Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox: Koji remen?  (Posjeta: 5956 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2011, 22:44:51 Rox-Rab »
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #1 : 20 Travanj, 2011, 22:49:05 »
jedino hebo je dobrih dimenzija ostalo je sve za Overrange.
lovac u mutnom team

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #2 : 20 Travanj, 2011, 22:52:14 »
Ja sam imao topov ,kupio u Marcel motu u Rijeci za 200kn....nije kelvar. Meni bio super.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #3 : 20 Travanj, 2011, 22:52:36 »
jedino hebo je dobrih dimenzija ostalo je sve za Overrange.


ma ima valjda i drugih dimenzija al koja marka je dobra tj koja se najboljom pokazala?
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #4 : 20 Travanj, 2011, 23:15:39 »
Pita za Aerox...


JA ti morem reči za Hebo 104H ti je šifra, 16mm je širina a 760 dužina, i s njim ti ima odličan start i kod vručih dana, a vozil sam se po ZG i nisam primjetil da proklizava ili da slabije ide!

Po meni mu je mana!!

-kolko god rekli da ide do kraja na Aeroxu, meni nejde, fali mu još 5mm do vrha, makar ja mjenjal šajbice remen do vrha nejde! Vidim kod @Marko-rox-a on je uzel TOP-ov remen i sa serijalom mu je krajnja skoro ko meni s kitom pa valjda njega može izurat do kraja..probaj s njim!

Velim, ja bi ovaj Hebo uvjek uzel jer zbilja je mrcina, nije se potrošil niš a imam ga 2T km, te po vručini daje odlične performanse, ubrzanje i to, ali krajnja mu je mana, ili je samo to kod mene, a zbilja sam sve pokušaval kaj se more sa serijskim polutkama.

Kad skupim ovak sa strane za gluposti di skupljam uzel budem TOP-ov baš da probam razliku...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #5 : 20 Travanj, 2011, 23:22:50 »
I meni je s hebovim krajnja manja..

S topovim sam dobio na krajnjoj, al nije mi start bio neš prebajan.. A i uzbrdo po vrućinama mi se rastegne i nejde najbolje tak da i nebi više top uzeo nikad.. Šta će mi krajnja ak on nemože dvoje na skutu potegnut uzbrijeg kad je vani +30.. Tak da meni nula bodova..

Malossi kevlar je isto dobar, malo manja krajnja, al start moš imat jako dobar... ;)

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #6 : 20 Travanj, 2011, 23:23:11 »
Pita za Aerox...


JA ti morem reči za Hebo 104H ti je šifra, 16mm je širina a 760 dužina, i s njim ti ima odličan start i kod vručih dana, a vozil sam se po ZG i nisam primjetil da proklizava ili da slabije ide!

Po meni mu je mana!!

-kolko god rekli da ide do kraja na Aeroxu, meni nejde, fali mu još 5mm do vrha, makar ja mjenjal šajbice remen do vrha nejde! Vidim kod @Marko-rox-a on je uzel TOP-ov remen i sa serijalom mu je krajnja skoro ko meni s kitom pa valjda njega može izurat do kraja..probaj s njim!

Velim, ja bi ovaj Hebo uvjek uzel jer zbilja je mrcina, nije se potrošil niš a imam ga 2T km, te po vručini daje odlične performanse, ubrzanje i to, ali krajnja mu je mana, ili je samo to kod mene, a zbilja sam sve pokušaval kaj se more sa serijskim polutkama.

Kad skupim ovak sa strane za gluposti di skupljam uzel budem TOP-ov baš da probam razliku...

Ja pricam za firefox jer mislim da je identicna masina  :dontknow:

Ja sam imao na serijali top-ov i crveni feder kontarsta od malossi-a (najtvrdji) i nije ga potrosilo puno a skuter je isao odlicno.
Price da ce mi remen otic uz tako tvrdu oprugu jako brzo pokazale su se netocnim......

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #7 : 20 Travanj, 2011, 23:35:30 »
Ja pricam za firefox jer mislim da je identicna masina  :dontknow:

Ja sam imao na serijali top-ov i crveni feder kontarsta od malossi-a (najtvrdji) i nije ga potrosilo puno a skuter je isao odlicno.
Price da ce mi remen otic uz tako tvrdu oprugu jako brzo pokazale su se netocnim......
Ne baš, duže traje sa mekšim, ali možda si ti imal kraće vrijeme! I remen se troši najviše pri 80°C pa to trošenje drastično raste sa temperaturom. I ak još dodaš jaki feder kontrasta koji jako stiska remen i drži u okretajima te ga tak još jače grije ...imaš dosta kraći vijek remena, no normalno ne goori se tu o danima :icon_thumright: 


@andy- kaj je zbilja topov koma za vručine? Onda sad ne znam, kakav je malossi kevlar u odnosu na Hebo 104H i taj topov ? I koji je to točno kevlar, mislim dimenzije?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #8 : 20 Travanj, 2011, 23:43:36 »
Ne baš, duže traje sa mekšim, ali možda si ti imal kraće vrijeme! I remen se troši najviše pri 80°C pa to trošenje drastično raste sa temperaturom. I ak još dodaš jaki feder kontrasta koji jako stiska remen i drži u okretajima te ga tak još jače grije ...imaš dosta kraći vijek remena, no normalno ne goori se tu o danima :icon_thumright: 


@andy- kaj je zbilja topov koma za vručine? Onda sad ne znam, kakav je malossi kevlar u odnosu na Hebo 104H i taj topov ? I koji je to točno kevlar, mislim dimenzije?

i mene zanima volio bi da se dize do kraja polutki?
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #9 : 21 Travanj, 2011, 00:28:14 »
To je mit uštelat da se diže remen do vrha na minarelli-u :D , treba isprobat sve i svašta jer nema šta ne utječe na to, a i kad se remen potroši nakon nekog vremena opet nebude išo do vrha.. Pitajte slowridera možda ili listajte teme ima ih brdo, što od slowridera, ima par i od dhorvata, neznam više se ne sjećam..
Uvijek se došlo do zaključka da bi najidealniji remen bio dimenzija TOP-ovog, a da je od kevlara  ;D
Kolko ja znam takav remen ne postoji..

Ukratko, ja se na TOP neću vratit, rado bi onu krajnju koju sam imao s njim, al šta će mi kad izgubi okretaje po ovim vrućinama koje slijede..
Još mi je sad najbolji Hebov ovaj remen i zadovoljan sam..
A ono kak vam od marka ide Aerox i koju krajnju ima to je do TOP variomata i remena najviše.. A kak mu bude išao usred ljeta vidjet će, a i sam sad kaže da s dvojicom u brijeg izgubi okretaje i mora stat i krenut da bi potegnuo.. To se i meni jednom desilo s curom u brijegu i s 40 sam se izvukao, zato izbjegavam taj remen, al dobro i imao je već dosta km.. Al svejedno Hebo je dobar dosta, i Slow je uvijek rekao da je bio dost zadovoljan s kevlarom, samo malo šajbice složiš..

Il pitajte paju ak se nevaram on je imao kineza s mina mašinom, ak se dobro sjećam pa ih je i on dosta isprobao :)

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #10 : 21 Travanj, 2011, 00:32:33 »
serijski remen mi se sad ne dize do kraja od kad sam stavio lakse rolice i centralni,izgubio sam na krajnjoj ali sam dobio na startu i ubrzanju

sad po pricama izgleda da je od TOPA dosta dobar pa me zanima dal se moze prijenos nastelat da ide do vrha? ipak sam tu izgubio 10km/ najmanje a ilo bi dobro da ih vratim
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #11 : 21 Travanj, 2011, 00:34:59 »
serijski remen mi se sad ne dize do kraja od kad sam stavio lakse rolice i centralni,izgubio sam na krajnjoj ali sam dobio na startu i ubrzanju

sad po pricama izgleda da je od TOPA dosta dobar pa me zanima dal se moze prijenos nastelat da ide do vrha? ipak sam tu izgubio 10km/ najmanje a ilo bi dobro da ih vratim

Dobio bi sigurno jer je duži, al neznam na serijskom variomatu.. Nisam probao nikad, samo na multivaru.. Probaj il se možda netko javi tko je sigurniji  :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #12 : 21 Travanj, 2011, 09:02:26 »
ma hebo je odlican za start okretaje i ne proklizava ali velim, krajnja je malkice slabija.

koji je malossi kevlar za minarelli, mislim na dimenzije. ja cu njega isprobat onda, pa poslje topov :)
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #13 : 21 Travanj, 2011, 15:54:50 »
ja bi ti preporučio od topa jer kolko znam niko se nije žalio na taj remen na minareliju,malo jest skuplji ali kažu da se isplati.ja ga nisam imao tako da ti dojmove nemogu reči.
dosta puta sam bio u prilici da ga uzmem ali nekako uvijek me odbijala njegova dužina,sad se nesiječam točno koje je dužina ali mislim da je tu negdije kako malossi kevlar??
imao sam malossi kevlar i hebo kevlar ali to sam sve jako kratko vozio jer me uvijek nerviralo to što treba dosta da legne i dok se prijenos je zagrije skuter je tako reči mrtav tako da sam odusto od kevlara.
i napravio deklo za ljetne i zimske dana.
isprobo sam stage6 remen i hebo s-belt.sa stage6 je imao jako dobar start(jer je nešto krači od hebo)dok sa hebo start je bio za nijansu loši ali zato među ubrzanja i max brzina je dosta bolja što se vidilo po dizanju remena na variomata.
a te priče koji remen na minareliju sa seriskim polutkama i variomatom diže do kraja od toga ništa ne prolazi jedino overrange. :icon_thumright:
dimenzije remena možete pogledat na SC
lovac u mutnom team

Offline IGi-AeroX

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera SP180
  • Moja Kaciga: nekad cuva nekad ne
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #14 : 21 Travanj, 2011, 21:25:52 »
topov ili polini :)
ja imam topov,malo je start slabiji ali sam nategnuo deltu.a polini je izdrzljiv a imas ubrzanje na svakom gasu :)

Offline VEPAR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 230
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Yamaha AEROX
  • Moja Kaciga: Lazer Vertigo
  • MojSetup: maloosi mhr, maloosi multivar, motorforce kevlar
  • MojSpuh: leo vince ZX
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #15 : 21 Travanj, 2011, 21:31:26 »
ja preporučujem hebo evo vozim s njim već treču godinu i nikakvih problema

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #16 : 21 Travanj, 2011, 21:47:00 »
ja preporučujem hebo evo vozim s njim već treču godinu i nikakvih problema


imas i start i krajnju?
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #17 : 21 Travanj, 2011, 21:50:53 »

imas i start i krajnju?
zavisi kako uštelaš prijenos.nije to ono sad staviš remen i imaš krajnji i start samo tako ;D
lovac u mutnom team

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #18 : 21 Travanj, 2011, 22:29:20 »
zavisi kako uštelaš prijenos.nije to ono sad staviš remen i imaš krajnji i start samo tako ;D

znam da nije ali pitam ako je moguce? jer u gornjim postovima neki su imali star a ne krajnju i obrnuto pa me to zanima,meni je glavno da se moze nastelat
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Jet Force C-tech

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 860
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force C-tech
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Aerox: Koji remen?
« Odgovori #19 : 21 Travanj, 2011, 22:49:44 »
polini kevler il malossi kevler....