Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?  (Posjeta: 9775 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ValterZz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?
« Odgovori #20 : 10 Svibanj, 2011, 16:47:55 »
Hvala svima na savjetima. :happy8:
Dakle, nabavim multivar 2000 i problem rijesen.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?
« Odgovori #21 : 10 Svibanj, 2011, 17:10:33 »
ili polini hi-speed

Offline Zucho

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Trenutno ga nemam
  • Moja Kaciga: Glavu cuva
Odg: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?
« Odgovori #22 : 10 Svibanj, 2011, 18:02:36 »
Ja imam kevlar na runneru, i ista se stvar dogadja, ali svakih 1000km skinem vario, ocistim prijenos i nista ne podmazujem, skut se preporodi. Nakon oderedjene kilometraze pocinje po malo gubiti snagu kad se zagrije, kad je sve u redu ocisceno vrti se na 9000-9500 okretaja, poslije ne ide preko 8500, i tako sve ponovo svakih cca 1000 km, napominjem da imam serijski vario. Prije mjesec dana sam od 3alfa3 kupio serijski vario u izvrsnom stanju i sad je on gore pa bumo vidli kak bu se ponasal. I jos nekaj, to se sve pocelo dogadjati nakon nekih 10000 km sad je na 17000 pa sam mislil da se piksa na variu potrosila, ali koliko sam uspio izmjeriti razlika je samo u 0,01 mm od alfinog.
"Glupost je nesalomljiva: sve što naleti na nju mora se razbiti."

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?
« Odgovori #23 : 10 Svibanj, 2011, 18:04:23 »
serijski variomat je nuzno zlo.

Offline Zucho

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Trenutno ga nemam
  • Moja Kaciga: Glavu cuva
Odg: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?
« Odgovori #24 : 10 Svibanj, 2011, 18:14:09 »
Da, dobro, slazem se, ali kaj se dogodi nakon tih cca 1000km, zakaj se to nije dogadjalo prije cca 10000km. Nije mi jasno da li se nekaj potrosilo ili kaj? :dontknow: :dontknow: :dontknow:
"Glupost je nesalomljiva: sve što naleti na nju mora se razbiti."

Offline ValterZz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSpuh: Arrow
Odg: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?
« Odgovori #25 : 11 Svibanj, 2011, 00:43:14 »
Ja imam kevlar na runneru, i ista se stvar dogadja, ali svakih 1000km skinem vario, ocistim prijenos i nista ne podmazujem, skut se preporodi. Nakon oderedjene kilometraze pocinje po malo gubiti snagu kad se zagrije, kad je sve u redu ocisceno vrti se na 9000-9500 okretaja, poslije ne ide preko 8500, i tako sve ponovo svakih cca 1000 km, napominjem da imam serijski vario. Prije mjesec dana sam od 3alfa3 kupio serijski vario u izvrsnom stanju i sad je on gore pa bumo vidli kak bu se ponasal. I jos nekaj, to se sve pocelo dogadjati nakon nekih 10000 km sad je na 17000 pa sam mislil da se piksa na variu potrosila, ali koliko sam uspio izmjeriti razlika je samo u 0,01 mm od alfinog.
Ako smijem pitati, sto ima uopce za ocistiti na prijenosu do te mjere da ti se skuter preporodi?

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?
« Odgovori #26 : 11 Svibanj, 2011, 00:49:56 »
Ako smijem pitati, sto ima uopce za ocistiti na prijenosu do te mjere da ti se skuter preporodi?
Variomat,posebice bolcna variomata na kojoj bude prljavštine pa vario teže klizi po njoj.
Ja sam imo problema s time na multivaru kad bi očitio i vratio nazad išo je dobro par dana i poslje sve lošije.
Iskreno ne znam u čemu je točno problem bio jer sam imo polinijeve valjčiče 5,8 grama a sad sam stavio
original malossi 7,2 i nemam tih problema(imam rezo auspuh.) :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter gubi snagu sto ga duze vozim?
« Odgovori #27 : 11 Svibanj, 2011, 07:02:33 »
nis se ne dogodi nego okrenes rolice pa malo skoce okretaji. Stavi lakse pola grama.