske timinge visoke, i serijski je jak...

Pa ona nemas kaj razmisljat - Nardo i Due+ su radjeni zajedno i savrseno si odgovaraju. Shot je isti spuh pa moze i on

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #35 : 12 Svibanj, 2011, 17:00:38 »
A jebiga nemam 10 auspuha da biram doma...EVO spuh ide to je definitivno, BGM dolazi uskoro ( i to je defintivno) a Dueta ne preradujem....ima serijeske timinge visoke, i serijski je jak...
A sve se moze, mozes ti stavit i Polini Evo na Malossi Sport, al je pitanje trajnosti sta je Kuree rekao...
Prva specijala je 47,4 no postoji li druga???
Niko nije jos dao odg na to pitanje, trebala bi postojat, 47,8 ??
samo je jedna specijala kod 70 cc cilindara

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #36 : 12 Svibanj, 2011, 17:02:24 »
sport kitevi imaju po 2 specijale.

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #37 : 12 Svibanj, 2011, 17:13:03 »
Dobio sam neke odgovore koji su me zanimali, al da ne otvaram temu "DUE+" jos jednu, nastavit cu ovdje..
Naime prije par dana sam dobio u jednoj zamjeni Due+ u solidnom stanju, imam brdo pitanja za njega jer masina na koju ce se stavit imat ce apsolutno sve novo gore (osim maloprije navedenog Dueta) idu gore novi semerinzi,radilica,lezajevi,prijenos itd itd...
Sada zelim par inf oko Dueta...
Naime, klip je napukao (vidi se na slici)...dal da uzmem samo novi klip i stavim ga na ovakvog Dueta ili da kupim veci klip pa da po njemu tokarim Dueta?  
Jer nemogu znat koliko sam cilindar ima km....
:dontknow:
Dali je dobro staviti na Piaggio masinu onu kajlu, mala je investicija a mnogi kazu isplativa...od Top Performancea...
Dali je ovo serijski na dnu cilindra (posto mi se cini da je to neko obradjivao osobno) i dali tako mogu vozit cilindar bez ikakvih briga da nece opet napuknut?
Koji bi usis bio idealan za njega??
I (okvirno) koliku diznu da stavim na Nardo spuh, a koliku na EVO8...naravno sa air boxom...












« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2011, 17:16:30 Ekysha »

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #38 : 12 Svibanj, 2011, 17:17:39 »
samo je jedna specijala kod 70 cc cilindara

Razmisljaj logicki...
Ako Malossi Sport za Piaggio ima prvu specijalu 47,4mm a drugu 47,8 materijal je gus...
Sta je on drukciji od Dueta?
I Due mora imat dvije specijale, no pitanje je dal postoji velik izbor klipova za njega sa jednom karikom  :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: par pitanja due+
« Odgovori #39 : 12 Svibanj, 2011, 17:23:15 »
kupi klip 48.5, pobrusi na 5 stotih i razradi ko covjek. Usis preradi u jednolamelarni il uzmi bgm il st6, stavi diznu 100 pa smanji jer to hoce zacvikat u sekundi. Idealno bi bilo malo poturpijat cilindar za tak jak spuh a obavezno skrati ova pera na jednaku duzinu i poturpijaj u konus.