Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: derbi gp1 250 10'  (Posjeta: 10014 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
derbi gp1 250 10'
« : 23 Travanj, 2011, 14:37:40 »
razmišljam o kupnji dotičnog modela pa me zanima koje su mu mane,koja mu je max. brzina,kakva je potrošnja

Offline cosa_wp

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1347
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sb
  • Moj Skuter: Gilera gp 800
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Limited edition
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #1 : 23 Travanj, 2011, 15:45:04 »
razmišljam o kupnji dotičnog modela pa me zanima koje su mu mane,koja mu je max. brzina,kakva je potrošnja

max brzina uz sve najbolje uvjete to znači da nema vjetra u prsa i ostalo bi mu bila oko 140 km/h po njegovom satu, potrošnja mu je 4l gradske vožnje ako su neka dulja putovanja pa držiš neku putnu brzinu spusti se i ispod 4l na 100 km. moram samo napomenuti da ja imam model gp1 250i što znači bez karba. pa i malo manje troši od karb verzija ali ni karb. verzija ne troši puno. E sad mane mnogi pričaju plastike nekvalitetne ali nebi ja to tako rekao plastike su meni dobro odrađene samo što se malo tresu odnosno trese se celer, ona mala prednja plastika i pretinac ispod volana ali to se osjeti samo dok je na centralnoj i ako turiraš!U vožnji se apsolutno ne osjeti nikakva buka najveću manu tog skutera bi ja naveo to što niti jedna integralna kaciga ne stane pod sic i to me jako razočaralo.Sve u svemu što se mog iskustva za sad tiče motorom sam itekako zadovoljan i mnogi su ga probali od iskusnijih frendova skuteraša naravno članova ovog foruma i svi su bili zadovoljni. Ovo sam na brzinu napisao pa ako te šta više zanima slobodno pitaj pa ću odgovoriti pozz.

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #2 : 23 Travanj, 2011, 16:40:03 »
jel može održavat nekih 100,110km/h sa dvoje ljudi na njemu il se osjeti da mu je to napor?

Offline cosa_wp

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1347
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sb
  • Moj Skuter: Gilera gp 800
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Limited edition
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #3 : 23 Travanj, 2011, 19:03:30 »
jel može održavat nekih 100,110km/h sa dvoje ljudi na njemu il se osjeti da mu je to napor?

100-110 sa dvoje bez problema prava putna brzina nema napora

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #4 : 26 Travanj, 2011, 09:19:45 »
Piaggio makina, kvaliteta je neupitna al se postavlja par pitanja kad se priča o završnoj obradi koja je jadna...

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #5 : 30 Travanj, 2011, 14:20:55 »
ja imam derbi gp1 250i ,integralna kaciga bez problema stane ispod sica,ali moras ju okrenuti tako da vizir gleda prema zadnjem kotacu.
maksimalna brzina kada si uspravljen je nekih 122kmh,kada se sagnes i nema vjetra dodes i do 135kmh(mozda i vise,ali to se ne moze uzimati kao maksimalna brzina,niz veliko  i dugacko brdo natjerat ces ga i na 150kmh).
bez problema ti putna brzina moze biti 110-115kmh.
potrosnja u gradu maksimalna sto sam postigao u 6000km je 4,6l,dok ako ides na put spustis ju na 3l bez problema.
plastike su izrazito nekvalitetne,kompletne plastike,niti jedna plastika na motoru nije kvalitetna,ono sto je na motoru kvalitetno to je masina i ovijes,sve ostalo je skart.
inace,najbolji gradski skuter od 250ccm,premda je dobar i za duza putvanja od 300km,sic je tvrd i ne zulja nakon duze voznje,na dugim relacijama pocne se pojavljivat bol u gornjem predjelu leđa zbog načina držanja volana (barem u mom slucaju).
da ga idem kupovat novog,nikada ga ne bi kupio,radije bi uzeo neki polovni motor od 600ccm.
skuter je zanimljiv prvih 1000km,kasnije postane preslab i pojavi se ogromna ceznja za necim puno jacim.(barem u mom slucaju).
ono sto je pohvalno na motoru: kada radis servis svi dijelovi su ti dostupni i ne moras skidat niti jednu plastiku da bi nesto zamijenio!

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #6 : 30 Travanj, 2011, 15:35:40 »
ja imam derbi gp1 250i ,integralna kaciga bez problema stane ispod sica,ali moras ju okrenuti tako da vizir gleda prema zadnjem kotacu.
maksimalna brzina kada si uspravljen je nekih 122kmh,kada se sagnes i nema vjetra dodes i do 135kmh(mozda i vise,ali to se ne moze uzimati kao maksimalna brzina,niz veliko  i dugacko brdo natjerat ces ga i na 150kmh).
bez problema ti putna brzina moze biti 110-115kmh.
potrosnja u gradu maksimalna sto sam postigao u 6000km je 4,6l,dok ako ides na put spustis ju na 3l bez problema.
plastike su izrazito nekvalitetne,kompletne plastike,niti jedna plastika na motoru nije kvalitetna,ono sto je na motoru kvalitetno to je masina i ovijes,sve ostalo je skart.
inace,najbolji gradski skuter od 250ccm,premda je dobar i za duza putvanja od 300km,sic je tvrd i ne zulja nakon duze voznje,na dugim relacijama pocne se pojavljivat bol u gornjem predjelu leđa zbog načina držanja volana (barem u mom slucaju).
da ga idem kupovat novog,nikada ga ne bi kupio,radije bi uzeo neki polovni motor od 600ccm.
skuter je zanimljiv prvih 1000km,kasnije postane preslab i pojavi se ogromna ceznja za necim puno jacim.(barem u mom slucaju).
ono sto je pohvalno na motoru: kada radis servis svi dijelovi su ti dostupni i ne moras skidat niti jednu plastiku da bi nesto zamijenio!
detaljno i korektno  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #7 : 01 Svibanj, 2011, 21:11:21 »
evo ti i troskova u 6000km: zadnja guma 300kn
ulje i filter ulja na prvih 1000km- 170kn (ide 1,2l ulja)
prednje kocnice-295kn (brembo)
zadnje kocnice 190kn (brembo)
ulje i filter ulja na 6000km- 170kn
ulje u kocnicama -ide oko deci ulja na obije kocnice 10kn (pola litre 50kn)
ulje u glavcini-1 dcl -6 kn (litra je 60kn)
sve ukupno: 1141kn i miran sam jos 6000km,znaci sve sam sam mijenjao,da sam isao u servis platio bi sve oko 2600kn.
razlog zasto skuter ne vozim u servis je to sto ja vozim taj skuter a ne serviser,i kad ga sam slazem znam sto vozim!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #8 : 06 Svibanj, 2011, 17:54:51 »
da to je istina tako i ja radim ali nedao bog da mi zacvika motor, morat ču platiti meštra u servisu ili lokalnog meštra za 10% cijene servisa i neimati garanciju za posao, nedao bog da se nešto desi nakon servisa sa mašinom a ti to odradio kod lokalca zube na klin jer love nema sigurnosti nema, dok kod servisa dobiješ račun i jednu vrstu sigurnosti jer ako se nešto desi možeš se natezati preko inspektorata da su te zajebali i nisu uradili popravak kako spada te ti je zbog toga riknula makina.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #9 : 06 Svibanj, 2011, 22:46:40 »
ako znas osnove mehanike onda se nemas kaj brinut jel ce ti zacvikat skuter,ali ovisi od covjeka do covjeka,onaj ko ima para dat ce ga prije u servis nego ce doma kemijat

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #10 : 07 Svibanj, 2011, 08:35:57 »
to je poanta, ako si ziheraš ili si pokeraš.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline cosa_wp

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1347
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sb
  • Moj Skuter: Gilera gp 800
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Limited edition
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: derbi gp1 250 10'
« Odgovori #11 : 10 Svibanj, 2011, 19:27:29 »
ja imam derbi gp1 250i ,integralna kaciga bez problema stane ispod sica,ali moras ju okrenuti tako da vizir gleda prema zadnjem kotacu.
maksimalna brzina kada si uspravljen je nekih 122kmh,kada se sagnes i nema vjetra dodes i do 135kmh(mozda i vise,ali to se ne moze uzimati kao maksimalna brzina,niz veliko  i dugacko brdo natjerat ces ga i na 150kmh).
bez problema ti putna brzina moze biti 110-115kmh.
potrosnja u gradu maksimalna sto sam postigao u 6000km je 4,6l,dok ako ides na put spustis ju na 3l bez problema.
plastike su izrazito nekvalitetne,kompletne plastike,niti jedna plastika na motoru nije kvalitetna,ono sto je na motoru kvalitetno to je masina i ovijes,sve ostalo je skart.
inace,najbolji gradski skuter od 250ccm,premda je dobar i za duza putvanja od 300km,sic je tvrd i ne zulja nakon duze voznje,na dugim relacijama pocne se pojavljivat bol u gornjem predjelu leđa zbog načina držanja volana (barem u mom slucaju).
da ga idem kupovat novog,nikada ga ne bi kupio,radije bi uzeo neki polovni motor od 600ccm.
skuter je zanimljiv prvih 1000km,kasnije postane preslab i pojavi se ogromna ceznja za necim puno jacim.(barem u mom slucaju).
ono sto je pohvalno na motoru: kada radis servis svi dijelovi su ti dostupni i ne moras skidat niti jednu plastiku da bi nesto zamijenio!

mozes li to uslikati ja imam agv k3 pa ne moze ni stati tako da vizir gleda prema zadnjem kotacu!