Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: KF bigbore rox  (Posjeta: 107530 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #400 : 17 Kolovoz, 2008, 21:07:00 »
eto rješim primar od malossija od snakea s foruma, i taman kad pomislim da nema više ulaganja eto jučer mi lagano počne nešto zvoniti, čuje se kao da je iz dekla, i to samo od 3000-8000 okretaja, poslje se nije čulo, niti na leru. i danas počne gadno zvoniti, kao da variomat nije dobro zašarafljen. sve poskido, sve ok, pregledo usis, auspuh rastavio (i tamo sam našao cirkus- pukla unutar silencera ona dugačka cijev što ide kroz sredinu na dva djela-odnet ću to sutra zavariti), i ajd prije skidanja cilindra provjerim magnet ono magnet se razdvojio na 2 djela, posavijao šarafe od vodene i malo mi propeler sad ima lufta(repariro vodenu prije 500-ak km). ajd bolje i to, već sam pomislio da je radilica prolupala.... e i to naravno nije sve, jučer idem bratu neš kupit i stavim skuter da se zagrije, i odem uzet kacigu i padne s nogara na desnu stranu, i naravno da su se plastike ljepo izgrebale.... sva sreća pa auspuhu nije ništa

 

i eo jedan filmić od popodne, ljepo ga šrota  :laughing6:




« Zadnja izmjena: 17 Kolovoz, 2008, 21:15:29 gumy »
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: rox
« Odgovori #401 : 17 Kolovoz, 2008, 21:51:44 »
a jbg ,to tak ide uvijek nesto

btw. lijepo ide rox na prednji  :toothy12: :toothy12:

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: rox
« Odgovori #402 : 17 Kolovoz, 2008, 21:52:13 »
to je neka greška u izradi magneta vjerojatno,al opet i okretaji su........ dobro pa nije pukao skroz, izmotao bi radilicu sigurno
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: rox
« Odgovori #403 : 17 Kolovoz, 2008, 21:54:53 »
Mozda je napukao od prije ako si ga skidao nekom fus metodom  :dontknow:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #404 : 18 Kolovoz, 2008, 01:39:29 »
magnet sam uzeo polovni i bio je u dobrom stanju,  bez oštećenja ikakvih i gluposti, stari magnet sam sj#bo jer je bio zapekao jebeno i skidao ga sa dvokrakim radapcigerom i cjeli se savio..

hac-eto sva sreća, gledao sam luft na radilici na osovini ima nešto sitno sitno, izdržat će to do zime pa ću onda novu radilicu staviti.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: rox
« Odgovori #405 : 18 Kolovoz, 2008, 07:41:12 »
jbg,možda je neka greška kod proizvodnje samog magneta,vjerovatno pravi problem i vodena,malo ak su potrošene one plastike između magneta i pumpe sigurno dolazi do vibracija na +13 000 rpm,a kad se vibracije pojave vrlo brzo puca matrijal
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: rox
« Odgovori #406 : 18 Kolovoz, 2008, 09:54:29 »
stari magnet sam sj#bo jer je bio zapekao jebeno i skidao ga sa dvokrakim radapcigerom i cjeli se savio..

ja sam svoj jedva skinuo sa odgovarajucim alatom, nemam pojma kako je ispao van ali gotovo nemoguce je bilo izvaditi ga uz hrpu pomocnih metoda...

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: rox
« Odgovori #407 : 18 Kolovoz, 2008, 15:06:06 »
ja sam napravio radapciger tak da savrseno se vadi :)

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #408 : 18 Kolovoz, 2008, 15:14:33 »
da, ako imaš navoj na magnetu kao što imaju stariji od 2003. godine, ovaj magnet nema navoj ;)
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: rox
« Odgovori #409 : 18 Kolovoz, 2008, 15:45:59 »
ja koristim ovaj alat,složio sam ga da mi paše za pežo i rox centralu,jedino moraš pripazit da ne uteraš vijke preduboko da ne sjebeš namotaje....


The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: rox
« Odgovori #410 : 18 Kolovoz, 2008, 15:48:01 »
za ovu tvoju samo okruglu ploču napraviš sa 3 rupe da ti vijci pašu na ove od vodene
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: rox
« Odgovori #411 : 18 Kolovoz, 2008, 16:20:44 »
imam ja slican alat ko ovaj ore samo sto sam ja napravio s 4 kraka i sarafi se na sva cetiri navoja tak da ne sjebe navoje jer mi se to vec dogodilo

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #412 : 18 Kolovoz, 2008, 18:18:11 »
eo šta je ostalo od magneta... s klasičnim radapcigerom sam ga skidao, i tak i tak ću ga baciti pa mi se nije dalo zajebavati :laughing6: kak je to puklo usro sam se  :laughing6: zvat ću sutra piccilo da vidim kolko je novi magnet, ili ak netko zna di bi još tog moglo bit za kupiti..

hac- taj alat što ti imaš, tak nešto ima laki, samo što se šarafi na sva 3 navoja od vodene i s tim isto nije išlo, ovaj puta sam mazao i masti na osovinu radilice i magnet i opet je zapekao

 
 

www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: rox
« Odgovori #413 : 18 Kolovoz, 2008, 18:28:46 »
cini mi se da to mazanje djeluje samo na djelovima koji se ne griju pretjerano jer ovako tot mast se zapece najbolje onda na suho pa malo wd spricnut i tek tada skidat.ja sam isto stavio masti na magnet kao ti tj. to sam vidio kod tebe pa izgleda da cu se i ja namucit hehe ali imam viska magnet nema veze  :toothy10: .

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #414 : 18 Kolovoz, 2008, 19:34:12 »
ma bio sam i sa wdom špricao kad je prvi puta zapeklo i neide... stvarno mi nije jasno zašto idioti nisu napravili navoj na magnetu... ovo s tot masti je funkcioniralo prvih tjedan dva, jer sam ga bio skidao par puta i išlo je bez problema...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: rox
« Odgovori #415 : 18 Kolovoz, 2008, 20:45:28 »
ne može navoj bit tu,mora kajla bit da drži magnet na jednom mjestu zbog paljenja......ovaj moj sistem me još nije iznevjerio,kad je magnet zapečen radafcigerom se dobro našpana sve i onda odmjeren udarac u ovaj centralni vijak na radafcigeru i ide magnet dole da ne znam kak je spečeno
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: rox
« Odgovori #416 : 18 Kolovoz, 2008, 20:59:31 »
pa imam ja normalno kajlu, al svejedno je navoj s nutarnje strane!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: rox
« Odgovori #417 : 20 Kolovoz, 2008, 10:49:36 »
eo bio ludi električar frend do mene, stavili yamahino paljenje i magnet i pickup od ove novije struje, skinili jedan konektor sa druge instalacije, pospajo majstor sve i upalio drlog... :)
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: rox
« Odgovori #418 : 20 Kolovoz, 2008, 14:53:51 »
super,znači pila je u pogonu?
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: rox
« Odgovori #419 : 20 Kolovoz, 2008, 15:00:29 »
eo bio ludi električar frend do mene, stavili yamahino paljenje i magnet i pickup od ove novije struje, skinili jedan konektor sa druge instalacije, pospajo majstor sve i upalio drlog... :)

Kakva je to novija struja? Koliko ja znam imas ducati paljenje (vecinom je u skuterima starijeg godista i pickup je unutar magneta) i yamaha paljenje, ovakvo kao na slikama sto si imao, pickup je vani pokraj magenta). :dontknow: