Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Titlovi divx i velicina slova titlova divx  (Posjeta: 4231 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« : 02 Svibanj, 2011, 01:46:58 »
Znaci ima san oni quadro stari dvd player od 200kn i taj je sve guta,sve filmove sve formate sve zive titlove i ostalo,a onda san kupia novo kucno kino LG i bome nece mi na svakon divxu ucitat title,e sad negdi san procita da je to mozda do toga jer ime filma i ime titla mora u slovo bit isto,i onda san kod przenja tako i stavlja,al opet mi zna ne ucitat title i tako.. e sad jel ima koja shema di moran pazit koji format titlova da skidan .srt .txt .sub ,da nije mozdau  tome problem ili sta drugo?

e sad jos jedan problem s titlovima jebenin ;D

uzea san televiziju grundig s integriranin citacen divx dvd filmova i sad kad gledan tv programe normalne nova tv rtl i slicno onda su mi slova normalne velicine i vidin ih procitat s neke udaljenosti,a cin stavin divx unutra slova budu tako mala da me nakon po ure filma zaboli glava do te mjere da iskljucin titlove jer su premala slova,isprova san sve moguce funkcije na televiziji da doden do povecanja titla i nigdi nac di se moze,cak se i rezolucija moze minjat i zoomirat al slova ostaju ista

danas san ubacia dvd unutra i mrvicu veca slova su nego s divx filmovima,al opet to nije ni blizu velicine koje reproduciraju na hrt u rtlu i novi

ima li koja opcija da ta slova budu veca npr ko sta ui bs playeru opalin slova koje god velicine ocu ;D

ili kod przenja divx filmova jel ima koji program u kojem mogu editirat titl i prominit velicinu slova da bude veca kad se na televiziji film reproducira

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« Odgovori #1 : 02 Svibanj, 2011, 01:55:45 »

ili kod przenja divx filmova jel ima koji program u kojem mogu editirat titl i prominit velicinu slova da bude veca kad se na televiziji film reproducira

Imas program Format Factory s kojim integriras film i titlove u jednu datoteku i tu mozes mjenjati (povećavati) veličnu titlova...
Za ovo drugo neznam,sry... :toothy3:

Offline karlo.sb

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 241
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr150
Odg: Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« Odgovori #2 : 02 Svibanj, 2011, 02:33:39 »
Format Factory bi ti rijesio problem sto se tice svega, ali bi vjerovatno izgubio volju za gledanjem filma, posto programu treba dosta vremena da to sve odradi

povecavanje titlova na playeru je ne moguce

mislim da nije toliko bitan format titlova sto se tice samog ocitavanja na playeru, a zasto neke titlove ocita a neke ne, to mislim da ni on sam ne zna  :icon_biggrin: i uvijek je lutrija s tim playerima, jer i oni najjeftiniji znaju raditi puno bolje od tamo nekih skupljih

mislim da ces odje... gledanje filmova na kucnom kinu  :toothy3:

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« Odgovori #3 : 02 Svibanj, 2011, 02:45:26 »
Probaj nac na netu neki noviji firmware za taj svoj DVD-player koji odma ucita titlove u istom folderu. Ako postoji? (googlaj malo)
Al pazi kako se igras sa tin da nebi sjeba sve.  :toothy11:
A za ovo integriranje titlova u film se slazen sa karlon. Ja san to radija nekih godinu dana i izgubis volju vise.. svaki put kad ides przit neki DVD sa 6 filmova triba ti jedno 2 ipo ure.  :toothy12:

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« Odgovori #4 : 02 Svibanj, 2011, 09:13:42 »
ovak, imaš 2 vrste extenzije titlova, jedna je recimonekifilm.srt a druga recimonekifilm.sub , e sad jedan od ta dva ti čita sigurno, probaj ih oba staviti na dvd iduću put ili ako hočeš da otkriješ koji točno onda snimi dvd sa jednim i vidi da li radi, uostalom samo pogledaj taj dvd što neće da ti ćita pa češ viditi koji tebi treba, eto

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« Odgovori #5 : 02 Svibanj, 2011, 09:19:31 »

ja imam LG LH-T6348D iz 2005. i uvijek je radio kako spada, samo najnovije dvd-ripove mi više ne čita... odnosno neke da neke ne, pa neke titlove da, neke ne itd..
one stare do 800mb je čitao al sad ubacim neki kvalitetniji od 1.5gb i nema šanse.. pokrene pa stane il uopće ne pokrene.. itd.. koji dvd player uzeti imate neku preporuku koji ima zadnju generaciju codeca instalirano da se da sve gledat?

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« Odgovori #6 : 02 Svibanj, 2011, 16:29:58 »
Imas program Format Factory s kojim integriras film i titlove u jednu datoteku i tu mozes mjenjati (povećavati) veličnu titlova...
Za ovo drugo neznam,sry... :toothy3:

Jel mogu s tin programom samo editirat title i prominit velicinu titleova i vratit nazad bez da ga ubacujeb u film?

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« Odgovori #7 : 02 Svibanj, 2011, 21:28:35 »
ja imam LG LH-T6348D iz 2005. i uvijek je radio kako spada, samo najnovije dvd-ripove mi više ne čita... odnosno neke da neke ne, pa neke titlove da, neke ne itd..
one stare do 800mb je čitao al sad ubacim neki kvalitetniji od 1.5gb i nema šanse.. pokrene pa stane il uopće ne pokrene.. itd.. koji dvd player uzeti imate neku preporuku koji ima zadnju generaciju codeca instalirano da se da sve gledat?

To ti jer ovi veći su kvalitetniji i veće rezolucije, ono 720p, 1080, HD itd.. Treba bit malo bolji player da to tera.. Ni meni neće na mojem isto je stariji.. To vidiš na deklaraciji od playera šta piše koje filmove može puštat..

@duje Najbolje baci sve da bude u .srt i to je to.. Tak su i uglavnom i najčešće titlovi u tom formatu.. Nemoš fulat ;)
Veličinu slova nisam siguran jel oćeš moć mjenjat, al probaj s ovim programom možda uspije.. http://www.trustfm.net/divx/SoftwareAviSub.php


Daj model točan tog kućnog kina.. Nekad nije loše i firmware updetat kak kaže jumper  :icon_thumright:

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Titlovi divx i velicina slova titlova divx
« Odgovori #8 : 02 Svibanj, 2011, 21:44:25 »
To ti jer ovi veći su kvalitetniji i veće rezolucije, ono 720p, 1080, HD itd.. Treba bit malo bolji player da to tera.. Ni meni neće na mojem isto je stariji.. To vidiš na deklaraciji od playera šta piše koje filmove može puštat..

@duje Najbolje baci sve da bude u .srt i to je to.. Tak su i uglavnom i najčešće titlovi u tom formatu.. Nemoš fulat ;)
Veličinu slova nisam siguran jel oćeš moć mjenjat, al probaj s ovim programom možda uspije.. http://www.trustfm.net/divx/SoftwareAviSub.php


Daj model točan tog kućnog kina.. Nekad nije loše i firmware updetat kak kaže jumper  :icon_thumright:

http://www.elipso.hr/audio__video/video-playeri/LG-HT305/

u mene je ovaj 305 ili 304 ne znan ni sam trenutno