Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: KF bigbore rox  (Posjeta: 106389 )

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: rox
« Odgovori #80 : 23 Ožujak, 2008, 15:17:47 »
eto malo updatea.. kupio valjčiće 4.3gr, probo njih, vrti malo preko 11000, ima više momenta ali lošije ide, pa kombiniro sa ovim 3.8 i 3.5, stavio 3 komada 4.3 i 3 3.5gr, i sad ga vrti točno na 12000

Ova kombinacija rolica (4,3 i 3,5g) ti daje prosjecnu tezinu od 3,9g. Na tim okretajima (a i inace) nije pametno imati razlicite rolice. Ili kupi (ako postoje) 3,9g ili stavi ove od 3,8g jer razlika nebi smjela biti znacajna izmedju njih.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rox
« Odgovori #81 : 23 Ožujak, 2008, 15:21:50 »
meni je kombinacija po tri rolice gramaže razlike od 1 gr rezultirala raspadom rešetke ležaja na radilici nakon 500 km..
dal je zbog toga il ne neznam, u svakom slučaju prouzročuje nepoželjne vibracije na radilici..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: rox
« Odgovori #82 : 23 Ožujak, 2008, 15:25:10 »
meni je kombinacija po tri rolice gramaže razlike od 1 gr rezultirala raspadom rešetke ležaja na radilici nakon 500 km..
dal je zbog toga il ne neznam, u svakom slučaju prouzročuje nepoželjne vibracije na radilici..

Mozda i nije glavni razlog raspada lezaja, ali je sigurno imalo utjecaja.

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #83 : 23 Ožujak, 2008, 16:24:34 »
neer -kada to?
alfa- tnx na savjetu, maknio sam te 3.8 jer su se malo potrošili, morat ću negdje naći onda baš tu težinu koja mi odgovara..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: rox
« Odgovori #84 : 23 Ožujak, 2008, 16:30:38 »
samo nemoj rms kupovati.. sranje su...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: rox
« Odgovori #85 : 23 Ožujak, 2008, 17:41:13 »
samo nemoj rms kupovati.. sranje su...

Slazem se. Nek uzme Malossi.


@ gumy:
koja je shifra proizvoda multivara kojeg si kupio? Malo je mutna slika. Nadam se da imas otraga overrange polutke i pripadajuci remen jer je taj vario samo za overrange prijenos (ako se uopce radi o MHR multivaru za minarelli "5112800")
« Zadnja izmjena: 23 Ožujak, 2008, 17:54:52 3alfa3 »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rox
« Odgovori #86 : 23 Ožujak, 2008, 18:34:01 »
samo nemoj rms kupovati.. sranje su...

Slazem se. Nek uzme Malossi.


@ gumy:
koja je shifra proizvoda multivara kojeg si kupio? Malo je mutna slika. Nadam se da imas otraga overrange polutke i pripadajuci remen jer je taj vario samo za overrange prijenos (ako se uopce radi o MHR multivaru za minarelli "5112800")

mislim da je meni reko da ima multivar 2005 :icon_scratch:

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: rox
« Odgovori #87 : 23 Ožujak, 2008, 18:59:23 »
samo nemoj rms kupovati.. sranje su...

Slazem se. Nek uzme Malossi.


@ gumy:
koja je shifra proizvoda multivara kojeg si kupio? Malo je mutna slika. Nadam se da imas otraga overrange polutke i pripadajuci remen jer je taj vario samo za overrange prijenos (ako se uopce radi o MHR multivaru za minarelli "5112800")

mislim da je meni reko da ima multivar 2005 :icon_scratch:
neki novi model?? :dontknow:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #88 : 23 Ožujak, 2008, 19:13:30 »
alfa- je ta je šifra što si naveo, čitao sam i piše da može ići i na original polutke(samo mi je pomična malossi), ili bi možda bile dobre i od piaggia 128mm?
jel se daju negdje te polutke iz overrange seta nabaviti?
remen mi je isto ostao serijski.
e da, malo sam gledo radilicu, ima mi minimalno lufta, možda koji mm kad ju mrdam gore dole, ljevo desna jedva da se osjeti.. kolko bi to moglo otprilike izdržat prije mjenjanja ležaja(sad ovi imaju nekih 5000km, koyo japan su ležaji)
« Zadnja izmjena: 23 Ožujak, 2008, 19:15:38 gumy »
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: rox
« Odgovori #89 : 23 Ožujak, 2008, 20:27:23 »
alfa- je ta je šifra što si naveo, čitao sam i piše da može ići i na original polutke(samo mi je pomična malossi), ili bi možda bile dobre i od piaggia 128mm?
jel se daju negdje te polutke iz overrange seta nabaviti?
remen mi je isto ostao serijski.
e da, malo sam gledo radilicu, ima mi minimalno lufta, možda koji mm kad ju mrdam gore dole, ljevo desna jedva da se osjeti.. kolko bi to moglo otprilike izdržat prije mjenjanja ležaja(sad ovi imaju nekih 5000km, koyo japan su ležaji)

U vezi variomata...
pise da ide iskljucivo na overrange. Sve ostalo je kemija koja mozda moze radit, ali sigurno ne onako kako je zamisljeno.
http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=300&Modello=MO/YAAE5004&Famiglia=0&CodArt=5112800

Zadnje polutke trebas ove:
http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=300&Modello=MO/YAAE5004&Famiglia=0&CodArt=61%209733

Remen trebas X kevlar za over range:
http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=300&Modello=MO/YAAE5004&Famiglia=0&CodArt=6113386

Tek u toj kombinaciji imas pravi over range kako je to Malossi zamislio i uskladio da daje najvise.



