Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: CPI Hussar  (Posjeta: 28800 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #80 : 20 Lipanj, 2010, 19:13:39 »
E ovako, kad sam stavio kais i rolnice ostavili smo tri one koje su bile unutra a tri smo stavili 3.5g cisto radi probe i tako na kraju i ostade! Kada sam dosao u posed vagice i izmerio one koje su bile unutra su 5g tako da je razlika u rolnicama bila 1.5g sto je i "dovelo" do posledica, pukla mi je ona zvezdica koja ide  posle ventilatora na ventilator variomata! Uzeo sam novu i stavio ali sam primetio da mi se onaj sajbnica koja ide posle bolcne varia jako deformisala valjda od pokusaja zatezanja sa onom slomljenom zvezdom (kada sam utvrdio da je pukla nisam odmah imao novu da stavim pa sam vratio tu koja je pukla iz 2 dela). Motor se bolje ponasa sa ovim rolnicama znaci 6x3.5 ne znam ni zashto sam samo vozio onako...
Imam od tada vise problema:

1. Krajnja brzina je opala sa 65 na 55 sto je verujem zbog te sajbnice jer mi ventilator ima malo lufta nije pritisnut kako treba...
 
2. Kada usporavam na nekoj brzini od ~20km/h cuje se neko zveckanje kao da kamencic imam u dekli, ja mislim da su rolnice al nisam siguran!
 
3. Ovo cu pokusati da objasnim kako ja to dozivljavam, naime imam osecaj da je neshto u disbalansu, da neka osovina ima ekscentar, primecujem to tako sto se na odredjeni broj obrtaja to ponavlja znaci ja mislim na svakih 500 obrtaja neshto je u debalansu, i naravno ponavlja se ucstalije kako ja dodajem gas, i dobija na intensiztetu sve jace i jace se oseca... Mislim da ovo nema veze sa ovim desavanjima na variomatu i mislim da ima veze sa primarom/sekundarom ili lezajevima na njima.
 
4. Gde u BG da nadjem sajbnicu bio sam u par prodavnica metalurgije i nisam nasao...?

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #81 : 06 Srpanj, 2010, 09:18:16 »
1 2 3 i 4 je sredjeno naime bio je problem u ventilatoru variatora nije dobro bio pricvrscen pa je stradao i vrteo se ekscentricno spalio rolnice i urnisao kais   :angry7:

Sada su rolnice 4g  i stari onaj 788 17 kais i motor mi bolje ubrzava al staje na 60kmh uzeo sam od ortaka Koso obrtaljku i nakacio i pokazala mi je  11200rpm, kako te obrtaje da iskoristim najbolje, i cudno mi sto se toliko vrti a nije kitovan...

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #82 : 06 Srpanj, 2010, 11:06:43 »
stavio si prelagane rolice,zato toliko i vrti a ne ide dobro...probaj sa tezim :icon_thumright:

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #83 : 06 Srpanj, 2010, 11:24:39 »
Hmm pa bile su 3.5 i duzi i siri kais pa je to bilo taman, a za ovaj remen izgleda moraju malo teze, nista probacu stari remen nije nista losiji od ovoga koji jeste sada...

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #84 : 23 Srpanj, 2010, 14:51:25 »
Stavio nove rolnice 4gr, kais je onaj stari zveckanje reseno, stavio zute mallosi federe kvcila centralna serijska i kada upalim motor krece ok malo cimne i povuce normalno, ali zato svaki sledeci put kada stanem i kada krecem jaaaaaaaaaaako slabo ubrzava kao da krecem u kolima petom brzinom, kada dodje do nekih 30kmh onda vuce ok al do toga se jako vuce, sta se to dogadja?

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #85 : 23 Srpanj, 2010, 21:22:43 »
Stavio nove rolnice 4gr, kais je onaj stari zveckanje reseno, stavio zute mallosi federe kvcila centralna serijska i kada upalim motor krece ok malo cimne i povuce normalno, ali zato svaki sledeci put kada stanem i kada krecem jaaaaaaaaaaako slabo ubrzava kao da krecem u kolima petom brzinom, kada dodje do nekih 30kmh onda vuce ok al do toga se jako vuce, sta se to dogadja?
trebaju ti jos tvrdi federi kvacila,ja sam imao isti problem i sa tvrdim federima sam ga rijesio :icon_thumright:

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #86 : 23 Srpanj, 2010, 21:45:17 »
Pa stavio sam zute malossi i ovako cimne kada krene,a inace skontao sam gde je problem, polutka tj torque se ne vraca skroz i ne podize kais kada stanem  jer kada sam montirao federe cackao sam neshto tu i sada jednostavno kao da nije centralna dovoljno jaka a u stvari treba samo da se podmaze ono po cemu se krece polutka i to je to samo sto danas nisam mogao da je rastavim podmazao sam samo malo i toliko mi je i trajalo moram sutra da rasturim celo kvacilo i nanesem ovu grafitnu mast sto sam kupio...

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #87 : 24 Srpanj, 2010, 01:23:12 »
E vidis, ako je problem u tome, izgleda da bi ti torsion controller bio pun pogodak, a onda i meni, jer mi isto tako prvi put povuce ful, a svaki sljedeci je dosta tromiji.

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #88 : 24 Srpanj, 2010, 10:29:53 »
Idem sad u radionicu pa cu da se vratim sa slikama i rezultatom...

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #89 : 24 Srpanj, 2010, 15:19:59 »
Upravo se vratio iz radionice i evo sta je bilo!

Ovako sam zatekao kais posle gasenja motora:



A ovako je izgledalo kvacilo vidite koliko ima razmaka, tj nije torque pomeren do kraja...



Sledi odvtanje one velike matice, ovo sam uradio tako sto sam je stavio u stegu i alatom za skidanje filtera na kolima polako odvrnuo...




Pa zatim skinuo ovaj poklopac koji ne znam kako se zove :)



I onda imam sta da vidim...evo kako je izgledalo to unutra sve...





I posle ciscenja i podmazivanja grafitnom masti...





Posto su zute opruge bile pretvrde tj jako je cimao pri startu a posle gubio obrtaje pao je izbor na one koje su i bile pre toga a to su ove u sredini...




Evo kako stoji kais nov sada...


Kais 17.5 x 804, rolnice su ostale 4g, prvo sam probao sa 2 podloske ispred ventilvara i rezultat je katastrofa, probao sa jednom losiji start u odnosu na normalu pre cele ove zbrke sa torque i u principu losija krajnja sa tim novim kaisem...
Dok sam se vozio iu probavao osetim neke cudne vibracije i ne da mi djavo mira kad sam vec poceo posao ajde da vidim sta je problem, kad imam sta i da vidim.Na osovini torque koja ide na primar imaju 2 lezaja onaj iglicasti koji ide do bloka i onaj obican sa kuglicama koji ide do zvona kvacila, e taj obican sa kuglicama se raspao, fali par kuglica... Sa prednje strane je imao onaj poklopac kuglica ali ja sam ga skinuo da bi lakse uslikao, jer od njega nema nishta pa tako da nisam nikakvu stetu napravio, a onaj poklopac iznutra je sam ispao cim sam kvacilo skinuo sa primara.






Sada je pitanje kako zameniti taj lezaj i moze li to uopste da se uradi, pozadi onaj iglicasti je zavaren koliko sam ja skontao a unutra pre tog ima zeger platna (onaj osigurac) sto mi govori da se on stavlja iznutra, sto mi opet govori da mora pre njega da se izvadi ovaj iglicasti...

Sta mi je ciniti?




Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #90 : 24 Srpanj, 2010, 19:30:16 »
predlazem da ako imas nesto para da kupis oriđiđi mina kvacilo i stage 6 r/t naravno za mina i rijesis problem

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #91 : 24 Srpanj, 2010, 19:55:31 »
Pa to ce na kraju i biti al i ovog cu ja da osposobim :) Sutra idem da uzmem lezaj pa cu onda da probam da zbudzim neshto samo prvo treba brusiti ovaj var pa izvaditi lezaj pa ga ponovo zavariti... Imam ortaka koji zna da vari pa cu probati sa njim to da odradim. Samo ne znam koje su mere ovog lezaja sto mi riknuo, sta da kupim...


Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #92 : 03 Kolovoz, 2010, 20:03:47 »
Problem sa lezajem resen kupio sam polovan zadnji remenik za 5e :)

Skinuo stari raspadnuti kais, i stavio novi Dayco 804 x 17.5, rolnice 4gb, oprugice serijala kao i centralna, max speed 70kmh na jedvite jade pored sajma ka gradu :)

Nikada mi brze skuter nije isao nego sada, lepo ima ubrzanje, postoji mala rupa izmedju 35kmh i 55kmh al posto je serijsko sve osim rezone mislim da vise od ovoga i ne moze!

Imam samo problem uz brdo jer kada udjem sa nekom vecom brzinom ona pada polako sto je i normalno al u jednom trenutku se jako ugusi motor. Ja predpostavljam da je centralna previse meka i da ne vraca kais koliko treba i onda on nema potrebnu snagu da izgura brdo jer je ostao kais gde jeste. Sada jel se to vracanje kaisa resava tvrdjom centralnom ili necim drugim? Kontam da tu oprugice nemaju nikakvu ulogu,a rolnice su dobre jer imam i start i krajnju...

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #93 : 03 Kolovoz, 2010, 20:42:15 »
jel si mozda piknu nekoliko brojeva vecu diznu prilikom ugradnje spuha

Offline ul71m0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BG
  • Moj Skuter: Cpi Hussar
  • Moja Kaciga: SHOEI rf-200
  • MojSpuh: Gianelli extra
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #94 : 03 Kolovoz, 2010, 20:43:01 »
70 je  :toothy10:

Offline qwertzri

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: CPI Hussar
  • Moja Kaciga: Nitro
  • MojSetup: Malossi sport
  • MojSpuh: ZX
Odg: CPI Hussar
« Odgovori #95 : 30 Travanj, 2011, 22:50:19 »
update: rijesio sam problem :P
« Zadnja izmjena: 01 Svibanj, 2011, 00:45:43 qwertzri »
CPI nije kinez ...  on je TAJVANAC ! :P