Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aerox problem!!!  (Posjeta: 18899 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #100 : 07 Veljača, 2008, 20:48:06 »
sutra se nemoj cuditi zasto ti je max brzina osala ista kao i kad je bio seriski  :icon_thumright:

misliš da se to toliko bude promjenilo za 5-10 kmh ali će imat bolje ubrzanje

de ponovi pitanje  :drunken_smilie:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #101 : 07 Veljača, 2008, 20:49:20 »
ni ja ga nisan shvatio
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #102 : 07 Veljača, 2008, 20:59:45 »
mislio sam dali će se max speed promjeiti za 5-10 kmh ???
a za ubrzanje sam mislio da će biti bolje ali zato kak ti kažeš max speed će bit manji

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #103 : 07 Veljača, 2008, 21:01:02 »
pa sa serijskim ce ti i speed i torque narast, ali creni je pretvrd tako da ti od njega nama srece
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #104 : 07 Veljača, 2008, 21:20:08 »
mislio sam dali će se max speed promjeiti za 5-10 kmh ???
a za ubrzanje sam mislio da će biti bolje ali zato kak ti kažeš max speed će bit manji

cekaj znaci kako si stavio rr i kako su ti oni drkali s tim crvenim centralnim nije se povecala max brzina u odnosu kad je bio seriski

a ti si mislio da ce ici barem 5-10 vise??

jel to hoces reci
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #105 : 07 Veljača, 2008, 21:54:00 »
mislio sam dali će se max speed promjeiti za 5-10 kmh ???
a za ubrzanje sam mislio da će biti bolje ali zato kak ti kažeš max speed će bit manji

cekaj znaci kako si stavio zx i kako su ti oni drkali s tim crvenim centralnim nije se povecala max brzina u odnosu kad je bio seriski

a ti si mislio da ce ici barem 5-10 vise??

jel to hoces reci

ma je prva 4 tjedna otkad  su ga stvili (lani 11 mjesec) je motor išao super sve 5 i do 90  ali nakon zime sve u k_rac nije nikak ubrzavao kad bi se ugrijao i navukao je on do 85 vrlo teško sada možda i malo više
kužišššš
« Zadnja izmjena: 29 Veljača, 2008, 19:04:12 andy »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #106 : 07 Veljača, 2008, 21:57:23 »
sutra se nemoj cuditi zasto ti je max brzina osala ista kao i kad je bio seriski  :icon_thumright:


jel se tebi uoće povecala max brzina otkako si stavio ZX i otkako ga ovi stelaju u servisu, koliko se povecala ako se povecala?



je max speed se povećao naravno i išao je prvo dobro sa tim crvenim ali sad nakon zime nije nikak ubrzavao sa istim setupom
nemam pojma zašt sad nejde dobro  s istim setupom a prije je išao
« Zadnja izmjena: 29 Veljača, 2008, 19:03:31 andy »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #107 : 07 Veljača, 2008, 22:17:45 »
ne znam ja i dalje mislim da da tvoj skuter nema toliku snagu da skupi i izgura remen sto vise na variju kako bi imao max brzinu najvecu

uvjeren sam da bi sa seriskim centralnim bilo najbolje i imao vec krajnju jer to tako ide
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #108 : 07 Veljača, 2008, 22:20:33 »
ne znam ja i dalje mislim da da tvoj skuter nema toliku snagu da skupi i izgura remen sto vise na variju kako bi imao max brzinu najvecu

uvjeren sam da bi sa seriskim centralnim bilo najbolje i imao vec krajnju jer to tako ide

a dobro vidjet ćemo sutra pa javim...

jedino ne kužim kak je onda išo dobro sa sve isto a sad nejde sa svim istim

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #109 : 07 Veljača, 2008, 22:30:23 »
vec ti je prije receno da moze i remen biti

na 6tkm bi ga mogao mjenjati + sto si vozio 1000km na tom crvenom koji dodatno jede remen
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #110 : 07 Veljača, 2008, 22:49:56 »
vec ti je prije receno da moze i remen biti

na 6tkm bi ga mogao mjenjati + sto si vozio 1000km na tom crvenom koji dodatno jede remen

da al reko je serviser da je remen još dobar i nije ga potrebno mjenjat te ga nije mjenjo a pošto se on vozio na skutut i ide dobro onda ga je složio
e sad na ubrzanju je dobio ali je kak ti kažeš izgubio krajnju

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #111 : 08 Veljača, 2008, 20:43:45 »
ide kao zmaj skut danas došo sa servisa i leti ima istu krajnju a samo je stavio rolice 3.5 g
sa crvenim kaže da kad ti pustiš gas da zadnje polutke otpuste remen i da se vario spusti i da kad opet daš gas da se zadnje polutke stisnu što brže da on onda potegne i podigne vario ----to mi je danas objasnio i zato treba što tvrđi centralni a valjda ima neke logike :icon_thumright: :laughing7:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #112 : 08 Veljača, 2008, 21:05:56 »
ide kao zmaj skut danas došo sa servisa i leti ima istu krajnju a samo je stavio rolice 3.5 g
sa crvenim kaže da kad ti pustiš gas da zadnje polutke otpuste remen i da se vario spusti i da kad opet daš gas da se zadnje polutke stisnu što brže da on onda potegne i podigne vario ----to mi je danas objasnio i zato treba što tvrđi centralni a valjda ima neke logike :icon_thumright: :laughing7:

pa da ali tvoj skuter je SLAB, to se isto moglo i izvest sa zutim, jer nema tvoj dovoljno snage za izgurat remen do kraja, stoji to sto je on rekao, ali isto bi ti bilo sa zutim!!!! samo krajnja +

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #113 : 08 Veljača, 2008, 21:09:59 »
ide kao zmaj skut danas došo sa servisa i leti ima istu krajnju a samo je stavio rolice 3.5 g
sa crvenim kaže da kad ti pustiš gas da zadnje polutke otpuste remen i da se vario spusti i da kad opet daš gas da se zadnje polutke stisnu što brže da on onda potegne i podigne vario ----to mi je danas objasnio i zato treba što tvrđi centralni a valjda ima neke logike :icon_thumright: :laughing7:

pa da ali tvoj skuter je SLAB, to se isto moglo i izvest sa zutim, jer nema tvoj dovoljno snage za izgurat remen do kraja, stoji to sto je on rekao, ali isto bi ti bilo sa zutim!!!! samo krajnja +
nekima nije dosta jednom ponovit,ako je decko zadovoljan sad nek se vozi s crvenim centralnim

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #114 : 09 Veljača, 2008, 00:12:56 »
...sa crvenim kaže da kad ti pustiš gas da zadnje polutke otpuste remen i da se vario spusti i da kad opet daš gas da se zadnje polutke stisnu što brže da on onda potegne i podigne vario ----to mi je danas objasnio i zato treba što tvrđi centralni a valjda ima neke logike :icon_thumright: :laughing7:

LOL, mijenjaj servisera pod hitno.

Ovak, crveni je opcenito za Minarelli pretvrd cak i za jaaaake midrace kiteve. Tebi je i zuti vjerojatno pretvrd, ali ako ga imas, probaj sa njime.
Inace, ponasanje prijenosa se stela rolicama varimata, a ne federom kontrasta. Jedino ako remen proklizava u zadnjim polutkama postoji potreba za tvrdjim centralnim federom. Najcesce proklizava sa kevlar remenom na mekanom (npr. malossi bijelom) federu.
Tvoj prijenos sigurno ne dolazi u najveci omjer jer ti motor jednostavno nema snage za to (zbog pretvrdog federa).

Mali test...

uzmi flomaster, povuci crtu po variomatu gdje klizi remen okomitu crtu (od rupe do vrha varia) i odi se vozit full gasom. Poslije pogledaj da li je trag flomastera izbrisan ili je ostao na vrhu variomata. Ako je ostao, znaci da se remen nije popeo do kraja i da definitivno nemas dobro postelan prijenos.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #115 : 09 Veljača, 2008, 12:45:34 »
Jedino ako remen proklizava u zadnjim polutkama postoji potreba za tvrdjim centralnim federom. Najcesce proklizava sa kevlar remenom na mekanom (npr. malossi bijelom) federu.

Kako znati jel remen proklizuje?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #116 : 09 Veljača, 2008, 12:54:11 »
Jedino ako remen proklizava u zadnjim polutkama postoji potreba za tvrdjim centralnim federom. Najcesce proklizava sa kevlar remenom na mekanom (npr. malossi bijelom) federu.

Kako znati jel remen proklizuje?

To osjetis, a nerijetko i cujes.
Skuter ne krene na jako davanje gasa nego malo poskoci pa onda nabere okretaje, a ti stojis ili se jako polako pocnes kretati.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #117 : 09 Veljača, 2008, 13:56:41 »
svaki klinasti remen u pravili zacvili ako proklizuje, u suprotnome ako ne klizi, proklizuje kuplung a ne remen.. :glasses2:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #118 : 09 Veljača, 2008, 15:03:22 »
Ajd biti ce dobro, remen ne proklizuje i to jos nisam nikad dozivio:frajer:

Budem isprobao ovo sa flomasterom do kuda se penje remen jer nisam dugo gledao, a i nisam se dugo vozio preko 80.


Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: aerox problem!!!
« Odgovori #119 : 09 Veljača, 2008, 18:35:26 »
a i nisam se dugo vozio preko 80.

bojis se?  :toothy11:


2andy...oces slusat nas ili servisera  :frajer:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...