U vezi lufta radilice...
Par mm? I skuter jos radi? Si siguran da ne pricamo o desetinkama milimetra? Ako je luft par mm, onda nemoj ni palit motor dok to ne sredis. Ako se radi o jedva opipljivom luftu, opet ide preporuka da to sredis jer luft ce samo biti veci ili ce se jednostavno razletiti lager i napraviti generalno sranje.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: rox
« Odgovori #90 : 23 Ožujak, 2008, 20:56:42 »
neer -kada to?
alfa- tnx na savjetu, maknio sam te 3.8 jer su se malo potrošili, morat ću negdje naći onda baš tu težinu koja mi odgovara..

ma prije tjedan dana i nesto sitno.motorcina ti leti care.ma znamo se ti i ja ja sam vjeko onaj visoki prije sam ja vozio onaj spank mojito ramu od tonia iz adrenalin planeta .od rajka lega

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #91 : 24 Ožujak, 2008, 01:49:45 »
alfa- krivo sam se izrazio, luft se jedva osjeti, gore dole malčice jače nego lijevo desno.. a niš vozit ću dok ne bude mal veći još luft pa ću onda mjenjat ležaje..

što se tiče variomata, ja sam oduševljen kako radi, za razliku od topovog kojeg sam prije imao doslovno nebo i zemlja. a ništa skupljat ću novce pa nabavit te polutke i overrange remen..

neer- a znam sad ko si..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: rox
« Odgovori #92 : 24 Ožujak, 2008, 11:50:18 »
alfa- krivo sam se izrazio, luft se jedva osjeti, gore dole malčice jače nego lijevo desno.. a niš vozit ću dok ne bude mal veći još luft pa ću onda mjenjat ležaje..


Vidim da imas Malossi RHQ radilicu....
Pogle sto se meni desilo na mojoj (poglodala se kod lagera na strani variomata i okretala unutar njega). Manifestiralo se kao lagani luft. Popravak (kvalitetan) nije moguc nego nova radilica.
Nije da te strasim, ali obrati paznju na to kad otvaras blokove.
Btw, ista stvar se zna desavati i na Stage6 radilicama sa punim polutkama.
Radi se o prevelikim (u ovom slucaju premalim  ;D ) tolerancijama - dakle, tvornicka greska.

http://rapidshare.de/files/38913054/RHQ_radilica_-_sjebana.3gp.html

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #93 : 24 Ožujak, 2008, 13:20:06 »
kolko je ta tvoja imala km kad se to dogodilo?
a ništa, kad bude plaća ću nabavit nove ležaje i semeringe pa to zamjenit dok nije kasno..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: rox
« Odgovori #94 : 24 Ožujak, 2008, 13:43:32 »
kolko je ta tvoja imala km kad se to dogodilo?
a ništa, kad bude plaća ću nabavit nove ležaje i semeringe pa to zamjenit dok nije kasno..

Kad skines radilicu pogledaj zasto je postojao mali luft jer me to zanima :icon_thumright:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #95 : 24 Ožujak, 2008, 17:00:07 »
na serijskoj radilici mi se takav luft pojavio na nekih 4500km, vozio sam tak do nekih 8500 dok nisu ležaji počeli šuštati, i ležaje sam jedva uspio skiniti s radilice.. sad sam nju stavio na neosa i normalno je sve sjelo..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: rox
« Odgovori #96 : 25 Ožujak, 2008, 00:43:37 »
kolko je ta tvoja imala km kad se to dogodilo?

Mijenjao sam je kad je imala 10000 km, a lufta (izrazito malo) je imala zadnjih 4000-5000 km.



na serijskoj radilici mi se takav luft pojavio na nekih 4500km, vozio sam tak do nekih 8500 dok nisu ležaji počeli šuštati, i ležaje sam jedva uspio skiniti s radilice..

Znaci da je u tom slucaju odpocetka problem bio u lagerima, a ne radilici.

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #97 : 02 Travanj, 2008, 23:50:52 »
stavljen novi igličasti stage6, nova karika, htjeo bih se zahvalit blackroxu što je rješio osigurače za bolcnu(nigdje nisam našao posebno za kupiti)
ovih dana treba el. vodenu pumpu spojit, novi remen i valjčiće stavit i to je zasad to. :)
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #98 : 08 Travanj, 2008, 01:04:59 »
kirbaj tuning, +5ks na radilici :D


www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline :::Bruno:::

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 188
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • graffiti
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: gary fisher opie
Odg: rox
« Odgovori #99 : 08 Travanj, 2008, 01:10:59 »
bolje je bez kirbaja!  :icon_biggrin: