Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )  (Posjeta: 1177579 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6540 : 15 Prosinac, 2020, 21:58:09 »
 :predstava:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline grx

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6541 : 15 Prosinac, 2020, 22:06:09 »
Kazem samo iz svog iskustva...znam da sam u prednosti po pitanju određenih troskova...
Uglavnom, f30 je po meni solidan auto koji solidno ide i malo trosi a to mi je najbitnije.
Ne bi se u ovu raspravu ni ukljucio al nervira me kad se pljuje po necemu bez nekog posebnog razloga.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6542 : 15 Prosinac, 2020, 22:24:45 »
:predstava:
.... netreba niš dalje komentirat.... Gdje si ovog smajla pronasao.... Hahahaha

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6543 : 16 Prosinac, 2020, 14:59:20 »
7600kn kosta zamasnjak za taj auto,ukupno 14000kn + 500e ruke+antifriz,ulje,filteri i jos pokoja sitnica.
Kazem samo iz svog iskustva...znam da sam u prednosti po pitanju odre%u0111enih troskova...
Uglavnom, f30 je po meni solidan auto koji solidno ide i malo trosi a to mi je najbitnije.
Ne bi se u ovu raspravu ni ukljucio al nervira me kad se pljuje po necemu bez nekog posebnog razloga.

Kazem samo iz svog iskustva...znam da sam u prednosti po pitanju odre%u0111enih troskova...
Uglavnom, f30 je po meni solidan auto koji solidno ide i malo trosi a to mi je najbitnije.
Ne bi se u ovu raspravu ni ukljucio al nervira me kad se pljuje po necemu bez nekog posebnog razloga.



Da se razumijemo Bmw je nekvalitetom ispod alfa romea, Bmw trazi izuzetno odrzavanje, i jedina pozitivna stvar kaj Bmw daje lijep osjecaj za volanom.

Jos jedna stvar znaci pad kvalitete Bmw-a u zadnjih 30 godina je zastrasujuc, na e28 je ispusni sustav napravljen o 2 mm lima koji je nakon 700 000km bio bez korozije, u isto vrijeme prije 10 godina na e39 je bio identican ako ne malo losiji koji je orig kakti inox... krampane e36 i e46 to nije vrijedno spomena. pogledajte interijere u e90 i f ovima ... znam mehancare koji su kuce i zivot napravili na bmw i range rover automobilima i djecu skolovali, to su "premium" sisare novaca.
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2020, 15:04:24 v3kac »

Offline grx

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6544 : 16 Prosinac, 2020, 17:53:58 »
 :icon_thumright:
Sta rec, prezentirali ste da je BMW najvece smece od auta...
Mislim da imam krediblitet po pitanju ovog modela jer ga drljam svaki dan i tako vec 5 godina ali ocigledno da to nije bitno, bitnije je da svatko zna nekoga kome je nesto otišlo...

Da je savrsen , nije sigurno. Ima hrpa stvari sta me kod njega zivcira al da je smece to nije sigurno.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6545 : 16 Prosinac, 2020, 18:19:46 »
Ja sam presao 100tkm (fali jos par km, a mozda je danas i okinuo) u 4 god. manje 2 mj.,  s troskovima cetkica alternatora i diskovima te disk kocnicama. Cetkice sam platio 30kn, bata Tomi mi napravio oskarovske, dakle tu sam ustedio 7000kn. Kocnice sam kupio originalne, jer mi nije vise to to, a ne znam za provjerene zamjenske. Njih sam platio  150 do 200 eura. Kako, pa moras biti snalazljiv, inace te i to kosta 7000kn. Ali jebes ti snalazljivost kad kupujes zamjenske dijelove pa imas kurcinu. A danas kupovati originalne dijelove za sve marke.zna biti sokantno. Istina, bmw je jos jaci s cijenom. Cuo sam sve te price i svjesno sam usao u taj rizik i kockanje. Ali, vjerujem da su neke stvari odradjene na podmukao nacin i da se namjerno ogranicava pouzdanost cemu svjedocim opcenito u danasnjoj svakodnevici. Svjestan sam odnosa klijenata i majstora u toj sferi,  medjutim taj osjecaj na volanu mi je uzitak, jer mi je nakon toga i Naudi kao narodna kola. Auspuh nije hrdjav to znam jer sam gledao podvozje i dok mijenjam ulje vidim svaki put situaciju.
Volio bih uzeti Alfu, jeftina je ko francuz, ali bolja, doduse neku koja nije teski inzinjeraki promasaj. Znam jer sam vozio i jedno i drugo jedno vrijeme kad sam bio u prilici, i pogadjate, francuz je upalio zutu lampicu tijekom moje prve voznje, francuz je ostavljao iza sebe cijeli zadimljeni zeleni val, da je se vidljivost smanjila za 50%, i naravno, stao je kod Gracaca pa sam s Alfom picio u Sibenik u ovlasteni da bih ga skarabudzio. Ne pitajte kako sam se snasao da izvadim diznu na cesti, jednostavno sam snalazljivi bogec, ali francuz je sahranio svu moju snalazljivost koja je mnogima pomogla, i tu priznajem da sam nemocan, i mene su francuzi skrsili. A vidis, Alfa nije i uzivao sam u tom kartingu i razvlacenju onog usranog twin spark motora, koji nikad nije zajebao u 3 godine... Joj da, mijenjao sam lijevvu vilicu sto dodje sa selenima i kuglom, i dosta sam se najebao jer nisam imao najbolji pristup. Ali to nije bitno, nego 3 godine bez ikakve zezancije, s francuzom toga nema.
S druge strane imam iskustvo s narodnom ergelom.

Ali francusku filozofiju i prcionu nikad necu shvatit, da me karaju takve sitnice i gluppsti i da zbog toga ostakem na cesti. E pa neka mi radje ode motor pa cu s gustom odradit swap (na jace naravno).
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2020, 18:30:17 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6546 : 16 Prosinac, 2020, 18:39:03 »
Provjerene zamjenske za E90 (ako sam dobro skuzio da to voziš) su ATE. I za moju Vitaru su vrhunske. Ja sam platio 4 ATE diskova sa 8 ATE disk pločica 60% manje nego original Şuzuki a bolje koču. https://www.autodoc.de/
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2020, 18:44:47 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline grx

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6547 : 16 Prosinac, 2020, 18:41:57 »
Corector, koliko ima auto ukupno km?
100tkm si ti prosao ili toliko ima na satu?

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6548 : 16 Prosinac, 2020, 18:44:34 »
CITAT" ahh
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6549 : 16 Prosinac, 2020, 18:47:04 »
Jednom se razocarao u Ate nakon prve ugradje u Vw i rekao nikad vise. Ovaj jedan stavio na Bmw f30 Ate komplet sve i veli nije to to.
Nakon sto je proteklo vise godina, poceli su dolaziti pozitivni feedbackovi i tako sam opet uzeo Ate za Vw i sad su odlicne, ispunjavaju ocekivanja, a cak bi se usudio reci kako si i sam rekao, bolje koce. Nesto se izdesavalo u medjuvremenu.

Imao sam i e90... S obzirom na to kako mladjarija divljaci, zaklali bi oni mnogo toga.

Kod F30 je pozeljno ne lupati jako gepekom, da ne bi otpala zadnja stopka, to sam naucio na tudjim greskama :D

Ovaj moj ima 267tkm. Do dolaska ovih nasih kamera, cepao sam ga redovito autocestom u dvostrukom kosmoskom modu. Najvise volim kad mi board izbaci 3.0l do Karlovca, ili pak do Hrvatske Kostajnice, lagano lokalnom. Autonomija je strava gledajuci i po kilometrima jer 1000 imam i u urbanim sredinama. Oem dpf, pratim i onu zacadjenost, moze to jos, a auto iznutra i izvana je momacki podnesao ovo sve jer dobro znam kakvi su drugi skripavci i spisatelji epskih servisnihista, a ono standarna vozila. U 100tkm mi ni xenon zarulje nisu crkle jer pametno koristim daylight i jos neke sitnice kombe sebi za dusu, ali sam puno sigurniji. Nikakvo spustanje ni jebavanje me ne zanima, to sam vec prosao na golf dvici koja danas vozi, i nikad necu zaboravit kad je Pezo htio obici duju u zavoju, i nomak je malo pretjerao s ladjom i nzabio se i nasukao na otok...


Sljedece sta planiram kupiti od auta je neki auto za koji me boli k. Mislio sam Daciu, ali ispada me.po mojoj racunici skuplja od Bmwa, tako da sad jebiga.
Uzeo bi neku kantu koja je vjecna, ali je kanta, stavio gore Allseason gume, i nek je provjereni basic atmosferac.
Jer nema vise ni svatova, ni osvajanja picki, svi sve imaju danas i nista vise nije zanimljivo, a i vozim se sve manje tako da mi to ide u prilog, i zelja mi je minimalizirati upotrebu auta. I da ga mogu velikodusno ustupiti zeni. :D
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2020, 19:04:54 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2832
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6550 : 16 Prosinac, 2020, 18:49:02 »
ATE je prije znao biti osjetljiv na prvu kišu/lovku/pranje i ako se zagriju, odmah se deformiraju na sami dodir sa vodom...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline grx

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6551 : 16 Prosinac, 2020, 19:05:37 »
Gdje pratis ovo sto si za dpf napisao?
Jel lanac mijenjan?

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6552 : 16 Prosinac, 2020, 19:08:42 »
Jest mijenjan je lan%u010Di%u0107 60tkm prije mene. Imam Carliya za dijagnostiku i modanje i igranku s elektronikom. Ispada da ce se to sve uskoro raspast s obzirom da sam sretnik, ali zvukovi su i dalje onako fini i isti, nacujem ja svako zlo prije negoli dodje.

Imao sam jednu anegdotu nedugo nakon kupnje. Poceo mi strugati ventator hladjenja u kabini. Reko j#bo te bmw. Dodjem do njega, kad u peraje upala slika neke cure, format slike je bio za osobne dokumente :D
I bateriju sam mijenjao u daljinskom jer mi je izdusila na Sljemenu dok sam se spustao niz snjezne padine na Purejet skijama ( zasto purejet, pa zato sto sam ih dobio za dzabe, ali sam ipak uzeo pancerice pa je to purejet filozofija), nisam ga mogao otkljucati pa sam se sjetio da ima mehanicki kljuc, ali jebi mu mater, ne mozes ga upaliti. I onda mi se upalila anti%u010Dmrlje%u0107a lampica i grijao sam kljuc puhanjem da baterija dodje k sebi, i jebeno uspio. Od tada koristim Duracell i nema problema vise. Za svaki slucaj sam ubacio novu u pretinac za nedaj boze.
Sve u svemu, teoretski, mogao bi hendlati lijepo i s francuzom, ali vec sam dozivio vise crnih pogibija s njima i to je za mene crna rupa, jedva se nosim da ih obidjem s puta, a da se ne nasekiram.
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2020, 19:19:10 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline grx

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6553 : 16 Prosinac, 2020, 19:16:49 »
Super, ajde neka nisam sam koji je zadovoljan sa svojim f30   :hello:

Micem se s teme da ne spamam vise... :hello:

PS.
Mozes ga upaliti ako ti krepaju baterije.
Meni je krepala dok sam bio na moru. S desne strane ispod volana imas oznaku kljuca , tamo prisloni i upalit ce bez obzira na bateriju...
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2020, 19:18:51 grx »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6554 : 16 Prosinac, 2020, 19:26:21 »
Eto nisam znao, a ima fino nacrtano, u neku ruku mi je zao sto malo znam o Bmwu, inace se najbolje ucim na vlastitim greskama, ali neka tako ostane.

Covjece, pa ja vozim i najproblematicnije skutere ikada!


Ma dobro je to sve, meni je se vec osladilo i sa jednim i sa drugim, a sad nek se sve spusi  :D :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6555 : 16 Prosinac, 2020, 20:50:05 »
Pero,a jel mijenjan motor na BMW-u?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6556 : 16 Prosinac, 2020, 20:51:53 »
Jest skupa s faznim lancem, doso novi malo apgrejdani da ne pukne lancic opet  :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6557 : 16 Prosinac, 2020, 20:58:18 »

Sto bi znacilo da se sasipao motor radi lanca,na koliko ono 100tkm? :icon_thumright:


I koliki je to ono trosak na autu starom par godina sa stotinjak tisuca kilometara?


Ja sam pricao za svoj Polo da je drek od auta i to znaju svi.Samo sto sam ja od kad ga imam potosio 0kn za izvanredne kvarove,ali je VW u garantnom roku strpao 50tkn u njega
« Zadnja izmjena: 16 Prosinac, 2020, 21:01:35 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6558 : 16 Prosinac, 2020, 20:58:55 »
Jbt sta kasnim a pocelo je  :ljetodobar: :predstava:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Veceras neka voznja po Zg ( restoranima i kafanama )
« Odgovori #6559 : 16 Prosinac, 2020, 21:27:50 »
Matija... Pridruzujem se   :predstava: